Şimdi Ara

ASUS N56VM Ivy Bridge Notebook İncelemesi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
432
Cevap
7
Favori
27.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuda yabancı bır forumda okuduklarımdan bırseyler kalmıs olmalı bu ısten çok iyi anlayan arkadaslarımız var onlar aydınlatırsa daha ıyı olur benımde cok fazla bılgım yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: S3datt

beyler ben emin gibiyim de size de sorayım. bu bilgisayardan emin miyiz?
    yani bu fiyata (2000-2100 civarı) piyasadaki en iyi laptop budur diyebilir musunuz? (oyun oynamak isterim ama ultra olması şart değil, iyi normal ayarda akıcı oynatsın yeter) zaten tasarıma veriyor gibiyim bu kadar parayı.
    eminiz al diyorsanız alıyorum. ne diyorsunuz?

ha bir de pcdepo kargoyu ödüyor mu? teslimde sorun çıkmasın diye soruyorum. alanlar cevaplarsa sevinirim.

Kardeş 2000 liran varsa msı ge 60 a bak derim 630 m ılerısı ıcın ısını gormeyebılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: -K@-

quote:

Orijinalden alıntı: 100111

Merhabalar,

Beni de foruma üye yapacak kadar ilgilendiren konu, 8x2=16gb ram konusunda bir cevap bulabilmek.

Her ne kadar spec'de
    quote:

DDR3 1600 MHz SDRAM, 2 x SO-DIMM socket for expansion up to 8 GB SDRAM
    dese de ( ben her bir socket için değil, toplamda 8 gb olarak anlıyorum), bazıları 8x2=16gb yapmışlar ve satıyorlar:

http://www.ebay.com.au/itm/ASUS-R501VM-N56-N56VM-i7-3610QM-8GB-750GB-GT630M-15-6-Full-HD-Gaming-Win7-Pro-/350564909101?pt=AU_comp_laptop&hash=item519f4c002d

Belki şunu öncelikle sormak lazım, maximum belleğe neye göre karar veriliyor? Memory-Socket sayısı, chipset ve hatta bunlara rağmen üretici firma ne kadar etken?

Kardeş notebookta 2 tane slot var ramler 1600 olduğu için 1600 de max 4 gb ram var ama 1333 te 8 gb ramde var yanı 2 tane 8 gb 1333 takarsan 16 gb olur ama bu modele adamlar 1600 luk ram koyduklarından ve 1600 ıcın max 4 gb ram oldugundan 1600 luk max 8gb ram kullanılabılır

asus n56vz hm76 chipset kullanıyor 1600 mhz kadar ram destekliyor (yani buna 1333de takablirsin ama perfonmans fark eder.)
    http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/performance-chipsets/mobile-chipset-hm76.html

galiba 2x4 8gb destekliyor hm76 chipseti

• Şu ana kadar hemfikiriz 16 gb olmalı diyoruz ama Asus gibi bir firma heralde 8 gb yazmak gibi bir hataya düşemez dünyaya yanlış duyuramaz bir tuhaflık var ama çözemedim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: S3datt

beyler ben emin gibiyim de size de sorayım. bu bilgisayardan emin miyiz?
    yani bu fiyata (2000-2100 civarı) piyasadaki en iyi laptop budur diyebilir musunuz? (oyun oynamak isterim ama ultra olması şart değil, iyi normal ayarda akıcı oynatsın yeter) zaten tasarıma veriyor gibiyim bu kadar parayı.
    eminiz al diyorsanız alıyorum. ne diyorsunuz?

ha bir de pcdepo kargoyu ödüyor mu? teslimde sorun çıkmasın diye soruyorum. alanlar cevaplarsa sevinirim.

Kardeş 2000 liran varsa msı ge 60 a bak derim 630 m ılerısı ıcın ısını gormeyebılır

baktım ama tek artısı ekran kartı. işlemci düşük, önbellik düşük. ayrıca msi'larda fan çok ses yapıyor ve ısınma sorunu var. sorun denmese bile çok ısınıyor. ?

• quote:

Orijinalden alıntı: c601

quote:

quote:

Merhabalar,

Beni de foruma üye yapacak kadar ilgilendiren konu, 8x2=16gb ram konusunda bir cevap bulabilmek.

Her ne kadar spec'de
    quote:

DDR3 1600 MHz SDRAM, 2 x SO-DIMM socket for expansion up to 8 GB SDRAM
    dese de ( ben her bir socket için değil, toplamda 8 gb olarak anlıyorum), bazıları 8x2=16gb yapmışlar ve satıyorlar:

http://www.ebay.com.au/itm/ASUS-R501VM-N56-N56VM-i7-3610QM-8GB-750GB-GT630M-15-6-Full-HD-Gaming-Win7-Pro-/350564909101?pt=AU_comp_laptop&hash=item519f4c002d

Belki şunu öncelikle sormak lazım, maximum belleğe neye göre karar veriliyor? Memory-Socket sayısı, chipset ve hatta bunlara rağmen üretici firma ne kadar etken?

Kardeş notebookta 2 tane slot var ramler 1600 olduğu için 1600 de max 4 gb ram var ama 1333 te 8 gb ramde var yanı 2 tane 8 gb 1333 takarsan 16 gb olur ama bu modele adamlar 1600 luk ram koyduklarından ve 1600 ıcın max 4 gb ram oldugundan 1600 luk max 8gb ram kullanılabılır

asus n56vz hm76 chipset kullanıyor 1600 mhz kadar ram destekliyor (yani buna 1333de takablirsin ama perfonmans fark eder.)
    http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/performance-chipsets/mobile-chipset-hm76.html

galiba 2x4 8gb destekliyor hm76 chipseti

İlginize teşekkürler. Ancak yukarıda da yazdım, aynı chipsetli GE60-0NC 2 slot ile hem ddr3 1333 hem de ddr3 1600mhz ile 16gb rami destekliyor.

quote:

Chipset Intel® HM76
    Memory DDR3 1333/1600MHz, 2 slots, Max. 16GB

http://www.msi.com/product/nb/GE60-0NC.html#/?div=Specification

Ben birisinin çıkıp "durun siz kardeşsiniz" demesinden endişeleniyorum. yani, her ne kadar chipset desteklese de üretici firmanın da bu konuda belirleyici olduğu bir durum olabilir, bunu öğrenmek istiyorum.

• Hocam zaten 1600 destekledikten sonra geriye dönük diğerlerini desteklerde bu 8gb olayı ne onu çözemedik asusla alakalı olabilir farklı birşeylerde olabilir taktım buna ben teorileri üretelim :)
  • Bugüne kadar hep freedos ile gelen notebook'lardan ürkmüşümdür.

Bir kere tüm componentlerin driverlerini bulacaksın. Üreticinin kendi spesifik programlarının bulunmaması başka sorun, vs.

Bu bilgisayarın yanında Windows 7 driverleri olan bir CD veriliyor mu, yoksa Asusun web sitesinden bunları indirmek mi gerekiyor?
  • quote:

Hocam zaten 1600 destekledikten sonra geriye dönük diğerlerini desteklerde bu 8gb olayı ne onu çözemedik asusla alakalı olabilir farklı birşeylerde olabilir taktım buna ben teorileri üretelim :)

şu koyduğum resimde kırmızı halka içindeki özellik :)
    acaba 2 türdeve birbirinden farklılık mı var. Hem 16 gb destekleyen hemde 8 gb destekleyen. Grafik yazıyor fakat 16 gb grafik belleği olamaz gibi şuanlık :=)

ASUS N56VM Ivy Bridge Notebook İncelemesi

• quote:

Hocam zaten 1600 destekledikten sonra geriye dönük diğerlerini desteklerde bu 8gb olayı ne onu çözemedik asusla alakalı olabilir farklı birşeylerde olabilir taktım buna ben teorileri üretelim :)

Evet benim de merak ettiğim Asus'un niye böyle dediği.

Bu model yerine, 16 gb desteklediğinden emin olduğum N53SV modeline dönmek istemiyorum doğrusu. Oyun için aramıyorum, ekran kartı önemli değil.4 çekirdek(i7), 16gb ram ve ssd 'yi uygun fiyatla elde etmek önemli benim için. 15 ekran icin başka bir öneriniz varsa, ona açığım ...
  • quote:

quote:

Bu model yerine, 16 gb desteklediğinden emin olduğum N53SV modeline dönmek istemiyorum doğrusu. Oyun için aramıyorum, ekran kartı önemli değil.4 çekirdek(i7), 16gb ram ve ssd 'yi uygun fiyatla elde etmek önemli benim için. 15 ekran icin başka bir öneriniz varsa, ona açığım ...

Takıldığım başka bir konu aaba neden 16 gb sebebini öğrenebilirmiyim

• Yanlış yeri işaretlemişsin sanki. O resimde bellekler sağ üstte ve 2 adet [ddr 3/3cl up to 1600mhz] olarak görünüyor. O slotlar için de bir maximum değer söylememiş, en fazla 4gb olur dememiş.
  • quote:

quote:

quote:

Takıldığım başka bir konu aaba neden 16 gb sebebini öğrenebilirmiyim

Bilgisayara aynı anda 3 tane sanal makine kurmam gerekecek. Onlara da en azından 3-4 gb ram ayırmam lazım...

edit:gereksiz zevzeklik etmişim sonda, sildim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 100111 -- 17 Haziran 2012; 18:51:58 >

• Tamamdır hocam cevabın tatmin edici hemen arıyorum asusun mühendislerini :)
  • quote:

Tamamdır hocam cevabın tatmin edici hemen arıyorum asusun mühendislerini :)

Di mi ama ... adam oyun için istemiyorum diyor, sanal makine filan diyor. yapsınlar artık bir kıyak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Başkan2005

Bugüne kadar hep freedos ile gelen notebook'lardan ürkmüşümdür.

Bir kere tüm componentlerin driverlerini bulacaksın. Üreticinin kendi spesifik programlarının bulunmaması başka sorun, vs.

Bu bilgisayarın yanında Windows 7 driverleri olan bir CD veriliyor mu, yoksa Asusun web sitesinden bunları indirmek mi gerekiyor?

windows 7 - 64 bit için her şey var gibi:

www.asus.com/Notebooks/Multimedia_Entertainment/N56VM/#download

• arkadaşlar ram konusunda baya konuşmuşsunuz kısaca özetlemek gerekirse.asus önceki modellerinde olduğu gibi bazı modellerde ram kısıtlamasına gider normalde bu modellerde hm76 çipset vardır 16 gb desteği mevcut ama kısıtlama olmuşsa en fazla 8gb takabilirsiniz.bu ram'in özelliği max 1600mhz ddr3 bellektir yukarda demişşiniz 1333mhz takılabilirmi tabiki ama 2'si aynı hızda ramler olmak koşuluyla mevcut 1600 ram'i çıkarıp 1333 takmak gerekir buna da gerek yok 1600mhz hızdan kimse 1333'e inmek istemez.bundan önceki seride n53 olsun n55 olsun bazı modellerinde hm67 çipsete sahip 16 gb ram desteği vardı 4 slotluydu bunlar eğer 2 slot varsa büyük ihtimalle 8gb desteği vardır,kısıtlamaya gidilmiş olabilir.yazıları tam okuyamadım aklınıza takılan olursa sorabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

arkadaşlar ram konusunda baya konuşmuşsunuz kısaca özetlemek gerekirse.asus önceki modellerinde olduğu gibi bazı modellerde ram kısıtlamasına gider normalde bu modellerde hm76 çipset vardır 16 gb desteği mevcut ama kısıtlama olmuşsa en fazla 8gb takabilirsiniz.bu ram'in özelliği max 1600mhz ddr3 bellektir yukarda demişşiniz 1333mhz takılabilirmi tabiki ama 2'si aynı hızda ramler olmak koşuluyla mevcut 1600 ram'i çıkarıp 1333 takmak gerekir buna da gerek yok 1600mhz hızdan kimse 1333'e inmek istemez.bundan önceki seride n53 olsun n55 olsun bazı modellerinde hm67 çipsete sahip 16 gb ram desteği vardı 4 slotluydu bunlar eğer 2 slot varsa büyük ihtimalle 8gb desteği vardır,kısıtlamaya gidilmiş olabilir.yazıları tam okuyamadım aklınıza takılan olursa sorabilirsiniz.

Teşekkürler hocam.

ilk sorum şu, Asus bu yaptıysa nasıl yapabiliyor? Chipset kendisine ait değil ama anakartı kendisi yaptığı için mümkün galiba ??

ikinci sorum, yabancı sitelerde bunu yapanlar var gibi. yazılanlar doğru olabilir mi?

http://forums.whirlpool.net.au/archive/1916028

n56vm ismiyle ve r501vm olarak, 16 gb satanlar var:

http://www.ebay.com.au/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120931466821

quote:

FREE Upgrade to 8Gb RAM (Original 4GB DDR3, Supplied and Installed extra 4Gb RAM) Upgrade to 16Gb +$129

http://www.digitalstar.com.au/asus-r501vm-s4152x-i7-3610qm-8gb-750gb-gt630m-15-6-notebook.html

quote:

Upgrade to 16GB Memory +$89.00

Bu durumda 16gb mümkün denebilir mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

arkadaşlar ram konusunda baya konuşmuşsunuz kısaca özetlemek gerekirse.asus önceki modellerinde olduğu gibi bazı modellerde ram kısıtlamasına gider normalde bu modellerde hm76 çipset vardır 16 gb desteği mevcut ama kısıtlama olmuşsa en fazla 8gb takabilirsiniz.bu ram'in özelliği max 1600mhz ddr3 bellektir yukarda demişşiniz 1333mhz takılabilirmi tabiki ama 2'si aynı hızda ramler olmak koşuluyla mevcut 1600 ram'i çıkarıp 1333 takmak gerekir buna da gerek yok 1600mhz hızdan kimse 1333'e inmek istemez.bundan önceki seride n53 olsun n55 olsun bazı modellerinde hm67 çipsete sahip 16 gb ram desteği vardı 4 slotluydu bunlar eğer 2 slot varsa büyük ihtimalle 8gb desteği vardır,kısıtlamaya gidilmiş olabilir.yazıları tam okuyamadım aklınıza takılan olursa sorabilirsiniz.

Teşekkürler hocam.

ilk sorum şu, Asus bu yaptıysa nasıl yapabiliyor? Chipset kendisine ait değil ama anakartı kendisi yaptığı için mümkün galiba ??

ikinci sorum, yabancı sitelerde bunu yapanlar var gibi. yazılanlar doğru olabilir mi?

http://forums.whirlpool.net.au/archive/1916028

n56vm ismiyle ve r501vm olarak, 16 gb satanlar var:

http://www.ebay.com.au/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120931466821

quote:

FREE Upgrade to 8Gb RAM (Original 4GB DDR3, Supplied and Installed extra 4Gb RAM) Upgrade to 16Gb +$129

http://www.digitalstar.com.au/asus-r501vm-s4152x-i7-3610qm-8gb-750gb-gt630m-15-6-notebook.html

quote:

Upgrade to 16GB Memory +$89.00

Bu durumda 16gb mümkün denebilir mi?

Verdiğiniz linkten bir cevap;

yes it does take 16gb of RAM. I am currently setting up one of these laptops for a work colleague for 3D modelling work and it is running 16gb.

N55 serisindede max 8 gb deniyordu sitelerde fakat

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-asus-n55sf-16gb-ram-2670qm-cpu-120gb-ssd-1tb-hdd-90157119/detay

8*2 16 gb şeklinde yapmıslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismaildemirbas -- 17 Haziran 2012; 19:53:03 >

• O yorumun farkındayım, hatta satanlar var dedim.Bir de, ben zaten "yazılanlar doğru olabilir mi" diye sordum. yani birileri yazmış ama neye göre. ortada çelişkili bilgiler var, daha doğru sonuca kendi bilgimle ulaşamıyorum. Bana göre 16 olabilmeli ama bu sadece bir yorum. Olmaz diyen de neye göre diyor, dayanağı ne bilmek isterim ...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.