Şimdi Ara

Asus N551VW-CN007T Kullanıcıları Kulübü || 6700HQ ve GTX960M (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
592
Cevap
22
Favori
34.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler, henüz deneyemedim. Haber veririm deneyince, umarım düzelir. Birde başta yazmayı unutmuşum. Pcye format atmıştım sıkıntı devam edince, ubsden değil pc üzerinden. Bu yüzden Asus 'un kendi programları yüklenmişti yine.

Bu arada önceki mesajımda Türkçe karakterler niye gözükmüyor anlamadım. Forumdan mı kaynaklı yoksa yanlış birşey mi yaptım.

Edit 18.06.2016- Arkadaşlar uykudan uyanmama sorunun sanırım çözdüm. Intel management sürücüsüni niyeyse güncelleyemedim bir türlü hala pc geldiğindeki sürüm(11.0.0.1160) duruyor. Yenisinde sonu .62

Intel Driver Update Utility ile hd530'un sürücüsünü güncelledim, ilk etapta hata verdi. Pcyi yeniden başlatıp tekrar denedim bu sefer sıkıntı olmadan yükledi.

Şimdilik bu sıkıntıdan kurtulduk gibi, teşekkürler yardım için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayerli -- 18 Haziran 2016; 16:14:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayerli kullanıcısına yanıt
    cahilliğim için bağışlayın arkadaşlar, bu bilgisayarda (10 gün oldu alalı) çökme olursa veya format atarsak, windowsu yeniden nasıl yüklüyoruz...
  • kolleteral K kullanıcısına yanıt
    Estağfirullah kendi adıma pek bilgili değilim bu konularda. Araştırarak buluyorum birşeyler, o da lazım olunca. Linkteki şekilde kolay format atabilirsiniz.https://www.youtube.com/watch?v=2c9sJ4VCBZ0

Eğer çökerse flash bellek ya da cd ile kurulum yapabilirsiniz, şu şekildehttps://www.technopat.net/2015/08/03/windows-10-usb-yazma/ Bu arada pc çökmeden önce windows 10 ürün kimliğini bir yere not etmekte fayda var. Bunu görmek için de başlat- ayarla- hakkında tıklayarak görebilirsiniz. Gerçi en kötü Asus Tr'yi arayarak pc kutusundaki seri no ile de öğrenebilirsiniz sanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayerli -- 21 Haziran 2016; 18:13:16 >
  • ayerli kullanıcısına yanıt
    teşekkürler cvp için
  • bir de DVD izlemek için hangi programı kullanıyorsunuz acaba, ben bi türlü izleyemedim
  • merhaba
    Şubat ayında aldığım bilgisayarımı bugün uyku moduna almıştım. 3-4 saat sonra baktığımda kendiliğinden "aptio setup utility" açılmıştı. Bilgisayarın genel anlamda bir çalışma problemi yok. Ama ilk zamanlarda 2 defa mavi ekran verdi ve çalışırken kasadan sanki disk takılıyormuş gibi ses geliyor. İlk ay dışında antivirüs kullanmadım ve oyunlarda gtx force 960m olmasına rağmen ani ekran donması oluyor ama normalde fps gayet iyi.

Aptio ekranında herhangi bir seçim yapmadım. Bilgilerimin gitmesini istemiyorum. Bilgisayarı normal haline nasıl döndürebilirim? Saatten dolayı müşteri hizmetlerini arayamıyorum. Çözüm bulana kadar pc yi açık bırakıcam. Herhangi bir seçim yaparsam garanti kapsamından çıkar mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hndb -- 21 Haziran 2016; 23:03:24 >
  • Arkadaşlar oyunlarda özellikle de karanlık bölümler standart ekranlara göre daha koyu ve net burası güzel ancak mesela CsGo oyununda örnek dust 2 haritasında tünel vs. çok karanlık oluyor. Oyun ayarlarından parlaklığı sona aldım, pcde de ekran tam parlaklıkta fakat buna rağmen düşmanı farketmek zor oluyor.

Dinamik kontrast gibi sanki, bunun bir çözümü var mıdır.
  • Bende bu bilgisayarı aldım.Oldukça memnunum youtubeye birkaç oyun inceleme videosu attım.Performansı merak edenler bakabilir.abone olmayı unutmayın.https://www.youtube.com/channel/UCAjPTApx81X0uDw9Q3IBF0A.
  • Arkadaşlar çok önemli! Hard diskten gelen ses problemini sanırım çoğumuz yaşıyoruz. Dün yazdığım mesajda bahsettiğim konu hard diskle ilgiliymiş. Bugün müşteri hizmetleriyle konuştum. Hard disk okunmuyor dedi. Kasadan gelen sesten bahsettim aldığımdan beri oluyordu dedim disk çizilmiş olabilir veri kaybı olabilir dedi kullanıci hatası demeye getirdi. Eğer ses problemi yaşıyorsanız bir an önce servise götürün aynı problem sizde de olabilir ve bu bir üretim hatası yüksek ihtimal.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hndb H kullanıcısına yanıt
    Hocam harddiskten gelen ses sorununu ben de bariz bir şekilde yaşıyorum ya, ama hdtune tarzı programlardan baktığımda herhangi bir sorun gözükmüyor, kullanıcı hatasına getirmesi çok yanlış ben baştan beri bu sesi hissediyorum dönme sesi geliyor dışarı hafif. Umarım normal bir sestir zira harddisk'in gitmesi demek baya sıkıntılı. Şu ana kadar herhangi ekstra mavi ekran, donma, takılma gibi şeylerle karşılaşmadım bu arada ben. (GTA IV falan oynamama rağmen HDD üstünden.)
    5400 rpm olan tüm harddisklerden ses gelir. Sizin bilgisayarınızdan ne kadar yükses bir ses çıkıyor bilmiyorum ama rahatsız edici olmayan tıkırdamalar her hdd'de olur. Hdd'nin içinde de bildiğimiz disk var ve dönüyor, okuyucusu tarafından okunuyor. Kısacası aşırı bir ses yoksa bu normal bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygrkmklnc

5400 rpm olan tüm harddisklerden ses gelir. Sizin bilgisayarınızdan ne kadar yükses bir ses çıkıyor bilmiyorum ama rahatsız edici olmayan tıkırdamalar her hdd'de olur. Hdd'nin içinde de bildiğimiz disk var ve dönüyor, okuyucusu tarafından okunuyor. Kısacası aşırı bir ses yoksa bu normal bir durum.

yuksek bir ses değildi ama donerken belli bariz bir yere takılıyormuş gibi tıkır tıkır ses geliyordu müşteri hizmetlerine söylediğim ses oydu eğer normalse sebep farklıdır o zaman. 5400 rpm nin diğerlerinden farkı ne oluyor? bilmediğimden soruyorum:/ daha once kullandığım pcde boyle bir ses yoktu mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: Therocqula

Hocam harddiskten gelen ses sorununu ben de bariz bir şekilde yaşıyorum ya, ama hdtune tarzı programlardan baktığımda herhangi bir sorun gözükmüyor, kullanıcı hatasına getirmesi çok yanlış ben baştan beri bu sesi hissediyorum dönme sesi geliyor dışarı hafif. Umarım normal bir sestir zira harddisk'in gitmesi demek baya sıkıntılı. Şu ana kadar herhangi ekstra mavi ekran, donma, takılma gibi şeylerle karşılaşmadım bu arada ben. (GTA IV falan oynamama rağmen HDD üstünden.)

tek korkum hard diskteki bilgilerin gitmiş olması. mesela euro truck2 de yağmurlu ve çok trafik olan yerlerde az bir fps düşüşü oluyor ki normal ama sakin yerlerde pat diye ekran takiliyor 1 snliğine. oyunlarimin hepsi hdd de kurulu. hepsinde bu sorun olmuyor ama

5400 rpm ve 7200 rpm olarak iki çeşit hdd var. Bizde takılı olanlar 5400 rpm. Dönüş hızı diyebiliriz. 5400 bazı oyunlarda yavaş kalıyor ve o anlık takılmalar oluyor. Takılma olan oyunları mümkünse ssd'ye kurun sorun ortadan kalkacaktır. Bende rahatsız edici derecede ses yok. Bazen oyunu açarken ya da oyun anında bir kaç saniye tıkırdama oluyor ama ortam sesinden farkına bile varmıyorum. Rahatsız oluyorsanız sorun olabilir tabiki. Servise danışmakta fayda var.
    Hocam harddiskin ciddi zarar görmüş olsa zaten oyun açmayı geçelim direk harddiski açamamış olurdunuz, o yüzden gönlünüz ferah olsun o konuda, ama çok rahatsız edici hale geldiyse serviste onlar değiştirmiyorlarsa bile garanti kapsamında, siz kendiniz daha kaliteli bir harddiske geçebilirsiniz yine garanti kapsamında.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorun ssd deymiş ssd okunmuyormuş o yüzden işletim sistemi görünmemiş donanımsal bir hataymış malesef
  • Node kullanıcısına yanıt
    eğer fiyat farkı bu kadar fazlaysa vw çok daha mantıklı. İşlemcisi daha yeni ancak ram daha düşük. 100-150 liralık ram takviyesiyle daha iyi bir bilgisayara dönüşür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygrkmklnc

eğer fiyat farkı bu kadar fazlaysa vw çok daha mantıklı. İşlemcisi daha yeni ancak ram daha düşük. 100-150 liralık ram takviyesiyle daha iyi bir bilgisayara dönüşür.

İkisinin de ram'i 16 gb. vw olan 100 TL daha pahalı. vw DDR4 olduğu için bende bunu almayı düşünüyorum.
  • Merhaba arkadaşlar. Ben CN006T modelini aldım dün ama oyun oynarken 90 dereceyi görüyorum. Sizde böyle bir sıkıntı var mı? Garantiye vermem gerekir mi ?
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.