Şimdi Ara

ASUS N550JV ANAKONU (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.040
Cevap
52
Favori
245.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ram ve Bluray okuyucu dışında başka bir fark yoktur. Bataryaları zaten standart. Bide Varsa işletim sistemi farkı vardır.

Bi sağlama yaparsak

8 gb ram herşey için optimum derecede yetiyor normal kullanıcılar için artıyor bile.

Bluray sürücü bluray film alıpta notebookta izlemek yada televizyona bağlamak ayrı bir zevk olsa gerek. Çokta bir gerekliliği yok sanırım. Ama fiyat olarak son kullanıcı fiyatı 50 $ civarı bişey. Yurtdışında bunu asusun toplu alıp taktığını düşünürsen 10 yada 20 dolara fln gelmiştir herhalde :)

İşletim sistemi farkı Windows 8 yada Freedos olması neyi değiştirir Sanırım bizim gibi son kullanıcılar için hiçbirşeyi.... Herhalukarda iki işletim sistemini silip Windows 8 pro kurucaz yani cracklenmiş olacak. :) Aslına bakarsak işletim sistemide çok önem arzetmiyor.

İşte bütün olay bu o paraya değip değmemesi sizlerle alakalı bir durum. Yani bana bu lazım ben makinayı açıpta bunu bunu upgrade etmem derseniz +500 TL daha fazla verip daha yüksek olan ramli ve bluray li olan modeli alırsınız .... Yada ne gerek var bence 500 TL değmez zaten benim o parçalarla işim olmaz olsa bile 1-2 kere anca olur oda buna değmez dersen -500 TL olanı alıcaksınız.

Zevkler ve renkler ihtiyaçlar tartışılmaz diyorum kararı size bırakıyorum.

-Benim ayrı bir fikrim ise sadece en iyisi en yükseği hangisi olursa onu almalıyım diye fazladan birşey almak fazladan para vermek bence israftır ne kadar paranız olursa olsun.(bu bir genellemedir.)

• http://www.tomshardware.com/answers/id-1830461/asus-n550-discontinued.html
    Yukarıdaki sitede N550JV yerine yeni bir modelin yakın zamanda geleceği yazıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karagozmk -- 6 Kasım 2013; 14:11:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz6577

Çokmu ısınıyor :)))) yalan.. Çok ısınması için bilgisayarı ful yükte devamlı kullanmak gerekir. Benim bilgisayar gayet serin valla hangi notebook u Full performansta hem ekranı kartını hemde işlemciyi yoracak işlem yaptırırsan oda çok ısınır.

Eğer normal bişr kullanıcı iseniz gonul rahatlıgı ile alabilirsiniz bu bilgisayarı.

Cevap için teşekkürler hocam, bugün Saturn'de gidip ürünü inceledim gerçekten çok güzel bir tasarıma sahip. Isınma da dediğiniz gibi tam yükte olabilir o da çok normal zaten. Son olarak aklımı kurcalayan şey bataryası kaç saat gidiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz6577

Ekran kartı gayet iyi ama oyun fln oynamak için GTX serisi olan bir notebook alın GTX 770m yada 780M ... 780M serileri baya bi pahalı ama.

Oyun amaçlı sormuştum, oyunda Battlefield 4. Başka oyunla işim yok.GTX'li model olarak Asus un bu serisine rakip hangi marka model önerirsiniz?
  • oguz6577 O kullanıcısına yanıt
    cok tesekkurler hocam.aslinda ram bluray ve isletim sistemi benim icin cok onem arzetmiyor ama 2900 tl olanda 6 cell 2400 olanda 4 cell yaziyor.bu benim icin onemli ama 500 tlyedegecek kadar degil tabii ki.son olarak laptopa guvenilir ve un uygun sekilde nereden temin edebiliriz ve siz nereden aldiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yigitalpgur kullanıcısına yanıt
    Batarya programı powergear programı,kalibrasyon seçeneği bios'ta varmı baktınız mı genelde boot yada advanced bölümünde olur varsa nasıl yapman gerektiğiniz söylerim eğer yoksa battarycare programını kurun pili tam kapasite doldurun pili uyarı verene kadar boşlatın tekrar doldurun yeniden başlatın yıpranma oranını değiştiği görülebilir.
  • nurikaraman N kullanıcısına yanıt
    Pro olan hocam.
  • ALTINBAŞAK kullanıcısına yanıt
    Hocam ikisinde de batarya 4 cell.
  • Bataryanın hücre sayısından ziyade o hücrelerin gücü önemli.Bunu şöyle düşünebilirsiniz bir devreye 6 tane 1.5v'lik pil yerlerştirmekle aynı devreye aynı boyutta 4 tane 3.7 volt gücünde pil yerleştiridiğinizde aynı performansı mı verir.
  • meraba arkadaşlar klavyede sorun yaşayan var mı ben alalı daha bir hafta olmadı ama bazı tuşlarda sorun oluyor tok bir ses vermiyo tuşun sol tara fına basınca sanki boşluktaymış gibi oluyo sizdede öyle bir sorun varmı ne yapmamı önerirsiniz dediğim gibi alalı daha bir hafta olmadı değişim yaparlarmı böyle bişey için
  • arkadaşlar bugun samsung 840 evo 250gb ssd aldım ve taktım kendı hdd yı de DVD surucusunu çıkartıp yerıne taktım.
    win 8.1 pro kurdum aygıt yonetıcısınden baktığım zman;
    * PCI Basit İletişim Denetleyicisi
    * SM Bus Denetleyicisi
    * USB2.0-CRW
    aygıtlarının yanında ünlem işareti var bunlar ıcın nereden neyi yüklemem gerekiyor acaba link verme ımkanınız varmı ?
  • Azor Ahai kullanıcısına yanıt
    İnternet kullanımında ve battery saver modda 5 saati aşarsın.
  • mrhusnu kullanıcısına yanıt
    Aslında piyasada olan notebooklar birbirlerine pekte rakip değiller her segmentteki notebooklar birbiriyle aynı özellikte ama bana gore tek farklılıkları kasa yapılarında. Her markanın tasarımı birbirinden farklı... Zaten piyasada bulabileceğin diğer marka MSI olur rakip olarak... Yada Alienware Amerikada olsaydım kesin bir Sager yada CyberComputer un bilgisayarlarından birini satın alırdım.
  • ALTINBAŞAK kullanıcısına yanıt
    4 Cell butun modelleri yanlıs yazılmıs olabilir nerde gorduyseniz. Yada kullanıcıyı etkilemek için yapılmışta olabilir.
  • immortalover İ kullanıcısına yanıt
    Windows 8.1 de suan sorunlar var kullanmamanı oneririm. 8 ile idare edin şimdilik .
  • oguz6577 O kullanıcısına yanıt
    peki demin bahsettiğim gibi 250 gb ssd taktım ve 12 gb ram var ben win 8.1 hatta win 8 den vazgeçip win 7 ultimate x64 kursam ne kadar performansta farkeder?
    şu anda bilgisayarın kapanması yada açılması 5 sanıyeyı gecmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: immortalover

peki demin bahsettiğim gibi 250 gb ssd taktım ve 12 gb ram var ben win 8.1 hatta win 8 den vazgeçip win 7 ultimate x64 kursam ne kadar performansta farkeder?
    şu anda bilgisayarın kapanması yada açılması 5 sanıyeyı gecmıyor.

aynen.ben de bilgisayara win 7 kurmak istiyorum.performans icin nasil olur acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X/ars\X

meraba arkadaşlar klavyede sorun yaşayan var mı ben alalı daha bir hafta olmadı ama bazı tuşlarda sorun oluyor tok bir ses vermiyo tuşun sol tara fına basınca sanki boşluktaymış gibi oluyo sizdede öyle bir sorun varmı ne yapmamı önerirsiniz dediğim gibi alalı daha bir hafta olmadı değişim yaparlarmı böyle bişey için

Varmi böyle sorunu olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmmortalover arkadaş
    DVD yerine hangi firmanın hdd kasasını taktın sorun olmazsa yazabilirmisin veya wep adresi verebilirmisin
    teşekkürlerundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eybi -- 7 Kasım 2013; 8:49:27 >
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.