Şimdi Ara

ASUS N61JA-226DV(i3 350m-ATİ 5730)KULLANICILARI KULÜBÜ(33 ÜYE) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
4
Favori
61.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uniogun öncellikle cevap için teşekkürler, explorer sorunu hala çözmüş değilim, yine farklı bir sekme açmak istediğimde mouse ikonu yuvarlak oluyo ve tam sönerken başka bişeye basıyorum ve kitleniyor, yani biraz hızlı kullandığım zaman explorer çöküyo, valla ilginç bi problem, o yüzdende şimdi firefox ile idare ediyorum. Hız konusuna gelincede ilk açılıştaki yavaşlık zaten rahatsız edicek seviyede değil, o yüzden hiç problem etmiyorum. Bişey daha sormak istiyorum; bu Asus Fast Boot tam olarak ne ? pc nin hızını artıyorura benziyor ama tam oalrka anlamadığım için hiç ellemedim. Bide bu control deck oalyının bi kısayolu fln varmı?
  • ya arkadaşlar daha öncede yazmıştım ses sorunu var diye, laptopu arkadaşıma aldık şuan bende cihaz test ediyorum..

evet gerçekten ses sorunu var, sorunda şu HDD den sürekli ses geliyor sanki arka planda bir program çalışıyor gibi çünkü soldan 2. ışık yanıp sönüyor o zaman ses çıkıyor o ışık yanmadığı zaman ses felan yok, yinede bu kadar ses çıkması bana normal gelmiyor..

sizde de böyle bir sorun var mı?

acil yorumlarınızı bekliyoruz ona göre cihazı vatana geri götüreceğiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: chiller

ya arkadaşlar daha öncede yazmıştım ses sorunu var diye, laptopu arkadaşıma aldık şuan bende cihaz test ediyorum..

evet gerçekten ses sorunu var, sorunda şu HDD den sürekli ses geliyor sanki arka planda bir program çalışıyor gibi çünkü soldan 2. ışık yanıp sönüyor o zaman ses çıkıyor o ışık yanmadığı zaman ses felan yok, yinede bu kadar ses çıkması bana normal gelmiyor..

sizde de böyle bir sorun var mı?

acil yorumlarınızı bekliyoruz ona göre cihazı vatana geri götüreceğiz...

Hocam şarz ledinin yanındaki led yandığında rahatsız etmeyecek seviyede bir işlem sesi var sanırım harddiskden geliyor .Hoparlörde bir sorun yok eğer rahatsız oluyorsanız götürün, hardiskten geldiğini sandığım bu ses beni rahatsız edicek seviyede değil bazı laptoplardada hardisk sesi duymuştumBu konuda daha bilgili arkadaşlarımız var ise onlardan yardım alabilirsin, başka sorularınız varsa karşılaştırma yapabiliriz içinizin rahat olması için.

• ilk defa explorer ve ses sıkıntısı oluyo asusta..çok bilgiye sahip degilim..mouse ikonu yuvarlak olması sıkntı yaratsa firefoxda da aynı sıkntı olur..explorer ı silip bidaha yüklemeni tavsiye edebilirim..ses sıkntısı hakkında bi bilgim yok..fast boot u bilmiyorm yaa..
  • Hocam o ses sorunu bende de var özellikle yüklendiğim zamanlar veya harddiske bişe kopyalayıp yapıştırdğımda cızırtılar artıo ama ben pek sallamıorum bu sorunu.Eğer bi zararı yoksa sadece sesten ibaretse boşverdim çoktan.Ayrıca beyaz ışık bende hep beyaz mavi hiç olmadı şimdiye kadar.Oyunlardan da sadece crysis ve farcry 2 oynayabildim henüz çok zorlayıcı şeyler yapmadım ama sorun çıkarmadı en yüksek değerlerde oynatıo şimdilik
  • ekran kartı çok iyi gözükuyor acaba i5 ve 5730 lu modelı mağazalara gelicekmi.
  • berkaydj
    olumlu hdd değiştirilebiliyor herhangi bir bant yok ramlerde de yok sadece cpu da var garanti void diye sarı bir etiket vida yerinde.
  • hdd 7200 degisimi ozllikle ramler ciddi boost etkisi yaratiyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

ekran kartı çok iyi gözükuyor acaba i5 ve 5730 lu modelı mağazalara gelicekmi.

i5 e nvidia GT330M modeli var gücü 4670 seviyelerine yakın bir kart.
  • arkadaşlar biri asustaki fast boottan bahsedebilirmi
  • quote:

http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=27127

i5-430 lu modeli gelmiş.
  • ama kritik stok diyo..
  • galiba bilgisayarı alınca insanlar keyfini çıkarmaya başladı sorunsuzca kimsenin sesi çıkmıyo
  • quote:

Hocam ürün eksenbilgisayarda sınırlı sayıda var olarak gözüküyor ancak 2000 tl civarı, İ3 350M ile İ5 430M Arasında 300 liralık bir fark olduğunu düşünmüyorum.Bu iki işlemci arasındaki farkı çok fazla hissetmezsiniz.İ5 430m ile İ3 350m arasında fark yokmudur derseniz ,elbette İ5 430 m İ3 350M den yukarıda bir işlemcidir ancak arada 300 tl fark atacak bir işlemci değildr.Tavsiyem i3 350 m istemiyorsanız ,şuan için bu fiyatdan i5li modeli almayın ya bekleyin yada i7 li modele yönelin.Ben i3 350 m ile bir problem yaşamadım, oyun olarak gta 4,shift,pes2010,cod5 yüksek ayarlarda takılmadan oynuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uniogun

arkadaşlar biri asustaki fast boottan bahsedebilirmi

quote:

galiba bilgisayarı alınca insanlar keyfini çıkarmaya başladı sorunsuzca kimsenin sesi çıkmıyo

Hocam bu fast boot u kullanmadım ama ,inceledim bazı temizlik programlarında olan bilgisayar açılışında hangi program ve hizmetlerin çalışıp çalıştırılmayacağını belirlemeye yarayan bir program görünümünde bazı programlar açıp kapatarak deneyebilirsiniz.

• Ve bu belirlediği programlarla makinenin daha hızlı açılmasını sağlayan birşey olarak da okudum bu fast boot u yine aynı bu forumda.Gerçi adına göre tek özelliği bu olmamalı.sanki biraz basit bişeymş gibi görünüo yoksa
  • bu özelligi benmi çalıştırıcam kendimi çalışıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: uniogun

bu özelligi benmi çalıştırıcam kendimi çalışıyo

Program içindeki ayarları siz yapıcaksınız.
  • Beyler son iki gündür ciddi bi problemle karşılaşıorum.Aslında başta önemsemedim ama aynı şeyi bi kaç kere yapınca endişelenmeye başladım sorun sanırım bu HD 5730 da.Crysis ve assassinscreed oynuorum şu günlerde.Crysisi oyununun sonlarına doğru oyun hep dondu bazen hiç açılmadı ve görevi sonlandır ile çıkmam gerekti.Oyundan kaynaklanodur belki de dedim ve zar zor da olsa bitirdim oyunu sildim.ama aynı şeyi assanssincreed de de yapınca aklımda soru işaretleri kaldı.Donuyo ve öylece kalıo hatta bazen öyle kilitlioki makineyi görev yöneticisini bile açamıorum Artık çok sık olmaya başladı.Sanırım ati driver çıkarmamış bunun için.Bu durumla karşılaşan veya önerisi olan birisi varmı ??
  • Gerçi geçen bakmıştm driver lara yoktu ama şimdi çıkmiş sanırım

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx

Arkadaşlar bu driverların laptop için olanı desktop için olanı ayrımı ? Belirttğm linkten indirip yükleyecem de yanlış bişey yapmayalım
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.