Şimdi Ara

Asus p5b Bios 806 cikti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
1.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YENİ BİOS SORUNLU PC YENİDEN BAŞLAT DEDİM KAPADI AÇTI KAPADI SONRA TEKRAR AÇTI SORUN NEDİR BENDE AMMA URAŞIYORUM YAW NE BU BENİM P5B DEN ÇEKTİĞİM
  • BİRDE BEN BU WİNDOWS ÜZERİNDEN UPDATE PROGRAMIYLA ESKİ BİOS A GERİ DONMEK İSTİYORUM AMA FLASH TUŞU ETKİN DEĞİL ŞU YAZI YAZIYOR MESSAGE BOLUMUNDE
    WARNING! THE DATE OF BIOS IMAGE IS LATER THAN CURRENT ONE,PLEASE FLASH THE BIOS USING ASUS DOS UTILITY IF YOU STILL WANT TO DO THIS. NEDİR BU ARKADAŞLAR?
  • evet yeni biosu sevmedim.. bende de tırtlık yaptı.. sistem açılmadı.. reset falanda işe yaramadı.. bi kaç aç kapadan sonra düzeldi..

@volcano1988
    artık o esnada ne yapmak istediysen ben çözemedim de.. hata mesajında şöyle diyor..

uyarı! bios imajının tarihi şu an yüklü olandan sonradır.. (yani yenidir..) eğer bunu hala yapmak istiyorsanız ( ne yapıyorsan artık o esnada..) asus dos utility i kullanarak biosu flaşlayınız..
  • arkadaslar ben yeni bios u asus update ile kurdum

ilk acilista sistem acmadi cunku sistemim o/c yapilmis haldeydi ayarlari yeni bios ta tekrar yapip actigimda hic sorunsuz sistem acildi su ana kadar bir sorunla karsilasmadim
  • quote:

Orjinalden alıntı: volcano1988

YENİ BİOS SORUNLU PC YENİDEN BAŞLAT DEDİM KAPADI AÇTI KAPADI SONRA TEKRAR AÇTI SORUN NEDİR BENDE AMMA URAŞIYORUM YAW NE BU BENİM P5B DEN ÇEKTİĞİM

benimkide öle yapıyo.. oc yapınca oluyo ama biosta bişe acında öle yapmaya başlıo.. sbebini bende anlamadım.
    benim yeni biosta eskiside yapıo..

biosu defaulta döndür tekrar dene..
  • brn 0701 e döndüm ve tekrar oc yaptım. gerçi 0806 da da yaporatım. hatamın nerde olduğunu buldum ram timinglerini açmamışım... açında düzelti ve gayet stabil.

işlemci sıcaklığı 50 derece..
  • PC Yİ KAPA DİYORUM TAM KAPANIYOR WİNXP EKRANI GELİYOR SONRA DONG!!!!!!! BELLEK READ OLMADI DİYO YA :s
  • olmadı bende öle bişey yaww..
  • bios ta sorun olsa pc ye donanımsal bir zarar verebilirmi kendi kendine açkapa yaptıda ilk kurduğum ve sonraki bikaç aç/kapa yaptığımda açılırken açıldı kapandı açıldı kapandı açıldı bunu açılırken daha baştaki asus logo gelmeden yapti nedir bu yav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcano1988 -- 10 Kasım 2006; 10:43:56 >
  • Sebebini bende bimiyorum.
    ama şöyle oluyor;
    bilgisayarı yeniden başlatırken fanlar dönmeye başlıyor ve bir saniye bile geçmeden duruyor...

bir iki saniye sonra yeniden başlıyor ve sorunsuz açılıyor..

bunu oc ayarları ile oynadıktn sonra yapıyor ama nedenini bende bilmiyorum..

seninki de aynı şekilde mi??
  • ben oc yapmadım bide fanları görme şansım yok ama tam olarak şöyle oldu kasadaki power ışığı kapanınca söndü 2 sn filan sonra sanki ben basmışım gibi başladı sonra bikaç saniye sonra tekrar açıldı çalıştı böyle yani bi sorun yaşatır mı?
  • sorun kısmından emin değilim ama zannetmiyorum.. yinede başka fikirler dinlemekte de fayda var..
  • birde sanırım şöyle birşey var eğer daha eski bir bios sürümüne dönmek istersen bunu windows dan değilde dos taki bios güncelleme yöntemiyle yapmak gerekiyor sanırım :S
  • yoo..

ben bios update programında 0806 dan 0701 e update from file ile browserdan yol göstererek geçtim..
  • bende oldu belkide ondan değildir bilmiyorum ama yukarıdaki yazdıığım ingilizce mesaj bunu gçsteriyor
    quote:

Orjinalden alıntı: CeSsPoOL

yoo..

ben bios update programında 0806 dan 0701 e update from file ile browserdan yol göstererek geçtim..
  • internet üzerinden update ettiğin için..
  • yani herşey normaldir diyorsun bir üst sürüm bios çıkarsa windows tan yuleyebilirmiyim yoksa artık dos a mahkummuyum eğer öyleyse formatı çaksam düzelir mi?
    quote:

internet üzerinden update ettiğin için..
  • bios a formatn hiçbir faydası olmaz.

eğer biou eski sürümüne geri çevitmek istiyosan ROM dosyasını bulup örnek:7106.ROM update programını aç..
    ordan update from file seçeneğini al..
    karşına browser çıkıcak. Rom dosyasını göster ve flash de..

işte bu kadar..
  • TAMAM YAPIYORUM AMA OLMUYOR FLASH TUŞU ETKİN DEĞİL YANİ GSTERİYORUM DOSYAYI KABUL EDİYOR FLASH DEYİPTE GÜNCELLİCEM ZAMAN FLASH TUŞU ETKİN DEĞİL
    quote:

bios a formatn hiçbir faydası olmaz.

eğer biou eski sürümüne geri çevitmek istiyosan ROM dosyasını bulup örnek:7106.ROM update programını aç..
    ordan update from file seçeneğini al..
    karşına browser çıkıcak. Rom dosyasını göster ve flash de..

işte bu kadar..
  • dosyayı ftp içinde mi gösteriyosun??

yoksa harddiskin üzerinden mi?? bi iki görüntü atsana..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.