Şimdi Ara

Asus P5Q serisi anakart kullananlar buraya (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.766
Cevap
8
Favori
198.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Termination

1. Bigmucit kardesim yani herhangi bir seri key numarasi veya carck yapmadan dedigin islemlerimi yapacagim.
    2. Windows secenekleri var
    home ultimate premium business vs.
    hangisi secilcek bilmiyorum. biz bu sistemi ozellikle office veya turlu programlarda biraz da oyun icin kullanicaz. Sence Hangisi secilmeli.
    Suan okuldayim kasa evde yarin aksam belirttiklerinizi uygulayacagim.

Ultimate seçerseniz windows update ile türkçeleştirebiliyorsunuz evet seri numarası girmeden kuruluma devam ediyorsunuz ama ilaç gibi konuları buradan değil pm den halledebiliriz.
  • turkcelestirmek istemiyoruz. Ayni performansi baska surumden alabilirsek onu yuklesek cunku vista sistemi agirlastiriyor. surum kalitesi duserse performans artar diye dusunuyorum.
    Pm icin ok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Termination

turkcelestirmek istemiyoruz. Ayni performansi baska surumden alabilirsek onu yuklesek cunku vista sistemi agirlastiriyor. surum kalitesi duserse performans artar diye dusunuyorum.
    Pm icin ok...

Türkçe problem değilse oyun iyin Home Premium iyi bir seçim olacaktır.
  • yarin aksam 20:00 civari kurulum yapacagim. gorusmek uzere bilgilerin icin cok saolasin...
  • Arkadaşlar ilk açılışta yavaş mı açılıyor banamı öyle geliyor, reklamlar falan biostan kaldırabilir miyiz?
  • şimdiden hayırlı olsun

şimdi dönebilirmiyiz anakart ile ilgili sorunlara çok soru birikti

murat aksu@ hocam express gate olayını biostan kapatabiliyorsunuz. ama arada bi sata kontrolü geçiyor ekrandan, bazende windowsa girmeden birşeyi daha kontrol ediyor... onlar nasıl kapanır bilmiyorum, bios un ayarlarından anlayan bir arkadaş yardım etse güzel olurbu arada imzanın çok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikmenibo -- 7 Temmuz 2008; 11:42:04 >

• Asus P5Q Pro almaya niyetlenmiştim kartı sevmiştim ama baya kişi sorun yaşamış acaba almasam mı?
  • dikmenibo,

teşekkürler
  • Selam arkadaşlar öncelikle sistemimin özelliklerini vereyim daha sonra da sorunumdan bahsedeyim.
    Asus P5Q anakart
    İntel Core 2 Duo E8400 işlemci
    Seagete 320 GB hdd
    Calibre Nvidia 8800 GT ekran kartı
    LG DVD yazıcı
    OCZ 2GB 800Mhz ram(kit)
    500 W lık Power Supley

Şimdi sorunlara geçelim
    1.Anakartın reklamından sonra şöyle bir yazı görünüyor bende:
    Adapter 1
    Disk Information
    No Harddisk is detected

2.Bazen -çok nadir- vista(ultimate) açılmıyor bu sorunu xp kuruluyken de yaptı- çubuklar geçtikten sonra vista gelmesi gerekirken birden sistem başa dönüyor sistem açıldığında Blue Screen hatası alıyorum hata aşağıdaki şekilde:

Sorun imzası:
    Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
    OS Sürümü: 6.0.6000.2.0.0.256.1
    Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
    BCCode: 50
    BCP1: D4A1C0E8
    BCP2: 00000000
    BCP3: 828818F8
    BCP4: 00000002
    OS Version: 6_0_6000
    Service Pack: 0_0
    Product: 256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
    C:\Windows\Minidump\Mini070508-01.dmp
    C:\Users\rayb\AppData\Local\Temp\WER-42089-0.sysdata.xml
    C:\Users\rayb\AppData\Local\Temp\WERC947.tmp.version.txt

Acaba sorun anakarttamı yoksa başka bir şeyde mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rayb -- 7 Temmuz 2008; 12:30:18 >

• 1. sorun bendede gerçekleşiyor, yanlış anlamadıysam sata hdd yi ide olarak kullandığımdan oluyor, birdahaki formatta disket sürücü bağlayıp sata tanıtıp öyle kurulum yapıcam.
    2. sorun işletim sistemindeki bir hatadan kaynaklanıyor gibi.şimdi dosyaları nette bakıyorum

edit: şöyle bir sayfa geldi, bol miktarda sizin sorunu yaşayan var galiba

http://shopbridge.info/content/pack-randomly/

edit2: şimdi sorununu okudum ordaki adamın, o vista home premium kullanıcısı. sürücüleri silip tekrar yükleyin diyolar, registery scan yapın diyor bi adam.anakart marka modelini belirtmemiş ama x600 ekran kartı ve pentium d kullandığına göre 945 falandır anakartı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikmenibo -- 7 Temmuz 2008; 12:39:21 >

• Teşekkürler deniyelim bakalım...Ama XP de de Vista da yapması donanım sorununu aklıma getiriyor umarım donanımdan değildir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rayb -- 7 Temmuz 2008; 13:06:40 >
  • hmm, ikisinde birden mi yapıyor demiştiniz, görmemişim
    sürücülerle alakalı bir durumdur o zaman, bence...en güncel sürücüleri indirip onları yükleyin derim
  • quote:

Orjinalden alıntı: grrdn

Asus P5Q Pro almaya niyetlenmiştim kartı sevmiştim ama baya kişi sorun yaşamış acaba almasam mı?

kardeş ben 5 gün önce imzadaki sistemi topladım şimdilik problemsiz çalışıyor crossfire yapacaksan al yapmayacaksan p35dsr de alabilirsin
  • 2x1 GB 1066 DDR2 KIT Reaper - HPC ...OCZ2RPR10662GK..

bu ramlerle anakart performansı nasıl deneyen oldu mu problem yaşar mıyım sipariş verme aşamasındayım
  • Beyler baştaki reklam, önce bende çok takılıodu hiç hareket etmiodu,704 bios u kurdum yine takılıodu fakat birazi ilerlio gibi oluodu.En son 803 çıktı onu kurdum,şuan sorunsuz geçiyor orayı.Bios update yapın düzelir sizdede.Karttaki bios ilk bioslardan olduğundan sorun çıkıcak elbette,yeni bios larla düzelir.
  • laguns, şuan söylediğin ram leri kullanıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: laguns

2x1 GB 1066 DDR2 KIT Reaper - HPC ...OCZ2RPR10662GK..

bu ramlerle anakart performansı nasıl deneyen oldu mu problem yaşar mıyım sipariş verme aşamasındayım

Bahsettiğin RAM'ler anakartın kitapçığındaki " anakartı ile uyumlu RAM'ler " arasında .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 7 Temmuz 2008; 18:17:01 >
  • Ne sorunlu kart yaawww soğudum resmen.
  • hocam şimdi neyde sorun çıktı
  • quote:

Orjinalden alıntı: rayb

Selam arkadaşlar öncelikle sistemimin özelliklerini vereyim daha sonra da sorunumdan bahsedeyim.
    Asus P5Q anakart
    İntel Core 2 Duo E8400 işlemci
    Seagete 320 GB hdd
    Calibre Nvidia 8800 GT ekran kartı
    LG DVD yazıcı
    OCZ 2GB 800Mhz ram(kit)
    500 W lık Power Supley

Şimdi sorunlara geçelim
    1.Anakartın reklamından sonra şöyle bir yazı görünüyor bende:
    Adapter 1
    Disk Information
    No Harddisk is detected

2.Bazen -çok nadir- vista(ultimate) açılmıyor bu sorunu xp kuruluyken de yaptı- çubuklar geçtikten sonra vista gelmesi gerekirken birden sistem başa dönüyor sistem açıldığında Blue Screen hatası alıyorum hata aşağıdaki şekilde:

Sorun imzası:
    Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
    OS Sürümü: 6.0.6000.2.0.0.256.1
    Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
    BCCode: 50
    BCP1: D4A1C0E8
    BCP2: 00000000
    BCP3: 828818F8
    BCP4: 00000002
    OS Version: 6_0_6000
    Service Pack: 0_0
    Product: 256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
    C:\Windows\Minidump\Mini070508-01.dmp
    C:\Users\rayb\AppData\Local\Temp\WER-42089-0.sysdata.xml
    C:\Users\rayb\AppData\Local\Temp\WERC947.tmp.version.txt

Acaba sorun anakarttamı yoksa başka bir şeyde mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim

aramıza hoş geldin sorunumuz aynı

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.