Şimdi Ara

Asus P5B Kullananlar Buraya... (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.341
Cevap
3
Favori
153.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yillar once core2duo 6300 ile kullandigim kart. hey gidi gunler. kutusunu actigim gunu unutmuyorum ne heyecanliydim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CorozeB C kullanıcısına yanıt
    ssdyi takinca mi biosa girmiyor ? eski hard disk(lerinzi) sokun sadece ssd takili kalsin. kirmizi renktekilerin sol usttekine takacaksiniz, sata1 oluyor orasi..

biosa girmemesine sasirdim acikcasi... nasil bir hata veya uyari veriyor ?
  • LazPacino L kullanıcısına yanıt
    Akşam akşam bunalıma soktu ama becerdim gibi.....

Hocam achi modda açılışta kitleniyor makina, yine ide olarak devam ettim ssd o zaman görüyor ve aktif oluyor win10 kurdum 15 dakikada kurdu.1Tb hdd'mi yedek olarak atadım.
    Ssd üzerinde hiç bir oynama yapmadım tak çalıştır oldu. Linkteki ürün gelmeden iade ettim kargolamayı unutmuşlar bende samsung evo 250 aldım.bunun yazılımları varmış ama daha kurcalamadım

Aksilikya hazır ssd'yi takayım birde temizlik yapim dedim stok fan ( resimlerde vardı turuncu ) dibinden kırıldı :( 8300 işlemcinin stok fanını hiç kullanmamıştım bu akşam işe yaradı :)

Şimdi hocam buna ide olarakmı devam edecem.formatı attıktan sonra daha girmedim biosa.girmekte istemiyorum yemiyor çünki ( yusuf yusuf ) Aralarında gözle görünür bir fark olurmu sence???

Asus'un sitesinden P5B anakart driverine bakarken 2015'in eylül ayına bir güncelleme görünüyor SSD olarak ingilizce olduğu için anlamadım. acaba ssd için destek yazılımımı attılar. ingilizcesi iyi olan bir arkadaşımız bakabilir aslında

Birde test yapmıştım büyük olan normal HDD küçük olan ssd makina boş program oyun vs. birşey yok daha
    Bu mesaja eklenen görseller:

Asus P5B Kullananlar Buraya...

• ssd nin yazilimi konusunda tarafsiz kaliyorum, kendim pek genel olarak guncelleme taraftari degilim, ne telefonda, ne tv de, ne pc de vs. oldugu gibi birakiyorum herzaman, yani orasi size kalmis..

normalde ahci mod aliriz ssd taktigimizda, fakat sizde ahci sorun yaratiyor demissiniz.. anlayamadim neden., ama yinede guncel bios ve yonge seti driveri kurmanizi tavsiye edebilirim, bi ihtimal duzelebilir , oda belki, bilmiyorum..

suan ide de sorun yoksa ide de devam edilebilir gibi gorunuyor, farklari performanslari hakkinda pek bi bilgiye sahip degilim malesef

o sizin bahsettiginiz driver degil, sadece test edip sorun yasatmayan ssd lerin listesi. yani bunlar sorunsuz demeye getiriyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: LazPacino

ssd nin yazilimi konusunda tarafsiz kaliyorum, kendim pek genel olarak guncelleme taraftari degilim, ne telefonda, ne tv de, ne pc de vs. oldugu gibi birakiyorum herzaman, yani orasi size kalmis..

normalde ahci mod aliriz ssd taktigimizda, fakat sizde ahci sorun yaratiyor demissiniz.. anlayamadim neden., ama yinede guncel bios ve yonge seti driveri kurmanizi tavsiye edebilirim, bi ihtimal duzelebilir , oda belki, bilmiyorum..

suan ide de sorun yoksa ide de devam edilebilir gibi gorunuyor, farklari performanslari hakkinda pek bi bilgiye sahip degilim malesef

o sizin bahsettiginiz driver degil, sadece test edip sorun yasatmayan ssd lerin listesi. yani bunlar sorunsuz demeye getiriyor..

araştırmama göre hocam windows 10 sorunlu gibi achi ve ssd konusunda...

Şimdi biosu güncellerim sıkıntı yok,yonga seti driveri dediniz nedir onu hiç bilmiyorum

• CorozeB C kullanıcısına yanıt
    pm attim
  • LazPacino L kullanıcısına yanıt
  • Sonunda olan oldu ve bu hale geldi. şahsım adına dünya varmış dedim. İnşallah en kısa zamanda 775 pinden 1151 pinlere
    Bu mesaja eklenen görseller:

Asus P5B Kullananlar Buraya... Asus P5B Kullananlar Buraya...

• Selam
    Laptobum bozulduktan sonra şirketteki bir kasayı bulup getirdim eve 4 aydır kullanıyorum
    Bende Asus P5B-Dekuxe kullanıcısıyım
    bi sorum olacak 1+1+2gb olarak toplam 4gb ramim var fakat anakartım 3gb görüyor biosda
    bios updaye baktım ama en son çıkan güncellleme asusun sitesinde 2009 dan kalma bir beta biosu var ramlerle ilgili birşeyler yazıyor

bide windows xp mi wistamı .-. karar veremeidm .-.
    alıntı yaparsanız secinirim ^-^
  • quote:

Orijinalden alıntı: İsimsizVatandaş

Selam
    Laptobum bozulduktan sonra şirketteki bir kasayı bulup getirdim eve 4 aydır kullanıyorum
    Bende Asus P5B-Dekuxe kullanıcısıyım
    bi sorum olacak 1+1+2gb olarak toplam 4gb ramim var fakat anakartım 3gb görüyor biosda
    bios updaye baktım ama en son çıkan güncellleme asusun sitesinde 2009 dan kalma bir beta biosu var ramlerle ilgili birşeyler yazıyor

bide windows xp mi wistamı .-. karar veremeidm .-.
    alıntı yaparsanız secinirim ^-^

hocam merhaba, win 7 kurmanizi oneririm, xp artik gecti gitti..

3gb gorunmesi 32 bit isletim sistemi oldugu icin., simdi yeni format atacaksiniz, 64 bit kuracaginiza emin olun, sizde yoksa arkadasinizdan edinin, sonrasinda ise 4gb tam olarak goruncektir

•  Asus P5B Kullananlar Buraya...

Pcmin benle dalga geçmesi vol 99999999999

Ailece ortak tek bir iso dosyasından atıyorum geçen gün aynı flash ve iso ile Asus k53sv laptobada format attım .-.

Sonuç:Kullanıcının kafayı yemesi

he bide bu pv elektrik süpürgesi gibi ses çıkayıyor fanlarınıda temizlettim

Özelliklerim
    Core 2 do e6400
    4gb ddr2 ram
    120gb ssd
    1tb hdd (samsung Momentus 5400rpm 2.5")
    intel stok fan
    Asus vento a9

elektrik süpürgesi mübarek pc .-.

Aşırı sessiz yeni laptop almıyıcam 40 yıl daha (!)

• malesef guncel pclerden eskilere gecince durum boyle oluyor.

ekran karti olarak ne kullaniyorsunuz.. galiba paylasimli, 1gb ordan aliyor gibi

madem ayni iso ile asus notebooka attiniz, birde ordan kontrol edin bakalim orda tam mi yoksa ayni boyle kusurlu mu gosteriyor diye.
  • quote:

malesef guncel pclerden eskilere gecince durum boyle oluyor.

ekran karti olarak ne kullaniyorsunuz.. galiba paylasimli, 1gb ordan aliyor gibi

madem ayni iso ile asus notebooka attiniz, birde ordan kontrol edin bakalim orda tam mi yoksa ayni boyle kusurlu mu gosteriyor diye.

orada 8gb tam

Geforge 6600gt
    Asus P5B Deluxe Wifi
    Samsung SyncMaster P2350
    Samsung momentus 5400rpm 2.5" 1tb
    120gb 2.5" hi level ssd
    3gb ram Aslında 4 lanet şey

ha bu arada bizim şirkette bi tane çıkma ram buldum onu yollıyacaklar onu takıp denerim

• quote:

Orijinalden alıntı: aldirma128

Ben de P5B kullanıyorum.. Keşke belirtilseydi deluxe den mi bahsediyoruz yoksa sadece p5b den mi? Aralarında epey fark var sanırım... Ben P5B (deluxe olmayan) kullanıyorum...

Hangi bios sürümünü kullanıyorsunuz ? Ben bugün 0309 u yükledim, yeni çıkmış... Onu yükledikten sonra sanki sıcaklılar düştü gibi geldi bana...

Oda sıcaklığı dün de 30 lardaydı burda bugün de öyle... Bugün hem sistem kararlılık testi yaptım, hemde bir sürü program çalıştırdım ama sıcaklık 58 i geçmedi.. Önceden 68 i bile görmüştüm... Kasanın içine ön tarafa bir fan koydum 3-4 gün önce, geçici olarak, o zamanda 65 e çıktığı felan olmuştu...

Bilmiyorum ama p5b sanırım eski bios sürümünden dolayı conroe işlemcilerin sıcaklıklarını biraz fazla ölçüyor... Bugün birde 6 saat kesintisiz oyun oynandı (prince of persia) bilgisayarda, elimle kontol ettim, ne ekran kartında nede anakartta çok fazla bir ısınma var... Programlar ekran kartının sıcaklığını göstermiyor (asus eax1600pro) ...

Aşağıda aynı anda çalıştırdığım programlar var... Everest ultimate edition sistem kararlılık testi yapıyordu ve aynı anda diğer pogramlar da açıktı... Aynı anda açık olan 3 oyun biraz takılarak da olsa oynanabiliyordu (most wanted, prince of persia, call of cuthulhu) ve mouse takılmadan hareket edebiliyordu...

Asus P5B Kullananlar Buraya...

Conroe kullanıp sıcaklık probleminiz varsa ve bios update yapmadıysanız yapın... Önceki ve sonraki sıcaklıkları yazın, bakalım değişme olacak mı?

P5B kullananlar, bu topiği kaybetmeyin, problemlerimizi ve deneyimlerimizi önce buraya yazalım... Konu açan arkadaşa teşekkürler, faydalı bir konu olabilir...

Kaç tane program açık ram kullanımı 1.5 gb.
    Şimdi ise sadece windows açılsın , başka da bir program çalışmasın ram kullanımı en az 2 3 gb.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hala buraya bakan dostlar varsa cok masraf etmeden bir ekran karti tavsiyesi verin bana. Oyun lari otlrta/dusuk ayarlarda oynatsin yeter. Islemci Q9400

Nvidia olursa makbule gecer. WOT oynaticak bu ararda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 24 Haziran 2017; 14:55:18 >
  • Asus p5b fsb 1333 u destekliyor mu? E8500 işlemci alacağım da.. Onu sormadan almayayım dedim.

İşlemci desteğinde yazıyor ama özelliklerde 1066 yazıyor

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    destekliyor kardesim gonul rahatligiyla alabilirsin lakin o karta artik e8400 alma bence, quad core alman cok cok daha mantikli olacaktir.
    (bariz fark var aralarinda, kafadan ekstra cekirdek)
  • quote:

destekliyor kardesim gonul rahatligiyla alabilirsin lakin o karta artik e8400 alma bence, quad core alman cok cok daha mantikli olacaktir.
    (bariz fark var aralarinda, kafadan ekstra cekirdek)

E8500 ile Q6600 arasında kaldım.. Hız ve uyum olarak e8500 için cok iyi diolar, çinde de 30tl ye bulunca almak istedim açıkçası :)

Q6600 105 wattla çalışıyormuş, kasada 4 ram slotu dolu, 2 cd okuyucu ve creative ses kartı takılı.. E6300 65watt kullanıyor, sanıyorum 300 350 wattlik bir powersupply im var. Yetmeyebilir..

E8500 ile aynı gücü tüketiyor diye alayım demiştim. Bu arada özelliklerinde yazmayıp 1333 desteklemesi ilginç geldi bana.. Overclock yaparak mi oluyor acaba?

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    anakart 1333mhz fsb desteklıyor, o konuda sorun yok, gerisi islemciye kaldi.

bence q8300 bakin.. guzel bir islemci, q6600 ayrica 1066mhz fsb.

guc olarak hicbirsey farketmez, gayette ceker, benim eski sistem cekti en azindan

e8500 de 1333mhz fsb mevcut. overclock la isiniz yok... eger islemci 1333mhz fsb destekliyorsa, asus p5b anakarta takip direk 1333hz fsb de caliscaktir.
  • koppa kullanıcısına yanıt
    Hd7850 veya 750ti falan.

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.