Şimdi Ara

||| ASUS N61JA-JX114V ve ASUS N61JA-240DV KULLANICILARI ||| 104 ÜYE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.848
Cevap
13
Favori
290.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkisni birden tabiki içine takamazsınız Ama bir tanesini harici olarak kullanabilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uffuk

Burak hard disk ten okurken tık tık diye ard arda sırada ses geliyor mu senden bazen? Normal mi ki bu ?

aynı şeyi ben de soracaktım, sanki cd arıyormuş gibi bir ses geliyor değil mi içerden içerden. normal mi, hiç bilmiyorum

bunn sebebi, arka planda çalışan bir programdır muhtemelen. bir zamanlar kaspersky antiv. de hard diskimi sürekli olarak çalıştırdığını hatırlıyorm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BuRAk- -- 27 Mayıs 2010; 21:17:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -BuRAk-

quote:

Burak hard disk ten okurken tık tık diye ard arda sırada ses geliyor mu senden bazen? Normal mi ki bu ?

aynı şeyi ben de soracaktım, sanki cd arıyormuş gibi bir ses geliyor değil mi içerden içerden. normal mi, hiç bilmiyorum

bunn sebebi, arka planda çalışan bir programdır muhtemelen. bir zamanlar kaspersky antiv. de hard diskimi sürekli olarak çalıştırdığını hatırlıyorm.

ikinizde de bu varsa demek ki sorun değil..

• quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

Orijinalden alıntı: -BuRAk-

quote:

ikinizde de bu varsa demek ki sorun değil..

bazen sık sık yapıyor bazen de hiç yapmıyor, anlamadım gitti ama şu an için kafamıza takılacak bir şey değil .

• arkadaşlar merhaba bende 2 gün önce aldım aynı ses benim bilgisayardan da geliyor. anlam veremedim..
    ilk gün makina bana çok yavaş çalşıyor gibi geldi sizce nasıl performansı t9600 işlemcili bir laptop almayı düşünüyordum i5 aldım..
  • Hard diskten ses gelmesi normal zaten. Sadece merak ettim ben.

Ekran kartını güncelleyen var mı ?
  • Alan arkadaşlardan şöyle güzel resimli bir inceleme bekliyoruz forumca
  • Valla N61JA modellerinin kasaları hep aynı ama yaparız bir özet :D
  • hafta sonu inş :)

beyler, usb modemimi tanıtamıyorum 32 bit işletim sistemine tanıtabilmiştim başka bir markayı göstererek fakat 64 bit yemiyor. ne yapabilirim var mı bildiğiniz bir yöntem?
    zyxel prestige 630

prolink h8000'i 32bit win7'ye tanıtabilmiştim.

önereceğiniz 64 bitte çalışacak, en ucuz modem nedr?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BuRAk- -- 28 Mayıs 2010; 1:06:16 >
  • güzel makina ama çok pahalı yaws
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeCCCe

güzel makina ama çok pahalı yaws

hoparlörün yanında yanan ışığı kapatabilmiş miydiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 28 Mayıs 2010; 1:38:07 >
  • Hoparlörün yanındaki işık sadece beyazmı yanıyor?
  • ne manyaksınız ha herşey tamam bi ışığamı kaldınız yani
  • quote:

ne manyaksınız ha herşey tamam bi ışığamı kaldınız yani

Evet herşey tamam fantazi olsun diye soru soruyorum
  • quote:

güzel makina ama çok pahalı yaws

Bu makinemi pahalı ? :D

Bence hiç değil çünkü bu özelliklere sahip olan en alınası ve güven veren notebook. 1800 e aldık biz. 1500 Acer alacağıma bunu aldım. 2100 TL olması pahalı idi. ( Vatan da böyle fiyatı ) Ama 1800 ucuz...

Gelelim yanan beyaz ışığa. Ben bir yerde okumuştum, ekran kartı devrede değil iken o ışık mavi oluyormuş ati ekran kartı çalışırken beyaz. Ama o özellik i7 li model içinde olabilir. Bunda var mı daha bilmiyorum... Oyun kasan kişiler varsa cevaplayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le.Mans -- 28 Mayıs 2010; 10:42:34 >
  • Arkadaşlar ben N61JQ kullanıcıyım i7 işlemcili olan, hdd gelen tıkırtı sorunundan bahsetmiş bazı arkadaşlar.Bende hatta çoğu kullanıcıda bu gelip biranda giden gıcırtı,tıkırtımı nedir ses olayı doğrudur.Bu işilem arka planda çalışan bir programla alakalı değildir donanımsal olduğunu düşünüyorum.Bios girin bekleyin hdd yük altında veya bir program çalışmaz fakat o sesi yine duyacaksınız.Ben değişim yaptım vatanda aynı sorun var.Tabi kimine rahatsızlık vermez kimine verir bu ses gürültülü ortamda pek duyulmaz. Bilinmesi gereken o ses normal hdd çalışma ses değil farklı bir sesdir.
    Konu hakkındaki daha fazla bilgi; http://forum.donanimhaber.com/m_38505102/mpage_7/key_/tm.htm
    Çoğu asus i5 ve i7 işlemcili yeni notebooklarda bu sorunun olduğunu düşünüyorum.

• O ses aslında normal. Sonuçta hard disk sürekli okunuyor. Hard diskin markasından dolyıdır. Başka bir hard disk taıp deneyebilirsin. Ama hard diskten ses gelmesi çok normal. Bırak ordan ses gelsin çünkü başka hiç bir yerden ses gelmiyor. Çok sessiz makina.
  • Buna benzer ses problemini bende masaüstü bilgisayarımda yaşamıştım. Hayatımda hiç harddisk sesi duymadım fan sesinden dolayı. Daha sonradan amd bir sisteme geçtim, tamamiyle 0 fan sesi vardı sadece hdd sesi duymaya başlamıştım.

Anladığım kadarıyla bu makina'dan fan sesi falan duyulmuyor, doğal olarak harddiskin sesi duyulacaktır başka ses yapan birşey yok çünkü makinada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrightDaggers

Buna benzer ses problemini bende masaüstü bilgisayarımda yaşamıştım. Hayatımda hiç harddisk sesi duymadım fan sesinden dolayı. Daha sonradan amd bir sisteme geçtim, tamamiyle 0 fan sesi vardı sadece hdd sesi duymaya başlamıştım.

Anladığım kadarıyla bu makina'dan fan sesi falan duyulmuyor, doğal olarak harddiskin sesi duyulacaktır başka ses yapan birşey yok çünkü makinada.

benim masaütünde seagate marka harddisk var.. fan bile çok sesli olduğu halde bazen onu bastırıyor..

annemin eski singer marka dikiş makinasını andırıyor mübarek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrightDaggers

Buna benzer ses problemini bende masaüstü bilgisayarımda yaşamıştım. Hayatımda hiç harddisk sesi duymadım fan sesinden dolayı. Daha sonradan amd bir sisteme geçtim, tamamiyle 0 fan sesi vardı sadece hdd sesi duymaya başlamıştım.

Aynen öyle. Ben şu an için gayet memnunum. Herhangi bir yamuğunu görmedim :D

Ama bir kez daha soruyorum. Ekran kartı driver'ını güncelliyen var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.