Şimdi Ara

Asus N56VZ Problem ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yaklasık 1 ay once asus n56vz notebook aldım su ana kadar memnunum fakat 2 tane problemle karsılastım yardımcı olursanız sevinirim :)

1) Notebook u açtıktan sonra açılırken haporlerden ya da baska biyerden tam anlayamadım sanki biryere mikrofon ya da haporler baglarken cızırtı sesi cıkar ya onun gibi ses cıkıyor acılırken ve bazen normal kullanırken de arada oluyor (tam emin degilim ama sanki pc işlem yaparken açılışta cıkıyor bu ses). Ses gercekten insanı rahatsız ediyor acaba bir sorun mu var diye bazı yerlerde arastırdım ama baska kişilerde de sorun olduguna rastladım ama cozum bulamadım. Bu konu hakkında bilginiz varsa yardım eder misiniz?

2) 2. sorum ise ekran parlaklıgıyla alakalı. Pc yi yuksek performansta kullanırken ekran parlaklıgı son seviyede oluyor. o halde pc yi kapatıyorum. Ama açtıktan sonra windows falan yuklenirken kullanıcı parolamı girene kadar ekran parlaklıgı en alt seiyede oluyor acılısta. İlk aldıgımda boyle degildi sanırım. PC acılırken de parlaklıgın en alt seviyede olmasını istemiyorum. bu problem sonradan oldu. yardım edebilecek arkadas varsa şmdiden teşekkürler

iyi forumlar....

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap vercek arakadas yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makinenle alakalı sorun olduğunda dizüstü bölümünde daha çabuk cevap bulursun
    1-İlk sorun cızırtı problemi bu bilgisayarda hemen herkeste görülen bir durum kronil ilk başta olmasada sonradan oluşuyor hoparlör ya da sobwoofer'den gelebilir
    2-ikinci sıkıntını güç ayarlarından yapabilirsin sağ altta güç simgesi üzerine tıkla ekran parlaklığını ayarla bölümünden ayarlayabilirsin,sende ilk açılışta güç seçeenklerinde farklı ayar bulunuyor olabilir kullnıcı hesabını açtıktan sonra farklı ayr olduğundan ileri geliyor muhtemelen.
  • Bendede speakers sorunu var kafasına göre cızırtı çıkarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur12onur12onur

Merhaba arkadaşlar yaklasık 1 ay once asus n56vz notebook aldım su ana kadar memnunum fakat 2 tane problemle karsılastım yardımcı olursanız sevinirim :)

1) Notebook u açtıktan sonra açılırken haporlerden ya da baska biyerden tam anlayamadım sanki biryere mikrofon ya da haporler baglarken cızırtı sesi cıkar ya onun gibi ses cıkıyor acılırken ve bazen normal kullanırken de arada oluyor (tam emin degilim ama sanki pc işlem yaparken açılışta cıkıyor bu ses). Ses gercekten insanı rahatsız ediyor acaba bir sorun mu var diye bazı yerlerde arastırdım ama baska kişilerde de sorun olduguna rastladım ama cozum bulamadım. Bu konu hakkında bilginiz varsa yardım eder misiniz?

2) 2. sorum ise ekran parlaklıgıyla alakalı. Pc yi yuksek performansta kullanırken ekran parlaklıgı son seviyede oluyor. o halde pc yi kapatıyorum. Ama açtıktan sonra windows falan yuklenirken kullanıcı parolamı girene kadar ekran parlaklıgı en alt seiyede oluyor acılısta. İlk aldıgımda boyle degildi sanırım. PC acılırken de parlaklıgın en alt seviyede olmasını istemiyorum. bu problem sonradan oldu. yardım edebilecek arkadas varsa şmdiden teşekkürler

iyi forumlar....

kardeş sistemi yeniden kur veya kurdut yine ses geliyorsa hdd kontrol ettir.Fanıda kontrol ettir.

• Bende aynı markayı kullanıyorum.Sana tavsiyem Data'ya zarar vermeden Windows'un yüklü olduğu sistemi sil ve yeniden kurulum yap(recovery).
    *Bilgisayarı açarken sürekli F9'a basarak yapabilirsin.
  • quote:

bendede speakers sorunu var kafasına göre cızırtı çıkarıyor.

yanında gelen harici hoparlörden mi çıkıyor ses, yoksa laptobun kasasının içinden mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.