Şimdi Ara

Asus N551JW Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i7 4720HQ /NVİDİA GTX 960M 4 GB (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.005
Cevap
22
Favori
34.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Format konusunda birşey diyemem, çünkü duzelirmi hiçbir fikrim yok. Yepyeni laptopa neden format atacaksın ? Format atınca garanti disi kalmaz herhalde. Tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verebilir bu format ve garanti konusunda.

Benim net hızı 8 Mbps ve arada bir "bir veya birkaç ağ protokolü eksik" demesine rağmen bağlantıda ve hızda bir problem yok. Böyle kullanmaya devam edeceğim.

Ping testi yaptın mi ve Sorun Gider'e basınca birşey buldumu Windows ?

Bir de 16 Mbps'den birden bire 3'e düştüğü için sanki senin olay biraz da psikolojik gibime geliyor.

Artı, senin ifadene göre 3/4 kişi aynı anda 3 Mbps hızındaki nete giriyor...Yani yavaslamasi normal sanki.

Edit : Intel Wireless Driver'a daha önce guncellestirme gelmişti, Aygıt Yöneticisine girip, güncelleştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanofmemories -- 25 Şubat 2016; 1:58:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstafamstafa

Hocam bi kaç kişiye sordumda format öneriyolar. siz ne dersiniz ayrıca bizim asuslarda format garanti dışı bırakıyo mu?

Hocam yapmayın hiç bir firma formattan dolayı cihazı garanti dışı bırakmaz.
  • Hocam format konusunda emin olun benimde ciddi şüphelerim var bende sizin gibi düşünüyorum yepyeni laptop ama durum bu olunca ister istemez herşeyi düşünüyosun. emin olun psikolojik değil çünkü benim laptopu ve arkadaşın laptopu yanyana koyuyorum ve aynı sekmeleri açıyorum bariz bir şekilde onun laptop açıyor. Herhangi bir sorun sidermede herhangi bir şey bulamadı. diğer forumlardada ping testinden bahsediyordu hatta speedtest.net ten yapabiliyomuşuz inanın siteye giremedim ki testi yapayım birazdan bi daha deniyecem siteye girmeyi..güncelleştirmey de bir bakacam

• Merhabalar. Ben de bilgisayarıma format atacağım ama hangi tuş ile boot ayarlarına giriyoruz?
  • quote:

Hocam format konusunda emin olun benimde ciddi şüphelerim var bende sizin gibi düşünüyorum yepyeni laptop ama durum bu olunca ister istemez herşeyi düşünüyosun. emin olun psikolojik değil çünkü benim laptopu ve arkadaşın laptopu yanyana koyuyorum ve aynı sekmeleri açıyorum bariz bir şekilde onun laptop açıyor. Herhangi bir sorun sidermede herhangi bir şey bulamadı. diğer forumlardada ping testinden bahsediyordu hatta speedtest.net ten yapabiliyomuşuz inanın siteye giremedim ki testi yapayım birazdan bi daha deniyecem siteye girmeyi..güncelleştirmey de bir bakacam

sizin modemde bir sorun veya uyumsuzluk olabilir. Bende hız 3 mbps ye düşünce sorun yok.. hatta oğlum csgo bile oynuyor... =)
    modemi bir resetleseniz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yılın Üyesi kullanıcısına yanıt
    Emin olmamakla birlikte f8-f9-f10 tuşlarını deneyebilirsiniz. Bunun yerine sistem açılır durumdaysa arama bölümüne kurtarma yazarak, kurtarma seçeneklerinden bu bilgisayarı sıfırla seçeneğine basıp, açılan menüde dosyalarımı tut ya da herşeyi kaldır seçeneklerini seçebilirsiniz. Bu arada herşeyi sil desenizde D sürücüsüne dokunmuyor, sadece C sürücüsünü formatlayıp kurulum yapıyor.
  • Teşekkürler. Deneyeyim.
  • Arkadaşlar şu ürünü sipariş etmeyi düşünüyorum. Sizce nasıl? Kendim takmayı düşünüyorum. Umarım güvenlik bandı falan yoktur.
    http://www.bimeks.com.tr/urun/146787/samsung-250gb-850-evo-sata-3-0-okuma-540mb--yazma-520mb-ssd.aspx
  • ganeja kullanıcısına yanıt
    Hocam Allah razı olsun. modeme reset atınca bir problem kalmadı ne zamandır uğraşıyordum modem hiç aklıma gelmemişti. ayrıca forumdaki herkese teşekkürler

• Arkadaşlar bu leptopu düşünüyorum şu an teknosa sa 4.200tl hepsiburadada ise 4000 tl en uygun olarak bu iki mağazayı buldum acaba hafta sonu vatanda ne kadar olur şu an herhalde 5 küsür

• quote:

Orijinalden alıntı: Yılın Üyesi

Merhabalar. Ben de bilgisayarıma format atacağım ama hangi tuş ile boot ayarlarına giriyoruz?

Boot ile Bios aynı şey mi ? Bios'a girmek için F2 tuşu kullaniliyor. Laptop açılırken F2'ye sürekli ve hızlı bir şekilde bas-çek bas-çek, biraz zor giriyor Bios'a.

• quote:

Orijinalden alıntı: koray6852

Arkadaşlar bu leptopu düşünüyorum şu an teknosa sa 4.200tl hepsiburadada ise 4000 tl en uygun olarak bu iki mağazayı buldum acaba hafta sonu vatanda ne kadar olur şu an herhalde 5 küsür

Vatan'da stokta olmadığı zaman, kimse sipariş vermesin diye fiyatı yüksek tutuyorlar demişti bazı arkadaşlar. Hepsiburada güvenilir bence, oradan sipariş verebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yılın Üyesi

Arkadaşlar şu ürünü sipariş etmeyi düşünüyorum. Sizce nasıl? Kendim takmayı düşünüyorum. Umarım güvenlik bandı falan yoktur.
    http://www.bimeks.com.tr/urun/146787/samsung-250gb-850-evo-sata-3-0-okuma-540mb--yazma-520mb-ssd.aspx

Oha oda ne öyle ? Yazma hızı 520 Mb/Sn. Samsung iyidir bu konularda, fiyatı da uygun gibi. Ben de ilerde Hdd yerine Sdd takacagim.

Bu konu ile ilgili güzel bir inceleme varmis burada...

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=102713690&p=25&f=295

Laptopun problemleriyle uğraşmaktan, ağız tadıyla bir kullanamadık, şimdi de Ssd araştırması çıktı karşımıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanofmemories -- 25 Şubat 2016; 22:47:48 >
  • quote:

Hocam Allah razı olsun. modeme reset atınca bir problem kalmadı ne zamandır uğraşıyordum modem hiç aklıma gelmemişti. ayrıca forumdaki herkese teşekkürler

Iyi bari, sorunun çözülmüş. Format en son dusunulmesi gereken bir olay.

• quote:

Arkadaşlar bu leptopu düşünüyorum şu an teknosa sa 4.200tl hepsiburadada ise 4000 tl en uygun olarak bu iki mağazayı buldum acaba hafta sonu vatanda ne kadar olur şu an herhalde 5 küsür

Daha 1 ay olmadı 3450 ye aldım. Bence az bekleyin n552 çıkacak. N551vw bir çok yerde satılmıyor artık.
  • oceanofmemories O kullanıcısına yanıt
    Aynı şey. Boot ayarı bios içinde. Teşekkürler. Bi deneyeyim bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

quote:

Daha 1 ay olmadı 3450 ye aldım. Bence az bekleyin n552 çıkacak. N551vw bir çok yerde satılmıyor artık.

O zaman bekleyeyim daha düşer n552 çıktığında en azından 3 bin küsürlere alma şansımız olur tabi stoklarda kalırsa yeni modeline baktım aslında daha iyi olmuş ama oda ne kadardan çıkar kim bilir

• quote:

ewet genelde basit çözümler işi çözüyor. sizde laptopta değilde modem ile bir uyumsuzluk olduğu belli.. genelde bu gibi basit şeylerde şehir efsanesine dönüşüyor. googlede bakın... 551 jw de Wi-Fi problemi.. =)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 haftadır bu ürünü kullanıyorum şu ana kadar CS:GO, GTA 4 ve Knight Online PVP gibi oyunları deneme fırsatım oldu ancak oyundayken bilgisayarın sol alt kısmında; özellikle şarj girişine yakın olan kısım ve touchpad kısmında ısınma farkettim. İnternetten speedfan indirip değerleri kontrol ettim.
    Oyunda olmadığım zamanlarda;
    GPU: 0
    HD0: 35-36 civarı
    Temp1, Core 0, Core 1, Core 2 ve Core 3 : 55-57 derece arasında değişiyor.

CS:GO ' da;
    GPU: 75-77
    HD0: 35-36 civarı gene
    Temp1, Core 0, Core 1, Core 2 ve Core 3: 80-85 derece arasında

GTA 4 ' de:
    GPU:72-73
    HD0: 35-36
    Temp1, Core 0, Core 1, Core 2 ve Core 3 : 75-80 arası

KO PVP:
    GPU:0
    HD0:35-36
    Temp1, Core 0, Core 1, Core 2 ve Core 3: 70-80 arası

Hepsini yüksek çözünürlükte oynuyorum ancak kaldıracağını düşünüyorum bilgisayarın.Özellikle KO PVP gibi düşük fpsli bir oyunda bile bu değerlere ulaşması içime kurt düşürdü. Henüz 1 haftalık bir bilgisayarda bu değerler bana anormal geldi. Ayriyetten bazı arkadaşların ısı değerleri olarak max 38 derece olan ss lerini gördüm. Sizce ne yapmalıyım servise göndermeli miyim yoksa bu değerler normal mi? Şimdiden teşekkürler.
  • Asus rog var bende. Yuksek guncel oyunlarda o isi degerlerini goruyorum. Zalman kaliteli Sogutu ile 3-4 C gerileme oluyor o kadar.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.