Şimdi Ara

ASUS P535 WM 6.1 ROM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
690
Cevap
6
Favori
80.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PDAMobiz WM6.1 for ASUS P535 [Latest OS 5.2.19716 AKU1.0] Version 1.1 Wifi Fixed

Un-Official WM 6.1 ROMs for ASUS P535 PDAMobiz Edition

P535 WM6.1 Clean Rom PDAMobiz Edition Version 1.1 [Update 22/3/2008]

Şu ana kadar dikkatimi çekenler ekstra gelenler
    1.network sihirbazı düzenlenmiş
    2.wifi tamiri yapılmış
    3.Bluetooth arama yaması gelmiş
    4.SDHC mini sd card yaması gelmiş
    5.Tek satırda tarih saat ana ekrana gelmiş
    6.Hata raporu kaldırılmış
    7.GPRS bağlantısını kes butonu eklenmiş
    8.Görev çubuğuna saat gelmiş
    9.Arka ışık 1er dk artırılabilir olmuş
    10.Voice Commander silinmiş yerine aynı tuşa
    Voice Speed Dial 1.2 (sesli arama eklenmiş isim söylemen yeterli güzel çalışıyor)
    11.PDAMobiz Home page açılış ekranına koymuşlar flash animasyon şeklinde çalışıyor
    12. Task manager eklenmiş ve memory boyutu kb olarak cpu kullanımı %olarak görünüyor.
    13.ClearType açık hale getirilmiş
    14.Microsoft Office ver 6.1 olmuş one note gelmiş office2007 gibi

P535 WM6.1 Clean Rom PDAMobiz Edition Version 1.1 [Update 22/3/2008]

MiniSD Card Yardımıyla
    1. Rom dosyasını
    Link:
    http://ra pidshare.com/files/101406810/PDAMobiz_p535_WM6.1_Build19716_1.1.rar a-p arası boşluğu kaldırın

veya
    Link: 19202
    http://www.mediafire.com/?jyyjjywkllu
    den indiriniz.
    2. ( ASUS.UnlockLangID.exe) dosyasını minisd karta kopyalyıp çalıştırın
    http://ra pidshare.com/files/110306347/ASUS.UnlockLangID.exe.html

3. GalaxyII.nb0 dosyasını FAT format atılmış kartınıza kopyalayın
    4. Usb bağlantısın yapın . Rec + Camera + Power and Reset tuşlarına aynı anda basın ve beyaz boot ekranı çıkana kadar basılı tutun.
    5. Kırmızı bir bekleyin msj göreceksiniz işlem sona erene kadar bekleyin P535 ekranında soft reset yazısı çıkınca soft reset atın.
    6.Upgrade ROM işlemi sona erdi lütfen tekrar Hard Reset atın (Press Navigate button + Reset) yükleme tamamlanmıştır.

USB yardımıyla ROM yüklemek
    1.Active sync programını PC'nize yükleyiniz
    2.Rom dosyasını
    Link:
    http://ra pidshare.com/files/101406810/PDAMobiz_p535_WM6.1_Build19716_1.1.rar a-p arası boşluğu kaldırın
    veya
    Link: 19202
    den indiriniz.
    3.İndirdiğiniz dosyayı açınız içersinde bunlar olmalı: 1. You have got GalaxyII.NB0, AsusUpdateROM.cmd and USBLoader
    4.ASUS.UnlockLangID.exe dosyasını MiniSd karta kopyalayın ve çalıştırın
    http://rapidshare.com/files/110306347/ASUS.UnlockLangID.exe.html

5.Bilgisayarda Ctrl+Alt+Del tuşlarına aynı anda basarak task manager menüsünü çalıştırın ve MS Sync Process (Wcescomm.exe) programını siliniz veya durdurunuz veya üstüne çift tıklayarak active sync kapatıp yok ediniz.
    6.P535 cihazınızı usb portundan bilgisayara bağlayınız.Press Rec+Power button (at the same time) and then Soft Reset (Press Rec+Power button util Boot Loader program startup you will see message Waiting).Kayıt +güç +soft reset butonlarına aynı anda basarak boot ekranı açılana kadar basılı tutunuz.
    7.Double Click on file AsusUpdateROM.cmd to start Upgrade ROM (bu dosyaya gelip çift tıklayın ve upgrade başlasın) adımları izleyin 3-4 dakika bakleyin.
    8.Please wait util red message display on P535 screen then Soft Reset one time. lütfen bakleyin kırmızı msj ekrana gelecek sonra soft reset atacaktır.
    9.Upgrade işlemi sona erecektir tekrar hard reset atıp tüm oluşumların sona erdiğinden emin olmak lazım...Hayırlı olsun

[simage]Eksik veya yanlışım varsa düzeltin çeviri şahsıma aittir. Her hakkı saklıdır.İzinsiz çoğaltılamaz diim ortamı geriiiiim co [/simage]DENENMİŞTİR STABİL GÖRÜNÜYOR....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canpol -- 25 Nisan 2008; 17:17:39 >

• P535_WM6.1_19202_Clean.rar (47.59 MB)
    denenmemiştir fırından yeni çıktı sizin için koreden getirdim hemde ışınlamayla çıktığı gün daha hızlısı yok

WM 6.1 Build 19202 clean

Tweak reg:
    - Date Single Line Reg Tweak
    - Disable Customer Feedback
    - Disable Error Reporting
    - Disable the SMS Sent notification
    - Disconnect button and Timer for GPRS
    - Display Clock on TitleBar in all program
    - Patch SDHC for P535
    - Show Clock TitleBar
    - Timezone +7
    - Disable Welcome Screen
    - Player Improve Patch for P535
    - Sim Manager
    - Free Ram
    - Radio Scheduler
    - Flash Lite 2.1
    - WKTask 1.73c
    - GPS catcher

Link:

• teşekkür ederim arkadaşım bu bilgi için fakat upgrade tam olarak nasıl olcak ? Hard reset atmadan kuramazmıyız yeni versiyonu?
  • WM6nızı 6.1 için silmenize gerek yok. Kısaca artısı yok, denenmiştir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hazar

WM6nızı 6.1 için silmenize gerek yok. Kısaca artısı yok, denenmiştir.

yarbayım bu kanıya nasıl vardın bilmiyorum ama
    wm6.1 çok daha hızlı çalışıyor
    pil süresi uzadı
    ram olarak daha fazla ram var boşta
    ince ayarlar gelmiş istediğin ayarı yapabiliyorsun
    sdhc problemi çözülmüş
    task manager daha işlevsel olmuş
    açılış ekranı resmi flash animasyonlu bir dosya olmuş

şunlar kısaca tesbit ettiklerim
    1.network sihirbazı düzenlenmiş
    2.wifi tamiri yapılmış
    3.Bluetooth arama yaması gelmiş
    4.SDHC mini sd card yaması gelmiş
    5.Tek satırda tarih saat ana ekrana gelmiş
    6.Hata raporu kaldırılmış
    7.GPRS bağlantısını kes butonu eklenmiş
    8.Görev çubuğuna saat gelmiş
    9.Arka ışık 1er dk artırılabilir olmuş
    10.Voice Commander silinmiş yerine aynı tuşa
    Voice Speed Dial 1.2 (sesli arama eklenmiş isim söylemen yeterli güzel çalışıyor)
    11.PDAMobiz Home page açılış ekranına koymuşlar flash animasyon şeklinde çalışıyor
    12. Task manager eklenmiş ve memory boyutu kb olarak cpu kullanımı %olarak görünüyor.
    13.ClearType açık hale getirilmiş
    14.WWE eklenmiş (dünya dili ingilizce demekmiş)
    15.Microsoft Office ver 6.1 olmuş one note gelmiş office2007 gibi

yinede az diyorsanız diycek birşeyim yok siz bilirsiniz.....

• quote:

Orjinalden alıntı: canpol

P535_WM6.1_19202_Clean.rar (47.59 MB)
    denenmemiştir fırından yeni çıktı sizin için koreden getirdim hemde ışınlamayla çıktığı gün daha hızlısı yok

WM 6.1 Build 19202 clean

Tweak reg:
    - Date Single Line Reg Tweak
    - Disable Customer Feedback
    - Disable Error Reporting
    - Disable the SMS Sent notification
    - Disconnect button and Timer for GPRS
    - Display Clock on TitleBar in all program
    - Patch SDHC for P535
    - Show Clock TitleBar
    - Timezone +7
    - Disable Welcome Screen
    - Player Improve Patch for P535
    - Sim Manager
    - Free Ram
    - Radio Scheduler
    - Flash Lite 2.1
    - WKTask 1.73c
    - GPS catcher

Link:

Ben ilk bunu kurdum harbiden çook hızlıydı sistem gözle görülür şekilde. Fakat enteresandır ekranın sol üstü köşesinden ortasına kadar bi çizgi çıktı ve ne yaptıysam kaybolmadı :D Theme i kırmızı yaptım belki renktendir diye oda kırmızı oldu. Ekranı kaydırayım dedim oda yemedi. Göze çok battığı için kullanmadım. Onun yerine yine PDAVIET sitesinin yaptığı PDAVIET_P535_19202.1.0.0_WM6.1_PVB 'yi kurdum. Pek clean bi versiyon değil tabi bunun gibi. HTC Home LG Today screen vs. var disable ettim onları memnunum 2 gündür kullanıyorum. Zaten son çıkan versiyonda bu 19202 herhalde üstü çıkmaz şimdilik. Tavsiye ederim gözle görünür hızlanma ve arkadaşın dediği gibi güzel anlamda farklılıklar var.

• wm 6.1'i microsoft 1 nisanda yayınlayacak diye biliyorum. erken mi çıktı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: haddaway

wm 6.1'i microsoft 1 nisanda yayınlayacak diye biliyorum. erken mi çıktı?

bunlar wm 6.1 microsoft değil koresoft veya israilsoftun son sürümleri
    daha iyisi çıkana kadar en iyisi bu....

• WM6'dan 6.1'e geçmek demek ROM upgrade yapmak demek. Format atmak gibi. Herşeyinizi siliyorsunuz ve baştan başlıyorsunuz, "alıgn screen"den... Külfet. Gerçekten değmediği sürece gerek yok ve ben kurmuş biri olarak gerekli değil diyorum. Neye dayanarak diyorum peki?

SDHC yamasını zaten regeditte DisablePowerManagement'i 1 yaparak halledebiliyoruz.
    Hata raporu ve kullanıcı geribildirimi iptal edilmiş. WM6'da da iki tıkla iptal ederdiniz zaten.
    GPRS disconnect butonu zaten vardı?! Timer yoktu, fakat GPRS gibi indirilen veri bazlı bir protokolde "timer"in hiçbir gereği yok. Ha orada İndirilen/Gönderilen KB sayacı falan çıktı deselerdi anlardım, onun bir manası var.
    Saati üst barda gösterme, zaten mümkündü isteyene. Ben iptal ettim yer kaplıyor
    Timezone +7, Türkiye +2, nolcak
    Welcome screendan ne kastedildiğini pek anlamadım.
    Player improve patch? Ben Windows Media Player'in BARİZ yavaş çalıştığı düşüncesindeyim. Internet Explorer'in de keza. BU ikisi WM6'ya göre bariz yavaşlar !!
    Task manager için ekstra program gerekiyor(ROM'da dahili geliyor) !! WM6'da home screenda sağ alttaki Asus Status butonuna basarak DAHİLİ task manageri kullanabiliyorduk ?!
    Tarihi tek satır yapmışlar, güzel.

Artı göremedim. Boot hızı biraz artmış doğrudur. Ama gerisinde YAVAŞLAMA hissediyorum. Varsa aksini iddaa eden buyursun. Diğer arkadaşların da dediği gibi bu ROM bir HTC romundan vivi denilen vatandaş tarafından RIP edilerek P535'e port edilmiştir. PDAMOBiZ sitesi de TAYLAND kaynaklıdır. WM6.1 yüklü makinada hard reset atmaya çalışırsanız ekrana tayland dilinde (kusura bakmayın unuttum dilin ismini) yazılar geliyor zaten.

• asus windows mobile 6.1 ui
    burada yayınlanan romun verdiğim linkteki yazılım olma ihtimali varmı çünkü videoda grafik arayüz çok güzel bir izlenim veriyor doğrusu.
  • hayır alakası yok bence wm6.1 vivi kullanıyorum
  • quote:

WM6'dan 6.1'e geçmek demek ROM upgrade yapmak demek. Format atmak gibi. Herşeyinizi siliyorsunuz ve baştan başlıyorsunuz, "alıgn screen"den... Külfet. Gerçekten değmediği sürece gerek yok ve ben kurmuş biri olarak gerekli değil diyorum. Neye dayanarak diyorum peki?

SDHC yamasını zaten regeditte DisablePowerManagement'i 1 yaparak halledebiliyoruz.
    Hata raporu ve kullanıcı geribildirimi iptal edilmiş. WM6'da da iki tıkla iptal ederdiniz zaten.
    GPRS disconnect butonu zaten vardı?! Timer yoktu, fakat GPRS gibi indirilen veri bazlı bir protokolde "timer"in hiçbir gereği yok. Ha orada İndirilen/Gönderilen KB sayacı falan çıktı deselerdi anlardım, onun bir manası var.
    Saati üst barda gösterme, zaten mümkündü isteyene. Ben iptal ettim yer kaplıyor
    Timezone +7, Türkiye +2, nolcak
    Welcome screendan ne kastedildiğini pek anlamadım.
    Player improve patch? Ben Windows Media Player'in BARİZ yavaş çalıştığı düşüncesindeyim. Internet Explorer'in de keza. BU ikisi WM6'ya göre bariz yavaşlar !!
    Task manager için ekstra program gerekiyor(ROM'da dahili geliyor) !! WM6'da home screenda sağ alttaki Asus Status butonuna basarak DAHİLİ task manageri kullanabiliyorduk ?!
    Tarihi tek satır yapmışlar, güzel.

Artı göremedim. Boot hızı biraz artmış doğrudur. Ama gerisinde YAVAŞLAMA hissediyorum. Varsa aksini iddaa eden buyursun. Diğer arkadaşların da dediği gibi bu ROM bir HTC romundan vivi denilen vatandaş tarafından RIP edilerek P535'e port edilmiştir. PDAMOBiZ sitesi de TAYLAND kaynaklıdır. WM6.1 yüklü makinada hard reset atmaya çalışırsanız ekrana tayland dilinde (kusura bakmayın unuttum dilin ismini) yazılar geliyor zaten.

benim ciddi biçimde itirazım var. mobiz 1.1 versiyonunu kullanıyorum makinada bariz bi hızlanma var. Tamam belki tweaklere senin benim ihtiyacım yok ama bu forumda veya p535 kullanıcıları arasında bunları yapmayı bilmeyen bissürü insan var. Ayriyetten 6.1 in açılış ekranı bile daha karizmatik daha bi pda havası veriyor

• quote:

çok hızlı bir rom bence kesinlikle katılmıyorum yarbayım sana
    bir ofis dosyasını tıklar tıklamaz açıyorsun
    mesala menü geçişleri çok hızlı9 mesela
    hard reset olayına gelince atmak istediğinizde zaten klasik bir menü geliyor tango ve kesh deki gibi kırmızı mı? yeşil mi ? diyor e daha önce hard reset atmayan adam zatem rom yükleyemezki
    dolayısıyla yeşile yani yes tuşuna basınca hard format atıyor bu kadar küçük bir taylandca uğruna ROM kötülemesi hoş birşey olmasa gerek......

• Ben ROMu hard reset ekranında Taylandca yazılar çıktığı için kötülemiyorum herhalde bunu anladın. Sebeplerimi üstte sıraladım. Bana göre yavaş bu ROM, hele Internet Explorerda sürünüyor. Zoom gibi özellikler eklemişler ama yavaşlıktan geberiyor. Youtube açınca makina direk gidiyor zaten. ASUS WM5te, WM6da yoktu böyle, youtube sitesi üzerinden Flashtan video izlediğimi biliyorum.

Bu arada bataryayı daha az kullanıyor burası doğru, denedim.

----
    Office dosyaları hemen açılıyormuş, bakalım kaç saniyede açıyor senin makina.

Bu dökümanın açılması bende tam 113 saniye sürüyor ...
    http://www.snapdrive.net/files/313126/Kondansat%C3%B6r.doc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazar -- 30 Mart 2008; 19:05:17 >

• hazar kardeş iyiki iddaa ediyorsun kondonsatörlerin böyle güzel bir dosyası çok iyi oldu
    açma konusuna gelince vallahi bende kb olarak yüklü bir dosya açmamıştım ama verdiğin dosya 135-138sn gibi birşey sürmesine sürdü de
    office programının açılıp benim kendi dosyalarımı açmam önceki roma göre çok daha önce oldu o zaman bende şöyle bir sonuç çıkarıyorum ram daha fazla olduğu ve gereksiz regedit kayıtları silindiği için program açılışları çok hızlandı özellikle küçük dosyalar anormal hızlandı ama yaptığımız test doğru ise büyük dosyalarda haklısın galiba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canpol -- 30 Mart 2008; 21:18:22 >

• 6.1 i yüklesemmi, yüklemesemmi, yoksa biraz daha beklesemmi??
  • P535_WM6.1_19202_Clean ve P535_WM6.1_Build19716_1.1 iki rom uda yüklemeyi denedim burada tarif edildiği gibi , yükleme ekranına geliyor GalaxyII.NB0 dosyasını buluyor sd karttan, ekranın altındaki bar sonuna kadar hızlı bi şekilde doluyor hemen ardından ekrana kırmızı yazıyla " Cheksum Error ! Update Failure " yazısı çıkıyor. bu hata neden kaynaklanabilir nasıl çözülebilir bilen varsa yardım edebilirse sevinirim. mevcut işletim sistemi : Windows Mobile 6 Professional CE OS 5.2.1236(Build 17741.0.2.1) Türkçe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdiyari -- 1 Nisan 2008; 22:45:15 >
  • arkadaşlar orjinal 6.1 asus yükseltme yaparmı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdiyari

P535_WM6.1_19202_Clean ve P535_WM6.1_Build19716_1.1 iki rom uda yüklemeyi denedim burada tarif edildiği gibi , yükleme ekranına geliyor GalaxyII.NB0 dosyasını buluyor sd karttan, ekranın altındaki bar sonuna kadar hızlı bi şekilde doluyor hemen ardından ekrana kırmızı yazıyla " Cheksum Error ! Update Failure " yazısı çıkıyor. bu hata neden kaynaklanabilir nasıl çözülebilir bilen varsa yardım edebilirse sevinirim. mevcut işletim sistemi : Windows Mobile 6 Professional CE OS 5.2.1236(Build 17741.0.2.1) Türkçe

wm6.1 19176 olanı deneyin az önce denedim malsef öyle birşey oluyor uyardığınız için teşekkürler...
  • valla çıktığı gün yükledim checksum problemi yaşamadım yannız o problemin bi nedeni vardı bir yerlerde okumuştum ingilizcen varsa biraz yabancı forumlarda dolaş
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.