Şimdi Ara

Asus N551JW Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i7 4720HQ /NVİDİA GTX 960M 4 GB (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.005
Cevap
22
Favori
34.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • laptop ciddi ısınmaya başladı....havanın sıcaklığından değil..normal internette dolaşırken bile ciddi ısınıyır..fan veya termal macunla ilgili olabilkir..gerçi fanın çalıştığını duyuyorum ama...
    garanti bitti...ankarada servis önerecek varmı...?tesekkrler
  • ben ram update yapmak istiyorum yapan varmı tavsiyeniz neler
  • logpug33 L kullanıcısına yanıt
    bu arada tam modelim n511vw
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Handsome Family

Arkadaşlar daha önce ekran kartım kendiliğinden devre dışı kalıyordu garantiyle yaptırdım. 25 mayısta yine ekran kartıyla ilgili sıkıntı çıktı, oyun açtığım an ekran kartı max. Sıcaklığa dayanıyordu sonra da güç kesmeye başlıyordu. Yine servise gönderdim fan değişimi yazmışlar. Neyse kabul ettim termal macun ve temizlik de istedim 150tl ödedim. Ayın 28inden beri fan bekliyorum hala fan bulamadılar.
    2 kez aciliyet bildirmeme rağmen bilgisayarım hala tamir edilmedi ve garanti dışı zaten. Servisle konuştuğumda endişelenmeyin yedek parça bulunmazsa yenisi verilir gibisinden bi şeyler söyledi ben de "garantisi bitse bile yenisi gönderilir mi" gibisinden bi soru sordum üzerine gittim ama net bi cevap alamadım.
    Şimdi sorum şu;
    Önümüzdeki pazartesi 20 iş günü doluyor ve ben arayıp yeni bilgisayar isteyecem ama garantim yok. Bu mümkün mü? Laptoba ssd takmıştım ve dvdrom sökülüydü öyle gönderdim.
    Ben mümkün olduğunu düşünüyorum sonuçta üretici model çıktıktan itibaren 5 yıl yedek parça sağlayabilmek zorunda. Ama burası Türkiye, yasaları takan yok bir şekilde geçiştirirler diye düşünüyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.
    Merhaba hocam, sonuç ne oldu acaba yazabilir misiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ahmet© kullanıcısına yanıt
    20 iş günü geçince laptobun garantisi bitmesine rağmen değişim talebi istedim. Çok büyük ihtimalle kabul edilecekti. Zaten değişim hakkımın bulunduğunu müşteri hizmetleri söylemişti.
    İlk önce değişim talebi istedim, zaten 3 senelik pc biraz beklerim 0 ayarında bi şey verirler devam ederim diye düşünüyordum. Bu arada bilgisayarımı Bimeksten almıştım. Bimeksler kapandığı için servisi tekrar aradım ve değişim istersem bimekse nasıl ulaşacağımı sordum. Dediklerine göre Bimekse ulaşamazsam direk ithalatçı firmayla iletişime geçebilirmişim onlardan talep edebilirmişim.
    Bimeks kapandığı için para iadesi veya değişim almak benim için zor olur diye düşündüm. İthalatçı firmanın nasıl davranacağını kestiremediğim için değişim talebini iptal ettirdim. Bu arada teleservice bazı marka ürünlerde değişim talebi olunca direk kendisi getirtiyor. Ama Asus laptoplarda bu yok. Onlar size değişim raporu gönderiyorlar ve söylediklerine göre bu raporla ürünün alındığı şirkete gidilerek değişim veya para iadesi yasal olarak istenebiliyor.
    Eğer ürünü teleservice direk kendisi değişim yapsaydı değişim talebimi iptal ettirmezdim.

Şimdi gelelim bundan sonra ne oldu;
    22. iş gününde laptopum temizlenip, termal macun yenilenip,fanım değiştirilip İzmir bayisine gönderildi ve elden hemen aldım.
    Formatımı attım, sürücülerimi yükledim. Birkaç oyun indirip hemen test ettim ve sonuç aynıydı. Hala çok ısınıp drop yapıyordu.
    Laptopa ihtiyacım olduğu için 1 2 ay sonra tekrar gönderirim diyip kullanmaya başladım.
    Donanımsal bir sıkıntı olduğuna o kadar inanmıştım ki yazılım kısmında bir sorun olması aklımın ucundan bile geçmedi.
    Bilgisayarın hafızası bomboştu, sürücülerde de hiçbir sıkıntı olmadığını düşünmüştüm çünkü asusun sitesindeki eskiden kullandığım sürücüleri kullanıyordum.
    Bilgisayarda sadece Steam, Spotify, Opera ve Nvidia Geforce Experience vardı.
    Çözüme Geforce Experience programını silerek ulaştım.
    1 aylık bekleme ve o kadar uğraş boşunaymış anlayacağın. Programın versiyonu mu sıkıntılı acaba diye düşünüp yeni çıkan beta versiyonlarını denedim sonuç aynı.

Çok uzun yazdım kusura bakmayın

• Şuan 6 bin bu laptop

• quote:

20 iş günü geçince laptobun garantisi bitmesine rağmen değişim talebi istedim. Çok büyük ihtimalle kabul edilecekti. Zaten değişim hakkımın bulunduğunu müşteri hizmetleri söylemişti.
    İlk önce değişim talebi istedim, zaten 3 senelik pc biraz beklerim 0 ayarında bi şey verirler devam ederim diye düşünüyordum. Bu arada bilgisayarımı Bimeksten almıştım. Bimeksler kapandığı için servisi tekrar aradım ve değişim istersem bimekse nasıl ulaşacağımı sordum. Dediklerine göre Bimekse ulaşamazsam direk ithalatçı firmayla iletişime geçebilirmişim onlardan talep edebilirmişim.
    Bimeks kapandığı için para iadesi veya değişim almak benim için zor olur diye düşündüm. İthalatçı firmanın nasıl davranacağını kestiremediğim için değişim talebini iptal ettirdim. Bu arada teleservice bazı marka ürünlerde değişim talebi olunca direk kendisi getirtiyor. Ama Asus laptoplarda bu yok. Onlar size değişim raporu gönderiyorlar ve söylediklerine göre bu raporla ürünün alındığı şirkete gidilerek değişim veya para iadesi yasal olarak istenebiliyor.
    Eğer ürünü teleservice direk kendisi değişim yapsaydı değişim talebimi iptal ettirmezdim.

Şimdi gelelim bundan sonra ne oldu;
    22. iş gününde laptopum temizlenip, termal macun yenilenip,fanım değiştirilip İzmir bayisine gönderildi ve elden hemen aldım.
    Formatımı attım, sürücülerimi yükledim. Birkaç oyun indirip hemen test ettim ve sonuç aynıydı. Hala çok ısınıp drop yapıyordu.
    Laptopa ihtiyacım olduğu için 1 2 ay sonra tekrar gönderirim diyip kullanmaya başladım.
    Donanımsal bir sıkıntı olduğuna o kadar inanmıştım ki yazılım kısmında bir sorun olması aklımın ucundan bile geçmedi.
    Bilgisayarın hafızası bomboştu, sürücülerde de hiçbir sıkıntı olmadığını düşünmüştüm çünkü asusun sitesindeki eskiden kullandığım sürücüleri kullanıyordum.
    Bilgisayarda sadece Steam, Spotify, Opera ve Nvidia Geforce Experience vardı.
    Çözüme Geforce Experience programını silerek ulaştım.
    1 aylık bekleme ve o kadar uğraş boşunaymış anlayacağın. Programın versiyonu mu sıkıntılı acaba diye düşünüp yeni çıkan beta versiyonlarını denedim sonuç aynı.

Çok uzun yazdım kusura bakmayın
    Hocam pubg mobil kaldırıyo mu sizde

• MrCaner kullanıcısına yanıt
    PUBG mobil derken?
    Normal PUBG oynuyorum ara sıra herhangi bir sıkıntı olmuyor. En düşük ayarlar ve 1920x1080 çözünürlük ile 45fps civarı alıyorum. Ama mobil hiç denemedim.
  • quote:

PUBG mobil derken?
    Normal PUBG oynuyorum ara sıra herhangi bir sıkıntı olmuyor. En düşük ayarlar ve 1920x1080 çözünürlük ile 45fps civarı alıyorum. Ama mobil hiç denemedim.
    oyun performansı iyice düştü acaba içini açıp bi macun süreyim tozdan arındırayımmı o kadar etki edermi ki
    Komik misin ?

Dostum Tencent emulator ile 2 ay oynadım fakat normal gibi değil 1366x768 de scale 100 doku orta gerisi düşük 60 fps alıyorum

Çok etkilemez 1 max 2 fps

• quote:

Orijinalden alıntı: kryptox

Komik misin ?
    Baktın mı hiç satan sitelere ?

Satan sitelerdeki satılmıyor kardeşim , 6000 liraya 1050 veya belki 1050ti alabilirsin

Dostum yazdığımı iyi incele satan sitelerde satılmıyor diyorum vatan da 11.000.000 lira şuan satın alan var mı ? Daha doğrusu ne 6 ya ne 11 e alacak beyin özürlü var mı ?

• orjinal batarya nerden bulabilirim bu laptop icin ?
  • merhabalar, laptop'un wi-fi kartını değiştiren var mı aranızda? Benim wi-fi kartı bariz hatalı, sürekli düşmeler yaşıyorum farklı kart denedim sorunsuz çalıştı.(10 yıllık laptop'un kartını söküp denedim sıkıntısız çalıştırdı ancak boyut farklı olduğu için kasa kapanmıyor).

İllallah ettim wi-fi sorunundan artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabah moonwalk keyfi

merhabalar, laptop'un wi-fi kartını değiştiren var mı aranızda? Benim wi-fi kartı bariz hatalı, sürekli düşmeler yaşıyorum farklı kart denedim sorunsuz çalıştı.(10 yıllık laptop'un kartını söküp denedim sıkıntısız çalıştırdı ancak boyut farklı olduğu için kasa kapanmıyor).

İllallah ettim wi-fi sorunundan artık.
    Aynı sorundan bende muzdaripim. Usb wifi adaptör aldım onunla bağlanıyorum internete. Bir çözüm yolu bulabilirseniz benide haberdar ederseniz sevinirim.
  • ben buldum çözüm aslında wi-fi kartını değiştirmek gerekiyor.
    atheros chipsetli eski bir kart denedim gayet güzel çalıştı. ama boyutu büyük olduğu için alt kapak kapanmadı. Şimdi AliExpressten sipariş edeceğim gelince sonucu yazarım.

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.