Şimdi Ara

Asus P5B Kullananlar Buraya... (116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.342
Cevap
3
Favori
153.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zivolder

Hd7850 veya 750ti falan.

n vidia GTX 1050 aldim .

Bu anakart daha beni kac sene goturecek merak ediyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • koppa kullanıcısına yanıt
    1050 de düşünmüştüm ama belki pci veriyolundan dolayı fazla gelir diye önermemiştim. Bendede q8300 var ve hd 7850 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: LazPacino

anakart 1333mhz fsb desteklıyor, o konuda sorun yok, gerisi islemciye kaldi.

bence q8300 bakin.. guzel bir islemci, q6600 ayrica 1066mhz fsb.

guc olarak hicbirsey farketmez, gayette ceker, benim eski sistem cekti en azindan

e8500 de 1333mhz fsb mevcut. overclock la isiniz yok... eger islemci 1333mhz fsb destekliyorsa, asus p5b anakarta takip direk 1333hz fsb de caliscaktir.

asustan mail geldi desteklemiyor ne yazık ki diyorlar ama sen fsb 1333 diyorsan kesinlikle destekliyordur..
    bu arada q8400 alacağım sitede yok, aşağı yukarı 20-25 dolar bandındadır..

E7200 6,5 dolar
    E7500 9,6 dolar
    E8600 26 dolar
    Q9300 26 dolar
    Q9400 24 dolar
    E8500 10 dolar
    Q6600 28,5 dolar

bu fiyatlar karşısında e8500 alınmaz mı şimdi :)

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    nasil desteklemiyor abicim. kizdirmasinlar beni :)

sen asusa tam olarak ne sordun ve tam olarak hangi cevabi verdiler paylasirmisin?

bak bu onlarin sitesi..

https://www.asus.com/tr/Motherboards/P5B/HelpDesk_CPU/

asagilara in orda listede yer aliyor.. asuso5b en fazla bios update yaparsin ve tertemiz q8300, hatta bulabilirsen q8400 bile olabilir.. o cunku 2.6ghz q8300 de 2.5ghz (0.1ghz de 0.1ghz'dir :)

asus p5b fsb olarak 1333 dstekliyor overclocksuz., e islemci de 1333 fsb, sorun yok :) sahsen ben inanmiyorum desteklemediginde.,

kendim suan e6750 kullaniyorum. o da 1333mhz fsb ve anakarti aldigim ilk gunki bios var uzerinde :)

q9300 veya q9400 de alabilirsin., fiyat yukseliyor evet., ama emin ol, ektra cift cekirdek cok farkediyor.

• quote:

nasil desteklemiyor abicim. kizdirmasinlar beni :)

sen asusa tam olarak ne sordun ve tam olarak hangi cevabi verdiler paylasirmisin?

bak bu onlarin sitesi..

https://www.asus.com/tr/Motherboards/P5B/HelpDesk_CPU/

asagilara in orda listede yer aliyor.. asuso5b en fazla bios update yaparsin ve tertemiz q8300, hatta bulabilirsen q8400 bile olabilir.. o cunku 2.6ghz q8300 de 2.5ghz (0.1ghz de 0.1ghz'dir :)

asus p5b fsb olarak 1333 dstekliyor overclocksuz., e islemci de 1333 fsb, sorun yok :) sahsen ben inanmiyorum desteklemediginde.,

kendim suan e6750 kullaniyorum. o da 1333mhz fsb ve anakarti aldigim ilk gunki bios var uzerinde :)

q9300 veya q9400 de alabilirsin., fiyat yukseliyor evet., ama emin ol, ektra cift cekirdek cok farkediyor.

dedim ki: e8500 işlemci alacağım fsb 1333 bu işlemcinin, p5b anakartın desteklediği işlemciler bölümünde beta 2001 sürümünde "beta support FSB1333 CPU" yazmakta. anakartın özellikler bölümünde e1066/800/533 yazmaktadır. p5b anakartın 1333 destekleyip desteklemediğini sordum, adamlar da demişler asus ürününüz 1333 fsb desteği bulunmamakta. desteklenenler sitede yazdığı gibidir.

ben yine bi işlemci kovalayayım, belki yılbaşı indirimi olur.. sıkıldım artık e6300 den. biraz hareketlensin pc.. termal macun da almak lazım, zalmandan memnundum 30 lira da ona vericez şimdi

hocam nasil desteklemiyor, o yaziyi size yazanlar teknik servis olmadigini biliyorsunuz dimi :)

cok istiyorsaniz benim kasayi ereyim size ustune q9400 alin rahat rahat kullanin ne diyim, 133mhz fsb gayette destekliyor.. son kararim ve nokta :)

e6300 cok dusuk zaten., bendeki e6750 oda eh eh eh gibi bisiy., fakat dedigim gibi 4 cekirdekli alirsaniz, pc biraz rahatlar,

fakat en buyuk rahatlamayi, ram kapasitesi ve ssd takinca olur... birtane ucuz ikinci el 80gb lik ssd bulun, bakin nasilcanlaniyor :)

islemci sadece veri isleme durumunda one cikiyor., yani bilgisayari kullanirken, winrar, video isleme goruntuleme, oyun, vs vs., stabil internet kullanarak istersen 8 cekirdek olsun degisikligi farketmezsin
  • quote:

hocam nasil desteklemiyor, o yaziyi size yazanlar teknik servis olmadigini biliyorsunuz dimi :)

cok istiyorsaniz benim kasayi ereyim size ustune q9400 alin rahat rahat kullanin ne diyim, 133mhz fsb gayette destekliyor.. son kararim ve nokta :)

e6300 cok dusuk zaten., bendeki e6750 oda eh eh eh gibi bisiy., fakat dedigim gibi 4 cekirdekli alirsaniz, pc biraz rahatlar,

fakat en buyuk rahatlamayi, ram kapasitesi ve ssd takinca olur... birtane ucuz ikinci el 80gb lik ssd bulun, bakin nasilcanlaniyor :)

islemci sadece veri isleme durumunda one cikiyor., yani bilgisayari kullanirken, winrar, video isleme goruntuleme, oyun, vs vs., stabil internet kullanarak istersen 8 cekirdek olsun degisikligi farketmezsin

320 gb + 1 tb harddisk var, win 10 orjinal aldım ve donanımı değiştiremem, donanım değişikliğinde patlarız valla.. ssd nin farkındayım ama bi işlemci alayım diyorum, 2.33 leri overclock ile gördüm. gayet de hızlı çalışıyor bilgisayar, win 10 da sık sık mavi ekran verince normale dönmüştüm.

ram 5 gb. 2+1+1+1 çook uzun zamanır böyle kullanıyorum. param oldukça almıştım öğrencilik zamanlarımdan kalma yani :)

1080p video izletmiyor youtube da. en azından bi işlemci alayım, yeni bilgisayarım zaten ssd li olacak kesinlikle :)

ufak dokunuşlarla hayatta tutmaya çalışıyorum bilgisayarı :)

• Oyun oynanacaksa 4 çekirdekli işlemci her türlü daha iyidir. Aliexpressten alacaksınız xeon E5450/5440 alabilirsiniz. 10-20 dolar civarına bulabilirsiniz. Ama modlu bios kurmak gerekiyor. Eğer bios işi gözünüzü korkutursa 2. elden Q6600 de bakabilirsiniz. Voltajsız 3 GHz'i görebiliyor, E5450'den çok farkı kalmıyor.

http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/3/ (uyumlu anakart listesi)
    http://genius239239.myweb.hinet.net/771/ (modlu bios listesi)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

diger arkadas dogru soyluyor, en guzeli tabiki xeon e5450 falan. ama bu anakarta uyumlu bios mod bulmak sorun., genelde xeonlari g41 chipsette aliyorlar..

bunda biraz sorun cikartabiliyor.. ama q8300 q8400 q930 q9400 alirsaniz., cidden cok rahatlatacak sizi,. ben 4 cekirdekde israrciyim

1333mhz fsb icin., biosda cpu bolumunde sanirsam fsb degeri var., onu 333 veya 400 (islemci carpani ile degiskenlik gosterir) yapip 1333mhz fsb degeri alirsin olur biter.,

kendi tanimazsa sen tanitcaksin okadar.

ufak dokunus bu iste., 4 cekirdek islemci., birtane ucuz ssd., ramdeki birlerden birini cikartip yerine 2lik koymak, o pc seni yine bayaa goturur

ben bir sure q8300 ve 4gb ram ve ssdli kullandim :) pc ucak...
  • oyun olarak 1-2 tane var, onlar da yüksek donanım istemeyenlerden.. fm 2015 oynuyorum. bi de tank oyunum var online.. o kadar, geri kalanı müzik dinlemek yada haber falan okumakla geçiyor.

mod işi gerçekten kafamı karıştırır, o/c yaptığımda bile bilgisayar kararsız davrandığında mavi ekran alıyordum, canımı sıkıyordu. bios a girip çarpanları değiştiriyordum falan. bi müddet 2.33 te kullandım. 2.45 i görmüştüm ama çok dayanmadı (e6300 1,86mhz)

win 10 ilk çıktığından beri kullanıyorum. hata verdi durdu, bende iptal ettim o/c yi.

bios u bir kere uçtu, anakart cd si ile yeniden yükledim. son sürümü yüklü şuan, zaten uzun yıllardır da çıkmıyor yeni sürümü.. sanırım son sürüm 2104 idi.

mod işi hiç yok aklımda, zarar vermeyelim durduk yere pc ye.

Q serisinden bişi almaya çalışırım, eğer alamazsam da E8500 ilk bakacağım işlemci olucak. tanıtırız anakarta bi şekilde, 2006 lı yıllarda açılmış konuya üstünden 11 sene geçmesine rağmen hala cevap veren sizler olduktan sonra bir çaresini buluruz elbet :)

teşekkür ederim fikirlerinizi benle paylaştığınız için.

hic problem degil. eger aldiginiz q8300-q8400-q9300-q9400 islemci sizde calismazsa ben sizden alirim sorun yok :)

ki bu forumda ben q9400 slemciyi 110 tl ye gordum, ayni fiyata geliyor, sadece kargo parasi ekstra olcak sizin icin.. 30 gun beklemek nerde, hemen gelmesi nerde :)

ben bu anakartla cok deli dolu seyler yaptim overclock olarak, 775 platformu iyi bilirim, ustasi degilim, ama iyi bilirim. o yuzden elimden geldiginde yardimci olmaya calisirim.

kolay gelsin, iyi geceler

• Ben son bios ile q8300 kullanıyorum şuan. Nasıl desteklemiyor ya 😁

1080p video takilarak izliyorum demissin, biraz irkildim.

Bende q9400 islemci var ve şu anda kac paralara geliyor bilmiyorum ama sistemi hakkini vererek kullanmak istiyorsan kesinlikle q9400 oneririm. Hatta daha üst islemci destekliyorsa mutlaka onu dene, üç beş lira farkina bakma...

Evet eski islemci ama tahmin ederim cogu i5'ten daha iyidir(abarttiysam duzeltin), bu acidan bi de ssd takviyesiyle sisteme sasiracaksin. Bir sene oldu standart seri sandisk 124gb almistim mutlu mesut gidiyoruz.

Hatta sahibinden"e baktim 80-100 tlye rahat bulunuyor. Dakika bekleme bence...
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-intel-quad-q9400-775-lga-507329107/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 6 Aralık 2017; 2:35:3 >

• Konuyu hortlatiyor gibi olacak ama q9550 işlemci aldım. Değiştirdim, ama ekrana görüntü gelmiyor :( ne yaptıysam olmadı..

• https://www.asus.com/tr/Motherboards/P5B/HelpDesk_BIOS/

2101 veya 2104 bios güncellemesi yaptınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

https://www.asus.com/tr/Motherboards/P5B/HelpDesk_BIOS/

2101 veya 2104 bios güncellemesi yaptınız mı?

2104 yuklu, statik elektrik durumunu biliyorum işlemciyi ona göre yerleştirdim, termal macun surulu, bios pilini çıkarıp taktım.

Eski işlemcimi takip değerlerini x7 yapıp yenisini takıp denedim olmadı.. Ilk sefer görüntü geliyor, mavi p5b ekranı gelip kalıyor, klavye işlemiyor.. Restart ettiğimde görüntü hiç gelmiyor..

Bios sürümü 2104 ama tarih eski gösteriyor. Siteden kontrol ettiğimde 2014 yılında bios sürümü çıkmış en son (2104) indirip kurduğumda yine birşey değişmedi

Asus P5B Kullananlar Buraya...@@LazPacino @

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailc78 -- 29 Ocak 2018; 20:19:33 >

• Acaba 2101 işe yarar mı? Normalde 965P chipsetin doğal olarak 45nm işlemcilere desteği yok. Beta bios ile destekliyor.
    Xeon E5450 ile çalışabiliyormuş ama en garantisi Q6600 alıp overclock ile 3 GHz'e çekmek olur.

quote:

Oyun oynanacaksa 4 çekirdekli işlemci her türlü daha iyidir. Aliexpressten alacaksınız xeon E5450/5440 alabilirsiniz. 10-20 dolar civarına bulabilirsiniz. Ama modlu bios kurmak gerekiyor. Eğer bios işi gözünüzü korkutursa 2. elden Q6600 de bakabilirsiniz. Voltajsız 3 GHz'i görebiliyor, E5450'den çok farkı kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

Acaba 2101 işe yarar mı? Normalde 965P chipsetin doğal olarak 45nm işlemcilere desteği yok. Beta bios ile destekliyor.
    Xeon E5450 ile çalışabiliyormuş ama en garantisi Q6600 alıp overclock ile 3 GHz'e çekmek olur.

quote:

Oyun oynanacaksa 4 çekirdekli işlemci her türlü daha iyidir. Aliexpressten alacaksınız xeon E5450/5440 alabilirsiniz. 10-20 dolar civarına bulabilirsiniz. Ama modlu bios kurmak gerekiyor. Eğer bios işi gözünüzü korkutursa 2. elden Q6600 de bakabilirsiniz. Voltajsız 3 GHz'i görebiliyor, E5450'den çok farkı kalmıyor.

Downgrade işlemi yapılır mi biosa? 2104 un üstüne geriyor dönük yükleyebilir miyim 2101i biostaki ez factory programı ile..

9550 aldım, nasıl iade edeceğim bilmiyorum. Tr de de satamam, üstü çizilmiş nokta olmuş falan diyen birsuru insan denk gelir..

hocam oncelikle islemciyi desteklememesi gibi bir durum soz konusu dahi olamaz.,

ben eski e6750 islemcim ile kullaniyordum., (1333mhz fsb)., ve suan sizdeki ayni islemciyi kullaniyorum q9550 (1333mhz fsb)

yani desteklemez calismaz gibi bir durum asla yok.|

diger yandan sorunu tam anlamadim., q9550 takiyorsunuz goruntu vermiyor., fakat eski islemciyi takiyorsunuz pc normal aciliyor oyle mi ?
  • quote:

hocam oncelikle islemciyi desteklememesi gibi bir durum soz konusu dahi olamaz.,

ben eski e6750 islemcim ile kullaniyordum., (1333mhz fsb)., ve suan sizdeki ayni islemciyi kullaniyorum q9550 (1333mhz fsb)

yani desteklemez calismaz gibi bir durum asla yok.|

diger yandan sorunu tam anlamadim., q9550 takiyorsunuz goruntu vermiyor., fakat eski islemciyi takiyorsunuz pc normal aciliyor oyle mi ?

Eski işlemciyi taktım çalışıyor, yeni işlemciyi takınca ekrana görüntü gelmiyor.. 1 kere geldi, asus p5b ekranında kaldı, biosa bile girdirmedi..

Uyumsuz yada yanlış donanım olduğunda dit dit diye ses çıkar hani.. Bunda öyle birşey de yok.. Gayet normal çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor.. Eski işlemciyi takınca geliyor görüntü..

Bios pilini çıkardım, x7 yaptım çarpani (eski işlemciyle yapıp yenisini taktım) yaptım.. Uyumsuz donanım yok, kasa normal çalışıyor sadece görüntü gelmiyor.. Biosum da 2104 gözüküyor ama 2009 yılına ait gözüküyor.. 2101 i denesem mi bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailc78 -- 29 Ocak 2018; 20:48:30 >

• 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.