Şimdi Ara

Asus N551JW Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i7 4720HQ /NVİDİA GTX 960M 4 GB (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.005
Cevap
22
Favori
34.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aldığımdan beri format falan atmadım recoversine nerden giriyoruz bunun? Sadece ssd'yi sıfırlamak istiyorum az kendine gelsin :)
  • Merhaba arkadaşlar, garantimin dolmasına tam 17 gün kalmışken büyük bir sorunla karşılaştım. Ekran kartım kendi kendine devre dışı kalıyor ve devreye sokamıyorum. Oyunlar açılmıyor (video memory hatası ve directx hatası veriyor). Bazen onboardla açtığı oluyor. Bazen de nvidia ile açıyor gayet performanslı bir şekilde oynuyorum. Ama genellikle ekran kartı aygıt yöneticisinde görünse bile nvidia geforce experience'ta ekran kartım görünmüyor.

Çözüm için denediklerim şunlar:

--Sürücüyü eski sürüme döndürdüm ve yeni gelen güncellemeyi temiz kurulum seçeneğiyle kurdum.(sürücüyü tamamen silip baştan kurmuş oluyorum yani)

--ekran kartını aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp tekrar taktım

--bilgisayarı nvidia ile çalışmaya zorladım (algıladığı zaman nvidia ile çalıştı, algılamadığında direk nvidiayı çalıştıramadım, onboardda kaldı)

Normalde ekran kartım bozulmuş olabilir diye düşünmüştüm ama bazen ekran kartı çalışıyor ve oyun oynayabiliyorum. Algılamadığında birkaç kez bilgisayarı kapatıp açıyorum ve düzelebiliyor. Şu an bilgisayarımı sıfırlıyorum ve sıfırladıktan sonra her şeyi baştan kurup tekrar deneyeceğim. Eğer bu sorunu yaşayan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostlar 2 senedir Asus n551JW kullancısıyım performans olarak hala memnunum fakat ilk aldığımda gta 5 i ultra da rahat oynarken artık high da anlık fps düşüşü yaşıyorum , bu her oyun için böyle sürekli bakımını gerekli programlarla yapıyorum 1 kez temiz kurulum yaptım , driver larım güncel , sorun ne olabilir örneğin dün baktım Far cry 4 te hgh da 22-25 fps gta 5 te high da 30-35 fps alıyorum eskiden aldğım rakamlar en az 5-8 fps farklıydı

• kryptox kullanıcısına yanıt
    Zaman içinde donanımlar ısınmaya bağlı macunlarının erimesi ve daha yüksek ısılara ulaşmasından dolayi fps düşmeleri olabilir yoksa donanim ayni oyun ayni ne değişir yani benim aklima gelen bu

• thedoctor1907 T kullanıcısına yanıt
    Belki , teşekkür ederim yine de yorumun için

• quote:

Orijinalden alıntı: The Handsome Family

Merhaba arkadaşlar, garantimin dolmasına tam 17 gün kalmışken büyük bir sorunla karşılaştım. Ekran kartım kendi kendine devre dışı kalıyor ve devreye sokamıyorum. Oyunlar açılmıyor (video memory hatası ve directx hatası veriyor). Bazen onboardla açtığı oluyor. Bazen de nvidia ile açıyor gayet performanslı bir şekilde oynuyorum. Ama genellikle ekran kartı aygıt yöneticisinde görünse bile nvidia geforce experience'ta ekran kartım görünmüyor.

Çözüm için denediklerim şunlar:

--Sürücüyü eski sürüme döndürdüm ve yeni gelen güncellemeyi temiz kurulum seçeneğiyle kurdum.(sürücüyü tamamen silip baştan kurmuş oluyorum yani)

--ekran kartını aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp tekrar taktım

--bilgisayarı nvidia ile çalışmaya zorladım (algıladığı zaman nvidia ile çalıştı, algılamadığında direk nvidiayı çalıştıramadım, onboardda kaldı)

Normalde ekran kartım bozulmuş olabilir diye düşünmüştüm ama bazen ekran kartı çalışıyor ve oyun oynayabiliyorum. Algılamadığında birkaç kez bilgisayarı kapatıp açıyorum ve düzelebiliyor. Şu an bilgisayarımı sıfırlıyorum ve sıfırladıktan sonra her şeyi baştan kurup tekrar deneyeceğim. Eğer bu sorunu yaşayan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Sorununuzun kaynağı yonganın kendisi gibi duruyor. İşlemciler bilgisayarın en çok ısınan bileşenleri olduğundan altındaki pinleri anakarta bağlayan lehimler zamanla verimini yitirebilir, hatta bu pinlerden bazılarının anakart ile bağlantısı tamamen kesilebilir. Servise veriniz, sorunun çözümü 10 saniyelik havya uygulamasına bakar.

• redoano R kullanıcısına yanıt
    Servise gönderdim, termal modül değişti ve 20. İş günü ürünü teslim aldım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aranız da pubg oynayan var mı bu laptopla , aldığınız fps değerlerini ve ayarları yazar mısınız , bu pc ye sahip başka bir arkadaşım orta high arasında rahat oynuyorum dedi ben ise her şey en düşük ayar da 40 fps ile ancak oynuyorum yorumu olan var mı ?

• Herkese merhabalar.

Bana bu iki SSD hakkında fikrinizi söyleyebilir misiniz?

İlk ürün, cihazın içerisindeki mSATA SSD slotuna doğrudan takılacak 850 EVO modeli. Şurada:
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/samsung-850-evo-250-gb-msata-ssd-disk-mz-m5e250bw-331707569

Bir diğeri ise CD sürücüyü kaldırarak takılacak olan 2.5 inçlik model. Şurada:
    https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/samsung-860-evo-250gb-550mb-520mb-s-sata3-2-5-ssd-mz-76e250bw-329883784?rcp_action=rcpProductClicked

BU iki ürünün fiyatları aynı ve hızları da benzer görünüyor yazılı veriler doğrultusunda. Fakat aralarında herhangi bir fark olur mu acaba kullanırken? Tecrübeleriniz nelerdir ve siz hangisini seçerdiniz acaba?

• kryptox kullanıcısına yanıt
    Dostum biraz geç yazıyorum kusura bakma, pubg full hd en düşük ayarlarda 35 40 civarı alıyorum ama aksiyonlarda fps düşüyor kötü oluyor. Ben de 1600x900e çektim 1 haftadır böyle kullanıyorum. 45-50fps akıcı bir şekilde oynuyorum şu an. Daha fazla fps almak istiyorsan ekran kartı ayarlarından kaliteyi performansa çekebilirsin belki işe yarar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • emre220 kullanıcısına yanıt
    Şu an bilgisayarda 2. Seçenekteki dvd rom yerine takılan 850 evoyu kullanıyorum, performansından çok memnunum. Pc 5 snde açılıyor ve açıldığı an hiçbir yavaşlama ve donma olmadan kullanmaya başlayabiliyorsun. Program yükleme, oyundayken alt+tab yapma falan sıkıntı olmaktan çıktı. Bazı oyunlardaki bazı fps dropları da yok oldu. Msata olan ssdyi bilmiyorum, ama almadan önce boş slot olup olmadığını kontrol et.

• The Handsome Family kullanıcısına yanıt
    Hallettim dostum 50-60 arası oynuyorum full hd de teşekkürler

• Arkadaşlar , laptopu satsak temiz kullanıma göre kaç bandında satabiliriz sizce

• Uzun zamandır 3-5 dakika dayanan batarya gün itibari ile tamamen öldü arkadaşlar. Laptop açılmıyor şu an.

Pil konusunu nasıl hallederiz? Orijinal olarak geçenler oldukça pahalı duruyor.

• Benim notebook şarjdayken kasasından elektrik çarpıyor böyle bir sorunu olan varmı acaba ?

• Arkadaşlar SSD sürücüyü DVD rom caddy'e takmayınız, SSD performansını alamazsınız, paranızı verip hızlı diye aldığınız SSD hızını sınırlamış olursunuz.

DVD sürücülerinin kontrolcüsü laptoplarda hemen hemen her zaman SATA II arabirimidir. Bizim bilgisayar için de aynısı geçerli. Yani, SSD diskiniz 6 Gb/s destekliyor iken, siz onu SATA II arabirimine bağladığınız için en fazla 3 Gb/s hız alırsınız.

Tavsiyem, SSD diski orjinalde HDD'nin takılı olduğu SATA III arabirimine bağlayınız.

Buna ek olarak, bu bilgisayarın anakartı üzerindeki mSata slotu half size diye geçen mSata diskler içindir. Ve benim şimdiye kadar aradığım üzere sadece çinli üreticiler tarafından bulunabiliyor bu kart. Şurada bir örneği var:
    https://www.aliexpress.com/item/New-msata-half-size-256GB-mSATA-Mini-Half-Size-SATAIII-SSD-for-ASUS-DELL-notebook-Upgrade/32512461245.html

Bunun dışında kaliteli sayılabilecek sadece bir tane transcend modeli vardı bu half size denen mSata karttan ancak internette satışına şimdiye kadar denk gelmedim.

Yukarıda verilen Samsung 850 Evo mSata kartın boyutu (soket vs aynı olsa da) bu kartın boyutunun iki katıdır ve anakarta uzunlamasına büyük gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redoano -- 10 Mayıs 2018; 9:25:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FALCREB

Benim notebook şarjdayken kasasından elektrik çarpıyor böyle bir sorunu olan varmı acaba ?
    elinizi kasa uzerinde metal alanlarda gezdirirken olusan hafif karincalanma/elektriklenmeden bahsediyorsaniz takilmayin, onemli bisey degil.
  • Bir Rind kullanıcısına yanıt
    Geç cevap için üzgünüm, serviste batarya yaklaşık 550tlye değiştiriliyor. Daha ucuzunu bulursanız dışarıdan satın alın.

• Arkadaşlar daha önce ekran kartım kendiliğinden devre dışı kalıyordu garantiyle yaptırdım. 25 mayısta yine ekran kartıyla ilgili sıkıntı çıktı, oyun açtığım an ekran kartı max. Sıcaklığa dayanıyordu sonra da güç kesmeye başlıyordu. Yine servise gönderdim fan değişimi yazmışlar. Neyse kabul ettim termal macun ve temizlik de istedim 150tl ödedim. Ayın 28inden beri fan bekliyorum hala fan bulamadılar.
    2 kez aciliyet bildirmeme rağmen bilgisayarım hala tamir edilmedi ve garanti dışı zaten. Servisle konuştuğumda endişelenmeyin yedek parça bulunmazsa yenisi verilir gibisinden bi şeyler söyledi ben de "garantisi bitse bile yenisi gönderilir mi" gibisinden bi soru sordum üzerine gittim ama net bi cevap alamadım.
    Şimdi sorum şu;
    Önümüzdeki pazartesi 20 iş günü doluyor ve ben arayıp yeni bilgisayar isteyecem ama garantim yok. Bu mümkün mü? Laptoba ssd takmıştım ve dvdrom sökülüydü öyle gönderdim.
    Ben mümkün olduğunu düşünüyorum sonuçta üretici model çıktıktan itibaren 5 yıl yedek parça sağlayabilmek zorunda. Ama burası Türkiye, yasaları takan yok bir şekilde geçiştirirler diye düşünüyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.