Şimdi Ara

ASUS N56VM-VZ Kullanıcıları Paylaşım ve Bilgi Platformu (236. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.271
Cevap
77
Favori
497.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PreS06

Bu modeli kullanlara bi sorum olacak.Aydınlatmalı klavyenin ışığını isteğe göre kapatıp açabiliyo muyuz?

Işık seviyesini istediğin gibi ayarlayabiliyorsun.
  • Eyvallah Tetikteyim ben de bi 10-15 gün bu yeni modeli araştıracağım Ankara'da.Nerde ucuza bulursam ordan alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: stw

Arkadaşlar yeni öğrendiğim bir konu var herkes bunua DİKKAT etmeli bence ASUS N56VZ-S4257H laptopların ekran kartları optimus sistemmiş yani 2 ekran kartı kullanıyormuş sadece gerektiğinde nvdiva ya geçiyormuş bilgisi olan var mı ? EĞer böyle ise cidden sıkıntı yaratmaz mı oyunlar

reference link :http://www.chip.com.tr/forum/asus-n56vz-s4257h-notebook_t254482.html

Diğer modellerde de nvidia dan hariç onboard (intel hd grafik 4000) mevcut zaten. Oyun, çizim vs. gibi ağır programlarda nvidiya yı kullanır. İnternet, film, müzik vs. gibi kullanımda da intel hd yi kullanır. Gerektiğinde nvidia ya geçer zaten . Günlük kullanımda nvidia ya gerek yok. İntel hd grafik de çoğu program için yeterli. Yine de ben nvidia yı kullanacam dersen, yüksek performanslı gpu yu seçip kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etrüsk -- 1 Kasım 2012; 20:58:18 >

• Arkadaşlar office 2010 yuklu olarak gelıor bildiğiniz gibi mesleğim geregi 2003 ü kullanıyorum 2003 ü kuramadıgımdan 2010 nu silmiştim meğersem onla alakalı değilmiş 2010 unu nasl geri getirebilirim bi yardım edermısnz. TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: E'

quote:

Arkadaşlar yeni öğrendiğim bir konu var herkes bunua DİKKAT etmeli bence ASUS N56VZ-S4257H laptopların ekran kartları optimus sistemmiş yani 2 ekran kartı kullanıyormuş sadece gerektiğinde nvdiva ya geçiyormuş bilgisi olan var mı ? EĞer böyle ise cidden sıkıntı yaratmaz mı oyunlar

reference link :http://www.chip.com.tr/forum/asus-n56vz-s4257h-notebook_t254482.html

Diğer modellerde de nvidia dan hariç onboard (intel hd grafik 4000) mevcut zaten. Oyun, çizim vs. gibi ağır programlarda nvidiya yı kullanır. İnternet, film, müzik vs. gibi kullanımda da intel hd yi kullanır. Gerektiğinde nvidia ya geçer zaten . Günlük kullanımda nvidia ya gerek yok. İntel hd grafik de çoğu program için yeterli. Yine de ben nvidia yı kullanacam dersen, yüksek performanslı gpu yu seçip kullanabilirsin.

Ama bu modelde 2gb lik nvidiva mevcut dimi onun yanında da intel hd grafik 4000 mi var? Sadece doğru oldugumu anlamak için soruyorum

• bide bilgisayar açılışta çok kasıyor sizin önerebileceğiniz kapatılması gereken programları yazarmısnz rica etsem.
  • quote:

Ama bu modelde 2gb lik nvidiva mevcut dimi onun yanında da intel hd grafik 4000 mi var? Sadece doğru oldugumu anlamak için soruyorum

İntel hd grafik 4000 + 2gb gt650m.
  • Bu yeni versiyon özellikleri ne resmi site de ne başka yerde bahsedilmiyor PcDepo ve Teknosa'da var.Ne kadar güvenilir emin değilim başka başlıkta ekran çözünürlüğü tartışılmış mesela.Ekstra olarak PcDepo Blu-Ray'Li satıyor yeni modeli Teknosa DVD ile.

Bu Vatan hiç mi getirmeyecek bu kötü oldu %25 olayından yararlanmak istiyordum.Teknosa fiyatı bayağı pahalı.

İyice kafam karıştı açıkçası bu HDD'yi DVD'nin yerine monte etmek mi daha iyi harici olarak kullanmak mı ne dersiniz?Bir de rakiplerinde çift HDD Slot'u olan var mı hem HDD hem SSD'ye izin veren?Y580 SSD+HDD ile geliyor o SSD'nin yerine başka SSD monte edebilme şansımız olur herhalde ancak Asus bildiğim kadarıyla daha kaliteli malzeme, ekran vs. olarak.
  • millet bişey sorcam bu n56vznin 8gb rami maksimum 8gb diye yazıyor ama forumda gördüğüm kadarıyla 16gb kullananlar var acaba ben de rami 16 yapsam bir sıkıntı olur mu?
  • win8 e geçiyorum arkadaşlar bi sorun var mı uyumsuzluk falan sonradan pişman olmayalım
  • birde 29tlik fiyata dvd dahil mi dvd alırsam kaç tl oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend Warrior

Bu yeni versiyon özellikleri ne resmi site de ne başka yerde bahsedilmiyor PcDepo ve Teknosa'da var.Ne kadar güvenilir emin değilim başka başlıkta ekran çözünürlüğü tartışılmış mesela.Ekstra olarak PcDepo Blu-Ray'Li satıyor yeni modeli Teknosa DVD ile.

Bu Vatan hiç mi getirmeyecek bu kötü oldu %25 olayından yararlanmak istiyordum.Teknosa fiyatı bayağı pahalı.

İyice kafam karıştı açıkçası bu HDD'yi DVD'nin yerine monte etmek mi daha iyi harici olarak kullanmak mı ne dersiniz?Bir de rakiplerinde çift HDD Slot'u olan var mı hem HDD hem SSD'ye izin veren?Y580 SSD+HDD ile geliyor o SSD'nin yerine başka SSD monte edebilme şansımız olur herhalde ancak Asus bildiğim kadarıyla daha kaliteli malzeme, ekran vs. olarak.

dostum lenovo y580 deki ssd hdd içinde gömülü diye biliyorum ayriyeten görünmüyor çok kullanılan dosyaları oraya taşıyor.

gerçekten şuan fiyat yüksek ve bu kendi sitesinde özelliklerin olmaması normal 2 kasımdan sonra tanitilacak diye biliyorum.

son olarak vatan ın getirmemesi gibi bi durum olmaz geçte olsa gelir asus vatanada. bu sebeple enaz 1 hafta 10 gün beklemede fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mozkan007

millet bişey sorcam bu n56vznin 8gb rami maksimum 8gb diye yazıyor ama forumda gördüğüm kadarıyla 16gb kullananlar var acaba ben de rami 16 yapsam bir sıkıntı olur mu?

modelden modele max. ram miktarları değişiyor. her n56vz aynı özellikte değil ram kapasitesi, hdd, ekran çözünürlüğü, işlemci -s.... kısmındaki numarasına göre değişiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: burba

quote:

millet bişey sorcam bu n56vznin 8gb rami maksimum 8gb diye yazıyor ama forumda gördüğüm kadarıyla 16gb kullananlar var acaba ben de rami 16 yapsam bir sıkıntı olur mu?

modelden modele max. ram miktarları değişiyor. her n56vz aynı özellikte değil ram kapasitesi, hdd, ekran çözünürlüğü, işlemci -s.... kısmındaki numarasına göre değişiyor.

model bu hocam Asus N56VZ-S4016V ne diyorsun 16 gb olur mu?
  • quote:

quote:

quote:

Forumda bir arkadaş kullanıyor sorun olsa yazardi,
    @I am not dead

• peki şunu da sormak istiyorum ben bu bilgisayarda bu ekran kartı ile 3d film izleyebilir miyim?
  • arkadaslar tekrar merhaba. yukarlarda bıryerlerde windows 8 e gecıs hakkında sorular sormustum. arkadasın bırı saolsun bu arada, windows 8 in registiratıon lınkını verıp pekde emın olmadan kredı kartıyla odeme yaparsın demıstı.

TEKRAR YAZMAK ISTIYORUM.

ben asus n56 kullanıcısıyım. 29 TL ye wındıws 8 e gecme hakkım bulunuyor. acaba gecen arkadas varmı bu hakkı kullanıp.
    eger gectıyse hangı yolları ızledı ve nasıl odeme yaptı soylerse sevınırım.

ozelden veya msguner55@gmail.com adresıne mesaj atarlarsa sevınırım.

bu arada actıvasyon sıtesınden kayıt formunu doldurup kayıt sıfremı aldım ama ne ıse yaraıdıgnı bılmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Windows 8 de çeşitli driver sorunları mevcut .

Bluethooth çalışmıyor .
    Kendi güç modlarını çalıştıramadım .
    Fn tuşlarında ekran kısmaya 2-3 kere üstüste basarsanız 2-3 dk boyunca fn tuşları klitleniyor işlem yapmıyor ses bile açıp kısamıyorsunuz .
    Touchpad driverı biraz sıkıntılı .

Şimdilik gördüğüm driver sıkıntıları bunlar . Güncellemelerle çözülür diye umuyorum .

Windows ile ilgili sıkıntımda aero teması gibi arkasını gösteren şeffaf tema yokmu . Aktif edemedim bir türlü

win8'de ekran parlaklığını kısarken kilitlenme sorununu ben de yaşıyorum ve çözemedim. bir çözüm bulabilirseniz buradan paylaşır mısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dellopos

quote:

quote:

quote:

Forumda bir arkadaş kullanıyor sorun olsa yazardi,
    @I am not dead

laptop ekranının 3d desteği yok ama ekran kartı destekliyor diye biliyorum(yanlış isem affola), 3d monitör veya tv ye görüntüyü aktarıp izleyebilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Legend Warrior

Bu yeni versiyon özellikleri ne resmi site de ne başka yerde bahsedilmiyor PcDepo ve Teknosa'da var.Ne kadar güvenilir emin değilim başka başlıkta ekran çözünürlüğü tartışılmış mesela.Ekstra olarak PcDepo Blu-Ray'Li satıyor yeni modeli Teknosa DVD ile.

dostum lenovo y580 deki ssd hdd içinde gömülü diye biliyorum ayriyeten görünmüyor çok kullanılan dosyaları oraya taşıyor.

gerçekten şuan fiyat yüksek ve bu kendi sitesinde özelliklerin olmaması normal 2 kasımdan sonra tanitilacak diye biliyorum.

son olarak vatan ın getirmemesi gibi bi durum olmaz geçte olsa gelir asus vatanada. bu sebeple enaz 1 hafta 10 gün beklemede fayda var.

Sağolun hocam cevaplar için.Değmez o zaman bu fiyat aralığında bu tarz bir Laptop yok diyebiliriz.Ya Caddy kullanacağız ya da Harici olarak.Siz hangisini önerirsiniz bu konuda?

Bu arada Win8'e geçenler cidden SSD'ye kurmak için herhangi bir DVD veriliyor mu kampanya ile.

• 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.