Şimdi Ara

Asus N55SF (2GB nVidia GeForce GT 555M) (307. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.154
Cevap
27
Favori
396.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şuan da günümüz bilgisayarları ile yarışır
  • bende subwofer çalışmıyor windows 10 da ne yapabiliriz acaba?
  • Arkadaşlar ben bilgisayarı asusun servisine göndersem ekran kartı felan değiştirsem ücreti kaça patlar bana bilen var mı ?
  • arkadaşlar bilgisayarın wifi kartını değiştiren var mı? Yada alabileceğim uyumlu bir kart var mı?
  • ozzyken kullanıcısına yanıt
    üstündeki hoperlör mü ?
  • s.a arkadaşlar i7 olan modeli kullanıyorum bende. 6-7 ay önce kadar ekran kitleniyor öylece kalıyor 5 dk sonra geri açılıyordu. sadece lol oynuyorum. bilgisayarcıya götürdüm. piglerimi gitmiş ne dedi (fazla ısınmaya bağlı olarak ) onlar tek tek tekrar yapılacak falan dedi 250 tl yaptırmıştım. şimdi yine aynı sıkıntıyı yaşamaya başladım. konuyu baştan sonra okudum. şimdi ben açıp temizleyip macublayıp kullanayımmı düzelirmi yoksa yoksa 0 ekran kartımı alıyım ? bana tavsiyeniz ne olur? şimdiden tavsiyeleriniz için tşkler.
  • Açıp temizle yeni macun sür büyük ihtimalle düzelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, bende de i7 li olanı var fakat kasadaki açıktan dolayı zamanla şarj soketi ezilip koptu ve bilgisayarda tepki yoktu, yeni şarj soketi aldım ama yine bilgisayarda tepki yok. Bilgisayarın ekran kartı, ram soketi vs elektrik alıyor (Kontrol kalemi ile test ettim.) Sorun hakkında bilgisi olan var mı? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• Tekrkardan merhabalar, konuyu hortlattım ama ben anakart ve kasa satın aldım,ama ne yazık ki ekran kartım da bozulmuş.
    Ekran kartını satmayı düşünen var mı?
    Bu arada elimde fazladan sıfır bir anakart daha var, aldığım fiyattan çok daha ucuza vereceğim(kendim yaparım diye yeni bir tane daha aldım, ama bilgisayarcıya götürünce ayrıca ekran kartından da sorun varmış.)
  • Tekrardan merhabalar, bilgidayarımın ekran kartını yaptıramayacağım için tüm parçalarını satışa sundum. Parça ihtiyacı olan özel mesaj atabilir, uygun fiyattan vereceğim. İşlemci ve ram dışında tüm parçalar mevcut. Ekran kartında çip değişimi gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DangerousRabbit -- 6 Eylül 2018; 21:34:23 >
  • Benim laptop ta hep sorunlu en son baktırdığım yer ekran kartı çipi değişmeli diyordu ve üç ay garanti veriyordu. Üç ay sonra yine aynı sorun verirse para verip yaptırırsın diyor? İstanbul’da bu sorunu halledebilecek temiz iş yapan yerler önerebilecek var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: DangerousRabbit

Tekrkardan merhabalar, konuyu hortlattım ama ben anakart ve kasa satın aldım,ama ne yazık ki ekran kartım da bozulmuş.
    Ekran kartını satmayı düşünen var mı?
    Bu arada elimde fazladan sıfır bir anakart daha var, aldığım fiyattan çok daha ucuza vereceğim(kendim yaparım diye yeni bir tane daha aldım, ama bilgisayarcıya götürünce ayrıca ekran kartından da sorun varmış.)
    Hocam benimde ekran kartım bozuk asus servisine götürsek yaptırma şansımız yok mu acaba ?
  • Merhabalar, benim elime tanıdığım bir abimden tamir görmemiş bu cihazın ekran kartı geldi. İsterseniz çok uygun fiyattan verebilirim. Pm atar mısınız?

• SmhDmr kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, benim bildiğim kadarıyla bir servis ürünün çıkış süresi itibariyle 5 yıl bulundurmak zorunda. İsterseniz Asus servisine sorabilirsiniz. Bende şuan tamir görmemiş ve çok az kullanılmış olanı var.
  • quote:

Merhabalar, benim bildiğim kadarıyla bir servis ürünün çıkış süresi itibariyle 5 yıl bulundurmak zorunda. İsterseniz Asus servisine sorabilirsiniz. Bende şuan tamir görmemiş ve çok az kullanılmış olanı var.
    Bilgisayarı alalı neredeyse 8 - 9 sene oldu hala taş gibi ama ekran kartı ile hard diske sıkıntılar var onun dışında herbangi bir sorun yok. Yerel tamircilere göndersem yapabileceklerinden şüpheliyim.300 - 400 tl ye kadar halledebilirsem süper olucak.
  • SmhDmr kullanıcısına yanıt
    Bende ekran kartı var, sorunsuz ve tamir görmemiş. Uygun fşyattan verebilirim. Hard disk'i takmak çok basit, harddiskin kendi fiyatı kadar işçilik alanlar var, aman uzak durun benden söylemesi .
  • quote:

Bende ekran kartı var, sorunsuz ve tamir görmemiş. Uygun fşyattan verebilirim. Hard disk'i takmak çok basit, harddiskin kendi fiyatı kadar işçilik alanlar var, aman uzak durun benden söylemesi .
    hard diski değiştiririmde windowsu nasıl aktaracağım onu bilmiyorum açıkçası.
  • konuyu hortla tayım. Ben asus n55sf s1194v modelini hala kullanıyorum. 8 gb ram i 16 gb yapmak istiyorum konuyu araştırdım takırtıran olmamış mı acaba saygılar
  • senturk041 kullanıcısına yanıt
    Ram masrafı yaparak riske girmeyin, max ram 8gb destekliyor.

Aynı model 1194 olandan Kuzenimde var 2012'den beri gayet performanslı bir şekilde kullanıyor, merakımı mazur görün 16 gb ram niçin lazım oldu, ne üzerine çalışıyorsunuz?

Eğer Ssd kullanıyorsanız sanal bellek ile takas özelliğinden faydalanabilirsiniz. Ram ihtiyacı olduğunda Ssd'den kullanacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 17 Kasım 2019; 23:22:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zn_volkan

Ram masrafı yaparak riske girmeyin, max ram 8gb destekliyor.

Aynı model 1194 olandan Kuzenimde var 2012'den beri gayet performanslı bir şekilde kullanıyor, merakımı mazur görün 16 gb ram niçin lazım oldu, ne üzerine çalışıyorsunuz?

Eğer Ssd kullanıyorsanız sanal bellek ile takas özelliğinden faydalanabilirsiniz. Ram ihtiyacı olduğunda Ssd'den kullanacaktır.
    İlginize teşekkürler.

Ssd taktım tabiki de Estağfurullah Davinci resolve kullanıyorum. epey kasıyor hatta atma yapıyor. sanal bellek olayını nasıl yaparım işe yarar mı ? bilgi ve yararlanabileceğim kaynaklar var mı ? Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.