Şimdi Ara

ASUS N61JA-226DV(i3 350m-ATİ 5730)KULLANICILARI KULÜBÜ(33 ÜYE) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
4
Favori
61.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

dostum dediklerine kesinlikel katiliorum
    quote:

İ5 430m ile İ3 350m arasında fark yokmudur derseniz ,elbette İ5 430 m İ3 350M den yukarıda bir işlemcidir ancak arada 300 tl fark atacak bir işlemci değildr.Tavsiyem i3 350 m istemiyorsanız ,şuan için bu fiyatdan i5li modeli almayın ya bekleyin yada i7 li modele yönelin.

hatta sole bi si de ben ekliyim, bende zmaninda i3 we i5 arasinda cok kaldim, 1400 lira vs 1700 lira idi ozmn ortalama fiyatlari, ama net bir cihaz olmadi direk alicam edigim icime sinen, en sonun da bu asusuun i7lisini gordum neredeyse 2400 lira werip aliyordum, vatannotebooktaki bir calisan ile yaptigim konusma sonunda beklemenin en dogru karar oldugunu anladim.

kendisi bana sunalri soledi.

* i serisi islemciler piyasaya yeni girdi o yuzden su an ayni yada daha perfonmansli core2duolar ayni paraya yada ucuza satiliyor eldeki stoklari tuketmek icin, elde kalicak i islemcinin yarin satisinda sorun olmaz ama core2duo nun olu

* ozllikle subat mart hatta nisan aylari bu islem icin gecis aylari, her sene ortalama agustos ayinda yeni islemci donanim vs cikar, yani agustosa yaklastikca fiyatlar duser, ama bu yaklasma nisan sonundan once zor olur, gecis aylarinda ise fiyatlar yuksektir, eski teknoloji urunleri daha populer gosterilir.

* nisan ayinda [ay sonunuda bulabilir] pb nin ince kasada, lenovanin desenli kasada [biraz pahali yanliz bu cihaz ama goruntu, ses we dizyn konusunda 10 numra gercekten gidip gorun derim :)] we asus un mevcut we yeni bir kasasin da i7+5650 yada i7+5730 modelleri satisa sunulacakmis, istune, nisan ayi itibari ile, i7 ler piyasada cogaldikca, ozllellikle i3 we i5 te secenek articakmis... [ i 3 330 vs i3 350 secenegi yada i5 430 vs 450 secenegi gibi]

not: bunlari bana ozel olarak soledi, genel bi zorunluluk durumu degil, benim sartlarim dogrultsunda beklemenin en iyi oldugunu ve bunun icin bu sebepleri gosterdi..

sartlarim ise, laptop ihtiyacimin acil olmamasi, elimde orta seviye bir laptopn bulunmasi, ihitiyaclarimi %70 karsilamasi. 5730 ekran kartini gordukten sonra ya daha iyi yada bu seviyede bi kart istiyor olmam[ 5650 kesinlikle kotu degil ama o arkadasa 5730 u gordukten sora 5650 den sogudum demistim :P ] we mumkunse i7 4 cekirdekli islemci. vs vs :)

• tesaus senin istedikleri çıktı arkadaşımvatan bilgisayara baksana bi asus laptoplarına ama geliş fiyatlarınada dikkatet verebilcenmiben şöle düşünüyorm abi ya bu özelliklerin üstüne daha özellikli bi kasa yaratsa asus ben açıkcası i3 modeli 2000tl ye aldm daha üstünü demekki daha pahalıya alcam..alırmıyım almam..niye bu laptobu 3sene kullanırım..sonra ztn sıkılırım bu aradada eskimiş olur..ehh degiştirmek gerekr gene 2milyar verir gene alırım..bana göre laptop mantıgı budur..ama senin dediklerin geldi bulamazsan söle linkleri atıyım..gerçi stokta olmıyabilir şimdi..ama ençok içimdei7 işlemcilisi kaldı ne yalan söliyim ısınıyo dediler korkuttular alamadım birzcık pişmanım.elimdeki kötüoldugu için degil ama istegim oydu32bit 64bit olayındada cvp yazdm haaa...

• Arkadaşlar yardım edebilecek varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf1690

Beyler son iki gündür ciddi bi problemle karşılaşıorum.Aslında başta önemsemedim ama aynı şeyi bi kaç kere yapınca endişelenmeye başladım sorun sanırım bu HD 5730 da.Crysis ve assassinscreed oynuorum şu günlerde.Crysisi oyununun sonlarına doğru oyun hep dondu bazen hiç açılmadı ve görevi sonlandır ile çıkmam gerekti.Oyundan kaynaklanodur belki de dedim ve zar zor da olsa bitirdim oyunu sildim.ama aynı şeyi assanssincreed de de yapınca aklımda soru işaretleri kaldı.Donuyo ve öylece kalıo hatta bazen öyle kilitlioki makineyi görev yöneticisini bile açamıorum Artık çok sık olmaya başladı.Sanırım ati driver çıkarmamış bunun için.Bu durumla karşılaşan veya önerisi olan birisi varmı ??

Diğer arkadşlarda da böyle bir sorun oluyor mu uzun süreli Crysis yada benzeri ağır oyunları oynayınca?

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf1690

Gerçi geçen bakmıştm driver lara yoktu ama şimdi çıkmiş sanırım

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx

Arkadaşlar bu driverların laptop için olanı desktop için olanı ayrımı ? Belirttğm linkten indirip yükleyecem de yanlış bişey yapmayalım

The following notebook graphics products are supported in this release. notebook için bu driver

• şuan godfather2 ve creed i bende oynuyorm gerçi daha son bölümlere gelmedim..ama creed ztn sorunlu bi oyun oyunun aslı rusça ancak sendeki ingilizceyse ztn oyunu bitiremezsin son bölümlerde hata veriyo geçemezsin..internette birz araştır nedemek isticegimi anlıcaksın ingilizce versiyonu kullanıyorsan maalesfki o bölümleri işlememişler o yüzden yada başka dil farketmez..çünkü oyunun orjinali rusça..kesinlikle oyundan dolayı hatadır için rahat olsun..diger oyuna gelince bilgim yok ancak virüs programına takılmış olabilir..crysisde oyüzden öle bi sıkntı olmuş olabilir..öncelikle ilk yapman iş oyun aldıgın yeri bu konuda uyarmak yada degiştirmek olabilir.ama altını çiziyorum bilgisayardan yana için rahat olsn çalştırmasa ya hepsini çalıştırmaz ya hepsini çalıştırır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kst37

quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

ekran kartı çok iyi gözükuyor acaba i5 ve 5730 lu modelı mağazalara gelicekmi.

Hocam ürün eksenbilgisayarda sınırlı sayıda var olarak gözüküyor ancak 2000 tl civarı, İ3 350M ile İ5 430M Arasında 300 liralık bir fark olduğunu düşünmüyorum.Bu iki işlemci arasındaki farkı çok fazla hissetmezsiniz.İ5 430m ile İ3 350m arasında fark yokmudur derseniz ,elbette İ5 430 m İ3 350M den yukarıda bir işlemcidir ancak arada 300 tl fark atacak bir işlemci değildr.Tavsiyem i3 350 m istemiyorsanız ,şuan için bu fiyatdan i5li modeli almayın ya bekleyin yada i7 li modele yönelin.Ben i3 350 m ile bir problem yaşamadım, oyun olarak gta 4,shift,pes2010,cod5 yüksek ayarlarda takılmadan oynuyorum.

evet beklemekte fayda var

• ekranın en alt sağında saatin tam yanında 1 adet ölü pixel çıktı.ilk defa başıma gelen bişey.allahtan tam ortada filan çıkmadı.yoksa yıkılmıştım.bu arada bu ekran kartının driverları tam oturmadı.zamanla oturacak gibi geliyor.gerçi şuanda oyunlarda pek sorun olmadı benim için ama yinede biraz daha sabır göstermek lazım.amd atinin driver konusunda nvidia nın biraz gerisinde oldugu da aşikar.bu arada çok sessiz ortamda bulunuyorsanız hdd nin sesi bariz belli ama o kadar da rahatsız edici değil.ama benim anlamadığım bişey var.vista ve win 7 de hdd sürekli işlem yapıyor.gerçi makinayı çok kasmıyor ama neden çalışıyor ki.bilen var mı arkadaşlar?
  • @wolf1690 asasins creed kopya oyun+ patch ile oynuyorsaniz, kudus sehrine girince kitlenme donma oluyor, bu genel bir sorun, ama galiba senin bahsettigi baska birsey, cnk oyunu bitirmis, sonucta sehirde kitlenme olsa bitiremezdi galiba? ama yok kopya+ patch ise tamamen sorun bundan kaynaklaniyor
    hem oyun 14.99 a dustu:) gidip orjinali alinip sorunsuzca oynanabilir:) ama tabi tercih snn dostum..
    dier yandan oyunu orjinal oynadigini we ayni sklde crysis te de sorun yasadigini dusunursek, ekran kartini guncellemen yerinde bi cozum arayisi olacaktir, dier forumlarda ati 56xx serisi icin guncelleme yayinladi die okudum yakin zamnda, snnekran akrtinda 5600/5700 olark geciyor sna da uygun bu guncelleme, onu tavsiye ederim, eger bulamassan bile,
    bu forumun 2-3 sayfa gerisinde ati catalyst in bi guncelleme linki olcak, simi bakrim bulursam eklerim hatta, onu kurabilirsin...

ama ekran karti guncellemeleri tam genede oluyor diyirsan yardimci olmak zor, cnk anladigim kadari ile, sistem kitlenmiyor, oyun kitleniyor, sistemde gorew yoneticisini kullanip cozuyorsun, bu noktada belki 64bit sisteminin icinde gozunden kacan 32bit driverlar, yada oyunun 64 bit sisteme olan reaksiyonu vs olabilir.. kisayola sagtiklayip uyumluluk modu ile 32bit vista vs denemeni tawsiye ederim, eger sorun dewam ederse ciddi bisi war demktir, ama bnm tahminim uyumluluk dozum yolu ile sorunun hallolur

@uniogun dostum benim solediklerim ciktida cesit yok, asusta war sadece i7+5730, ondn baska yok, ustune dedgin gibi 2500 lira ciwari, acikcasi 1300 liraya i5+5650 vs 2400 liraya i7+5730 kiyaslamasi sacma geliyor, yani i7vs i5 5650vs 5730 tamam daha ustun ama arada 1100lira war dostum, neredeyse 1 laptop fiyati

bnm solemeye calistigim, ay sonu ile birlikte dier markalarinda i7 modelleri gelicek, mesela pb nin ince kasa i7 serisi giris yapicak, kasa olrak cok sik, aslinda dell den kopyalama bile denebilir:) ince vs, ayni sklde sony i5 li modeli gibi i7 li orta seviye f/p urunu sunacak mayis ayinda, asus un zaten i7+5730 mevcut, ama alternatif i7 islemcileri sunucak o da... isin ozu bnm demek istedigim, piyasada 1 tane warken onu almak degil, secim yapabilcegim karsilastirip +/- degerlendirmesi yapabilecgim noktada karar wermek istedigim icin bekledim, bu sayede fiyatlarda daha makul seviyelere inebilir, inmemis olsa bile, sonucta tercih ettigim modeli alma sansim olcak, piyasada 1 tane war we onun fiyatina zorunlu olrak katlanmak zorunda kaldigim icin degil. bir nevi tekel etkisinden kurtulma da denebilir.

• Teşekkür ederim beyler ilgilendiğiniz için.Ayrıca belirtmeyi unttum.Crysis in yüklü olduğu konumda bin32 ve bin64 adlı dosyalar var.Ben bin64 e yapıştrdığım crack la oyunu oynayamadım ne yapıştırırsam yapıştıraym hep orjinal cd uyarısı geldi ama bin 32 ye yapıştrdığım 32 bitlik crack oyunu güzel oynattı ama işte dediğim gibi sonuna doğru sapıttı.Evet oyunlar kopya.Umarım creed de bu yüzden kitleniodur yoksa çok biüyük endişelerim var.Yada sorun şu ekran kartının driver ı yüzündendir umarım Bu arada belirttiğm şu link te

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx

Bu modeller desteklenio. * ATI Mobility Radeon HD 5800 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 5700 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 5600 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 5400 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 5100 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 4800 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 4600 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 4500 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 4200 Series
    * ATI Mobility Radeon 4100 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 3800 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 3600 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 3400 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 3200 Series
    * ATI Mobility Radeon 3100 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 2700 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 2600 Series
    * ATI Mobility Radeon HD 2400 Series
    * ATI PowerXpress enabled notebooks using AMD chipsets

berkaydj kardeş doğrudur demiş saolsun biraz sonra yükleyecem bi daha açacağım creed i.Son bi sorum olacak Ben ekran kartının var olan driver ını silmek zorundayım değilmi bunu yüklemeden önce ?? bu yaptığım işlemin garanti ile bi sorunu olurmu ?

• hyr dostum silmek zorunda degilsin,

zaten bu indircegin bole bi install dosyasi gibi bisi, cift clickleyince sana 3-5 soru sorup kendisi gerekeni yapicak, gerekeirse eski driveri kaldirir, yenisini yazar, gerekirse ustune update eder.. o konuda endisen olmasin..

garanti konusu ile ilgili olrak.. cihaz senin cihazin, istedegin herseyi yukleyebilirsin, hic bir sekilde garanti vs sorunu cikaramazlar.. sncta orada bulunan hersey snn kisisel sinirlarin dahilinde, way anam niye yukledin ekran karti noldu vs yok ole bisi..

sadece orjinal olmayan yazilimlar icin, servis sirasinda, format yada bi seklde silinirlerse, yeniden yuklemek le mukellef olmuyorlar, ama yazilimin orjinalse yeniden yuklemek zorundalar.

not: driverlari orjinal sitesnden uygun bir skilde yukleyecegini umarak sorun olmaz diyorum, yok sa [sadece ornek amacli] yanlis driver yukleyip ekran kartini yanlis calistirip yadaq bi sklde ekran kartima overclock yapaim vs gibi seyelr ile zorlarsan, bi yanma vs sorun ile karsilasip, servise werdiginde sana sadece,parasini odersen yapariz derler, ki laptop=ekrankarti+islemci para bazinda, buda ortalama 500 liradan fazla bi rakam dir kesinlikle. onun haricinde ne yuklersen yukle servis hic bir sey diyemez... derse kafasina vur laptopu :)

• Eyw kardeş özellikle şu laptop u kafasına geçirme bölümü hoşuma giti yükleyeyim şimdi driver ını.Zaten sorununun geçip geçmediğini creed den anlayabileceğimi sanmıorum.Çünkü dediğiniz gibi kudüs te o büyük kale gibi bir yere girecekken çat gidio oyun ileriki oyunlarımda inşallah sorun kalkar tamamen Sizi de bilgilendirir alacak arkadaşların içlerini rahatlatırım..
  • Kullanan arkadaşlar güncel oyunların (Crysis,evil5 ve street fighterIV gibi) oyun içi bencmarklarını ekleyebilirmisiniz detay seviyeleri ile birlikte
  • güncel oyunları daha oynamadım ancak enyakın zamanda oynayıp gerekli bilgileri sunarım..bideşunu gözlemledim tabi siz ne düşünürsünüz bilmiyorum bilgisayarları alalı çok olmadı niye bukadar çabuk davrandınız drıverları için..bence birz acele etmissiniz..drıverlar yayınlandıktan sonra bile bnce hemen yüklenmemeli..çünkü üstünde muhakkak degişiklikler yapılıyo eh sizinde dediginiz gibi ati ztn daha geriden geliyo bukonuda..bence orda hata yapmıssınz..creed hakknda bilgilendirirseniz sevinirim..orjinalinin okadaradüştügünü bilmiyordm nerden alabilcegimide yazabilirmisiniz orjinalini nerden bulurum çünkü rusça çok zor oluyodabide tesaus arkadaşm dedigini şimdi anladm ama bir tane bilgisayar daha var onu atlamıssın oda şu http://www.vatanbilgisayar.com/asus-g51ij-160dv-g51ij-core-i7-720qm-1.6ghz-4gb-640gb-15.6hd-sl-cam-bt-1024mb-gtx260-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=44437 i7 işlemcili vede 1.sınıf ekran kartı var.bunu niye koydm fiyatını gör diye..peki niye tabi bu benim görüşüm 5730ztn 1.sınıf ekran kartıyla 2.sınıf ekran kartı arasında köprü kuruyo.dolayısıyla yeni çıkanlar ya 1sınıf olcak yada 5730la aynı özelliklerde farklı isimlerde olcak yani ztn 2tercihin var ekran kartı olarak ya 5730 yada 1.sınıf ekran kartı ama onunda fiyatı burda..diger markalar açısından düşünsek 200 300oynasa fiyatlar ehh durum ortada...yalnş anlama maksat fikir paylaşmakbirde sende bilirsin i7 işlemciler güçlü işlemciler bunları kaldırabilcek kasada çok önemli fan çıkışı nekadar kuvvetli ve geniş olursa kasanın okadar rahat çalışırki bu konuda daha asus bile okadar iyi degil ki daha i7 serisinin en güçlü performanslı olanları çıkmadı bile..yavaş yavaş çıkmaya başlıyo..parçalırından ziyade bnce i7 işlemcide kasa yapısı daha önemli gibime geliyo..fiyata gelcek olsak benm görüşüm tabi 2800altına düşcegini beklemiyorm i3ü 1900ile2000 e aldk dostm vadeli fiyatı tabi..genede arada 1laptop olmasada yarısı kadar fiyat farkı beklerim ben..ama bide dedigim gibi laptop a bakış açısına baglı ben 3sene kullanırım..bilemedin 4 ama hiç sanmam..eskiyo kasa çünkü..ama sen 5sene kullanırım diyosan tabi güzelde bakarsan laptoba 5senede amorti edersin verdigin parayı bu açıdan yaklaşınca 2800yada birz üstü verilebilir tabi...

• Kardeş crysis in 3d mark testini koyacağm da program da tuhaf bişey var3d mark vantage kullanıorm ve açtığımda bana "Minimum required resolution is not supported" dio testi yapmıo.Çözünürlük ayarlarıma bakıorum gerçekten de istediği 1280x1024 yok.Ne yapacam ??
  • bide şu var tabi diger markalarda çıkcak dogru ama görüyosun asus mesala şuan sonyle fln yarışmıyo bile fiyatı ortada adam kalitem ortada fiyatm ortada diyo..digerleride fiyatı düşünce kaliteyi birz düşürüyo..bunları biliyosun tabi..seçim çok önemli yani bence tabi..onu anlatmak istedim..
  • @uniogun

dostum ocihazi gordumde hani atinin dx 11 furyasi ile bu kartlar vs [1.sinif dahi olsa, ki dedigin gibi sinif bazinda 5730dan iyi kart aslinda] bana soguk geliyor:) acikcasi su an 5730, hatta ciakrsa 58xx 59xx istiyorum :))))

ayrica dediklerin son derece dogru ki bende katiliyorum sana, kasa fan deligi vs, ztn pb kasa degistiriyor i7 si bu kasada gelicek kasa resim [baska markanin linkin iwerdigim icin ozur dielrim sadece kasa goruntusu paylaasmak icin] yani isin ozu firmalarda bunlarin bilincinde, kullanicilari/tuketicileri korkutmadan gereklidegisiklikleri yawas yawas yapiyorlar.

solediklerini yanlis degerlendirmiyorum dostum. sadece benim fikrimi daha acik izah edebilmek icin ustune bisiler daha soyluorum :) yani aslinda isin ozu, ben piyasada smdi i3/i5 bollugu [we tabiki core2duo] warken, ayni sartlarin i5/i7 icin saglandigi zamnda almak istiyorum.. hani nasil diim, snnde dediklerini on plana koyabilcek bi degerlendirme yapicak secenekler oldugu zmn, yoksa su an icin i7= ya asus yada 3000lira we daha fazlasi, buda bana "tekel" ekolu olrak geliyor, yani tuketicinin tercih hakki yok, bi zorlama durumu:)

@wolf1690

dostum snn durumun tahminen bilgisayarinda ati catalyist blunmamasindan kaynaklaniyor, o ustteki linki yukledikten sonra ayarlar kisminda istedigin [desteklenen] ekran cozunurluk secenegini gorebilceksin.

• Teasus kardeş Ben bu güncel driver ı yükleyip yüklemediğimi en kolay nasıl anlarım.Çünkü senin dediğin tüm işlemlerden geçti ilk önce driver ı download etti sonrada kur dedim yükledi ama çözünürlük yine yok.Kuramamış mıyım ki ben bunu ? Masaüstüne sağ tıkladığım da Catalyst Control Center seçeneğim var ve açılıor.( bide kurulma aşaması sırasında C nin içine yeni bi dosya oluşturdu yani olan bi ATI tech dosyasını algılayıp onun üzerinde işlem yapmadı belirteyim )
  • walla dostum benim ana cihazim serviste odlugu icin burdan bakip adim adim anlatamiyorum..

ama eger catalyst kurulduysa sorun olmamasi lazim, sen genede bilgisayarima sag tik/ozllikler/aygityoneticisi/ekranbagdistiricisi/surucu kismina geldigin zaman 2010 model bi driver warsa gunceldir,

yoksa yeniden installl et o ctalyst i

not: bide catalys in versiyonu kac? forumda xxxxx.02 den bahsediliodu snnkide o 02 mi? yoksa eskisi 01 mi?
  • Dostum Catalyst control center a girdim."Catalyst hakkında" sekmesinde sürüm için 2010.0302.2233.40412 yazıo
    Ayrıca ekran kartı sürücü sürümü için 8.712.0.0
    sürücü tarihi için 02.03.2010 yazıo.

Silip tekrarmı yüklemeliyim yoksa hiçbişe silmeden bi kez daha mı setup yapmalıym
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.