Şimdi Ara

asus n56vz touchpad calismiyor??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    iki gün önce asus n56vz laptop aldım, fakat touchpad çalışmıyor. laptop freedos idi. Kutudan çıkan cd'deki bütün driverleri yükledim. BIOS güncellemesi yaptım. klavyeden aktif tuşuna bastıgımda da çalışmıyor fn+f9. Sitesinden eski versiyonları da yükledim. windows 7 ultimate 64 bit / ubuntu yükledim. ama ne yaptıysak çalıştıramadık..
    driver güncelle dedigimde şu hata karşıma çıkıyor.

Şimdiden teşekkürler, Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gnykspr -- 3 Ocak 2013; 22:46:05 >

• Selam Dostum

Aldıgın mesaja bakılırsa yükledigin sürücü uygun sürücü olmadıgını söylüyor. Aradıgın sürücü :indirr. Sorun devam ediyorsa tekrar yaz.

Kolay gelsin
  • biostan touchpad kapali olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat7

Selam Dostum

Aldıgın mesaja bakılırsa yükledigin sürücü uygun sürücü olmadıgını söylüyor. Aradıgın sürücü :indirr. Sorun devam ediyorsa tekrar yaz.

Kolay gelsin

Vermiş olduğunuz linkteki ile cd deki sürücüler aynı versiyon, ikisinide denedim fakat verdiği uyumsuzluk hatası aynı BIOS'tan "açık" deneme amaçlı kapattım yine değişen bir şey olmadı fn+f9 ile ekrana kilitli veya açık diye bir uyarıda çıkmıyor ekran ışığını kıstığımızda küçük kare şeklinde gösteriyor yada sesi açtığımda ama F9 yanıt vermiyor, benim asıl merak ettiğim touch pad multi fonksiyonlu ve bu fonksiyonları kullanabimek için örneğin sayfayı aşağı yukarı kaydırmak 3 parmak kullanmak gibi özellikler için sürücü yüklemeliyiz tamam ama sürücü yüklemedende en azından farenin hareket etmesi gerekmiyormu? touch pad'ın bozuk olma ihtimali yada montaj esnasında bağlantısının yapılamama ihtimali var mı?
    bu arada aygıt yöneticisinde bu şekilde gösteriyor bu bilgisayarın donanımı gördüğünün göstergesi mi, bozuk olsaydı yinede resimdeki gibi mi görünürdü?

• Dostum,

Gönderdiğin resimden anladığım kadarıyla donanımın drverı yüklenmemiş yada çakışma oldugu anlamı çıkar. Her hangibir şeyle çakışıp çakışmadıgını kontrol et. Çakışma varsa çakışanın drverinı tekrar ygüncelle.
    Baktın olmuyor,
    Daha ayrıntılı bilgi için:
    Control Panel den Hardware and Devices troubleshooter aç
    Arama kısmına troubleshooter yaz sonra Troubleshooting e tıkla, Hardware kısmından Configure yap bakalım ne diyor.
    (Türkçe kullanıyorsan da troubleshooter yazabilirsin bildigim kadarıyla)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.