Şimdi Ara

ASUS N56VM Ivy Bridge Notebook İncelemesi (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
432
Cevap
7
Favori
27.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hop. de ses veya cızırtı yok, fan sesi genelde duyulabilir sevide değil. Bence cihaz fiyatına göre çok başarılı, rami de 8 yapmak lazım ama benim aldığım 2x4 gm corsair ram problemli çıktı kitleniyor alet. Yarın geri yolluyorum...
  • bendede aynı problem yaşandı usb portlar uçtu, pc ile gelen driver cd taktım yeniden yükledim düzeldi..
    şu ekran kartına çözüm bulamadım. enteresan ki asus programı yeni güncelleme uyarısı verirken, kurmaya çalışınca cihaz bulunamadı diyor :S
  • Cd ye pek bakmadım nasıl olsa net dekiler daha günceldir diye :) Asus un kendi sitesindeki vga driver i denedin mi? ben ordan indirip denedim kendisi güncelledi.
  • asusun sitedeki driver yükledim bugün ve oldu tşkler. yalnız güncelleme uyarısı devam ediyor çünkü versiyon farkı var yine
  • quote:

Orijinalden alıntı: M!R4G3

quote:

Orijinalden alıntı: cnsuff

quote:

Orijinalden alıntı: NgSharpz

Benim cihazda acayip bi sorun var. belli aralıklarla çok düşük bi frenkansta hoparlörün jagını takınca çıkan bi ses var o çıkıyor. Dikkat etmezsen anlayamacağın bi miktarda bi ses ama düzenli olduğu için sinirimi bozdu acaba ses kartı driverlarında mı bi sorun var ki?

http://forum.notebookreview.com/asus/664468-asus-n56vz-ds71-first-impressions-27.html
    http://forum.notebookreview.com/asus/664468-asus-n56vz-ds71-first-impressions-30.html

Buralarda da bu sorundan bahsediyorlar.

"It's also at a constant frequency ".. "Described as robotic"

Bir de, subwoofer takılıyken web sayfalarında gezinirken "click" sesi duyduklarını söylüyorlar.
    Birçok kullanıcı bundan yakınıyor.

Bu sıkıntıları yabancı forumlarda n56vz modelinde yaşamış insanlar benim gördüğüm kadarıyla.
    n56vm kullanan arkadaşlar teyit edebilir mi acaba?

Bende SubWoofer'la ilgili bi problem yok. Ayrıca şu düşük frekansta çıkan sesten Audio Driver'ı güncelleyerek kurtuldum. Bide BIOS sürümünü 2.06 yapmıştım belki onunda etkisi olmuş olabilir bilemiyorum.

• Cevaplar için teşekkürler
    MSI GE60, N56VZ ve VM arasında kalmıştım.
    Oyunu masaüstüne oynayacağım için N56VM 'de karar kıldım.
    Fiyatın düşmesini bekliyorum nasipse alacağım
    Bugün Vatan'a gittim Topkapı'dakine, VM versiyonun geleceği bilgisini almışlar ancak ne zaman geleceği belli değilmiş.
  • Arkadaşlar bende laptop alacağım oyun oynacağım N53SV modelini almıştım hatalı çıktı onu geri görütüreceğim fakat yeni alacağım N53VM mi alsam Asus bilindik marka ama bu modelin kullanıcısı fazla yok sanırım MSİ Ge60 ın çok kullanıcısı var serivisi fln naısl bilmiyorum i5 olanı sizce hangisini almaluıyım fiyatı 2300 fln geçmemeli?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Benim cihazda acayip bi sorun var. belli aralıklarla çok düşük bi frenkansta hoparlörün jagını takınca çıkan bi ses var o çıkıyor. Dikkat etmezsen anlayamacağın bi miktarda bi ses ama düzenli olduğu için sinirimi bozdu acaba ses kartı driverlarında mı bi sorun var ki?

http://forum.notebookreview.com/asus/664468-asus-n56vz-ds71-first-impressions-27.html
    http://forum.notebookreview.com/asus/664468-asus-n56vz-ds71-first-impressions-30.html

Bir de, subwoofer takılıyken web sayfalarında gezinirken "click" sesi duyduklarını söylüyorlar.

Bu sıkıntıları yabancı forumlarda n56vz modelinde yaşamış insanlar benim gördüğüm kadarıyla.

Bende SubWoofer'la ilgili bi problem yok. Ayrıca şu düşük frekansta çıkan sesten Audio Driver'ı güncelleyerek kurtuldum. Bide BIOS sürümünü 2.06 yapmıştım belki onunda etkisi olmuş olabilir bilemiyorum.

@NgSharpz
    bahsettiğiniz cızırtı sesi audio driveri kurunca tamamen gitti mi yoksa ara ara duyuyor musunuz gene ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr_atasoy

quote:

quote:

quote:

quote:

@NgSharpz
    bahsettiğiniz cızırtı sesi audio driveri kurunca tamamen gitti mi yoksa ara ara duyuyor musunuz gene ?

Bu duyduğum ses çızırtı değildi. Zaten çok düşük frekansta bi sesti. Çok sessiz ortamda duyuluyordu. Ama bu 2 güncellemeyi yaptım ve şuan öyle bir ses hiç duymuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheScarp

Arkadaşlar bende laptop alacağım oyun oynacağım N53SV modelini almıştım hatalı çıktı onu geri görütüreceğim fakat yeni alacağım N53VM mi alsam Asus bilindik marka ama bu modelin kullanıcısı fazla yok sanırım MSİ Ge60 ın çok kullanıcısı var serivisi fln naısl bilmiyorum i5 olanı sizce hangisini almaluıyım fiyatı 2300 fln geçmemeli?

Bende ASUS N56VM modeli var. (4GB RAM olan) Cihazda sadece Assasin's Creed : REVELATIONS oynadım. En yüksek ayarda takılmadan oynayabiliyorum. Oyun oynarken cihaz fişe takılı olmasa gerekiyor yoksa arada FPS düşmesi oluyor. Bir de FAN sesini ben ısınınca bile duyamadım açıkcası. Yani oyun oynamaya gayet uygun bi laptop bence

• quote:

quote:

Arkadaşlar bende laptop alacağım oyun oynacağım N53SV modelini almıştım hatalı çıktı onu geri görütüreceğim fakat yeni alacağım N53VM mi alsam Asus bilindik marka ama bu modelin kullanıcısı fazla yok sanırım MSİ Ge60 ın çok kullanıcısı var serivisi fln naısl bilmiyorum i5 olanı sizce hangisini almaluıyım fiyatı 2300 fln geçmemeli?

Bende ASUS N56VM modeli var. (4GB RAM olan) Cihazda sadece Assasin's Creed : REVELATIONS oynadım. En yüksek ayarda takılmadan oynayabiliyorum. Oyun oynarken cihaz fişe takılı olmasa gerekiyor yoksa arada FPS düşmesi oluyor. Bir de FAN sesini ben ısınınca bile duyamadım açıkcası. Yani oyun oynamaya gayet uygun bi laptop bence

Çok sağol kardeşim bende uzun süre araştırdım ve en sonunda özellik,fiyat ,tasarımi,servis bakımından Asus N56VM modeline karar verdim belki vatannın indirimi ile VZ modelide 2700 de 2000 ye fln düşerse onu almayı planlıyorum

NgSharpz Asus N56VM modelind Bluray Okuyucu varmı ? teknoseyirini incelediğinde Asus N56VM mdoeli yazıyordu bluray okuyucu vardı

• Şimdi GT630M İLE GT650M arasında ne kdr fark vardır N56VZ yi vatanda indirimini beklemeye değermi?
  • quote:

quote:

quote:

Çok sağol kardeşim bende uzun süre araştırdım ve en sonunda özellik,fiyat ,tasarımi,servis bakımından Asus N56VM modeline karar verdim belki vatannın indirimi ile VZ modelide 2700 de 2000 ye fln düşerse onu almayı planlıyorum

NgSharpz Asus N56VM modelind Bluray Okuyucu varmı ? teknoseyirini incelediğinde Asus N56VM mdoeli yazıyordu bluray okuyucu vardı

Onlardaki 6GBlık olan model bunda Bluray Okuyucu yok DVD R/RW var. 2 tür N56VM modeli üretmişler. Birinde 6GB RAM + Bluray Okuyucu diğerinde 4GB RAM+ DVD Okuyucu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NgSharpz -- 27 Haziran 2012; 13:33:15 >

• quote:

Şimdi GT630M İLE GT650M arasında ne kdr fark vardır N56VZ yi vatanda indirimini beklemeye değermi?

O kartlar arasında baya fark diye duymuştum. Aynı fiyata bulabileceksen beklemeye değer
  • quote:

Şimdi GT630M İLE GT650M arasında ne kdr fark vardır N56VZ yi vatanda indirimini beklemeye değermi?

ikisi arasında tam olarak 2 kat performans farkı var. o yüzden vz'nin fiyatı 500 tl kadar yüksek. (+4 gb ram'de fiyatın artmasında etkili tabi)
  • o zmn VZ nin fiyatının düşmesini beklemek daha iyi olacak gibi bugün pcdepo da N56VM mdeoline zamn gelmiş tamn 300 TL VZ ile arasında 200 tl kalmış VM alacağıma ztn VZ alacağım resmen VZ alın der gibi zam yapmışlar :)
  • quote:

o zmn VZ nin fiyatının düşmesini beklemek daha iyi olacak gibi bugün pcdepo da N56VM mdeoline zamn gelmiş tamn 300 TL VZ ile arasında 200 tl kalmış VM alacağıma ztn VZ alacağım resmen VZ alın der gibi zam yapmışlar :)

hay ben bunların bir anda 300 tl zam mı olur!
  • quote:

Orijinalden alıntı: S3datt

quote:

o zmn VZ nin fiyatının düşmesini beklemek daha iyi olacak gibi bugün pcdepo da N56VM mdeoline zamn gelmiş tamn 300 TL VZ ile arasında 200 tl kalmış VM alacağıma ztn VZ alacağım resmen VZ alın der gibi zam yapmışlar :)

evet ya sırma
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: S3datt

quote:

evet ya sırma

nova da filan hala ayni fiyat. onlarda zamlanmadan almak lazım. vz için ekstra 500 veremem kusura bakmasınlar!
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.