Şimdi Ara

Satıldı ASUS Notebook TP200SA Intel N3050 2GB 32GB SSD Sıfır Temizlikte

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
3
Favori
1.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Satılık Cihaz Tipi #Dizüstü Kondisyon #Kullanılmış
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cihaz sıfır temizlikte hiçbir sorunu yok. Modifiyeli windows 10 kurulu. Performansı standarta göre çok iyi. Nette çok incelemesi var. Antivirus ve chrome kurulu şekilde 19gb boş alanı var. Micro SD kart ile alan açmak mümkün. 10 Saat pil gidiyor bizzat test ettim.(Bt kapalı wifi bağlı film ve surf)

işlemci : Intel® Celeron® Dual-Core N3050 14nm işlemci
    İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
    Bellek: DDR3L 2GB
    Ekran : 11.6" 16:9 WXGA (1366 x 768) LED Arkadan Aydınlatma
    Grafik: Integrated Intel® Tümleşik Intel ® HD Grafik Kartı
    Depolama : 32GB eMMC
    Kart okuyucu: (Micro SD Micro SDXC Micro SDHC)
    Kamera : VGA Web Kamera
    Network : Bütünleşik 802.11 ac
    Arayüz : 1 x COMBO ses 1 x USB 3.0 portu 1 x USB 2.0 portu 1 x USB-C Gen 1 (up to 5 Gbps) 1 x Micro HDMI
    Ses : Bütünleşik hoparlörler ve mikrofon ASUS SonicMaster Technology
    Pil : 38 Whrs Polimer Batarya
    Ağırlık : 1.2 kg (batarya dahil)
    https://www.asus.com/tr/2-in-1-PCs/ASUS_Transformer_Book_Flip_TP200SA/specifications/

Fiyat: satıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burgfb -- 27 Nisan 2020; 3:53:33 >

• Ram ve hdsk yukseltilebiliyormu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öztin kullanıcısına yanıt
    Maalesef ram yükseltilemiyor Osman hocam ama microsd kart haricinde ssd çözümü var. Alta linkini bıraktım.

https://forum.donanimhaber.com/asus-tp200sa-upgrade-yardim--129311040
  • quote:

Orijinalden alıntı: burgfb

Maalesef ram yükseltilemiyor Osman hocam ama microsd kart haricinde ssd çözümü var. Alta linkini bıraktım.

https://forum.donanimhaber.com/asus-tp200sa-upgrade-yardim--129311040
    Verdiğiniz linkte 4gb a kadar arttırılabilir yazıyor?

• Satıldı ASUS Notebook TP200SA Intel N3050 2GB 32GB SSD Sıfır Temizlikte

• öztin kullanıcısına yanıt
    linkte cihazın üst modelinden bahsetmiş. Alırken ister 2/32 ister 4/64 alabilirsin diyor. Bu link abd versiyonu 4/64 mesela
    https://www.asus.com/us/2-in-1-PCs/ASUS_Transformer_Book_Flip_TP200SA/specifications/
  • Siz denedinizmi hiç 4gb takıp çalışıp çalışmadığını

• quote:

Orijinalden alıntı: öztin

Siz denedinizmi hiç 4gb takıp çalışıp çalışmadığını
    Evet benimde ilgimi çekti 4 Gb ram ugrade edilebiliyormu test edilebilir mi?
  • Smrt_Sistem kullanıcısına yanıt
    Altta konuda resim çekmişler, ram onboard maalesef öyle bir şansımız yok
    https://forum.donanimhaber.com/asus-tp200sa-upgrade-yardim--129311040?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burgfb -- 27 Mart 2020; 13:49:51 >

• Hocam çalışma performansı nasıldır? Bir video ile yardımcı olur musun bana. Film izleyip müzik dinleyip nette gezinebileceğim bir bilgisyara ihtiyacım var. İşimi görür mü bu acaba? Aynı zamanda dosya da depolayabileceğim bişeye ihtiyacım var. Fakat bilgisayardan pek anlamam.

• tosuncann kullanıcısına yanıt
    pm ile cevaplandı
  • 2 yıl kullandım. Ama ne kullanmak. Suyunu çıkarmıştım resmen. Çok dayanıklı bir notebook/tablet.

İşlemcisi 6 watt çekiyor haliyle fan yok, seste yok. İşlemci performansı ve 2 GB ram birbiriyle tam uyumlu. Biri tıkanınca diğeri de tıkanıyor. Chrome'da 3 youtube + 1 başka sekme toplamda 4 sekmeyi idare edebilecek bir performansı var. İşlemcisi Pentium Dual Core E2180 vardı herkes bilir onunla aynı. Yani internet kullanımı için çok ideal. Tabi daha güncel ve teknolojik olduğu için içerisinde ki micro kodlar falan işlemlere daha pratik çözümler sağlıyodur biraz daha performanslıdır. Ama kullandığım dönem hep dedim keşke 4 GB olan modeli olsaydı. Chrome malum uzun süre açık kalınca sekmeler açıp kapatınca normalden de fazla RAM yiyor. Üzerinde ki ram yongalarını sıcak tabanca ile söküp başka ramden yonga takmayi düşündüm ama saçmaydı :) Birde win10 sürekli güncelleme yaptığı için kendi 32 GB depolaması bir zaman sonra yetmiyordu. Ben ilk aldığım gün 32 GB'de sd kart takıp NTFS formatına çevirmiştim hard disk gibi kullanıyodum. Kendi hafızasını bir tek win10'a ayırmıştım, sd kart'a program, oyun falan yüklüyodum. Kendi 32 GB diski baya hızlıdır. Tam hatırlamıyorum ama sanırım emmc disk diye geçiyor. Disk dediğim aslında seramik bir yonga, ram gibi anakart üzerine direk lehimli halde. Sökebilsem içinde bir kaç hatıra fotoğraflarım falan var.

İşlemci yazın temmuzda en ağır yükte 72 dereceyi görüyor. İşlemcinin üzerinde ufak ve incecik bir bakır boru var. (Tam boru değil uzun ince bakır plaka) O bakır parçanın üstünde de kare şeklinde ince aliminyum plaka var. Ayrıca notebook'un alt kapağının tamamı bakır folyo ile kaplı. Gayet kaliteli ve güzel bir bakır folyo. İşlemci 1.6 boost ile 2.16 oluyor. Oyunda ısınsa dahi her zaman 2.16 ile çalışıyor. Overclock falan araştırdım ama olmuyor :)

Bu notebook'un en mükemmel özelliği şarjı. Normal kullanımda, yani internet olmadan sadece word, excel, photoshop vs. programlar ve müzik dinlenirse şarjı kesin olarak 10 saatten fazla gidiyor. Ben batarya %100 iken 11 saate yakın kullandım. (Word+Adobe Reader+Müzik) Chrome'da işin içine girerse ki en az 3 sekme açılırsa bunlardan en az 1'i de youtube olursa 6-7 saat falan gidiyor. Filmde de rahat bi 6-7 saat götürür. Oyun oynarsanız maksimum 4-5 saat.

O 6 watt çeken işlemcinin içindeki dahili gpu efsane. Pes 2013'e kadar çok rahat oynatıyor. Ben 2 sene PES 2011 oynadım yeri geldi tek maçta şampiyonluk verdim yeri geldi ŞL finali oynadım. Ekran kartının net bir hafıza değeri yok. Ben 400 MB'a kadar yediğini gördüm ram'den. (Sanirım ram'den yiyor). Duruma göre değişiyor yediği mb. PES oynarken her gol kaçırdıkça notebook'a vurdum. İlk vuruşlarda ekran kırıldı, sadece dokunmatik kırıldı. Dokunmatik kırılınca kafayı yemeye başladı ekran kendiliğinden dokunuyormuş gibi oluyordu. İçini açtım dokunmatik soketini çıkarıp normal devam ettim. 1 ay sonrasında bir yumruk daha ekran komple kırıldı. Ulan Sevilla hep senin yüzünden. Birisinden çıkma ekran aldım forumdan onun da anakartı bozukmuş. Ekranı taktım kendim. Sonra PES 2011'e devam Artık ekrana değil klavye kısmına yani anakartın olduğu yere vuruyodum. En az 50-60 kere sert yumruk vurmuşumdur. Her vuruşda elim 3 gün ağrıdı. Notebook sağlamdı yinede. En son tüm gücümle sağlam bir vurdum anakart rahmetli oldu.

Ufak inceleme gibi bir şey yazdım işine yarar birilerinin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Athlon 840 Kaveri kullanıcısına yanıt
    Süper yazmışsın eline sağlık. bende bir ekleme yapayım. geçen ay biraz araştırdım. Cihaza, bildiğin android yükledim. Alta linkini veririm. Sınırlı pc ler için birebirmiş. Emülatör değil direk boot android yanlış anlaşılmasın. Gayet güzel çalıştı bilginize.
    https://www.android-x86.org/
  • internet youtube wifi ile çalışma netflix ve ofis programları için kullanacağım. olur mu?
  • bistroman kullanıcısına yanıt
    olur hiç bir problem yaşamazsınız . youtube 1080p hem chrome hem explorer denedim sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burgfb -- 26 Nisan 2020; 22:42:56 >
  • Fiyat takip
  • Merhabalar hocam iyi satışlar. fiyat takip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burgfb

olur hiç bir problem yaşamazsınız . youtube 1080p hem chrome hem explorer denedim sorun yok

İnternet Explorer'ı yada Opera'yı deneyin derim bir hocam.Benim Toshiba Notebook vardı AMD E1-1200 Apu işlemcili içinde Hd7310 Grafik birimi vardı , Chrome da 1080p de Youtube da kasıyordu 720p de sorunsuzdu İnternet Explorerdan Youtube u açınca 1080p de sorunsuz akıcı çalıştırıyordu. Netflix tede 1080p de zorlanmadan çalışacağını düşünüyorum hocam Netflix in uygulamasıda çok stabil çünkü deneyin derim Alan arkadaşa hayırlı olsun cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renovatio90 -- 25 Nisan 2020; 15:44:7 >

• Renovatio90 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgi için, denerim.
  • burgfb kullanıcısına yanıt
    Deneyip döner misiniz hocam merak ettim, fiyat takip bu arada :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.