Şimdi Ara

ASUS N550JV ANAKONU (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.040
Cevap
52
Favori
245.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: desertstorm1

SSD Markası samsung 840 pro.
    O fazlalık ise SSD içinden çıkan Samsung SSD Activated sticker'ı. Ben sonradan yapıştırdım.

Hocam bende 256 Gb Corsair Ssd aldım. Fiyatı uygun olduğu için aldım ( Hakikaten uygun ) yoksa bende Samsung Pro isterdim tabi ki. Şimdi size sorum bu 256 Gb'lık alandan Windows 8 yüklenince ve recovery ile birlikte bize kullanılabilir alan ne kalıyor? Ayrıca Ssd'yi kurdurmak için Vatan'a götürmeyi düşünüyorum. Daha garanti olur değil mi?
  • Quidditch06 Q kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Geriye kalan bölümü tam net söyleyemem çünkü ben programlarımı vs kurdum şu an kalan bölüm 165 gb. Hadi program kurulu olmadan 185-190 gb olsun.
    SSD yi vatan kuruyorsa sıkıntı yok. Ama daha garanti diye birşey yok. Yapabiliyorsan bir sayfa geride ufak tefek tarf etmiştim. Dene istersen kendin yapmayı. Zor bir işlem değil.
  • quote:

Merhaba, Geriye kalan bölümü tam net söyleyemem çünkü ben programlarımı vs kurdum şu an kalan bölüm 165 gb. Hadi program kurulu olmadan 185-190 gb olsun.
    SSD yi vatan kuruyorsa sıkıntı yok. Ama daha garanti diye birşey yok. Yapabiliyorsan bir sayfa geride ufak tefek tarf etmiştim. Dene istersen kendin yapmayı. Zor bir işlem değil.

Hocam bilgisayar eski olsa önemli değil de şimdi yeni olunca çekiniyorum. Daha önce de yapmadığım için. Şimdi birde kendim açmak istemiyorum arkayı. Zaten Vatan'dan aldım notebook'u. Yaparlar diye düşünüyorum.
    Bedava yapacaklarını sanmıyorum, şansını bir dene yine de.
  • quote:

Bedava yapacaklarını sanmıyorum, şansını bir dene yine de.

Bizim buradaki Vatan da görevli abi ilgiliydi baya. Yardımcı olur belki. Olmazsa da bakacağız artık çaresine. Bu arada Ssd farkını ciddi anlamda görebiliyor musunuz? Benim ilk deneyimim olacak. Model Corsair Neutron 256 Gb Sata 3 Ssd olarak geçiyor.
  • ben bu cihazı almayı düşünüyorum ancak 16 gb a yükselticem ramini bunun için öğrenmek istediğim şey içerisindeki ram tek 8 gb mı yoksa 4x2 mi ? ona göre ram siparişinide vericem
  • MovieMaKeR kullanıcısına yanıt
    8 gblık modelinde 2*4gb ram var.
  • quote:

İzle anlayacaksın :)

http://www.donanimhaber.com/hdd_ssd/haberleri/Samsung-840-Pro-256GB-SSD-video-inceleme-Sinifinda-liderlige-oynuyor.htm

Saolun hocam. Peki bir sorum daha var. Cevaplarsanız sevinirim. Bende şuan Windows puanında Masaüstü grafik puanı 5.1 olarak gösteriyor. Bunun nedeni nedir? Güncellemeden falan bahsedilmiş. Bunu nereden yapacağım? Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinsoul

Merhaba bende 3 gün önce vatandan 2800e 12 gblık modelini aldım. Windows8 anahtarı biosa gömülü geliyormuş. Buna göre ben diski değiştirsem yada recovery bölümünü silsem şu an makinenin içindeki Windows sürümünü internetten indirip kursam aktivasyon gerçekleşir mi? Gerçekleşirse bunun belli bir rakamdan sınırı var mıdır? Bı arada makina cidden süper. Herkese tavsiye ederim. Bu y510 ve msi ge60 arasında kalmıştım. Msi teknik olarak süper ancak kasa kalitesi çok kötü olunca direk vazgeçtim. Y510 güzel ancak bu asus modeli daha komple bir ürün. Blueray yazıcısı ses düzeyleri ekran kalitesi falan çok iyi.

Merhabalar hayirli olsun oncelikle. Eger harddisk degistirmeyi dusunuyorsan acronis yada asusun kendi backup programi var onunla backup'ini alip oyle yeni taktagin ssd ye yada baska hddye kurman gerekiyor diger turlu hicbir sekilde etkinlesmez. Nerden baksaniz 100 defa denedim olmadi. Baska bir key ile etkinlesse bile toplu lisans la etkilesiyor o da 1 hafta ya sorun cikartiyor. ilk olarak backup aliyorsun 32 gb flash bellege sonra hdd degisimiyle o backup u dger hdd ye yerlestryorsun. En iyi yapabilecegin bu hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bi kaç arkadaşta daha vardı sanırım o sorun, Şuan için çözümlenmiş değil. Benim de aklıma asus sitesinden intel vga en son tarihli driver indirim kurmak geliyor.
    http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8/VGA/VGA_Intel_Win8_64_VER101810328201.zip
  • Win 8.1 kuran var mi, varsa driverlarda son durum nedir?

• ozgur2357 kullanıcısına yanıt
    Daha erken hocam kurma şimdi, Ben dün resmi update ile sistemin üzerine internet üzerinden direk denemek için kurdum, ne yaptımsa intel vga driver sorunlu. İntelin kendi sitesinden de indirip kuramıyorsun.
    Dersen ki ben 8.1 i sistem üzerinden değil kendim cd ile kurucam birşey diyemem belki düzgün çalışır. Ama asus orjinal 8.1 için intel vga update şuan için mevcut değil.
  • Beyler bu serinin CN211D olan modeli şu an en ucuz nerede satılıyor? Birde Vatan satacakmı acaba CN211D modelini ?
    Herhalde 1-2 ay a kadar driverların hepsi güncellenir herhalde. Ama şuan hiç fanteziye girmeyin derim windows 8 e devam :)
  • O zaman biraz daha beklemek en iyisi, tesekkurler

Aynen o şekilde ....

Bende beklemedeyim merak ettim fln ama 2 kere kurdum sonuç hüsran o yüzden daha stabil olmadıktan sonra driverlar kurmak istemiyorum kursam bile eski sisteme dönmem 10 dakika :) bi yedek aldım olay bitti.

Acronis kullanmasını tavsiye ediyorum herkese. Mutlaka temiz bir şekilde kurulmuş programlarınızın bulundugu windows updatelerinin yapılmadıgı sağlam bir yedek almanız herhangi bir sorun anında 10 dakika içinde eski haline çevirebilirsiniz sistemi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DontPl4yWithM3

quote:

Orijinalden alıntı: Sinsoul

Merhaba bende 3 gün önce vatandan 2800e 12 gblık modelini aldım. Windows8 anahtarı biosa gömülü geliyormuş. Buna göre ben diski değiştirsem yada recovery bölümünü silsem şu an makinenin içindeki Windows sürümünü internetten indirip kursam aktivasyon gerçekleşir mi? Gerçekleşirse bunun belli bir rakamdan sınırı var mıdır? Bı arada makina cidden süper. Herkese tavsiye ederim. Bu y510 ve msi ge60 arasında kalmıştım. Msi teknik olarak süper ancak kasa kalitesi çok kötü olunca direk vazgeçtim. Y510 güzel ancak bu asus modeli daha komple bir ürün. Blueray yazıcısı ses düzeyleri ekran kalitesi falan çok iyi.

Merhabalar hayirli olsun oncelikle. Eger harddisk degistirmeyi dusunuyorsan acronis yada asusun kendi backup programi var onunla backup'ini alip oyle yeni taktagin ssd ye yada baska hddye kurman gerekiyor diger turlu hicbir sekilde etkinlesmez. Nerden baksaniz 100 defa denedim olmadi. Baska bir key ile etkinlesse bile toplu lisans la etkilesiyor o da 1 hafta ya sorun cikartiyor. ilk olarak backup aliyorsun 32 gb flash bellege sonra hdd degisimiyle o backup u dger hdd ye yerlestryorsun. En iyi yapabilecegin bu hocam.

N550 İşletim sistemli üründe asusun kendi backup proğramı var mı ? varsa adı nedir ? nasıl alınır ? Blu-ray 'a alabilirmiyiz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurikaraman -- 30 Ekim 2013; 18:02:08 >

• merhaba arkadaşlar bugün bayağı bir süre asus servisi ile görüştüm, SSD alıp takmak için ama şöyle bir durumla karşılaştım;

öncelikle ilk görüştüğüm kişi ssd yi dışarıda değilde getirin biz serviste takarız ancak işletim sistemi kurmayız dedi, ben birde dvd sürücüsü yerine kenid orjinal hdd s,n, takmak istediğimi söyledim öncelikle olmaz dedi ama sonra bir teknik servisteki arkadaşlara sorayım dedi, bana geri dönüşünde başta söylediği kendilerinin takabileceği SSd yi bile takamayacaklarını ürünün orjinalince normal HDD olduğu için orjinalliğinin bozulacağından garanti kapsamı dışına çıkacağını söyledi.

SSD alıp takan birçok arkadaş görüyorum, sizler servisle görüşüp garanti konusunda bir bilgi aldınız mı yoksa garantiyi riske atıp,önemsemeyip ssd ye mi geçiş yaptınız ?
  • immortalover İ kullanıcısına yanıt
    Garantilik bir durum oluştuğunda eski hdd tak yolla. Olay budur.
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.