Şimdi Ara

ASUS N550JV ANAKONU (194. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.040
Cevap
52
Favori
245.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu aralar yasadigim bir sorun var. Windows guncellemesi geliyor, guncelle ve kapat diyorum. Guncelliyor. Aciyorum bilgisayari, kapatirkwn ayni sey. Baktim biraz, cihaz guncellemeyi kuramiyor sanirim. Her seferinde ayni guncellemeyi gosteriyor. Youtube'da cozumler gosterilmis ama ne yaptiysam olmadi. Service Registiration is Missing hatasi aliyorum. Bununla karsilasan var mi? Ve tabi çözen..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu alet sadece benim mi yüzümü güldürmüyor yarabbim her format sonrası 8.1 den 8 e düşme ve klavyenin ışığının yine yanmaması yine 5-6 saat ATK Package denemeleri ve hüsran birden benim mi kalavye bozuk herkes ışıl ışıl mı ulan anlayanda yok piyasada vallahi
  • magrur0253 M kullanıcısına yanıt
    Gerek kalmadı. Servis geri yollayınca başka tamirciye götürdüm. Oradaki kadın düğmeye basınca açıldı. Birkaç gündür sorunsuz kullanıyorum. Yüzlerce lirayı boşa vermiş olacaktım iyi ki vermemişim

• sarj aleti bozuldu. polonyadayim da yeni sarj aleti almam lazim acil. nereden bulabilirim ne diye ararmaliyim?

• Arkadaşlar bu ürünü ilk Çıktığında almıştım gayet memnun kullanıyordum ama geçen gün sıvı teması nedeniyle ana kartım yandı Bu ürünün bana çalışan ana kartı lazım Anakartını satmak isteyen hurda varsa talibim arkadaşlar hiçbiryerde bulamıyorum

• Arkadaşlar hiç laptop'u açıp fanını temizleyen falan oldu mu? Bilgisayara 2 ay önce falan tekrar format attım fakat ufak donmalar yaşıyorum hala. 3-4 saniye donuyor, sonra ekran hemen siyah olup tekrar düzeliyor ve donma geçiyor. Bunlar olurken arkada bir şey izliyor ya da dinliyorsam ses kesiliyor, bir şeye tıklayamıyorum ama mouse imlecini hareket ettirebiliyorum.

Bazen de mouse imleci dahil her şey donuyor, eğer video izliyorsam ses donmuyor ama olduğu gibi kalıyor ve "Tırrrrrrrrrrrrrrr" ötmeye başlıyor. Hiç bir şeye basılmıyor ve yapılabilen tek şey açma/kapama tuşuna basıp kapatmak oluyor. Benzer bir şeyler yaşayan var mı? Sürücülerimin de güncel olduğu kanaatindeyim, çözemedim ne olduğunu durumun. 3 sene önce aldım Laptop'u hiç açıp temizlemedim fanını osunu busunu ondan olabilir mi? Şu yazıyı yazma sürecimde bile üstte bahsettiğim 3-4 saniyelik donma olayı 2 kere oldu, bir şeyler yazarken ve arkada müzik/video açıkken daha sık oluyor onu fark ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teemo Erdoğan

Arkadaşlar hiç laptop'u açıp fanını temizleyen falan oldu mu? Bilgisayara 2 ay önce falan tekrar format attım fakat ufak donmalar yaşıyorum hala. 3-4 saniye donuyor, sonra ekran hemen siyah olup tekrar düzeliyor ve donma geçiyor. Bunlar olurken arkada bir şey izliyor ya da dinliyorsam ses kesiliyor, bir şeye tıklayamıyorum ama mouse imlecini hareket ettirebiliyorum.

Bazen de mouse imleci dahil her şey donuyor, eğer video izliyorsam ses donmuyor ama olduğu gibi kalıyor ve "Tırrrrrrrrrrrrrrr" ötmeye başlıyor. Hiç bir şeye basılmıyor ve yapılabilen tek şey açma/kapama tuşuna basıp kapatmak oluyor. Benzer bir şeyler yaşayan var mı? Sürücülerimin de güncel olduğu kanaatindeyim, çözemedim ne olduğunu durumun. 3 sene önce aldım Laptop'u hiç açıp temizlemedim fanını osunu busunu ondan olabilir mi? Şu yazıyı yazma sürecimde bile üstte bahsettiğim 3-4 saniyelik donma olayı 2 kere oldu, bir şeyler yazarken ve arkada müzik/video açıkken daha sık oluyor onu fark ettim.

windows u yeniden yükleyin. hdd var ise ssd ile değiştirin. bios güncelleyin.

%90 yazılımsal problem. fandan öyle donmaz.
  • Merhabalar cihaza w8.1 mi önerirsiniz 10 mu?

Isınma sorunu yaşayan var mı? Bende yaz ayları oyunlarda 97 lere kadar çıkıyordu çözümü güç seçeneklerinden max. işlemci durumu nu %80 e çekerek buldum . Yüksek derecede kullansak sıkıntı olur mu ? Bu yaptığım işlemcinin %80 ini kullan ayarı uzun sürede bilgisayara bir zarar verir mi?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yabancı Karakter

Merhabalar cihaza w8.1 mi önerirsiniz 10 mu?

Isınma sorunu yaşayan var mı? Bende yaz ayları oyunlarda 97 lere kadar çıkıyordu çözümü güç seçeneklerinden max. işlemci durumu nu %80 e çekerek buldum . Yüksek derecede kullansak sıkıntı olur mu ? Bu yaptığım işlemcinin %80 ini kullan ayarı uzun sürede bilgisayara bir zarar verir mi?

Teşekkürler.

%80 zarar vermez aksine ömrünü uzatır. 97 derece işlemci için güvenliyse ve kapanmıyorsa kısa vadede sorun olmaz.

fakat uzun vadede yüksek sıcaklık, anakarttaki lehimleri eritip laptobu çöp ediyor.

arkadaşım soğutucusuz gta5 oynarken samsung laptobu pert etti.

w8.1 öneriyorum
  • Arkadaşlar kasayı açmam için hangi tornavida lazımdı bu cihazın yada set olarak önerebileceğiniz ürün var mıdır ?
  • Merhabalar. Bazı zamanlar leptopu açtığımda fan sürtme sesi geliyor. kapatıp açıyorum ne hikmetse düzeliyor. Epey bir zamandır ısınma sorunuda var. fanları değiştirmek istiyorum. Fanları değiştiren yada yeni bi fan önerebilicek olan var mı acaba. Alixexpress ten baktığımda fanlar ayrı ayrı 4-5 $'a, yada bakır soğutu ile çok daha pahalıya satılıyor. fanları ayrı alsam benim leptopum'daki bakır kısma takabilir miyim. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeavenCanWait

bu alet sadece benim mi yüzümü güldürmüyor yarabbim her format sonrası 8.1 den 8 e düşme ve klavyenin ışığının yine yanmaması yine 5-6 saat ATK Package denemeleri ve hüsran birden benim mi kalavye bozuk herkes ışıl ışıl mı ulan anlayanda yok piyasada vallahi

Bu cihazlar ilk çıktığında bimekste çalışıyorum. Hem yüksek performans hem şık tasarım diye anlatıp su gibi satıyorduk. Ama 10 satıştan 7 si geri geliyordu. Kronik harddisk problemleri var serviste bunu bildiği için zorlamadan değiştiriyor. Ben kendime aldım. harddisk değiştirmek için götürdüm touchpad bile bozuk diye değiştirdiler. Garantin varsa bi servise gönder bence.
  • yaşlandı mı bu bilgisayar?

selamlar, 3 yılı devirdiğim emektar ile son bir haftadır aramız bozuk. fazla ısınmaya başladı melet.
    belki son 1 değil, belki daha uzun süredir ama benim dikkatimi çekeli o kadar oldu. oyunlarda ekran kartı 90'ı vurdu, sökme işine girdim.
    olay şu ki içini açmayalı aylar oldu, ama beklediğim kadar bi toz birikmesi de yoktu. macun yeniledim, çok kaliteli olmasa da, temizliğini yaptım pakladım kapadım. hatta alt ızgaraların üzerindeki o delikli şeyi bile söktüm ama mamafih.
    şu an 80 dereceyi gördüm ekran kartında (ki işlemci güç seçeneklerinden %99 olduğu halde). yaşlandıkça ısınmanın artması kabul edilebilir ama birden bire artınca acaba sorun nedir diye aldı beni bir düşünce.
    buna benzer, bu ya da başka laptopta sorun yaşayan oldu mu?
  • scorn kullanıcısına yanıt
    Fanlarınızın detaylı temizliğini yaptınız mı? Izgara kısmında keçe gibi toz birikintisi oluşabiliyor içinde.

• selamlar, ben bu yanında bas için kullandığımız şeyin jak girişini çıkışını kablosunu falan bayağı bi dağıttım. bu jak 2 mm diye mi geçiyor ? tahminen jakı bulurum elektronikçide de bilgisayarın içindeki girişi nereden bulacağız? deneyen olmamıştır dimi daha önce burada :D yeterli lehim alanı var mı acep orada ?
  • garantisi bittiyse kasanı aç. kafana göre oyna. ben oynuyorum. çok eğlenceli. bozulmadıda
  • 3 yıldır kullanıyorum çok memnunum da son zamanlarda kasmaya başladı. temizlemek için ne yapmak lazım. var mı önerdiğiniz programlar yoksa direk format mı atayım :)
  • benim laptop çok ısınıyor arkadaşlar. laptopu temizleyecek, bakım yapacak ve ssd takacak bir yer arıyorum. istanbulda var mıdır bildiğiniz yer?

• Omara kullanıcısına yanıt
    hocam alacağınız iki üç adet tornavida, kaliteli bir macun. o kadar.
    hırdavatçıya gidin laptop ile. orada uygun uçlu tornavidadan deneyerek alın (kesinlikle denemenizde fayda var. bendekiler pert oldu, yanlış uçla zorlamaktan).
    alt kapak komple çıktığı için işiniz kolay. bir adet de yıldız tornavida ile harddisk, dvdd, soğutucu blokları hepsini sökebiliyorsunuz.
    macun nasıl yenilenir internette bir çok örnek var. temizlik işi de ister açık alanda üfleyerek, ister dikkatlice süpürge ile çekerek yapabilirsiniz. bunun için bilgisayarcıya para vermeye gerek yok.

dikkat edilecek hususlar,
    * tabiki bilgisayar kapalı olacak şekilde başlayın
    * eğer kendinizden emin değilseniz kasayı açar açmaz ilk önce bataryayı çıkartın
    * tornavidayı, sökülecek vidalar dışında hiçbir yere değdirmeyin. hatta hiçbir yeri gereksiz ellemeyin (statik elektrik önlemi olarak)
    * vidaları sayarak çıkartın, fotoğraf çekin bolca
    * çıkarttığınız her kablo soketini tekrar taktığınızdan emin olun (fan bağlantıları çıkacak sökerseniz, başka kesin çıkacak yok)
    * vidaları tekrar takarken kesinlikle güç kullanmayın. takın, biraz sıkıp bırakın. plastikler hemen kırılır, metal kısımlarda ise vida başı yalama olabilir
  • scorn kullanıcısına yanıt
    hocam mesajınız için teşekkür ederim öncelikle, geç cevabım için de kusura bakmayın.

laptopu kendim toparlamaya karar verdim. zaten elimde ssd vardı, az önce hdd takabilmek için de caddy siparişi verdim.

forumda laptopu parçalara ayıran bir konu vardı ama onu bulamadım.
  • 
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.