Şimdi Ara

Asus N551JW Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i7 4720HQ /NVİDİA GTX 960M 4 GB (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.005
Cevap
22
Favori
34.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kablosuz nete bağlanma ve hızda bir problem yok ama, benim laptopta arada bir çıkan "bu bilgisayarda bir veya birkaç ağ protokolü eksik" sorununu çözmek için uğraşıyorum. Bu konuda bir bilgiye ihtiyacım var. Rica etsem, iki/üç arkadaş C:\Windows\INF klasörü altında, "protocols" veya "internet protocols" diye bir klasör veya dosya var mı diye bakıp, bilgi verebilir mi ? Teşekkürler...
  • Bende mavi ekran sorunu var çizim programlarındayken veriyor genelde. neden anlamadım sizde de böyle bir sorun oldu mu? mavi ekranın adı : driver_power_state_failure. yardım edebilecek varsa minidump dosyalarını da paylaşabilirim

@oceanofmemories ayrıca o klasöre baktım öyle bi dosya yok bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AyneRogue -- 28 Şubat 2016; 17:30:14 >
  • AyneRogue A kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler... Bu sorunu (mavi ekran) ilk defa duydum, herhangi bir fikrim yok su anda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AyneRogue

Bende mavi ekran sorunu var çizim programlarındayken veriyor genelde. neden anlamadım sizde de böyle bir sorun oldu mu? mavi ekranın adı : driver_power_state_failure. yardım edebilecek varsa minidump dosyalarını da paylaşabilirim

@oceanofmemories ayrıca o klasöre baktım öyle bi dosya yok bende

Muhtemelen çizim programlarının windows 10 uyumsuzluğundan kaynaklanıyordur.
  • AyneRogue A kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir göz attım bizim ve yabancı forumlara....
    Mavi ekran sorunu, Bios ve Nvidia driverlarinin eski olması, Windows 10 update'lerinin yapilmamasindan olabilirmiş.

• iyi günler. ben n551vw kullanıcısıyım. özür dileyerek bir şey sormak istiyorum burada ki kullanıcılara... acaba ekran ışığını kapattığınız da laptopun sol alt kısmından cızırtı gibi bir parazit sesi duyan var mı ? ben 2 gün önce ders çalışırken fark ettim. slayt açık olduğu için bir süre sonra hiçbirşeye dokunmayınca haliyle klavye ışığı söndü ve sessiz ortamda rahatsız eden bir parazit sesi duymaya başladım. daha önce hiç fark etmemiştim. klavye ışığını biraz kıstığımda ses artıyor. tam kapadığımda ise bir parazit sesi geliyor. klavye ışığı ile alakalı olan driverın atk package olduğunu buldum. driverı kaldırdığımda ses kesildi haliyle de fn tuşları çalışmadı. v39 v41 v42 sürümünü yükledim ancak yine de o ses kesilmedi acaba başına böyle bir şey gelen ve çözümünü bulan var mı ?
  • oceanofmemories O kullanıcısına yanıt
    bende de o klasor altında "protocols" veya "internet protocols" diye bir klasör veya dosya yok..
  • DogD D kullanıcısına yanıt
    Tamamdir, teşekkür ettim.

• mkbayazit M kullanıcısına yanıt
    Bende herhangi bir cızırtı sesi falan yok klavye ışıklarını açıp kapadigimda.

Herhangi bir program yükledikten sonra o ses gelmeye başladıysa, o programi silip dene.

Veya, sistem geri yüklemeye girip, sesin gelmediği bir tarih seçip, eski duruma dönüp bakmak lazım

• Program yüklememiştim. Sistem geri yüklemeyi de denedim ancak geri yükleme noktası açık olmadığından geri yükleyebileceğim bir tarih yok.

• mkbayazit M kullanıcısına yanıt
    Emin misin ? Herhangi bir tarih secilebilmesi lazım ordan. Ben daha önce yaptım ve 3 gün öncesine döndüm ve problemi öyle çözdüm. Windows'un her zaman bir geri yükleme noktası oluşturmasi lazım.

Bir de kayıt defteri düzenleyicisi programlarla bir şey yaptin mi ? Belki kayıt defteri bozulmuştur. Genelde çoğu sorun bu kayıt defterinden kaynaklanıyor diye biliyorum. Kayıt defteri bozulunca laptop anormal davranmaya başlıyor. Çünkü yukledigimiz her program kayıt defterine kaydediliyor ve orda otomatik olarak birtakım ayarlar yapılıyor... Işte o ayarlar bozulursa problemler başlıyor. Uzman değilim ama, bildiklerim bunlar.

Sistemden geri yükleme yapınca, Windows problemli programın kayıt defterinin de eski sağlıklı halini yüklüyor ve sorun çözülüyor.

Edit : Geri yükleme yapmayı Admin olarak dene, belki ondan olabilir tarihi gorememen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanofmemories -- 29 Şubat 2016; 18:05:04 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorununun yazılımsal olduğunu düşünüyorum bende.eve gidince tekrar deneyeceğim. Alakanız için teşekkür ederim

• Kurtarma bölümünden bilgisayarı sıfırlamaya karar verdim her şeyi tamamen sıfırlayan seçenekten başlattım ilk günkü gibi olsun diye. Fakat 2 buçuk saat oldu başlatalı ve henüz yüzde 7de böyle giderse 1 buçuk gün sürecek bekleyemem bu kadar. Şu an sıfırlanıyor iptal etme şansım var mıdır? Bu kadar uzun sürmesi normal mi?

Edit: Baktım böyle olmayacak açma kapama tuşundan kapattım 5dk sonra yeniden açtım ve baştan sıfırlamaya başladı yine aynı hızda lütfen yardım edin :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BPG2004 -- 2 Mart 2016; 15:21:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca bu Bilgisayarla Xcom serisi oyun oynayan oldumu hiç???
  • kardeş o öyle uzun sürüyor ya sıkıntı yok :)
  • chrizs07 C kullanıcısına yanıt
    yüzde 9dan 40a atladı sonra 10dk da bitti değişik :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivanDragoo

yüzde 9dan 40a atladı sonra 10dk da bitti değişik :D

Hocam sıkıntınız neydi neden format attınız? Bende uyku moduna geçince sıfırdan açıyormuş gibi oluyor o yüzden ben de en baştan formatlamayı düşünüyorum öneriniz nedir :)
  • Arkadaşlar birşey sormak istiyorum acaba içinizde benim gibi uyku moduna alınca bilgisayarı yeniden başlatmış tepkisi alanlar var mı? Ne zaman uyku moduna alsam veya kapağı kapatsam cihaz yeniden başlatmış gibi o anki herşeyimi kapatıyor. 2 snlik iş cevap verirseniz sevinirim.
  • oski_58 kullanıcısına yanıt
    bende olmuyor. düzgün çalışıyor..
  • Laptop herşeyi silerek fabrika ayarlarına getirdim fakat sorun hala devam ediyor sanırım garantiye göndereceğim. Bir arkadaş aynı sorundan göndermiş değişim olmuş sanırım donanımsal gibi ama neyden kaynaklanıyor bilmiyorum

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.