Şimdi Ara

ASUS N53sv ram yükseltme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
6.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İşlemci çipsetin 1333 destekler neden 1066 takıyorsunki üzerindekilerde 1333mhz.Aynı hızda olursalar daha düzgün çalışırlar bazı markalarda sıkıntı verebiliyor farklı hızda olmaları.
  • İster 4 gb ister 2 gb takabilirsin. Ki bende üzerinde takılı olanların yanına 4gb x 2 daha taktım dediğin gibi 12 gb oldu.
    Eğer 1066 mhz takarsan sorun çıkarmaz ama üzerinde olanlar 1333'tür muhtemelen (bendekiler öyle), yeni aldıklarınız da 1066 olursa eskiler ramleriniz de 1066 mhz ile çalışır.
    Şahsi fikrim daha üstünü almanız ama altını almamanız. Benim aldığımda 1333 ile 1600 mhz arasında çok fiyat farkı yoktu 1600 aldım çok rahat çalışıyorlar gözle görülür bir rahatlama oluşuyor.
  • Dostlar cok sagolun aklima takilan tum sorunlar halledildi sayenizde..cihazdaki 2 + 2 leri de sokup yerine 4 tane 4 luk 1333 ram takip 16 gb a yukseltecegim.Yurtdisinda yasiyorum.Yaklasik 120 Euro civari bir para tutacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VirgilSollozzo -- 6 Mayıs 2013; 20:17:33 >
  • En doğrusunu yapmışsınız şimdiden hayırlı olsun
    Ben bütçe kıstasına takıldığım için 2x4gb yapmıştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 8 gb artırmak istiyorum şu an 4gb lar halen pahalı vatanda,hepsiburda...dx komdan araştırdım bi 8 gb lik model var bizim pclerde tek slotta 8 gb desteği var mı bundan hiç emin değilim bende bilen varsa yardımcı olsun yoksa işi hiç riske atmayayım
    ürün şu : Kingston 8GB 1600MHz 204-Pin DDR3 Laptop Memory Module
    zaten 1600 lük ve tek slot olması uyumsuzluk yapabilir sanırım :S
  • Hocam naptiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hesabımın şifresini unutmuştum epey olmuş yeni görebildim :/
    o zaman 2 tane 4 gb ddr3 1333mhz elpida almıştım. 12 gb olarak kullanmaktayım halen
  • bkamber kullanıcısına yanıt
    Bendede bu bilgisayardan var 12 gb yeterlimi başka bir özelliğini yükselttinizmi başka neler yapabiliriz bu bilgisayar için. Çok soru sordum sanırım 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • legolas1989 L kullanıcısına yanıt

est. dm den yazıştık diye hatırlıyorum o zaman  

hesabıma yine yıllar sonra girebilmişken hortlatayım  pandemi sonrası, 2023 öncesi son çıkış  

halen bu cihazı bu şekilde kullanıyorum (12 gb 1333mhz 2x2gb kendi ram i + 2x4gb önceden bahsettiğim dual channel ram ler), aynı şekilde üstündeki ramleri de aldığım 2x4gb lıklar ile değişseymişim 4x4gb=16gb olarak kullanabilirdim.

11-12 yıldır çok kahrımı çekti, halen bu son donanım güncelleştirmeleriyle kullanıyorum. Çift ssd var, wifi asus nano usb ac yi resimlerdeki mini pcie takmıştım. Bluetooth yok haliyle.

Emektar biraz daha dayanabilirse yedek pc yapmayı düşünüyorum bu sene. Yine ASUS, ROG Zephyrus Duo lar hoşuma gitti bakalım nasip olursa  

Enflasyonu dövizi beklersek işimiz kara güne kalacak gibi  

Tekrardan iyi forumlar  

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.