Şimdi Ara

Asus N551VW-CN007T Kullanıcıları Kulübü || 6700HQ ve GTX960M (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
594
Cevap
22
Favori
34.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kabloyu takınca Ethernet girişinin ışığı yanıyor mu..?
  • Bazen yanıyor ama genelde yanmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar,
    Msata diski değiştiren var mı?
    Boyutu diğer satılanlara göre biraz daha ufak..

http://urun.n11.com/hard-disk/samsung-850-evo-500gb-msata-540520-ssd-mz-m5e500bw-P148938079

Bu olur mu acaba kasayı da açmak istemiyorum...
  • onerb O kullanıcısına yanıt
    Ben 250gb 850 evo msata almıştım ama değiştiremedim, yuvaya oturuyor ama biraz uzun geliyor, onun için iade ettim mini msata olacak hem bulunması zor hemde çok pahalı, amazomdan 2.5" normal ssd 500gb 850 evo almıştım 400 gibi uygun bir fiyata onu mekanik hdd yi çıkarıp bunu taktım makina gerçekten hızlandı ve kendine geldi tavsiyem mini msata ile uğraşmayın normal ssd alın 5200 rpm yiçıkarın sorun zaten mekanik hdd de

• quote:

Orijinalden alıntı: ErKaN-23

Ben 250gb 850 evo msata almıştım ama değiştiremedim, yuvaya oturuyor ama biraz uzun geliyor, onun için iade ettim mini msata olacak hem bulunması zor hemde çok pahalı, amazomdan 2.5" normal ssd 500gb 850 evo almıştım 400 gibi uygun bir fiyata onu mekanik hdd yi çıkarıp bunu taktım makina gerçekten hızlandı ve kendine geldi tavsiyem mini msata ile uğraşmayın normal ssd alın 5200 rpm yiçıkarın sorun zaten mekanik hdd de

Erkan teşekkürler..
    Hiç mi oluru yok..havada kalırsa sıkıntı yaratır gerçi ama ne biliyim bana da 1-2 tb ayrı bir disk şart..
    normal diski çıkartmak istemiyorum..
  • onerb O kullanıcısına yanıt
    normal msata uymuyor kardeş arka ucu ısı borusuna denk geliyor ve havada kalıyor, ben n551 cn06t modelini kullanıyorum, en mantıklısı yüksek kapasite de normal ssd alıp takmak, birde miniler çok aşırı pahalı 128 gb tın parasına ben 500gb normal ssd almıştım. mekanik hdd ye sistem kurmuyorsun ama takılı olduğunda performansı etkiliyor hemde çok ses yapıyorlar birde asusun pisliği çok dandik hdd ler kullanıyor, bence o makinanın hakkı en düşük 7200rpm hdd olmalı

https://bilendenal.com/urun/transcend-msm360-128gb-msata-iii-mini-ssd-ts128gmsm360/?identity=4070212845264508066

• ErKaN-23 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ya hdd gerçekten sıkıntılı, şimdilik kullanıyorum ama yarı yolda bırakabilir diye korkmuyor değilim onun haricinde neredeyse 1 sene geçecek bilgisayarımla, hala çok memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Therocqula

Aynen hocam ya hdd gerçekten sıkıntılı, şimdilik kullanıyorum ama yarı yolda bırakabilir diye korkmuyor değilim onun haricinde neredeyse 1 sene geçecek bilgisayarımla, hala çok memnunum

bu pc nin cn006t modeli var arkadaşta
    ekranı kırıldı
    ne yapabiliriz
  • ErKaN-23 kullanıcısına yanıt
    Üstad ben pcyi aldıktan 4 5 ay sonra garantiyi bozup normal msata aldım taktım.

Dediğin gibi işlemcinin bakır borusuna değiyor ama sadece ucu değdiği için sıkıntı olmadı ben taktım 1 senedir kullanıyorum.

İşin saçmalığı normal m satayı kullanabilmek için bir de havya ile plastik vida çıkıntısını eritip düzleştirmek zorunda kaldım.

500 gb mmsata aldım samsung evo 850 modelini 650 tl ye vatan bilgisayardan almıştım.

1 senedir sıkıntısız kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onerb

Arkadaşlar selamlar,
    Msata diski değiştiren var mı?
    Boyutu diğer satılanlara göre biraz daha ufak..

http://urun.n11.com/hard-disk/samsung-850-evo-500gb-msata-540520-ssd-mz-m5e500bw-P148938079

Bu olur mu acaba kasayı da açmak istemiyorum...

Ben normal msata yı boyu uzun olsa da taktım kullanıyorum. Bir üstte mesajım var hangi ürünü ve nasıl monte ettiğime dair.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayberkatakan95

Arkadaslar bu modele altarnatif olarak alabilecegim baska model onerirmisiniz fan yetersiz kaliyor diyenler var acil yardim

Fanda herhangi bir sıkıntı yok arkadaşlar.

Bir önceki seride çift fan bunda tek fan olmasına rağmen aynı oyunlarda benim işlemcim 1 derece daha az ısınıyor.

Yükde maksimum 87 88 dereceleri gördüm.
  • Arkadaşlar cihazınızın lcd panelinin modelini paylaşabilir misiniz? Lcd. Satın alacağım da

• quote:

Orijinalden alıntı: hmyildiran

Üstad ben pcyi aldıktan 4 5 ay sonra garantiyi bozup normal msata aldım taktım.

Dediğin gibi işlemcinin bakır borusuna değiyor ama sadece ucu değdiği için sıkıntı olmadı ben taktım 1 senedir kullanıyorum.

İşin saçmalığı normal m satayı kullanabilmek için bir de havya ile plastik vida çıkıntısını eritip düzleştirmek zorunda kaldım.

500 gb mmsata aldım samsung evo 850 modelini 650 tl ye vatan bilgisayardan almıştım.

1 senedir sıkıntısız kullanıyorum.

Hocam bu bilgiyi verdiğiniz için teşekkürler. Ben de jw modelinde msata ssd almayı düşünüyordum tam şu saatlerde. Acaba elinizde Evo'yu nasıl oturttuğunuza dair fotoğraf var mı? Vida kısmını da çok anlayamadım, hangi vida çıkıntısı bahsettiğiniz?

Merak eden varsa slot kısmı şu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre220 -- 27 Ağustos 2017; 0:49:12 >

• emre220 kullanıcısına yanıt
    Hocam Orda bakır renkli bi vida girişi var yuvarlak, m sata nın üzerine gelip kapattığı.

PC'nin plastik kısmında tam o msata nın oradaki bakır renkli vida girişine denk gelen plastik bir çıkıntı var zaten msata yı takınca kasayı kapatmaya çalıştığınızda orası msataya gelecek ve kasanın orası kapanmayacak.

Orayı havya ile erittim düzleştirdim ben o vidayı da kaldırdım attım.

Msatayı da takmanız için önce uç kısmını bakır borunun altına itin daha sonra soketi yerleştirin. Ancak öyle sığıyor bilginiz olsun.

• hmyildiran kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam çok yardimci oldunuz. Ben de sizin gibi evo 850 alarak borunun altına yerleştireceğim galiba.

Ek olarak; taktıktan sonra windowsu ssd'ye mi taşıdınız? Bilgisayarın hızı bariz şekilde arttı diyebilir misiniz? Nasıl kullanıyorsunuz şu an acaba? Veri kaybı yaşadınız mı hiç?

• quote:

Orijinalden alıntı: emre220

Çok teşekkür ederim hocam çok yardimci oldunuz. Ben de sizin gibi evo 850 alarak borunun altına yerleştireceğim galiba.

Ek olarak; taktıktan sonra windowsu ssd'ye mi taşıdınız? Bilgisayarın hızı bariz şekilde arttı diyebilir misiniz? Nasıl kullanıyorsunuz şu an acaba? Veri kaybı yaşadınız mı hiç?

Geç cevabım İçin kusura bakmayın öncelikle rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Windows'u komple c ye taşıdım çünkü ssdyi 500 gb aldım.

Şuanda pc 12. Saniyede masaüstü ekranına ulaşıyor 13. Saniyede chrome ya da bilgisayarım simgesine tıkladığımda uygulamaları anında açıyor.

Hızı inanılmaz derecede artıyor Windows'u ssdye kurun sizde.

Not: Windows'a 1 ay önce format attım format atmadan önce açılma hızı 15 saniyeydi.

• Asus N550JV kullanıcısıyım. (3-4 senedir)

Bu markanın kronik sorunları var. Menteşeleri kendi kendine kırılıyor. Klavyeleri aptalca işçilik hatasından dolayı kendi kendine bozuluyor. (Ribbon kabloyu bükerek bataryanın altına sıkıştırmalarından dolayı)

Bunlar için ASUS sizden 460 lira ücret talep ediyor.

Mesajımı okuyup şu markayı almak isteyen arkadaş varsa uyarayım. Almayın.

Teknik servisleri mide bulandırıcı şekilde. Kulaklık jakım bozuk dememe rağmen bana bu hususta bir cevap vermeyip klavye bozuk diye geri dönüş yapan gülünç bir teknik servis. Uzak durun. Almayın. Aldırmayın. Asus pişmanlıktır.
  • Yakın zamanda bataryasını yenileyen var mı? Fiyatı merak ediyorum. Benim batarya rahmetli sanırım şarjdayken sürekli turuncu ışık yanıyor, %100 olmuyor hiç, şarjı çabuk bitiyor ve %20'lerde birden kapanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EyezBerg

Yakın zamanda bataryasını yenileyen var mı? Fiyatı merak ediyorum. Benim batarya rahmetli sanırım şarjdayken sürekli turuncu ışık yanıyor, %100 olmuyor hiç, şarjı çabuk bitiyor ve %20'lerde birden kapanıyor.
    hocam benim batarya da tam anlamıyla öldü sanırım, 600 cycle falan olmuş ömür olarak. siz değiştirdiniz mi?
  • Therocqula kullanıcısına yanıt
    Değiştirmedim bataryada fazla kullanmamaya çalışıyorum. Laptoptan çok memnunum ama batarya uygun fiyatlı bulmak zor sanırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.