Şimdi Ara

ASUS N61JQ ve X64JQ KULLANICILARI KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
6.818
Cevap
23
Favori
428.090
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Asus >> ASUS N61JQ ve X64JQ KULLANICILARI KULÜBÜ
Giriş
    60 Mesaj
    ekran kartı update ederken siyah ekran sorunu uzun zamandır var. (win7 için) yaz aylarında beni bu yüzden delirtmişti ati. win7 için bu siyah ekran hatası vermeyen en güncel yazılım hangisidir?

Orijinalden alıntı: witcher91

ben 13.12 yüklerken %100 yapmıştım parlaklığı sorunsuz yükledi.Sonra farkettim ki %62'nin altına inersem siyah ekran veriyor.Win8 yüklü bende bu arada.Bi arkadaş Win7 de 13.12 komple siyah ekran oluyor diye yazmıştı. Anlıcağın Win7'de 13.12 ''HİÇ''kullanılmıyor

Evet dostum haklısın. Bende Win 7 yüklü ve bu konuda tam bir siyah ekranla başbaşa kaldım. Programı driver kaldırmak şeklinde silsek de kalan artıklarını kaldırmak amacıyla sitelerde önerilen driver uninstaller programları restart atmasına kaldırmanın yarım kalmasına, bilgisayarda iyice karmaşa yaratmasına ve sonunda format ve yeniden kurulum yapmama kadar iş açtı başıma.

Win 7 kullananlar asla denemesinler.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Wyzchuk

ekran kartı update ederken siyah ekran sorunu uzun zamandır var. (win7 için) yaz aylarında beni bu yüzden delirtmişti ati. win7 için bu siyah ekran hatası vermeyen en güncel yazılım hangisidir?

Dostum ben bu sorunu bilmeden update ettim ve görüntünün kaybolmasını laptop a bağlı ek lcd monitörüm ve led tv olarak düşündüm. Ana ekrana görüntüyü tekrar vermek için birkaç gün uğraştım. Bildiğim herşeyi yapmama rağmen görüntü gelmemesi meğer bu sebepten ötürüymüş. Bilmeyince hakkaten çok zor!

Sorunun sandığım gibi olmadığınıda cep telefonumun ışığı monitöre geldiğinde lcd ekranda yazılanları fark ettiğimde buldum. Yoksa ati den sonra bende resmen delirecektim.

Soruna cevap vermek bakımından ise yabancı forum sitelerini karıştırarak hangi versiyondan sonra sorun çıktığı bulunabilir ancak ben laptop un yanında gelen dvd den ilk sürümü geri yüklemeyi seçtim. Oyun oynamadığımdan yüksek performans gerekmiyor bu sebeple de orjinal yazılım işimi çok iyi görüyor.
    |
    |

• Er
    14 Mesaj
    merhabalar ben bu bilgisayada windows 8.1 kullanıyorum nedense arada bir bilgisayar kitleniyor hiç bir şey yapamıyorum kapatıp açmam gerekiyor.. böyle bi sorunla sizde karşılaşıyor musunuz ??

Orijinalden alıntı: atlantis0707

merhabalar ben bu bilgisayada windows 8.1 kullanıyorum nedense arada bir bilgisayar kitleniyor hiç bir şey yapamıyorum kapatıp açmam gerekiyor.. böyle bi sorunla sizde karşılaşıyor musunuz ??

Bilgisayar açıldıktan birkaç dakika sonra oluyordu. Tepki vermiyor, elektriğini kesmeden kapatamıyordum. Birkaç kez tekrardan 8.1 kurdum, yine aynı sorun devam etti. Windows 8'e geri döndüm ben de. Anlam veremiyorum windows 8 ile bu kadar uyumluyken 8.1 ile nasıl bu kadar sorun yaşabiliyoruz.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

Mesela şu model nasıldır. http://www.vatanbilgisayar.com/dahili-harddisk/seagate-st500lm000-25-500gb-hdd-+-8gb-ssd-sata-30-64mb-cache-5400rpm-notebook-sshd/productdetails.aspx?I_ID=65115

http://www.gold.com.tr/toshiba-mq01abd075-750gb-sabit-disk_u

sessiz ve 750 gb hem de ucuz...
    oyunlar olmuş 30 gb zaten hızdan çok depolamaya önem ver bence :D
    |
    |
    NeeHot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bizim notebook'un sabit diskinin özellikleri yardımcı olur sana araştırırken
    |
    |

Orijinalden alıntı: Wyzchuk

Wyzchuk çalışan iyi sürümü buldum. Yabancı bir forum sitesinde aynı sorunu yaşayanlar deneyerek en güncel sıkıntısız versiyonun 13.4 olduğunu belirtmişler.
    İndirip denedim bve 1 haftadır sıkıntısız olarak kullanıyorum. Temiz bir yükleme yapmanı tavsiye ederim.

http://www.oldapps.com/ati.php?old_ati=12808
    |
    |

• Teğmen
    228 Mesaj
    14.1 beta çıkmış beyler

Orijinalden alıntı: witcher91

14.1 beta çıkmış beyler

Siyah Ekran verdi :(
    |
    |

Beyler WD 2.5" 750GB SCORPIO BLACK SATA 3.0 7200RPM 16MB CACHE NOTEBOOK DISK aldım. Bakalım nasıl performans verecek.

Performans olarak beni tatmin etse de eski 5400rpm diskime göre baya bir sesli çalışmakta alacak olanlara bir kere daha düşünsün. resmen harddiskin içinde fan varmış gibi çalışıyor. ilerleyen günlerde videosunu çeker eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeeHot -- 6 Şubat 2014; 0:51:22 >
    |
    |
    Bahsedilenler: witcher91

oyhş süpermiş güle güle kullan, hani sata 3 desteklemiyodu :D
    |
    |

o nasıl bi işçilikmiş arkadaş 15 dk'lık işe :D
    |
    |
    Michigan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aydınlandım kardeş sağolasın. SSD almam bende zaten fiyatlar uzay.Yavaş hard disk'im den memnunum :D Bozulmasın yeter ki
    |
    |
    alperepla kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende biliyorum fazla olduğunu ama asusun kendi yetkili servisi bahsettiğim yer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: witcher91
SEO
Mobilya Takımları
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.