Şimdi Ara

Asus N56VZ Problem ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
892
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Asus N56VZ Problem ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1590 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar yaklasık 1 ay once asus n56vz notebook aldım su ana kadar memnunum fakat 2 tane problemle karsılastım yardımcı olursanız sevinirim :)

1) Notebook u açtıktan sonra açılırken haporlerden ya da baska biyerden tam anlayamadım sanki biryere mikrofon ya da haporler baglarken cızırtı sesi cıkar ya onun gibi ses cıkıyor acılırken ve bazen normal kullanırken de arada oluyor (tam emin degilim ama sanki pc işlem yaparken açılışta cıkıyor bu ses). Ses gercekten insanı rahatsız ediyor acaba bir sorun mu var diye bazı yerlerde arastırdım ama baska kişilerde de sorun olduguna rastladım ama cozum bulamadım. Bu konu hakkında bilginiz varsa yardım eder misiniz?

2) 2. sorum ise ekran parlaklıgıyla alakalı. Pc yi yuksek performansta kullanırken ekran parlaklıgı son seviyede oluyor. o halde pc yi kapatıyorum. Ama açtıktan sonra windows falan yuklenirken kullanıcı parolamı girene kadar ekran parlaklıgı en alt seiyede oluyor acılısta. İlk aldıgımda boyle degildi sanırım. PC acılırken de parlaklıgın en alt seviyede olmasını istemiyorum. bu problem sonradan oldu. yardım edebilecek arkadas varsa şmdiden teşekkürler

iyi forumlar....

|
    |

• Binbaşı
    1590 Mesaj
    Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Cevap vercek arakadas yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Makinenle alakalı sorun olduğunda dizüstü bölümünde daha çabuk cevap bulursun
    1-İlk sorun cızırtı problemi bu bilgisayarda hemen herkeste görülen bir durum kronil ilk başta olmasada sonradan oluşuyor hoparlör ya da sobwoofer'den gelebilir
    2-ikinci sıkıntını güç ayarlarından yapabilirsin sağ altta güç simgesi üzerine tıkla ekran parlaklığını ayarla bölümünden ayarlayabilirsin,sende ilk açılışta güç seçeenklerinde farklı ayar bulunuyor olabilir kullnıcı hesabını açtıktan sonra farklı ayr olduğundan ileri geliyor muhtemelen.
    |
    |
    Bendede speakers sorunu var kafasına göre cızırtı çıkarıyor.
    |
    |
    İntel İ7 4790 Asus STRİX GTX 1070 HAFX ADV. Corsair Pro CL 9 2133 2x4, Asus Z97 Maxsimus HERO, Benq XL2420Z, 240 gb Corsair SSD, 2 TB Baracuda, Cooler Master 212x, Steelseries RİVAL, Logitech G930, Kingston Hyperx Could 2, Steelseries GCK+...
  • Yüzbaşı
    529 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: onur12onur12onur

Merhaba arkadaşlar yaklasık 1 ay once asus n56vz notebook aldım su ana kadar memnunum fakat 2 tane problemle karsılastım yardımcı olursanız sevinirim :)

1) Notebook u açtıktan sonra açılırken haporlerden ya da baska biyerden tam anlayamadım sanki biryere mikrofon ya da haporler baglarken cızırtı sesi cıkar ya onun gibi ses cıkıyor acılırken ve bazen normal kullanırken de arada oluyor (tam emin degilim ama sanki pc işlem yaparken açılışta cıkıyor bu ses). Ses gercekten insanı rahatsız ediyor acaba bir sorun mu var diye bazı yerlerde arastırdım ama baska kişilerde de sorun olduguna rastladım ama cozum bulamadım. Bu konu hakkında bilginiz varsa yardım eder misiniz?

2) 2. sorum ise ekran parlaklıgıyla alakalı. Pc yi yuksek performansta kullanırken ekran parlaklıgı son seviyede oluyor. o halde pc yi kapatıyorum. Ama açtıktan sonra windows falan yuklenirken kullanıcı parolamı girene kadar ekran parlaklıgı en alt seiyede oluyor acılısta. İlk aldıgımda boyle degildi sanırım. PC acılırken de parlaklıgın en alt seviyede olmasını istemiyorum. bu problem sonradan oldu. yardım edebilecek arkadas varsa şmdiden teşekkürler

iyi forumlar....

kardeş sistemi yeniden kur veya kurdut yine ses geliyorsa hdd kontrol ettir.Fanıda kontrol ettir.
    |
    |

• Binbaşı
    1064 Mesaj
    Bende aynı markayı kullanıyorum.Sana tavsiyem Data'ya zarar vermeden Windows'un yüklü olduğu sistemi sil ve yeniden kurulum yap(recovery).
    *Bilgisayarı açarken sürekli F9'a basarak yapabilirsin.
    |
    |

bendede speakers sorunu var kafasına göre cızırtı çıkarıyor.

yanında gelen harici hoparlörden mi çıkıyor ses, yoksa laptobun kasasının içinden mi?
    |
    |
1
Reklamlar
son dakika
haberler
Mobilya Takımları
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.