Şimdi Ara

||| ASUS N53(SN-SV) SERİSİ KULLANICILARI KULÜBÜ (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.539
Cevap
97
Favori
784.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: goksenin1

quote:

Orijinalden alıntı: yusufavcu

quote:

Orijinalden alıntı: turko873

Aynı modeli ben de almayı düşünüyorum (N53SN-SZ007V).Fakat elektrik kaçağından bahsedilmiş bu kaçak ne derecede bir kaçaktır.Çözümü yok mudur? Her bilgisayarı elime aldığımda huzursuz olmak istemiyorum.

bende kullanıyorum o modeli elektrik kaçağı var ama fark edilmeyecek kadar . elinin birini leptopun ön paneline birinide mesela kaloriver peteğine değince anca hissediyon oda zaten az bişeyy normal bi şekilde de fark edilmiyo

beni fena çarpıyor sen de az olabilir ama laptop un sol altına elini değiremiyorsun arı sokmuş gibi oluyorsun
    laptopum güzel ama birazcık çarpsın ısınma, takılma probleminden elli kere iyidir o da olmasa daha iyi olur tabi

bendeki tek sorunda hdmı ile lcd ye bağlaığımda bi klip filan açınca görntü iki ekranda iken birisinde yukarıdan aşapğı çizgiler iniyo çözemedim bunu ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: masumadam3

beyler asus n53 serisindenmi almalıyım yoksa hp 620et mi? hpnin ekran akrtı daha sağlam diyorlar. üstelik fiyatı 100-150 lira daha ucuz. ne diyorsunuz bu duruma. hpnin 6020serisinden herkes memnun ne diyorsunuz sayın asus kullanıcıları?

hocam iki link koysaydın da karşılaştırsaydık bütün işi biz mi yapcaz piyasadaki her laptop u bilemeyiz n53 alırsan pişman olmazsın onu söyliyim.

asusun laptopu şu
    http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?uid=118989#specs

hp ninki ise
    http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?uid=118045

hangisi daha iyi performanslı? özelike oyunlarda.

• quote:

quote:

quote:

beyler asus n53 serisindenmi almalıyım yoksa hp 620et mi? hpnin ekran akrtı daha sağlam diyorlar. üstelik fiyatı 100-150 lira daha ucuz. ne diyorsunuz bu duruma. hpnin 6020serisinden herkes memnun ne diyorsunuz sayın asus kullanıcıları?

hocam iki link koysaydın da karşılaştırsaydık bütün işi biz mi yapcaz piyasadaki her laptop u bilemeyiz n53 alırsan pişman olmazsın onu söyliyim.

asusun laptopu şu

hp ninki ise

hp nin ekran kartı 1. sınıf. asus'un 2. sınıfın en baş sıralarında. Birbirine yakın performansta. Asusda 1080p ekran artısı var. Ekran önemli değilse o fiyat farkı için hp alınır derim ben. Tabi ısınma gibi kronik sorunları var mı araştırın hpnin forum konusunda

• quote:

quote:

quote:

asusun laptopu şu

hp ninki ise

ben olsam asus alırdım. neden dersen bi kere full hd onun farkını kesinlikle anlarsın. hp'nin ekran kartı ile asus'Un ekran kartları hemen hemen aynı kalitede fakat ben her zaman nvidia'cı oldum.
    ama işin bir de marka olayı var. hp kullananlar hep şikayetçi. çok ısınıyor en başta, asus n serisi ise piyasadaki en soğuk makinadır diyebilirim.
    yani sana tavisyem asus alman...

• quote:

Orijinalden alıntı: bagavir

quote:

quote:

quote:

asusun laptopu şu

hp ninki ise

ben olsam asus alırdım. neden dersen bi kere full hd onun farkını kesinlikle anlarsın. hp'nin ekran kartı ile asus'Un ekran kartları hemen hemen aynı kalitede fakat ben her zaman nvidia'cı oldum.
    ama işin bir de marka olayı var. hp kullananlar hep şikayetçi. çok ısınıyor en başta, asus n serisi ise piyasadaki en soğuk makinadır diyebilirim.
    yani sana tavisyem asus alman...

asus 2100 tl civarında hp 1900 bilemedim bi türlü. asus alacağız herhalde.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: omrgim

merhaba arkadaşlar
    bende artık asus n53sn sahibiyim

ancak aklıma bişey takıldı forumda okudum. recovery dvdlerni yaparken herkes 5 dvd demş ancak bende 6 tane oluşturdu
    biyerde yanlışlık mı war acaba ??

ayrıca asus programlarını slimeden şu anda 1.3 gb ram kullanılıyor görünüyor. programları kaldıranlar var mı. kaldırdıktan sonrak durum nedir ??

bende de 6 istemişti bak şimdi meraklandım
    bir de eski laptopumda windows çöktüğünde windows bozuk olduğundan recovery yapılamıyor hatası geldi
    bu recovery ne işe yarar o zaman

recovery dvd si yapmaya yarar

• bir sorum olucaktı kullanan veya bilen arkadaşlara;
    ASUS N53SN-SZ024V ile ASUS N53SN-SZ007V arasında sadece işlemci farkı var yaklaşık 200tl oynuyor belki biraz daha fazla.
    i7 2630qm ile i5 2410m farkı 200tl civarı eder mi? full hd film oynatırken veya oyun oynarken 1920*1080 çözünürlükte farkı hissedermiyim ?
  • 1 hafta kadar önce Vatandan N53S SZ007V modelini aldım.Ancak klavye ile hoparlör kısmının arasında bulunan ses volume düğmeleri artık çalışmıyor bende.Aynı şekilde fn+f10 ve f11 ses kontrolleride çalışmıyorAtk ile ilgili hiçbir programı kaldırmadım.Aynı sorunu yaşayan var mı?

||| ASUS N53(SN-SV) SERİSİ KULLANICILARI KULÜBÜ
  • quote:

Orijinalden alıntı: maziman

bir sorum olucaktı kullanan veya bilen arkadaşlara;
    ASUS N53SN-SZ024V ile ASUS N53SN-SZ007V arasında sadece işlemci farkı var yaklaşık 200tl oynuyor belki biraz daha fazla.
    i7 2630qm ile i5 2410m farkı 200tl civarı eder mi? full hd film oynatırken veya oyun oynarken 1920*1080 çözünürlükte farkı hissedermiyim ?

Ben çok fark edeceğini zannetmiyorum şahsen. zaten Full HD filmler için çok güçlü işlemciler bunlar. ben 2630Qm ile Km Player kullanarak 4 tane aynı anda Full HD film açıyorum % 40 civarında geziyor. oyunlarda da test edip karşılaştırmak lazım. 2 işlemci arasında temel olarak çekirdek sayısı ve cache miktarı farkediyor, bunlar da teoride fark oluşturur ama pratikte buradaki arkadaşlarla gerçek dünya değerlerini karşılaştırmak daha sağlıklı, sonuçta oyunlar ekran kartlarına daha bağımlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: maziman

bir sorum olucaktı kullanan veya bilen arkadaşlara;

farkı hissetmessin. ayrıca i5 daha az ısınır i7 ye göre.. ama illa almısken en iyisi olsun dersen i7 al.

aralarındakı farkı cpu test programlarında veya işlemcileri %100e kadar zorlayacak programlarda hissedebilirsin ancak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: taytaylan

1 hafta kadar önce Vatandan N53S SZ007V modelini aldım.Ancak klavye ile hoparlör kısmının arasında bulunan ses volume düğmeleri artık çalışmıyor bende.Aynı şekilde fn+f10 ve f11 ses kontrolleride çalışmıyorAtk ile ilgili hiçbir programı kaldırmadım.Aynı sorunu yaşayan var mı?

||| ASUS N53(SN-SV) SERİSİ KULLANICILARI KULÜBÜ

laptob kutusundan asus driver cd si çıkmıştır. onun içinde atx package die bişe olcaktır. onu tekrar kur. sorunun kesinlikle yazılımsal.. asus cd sindeki gerekli sürücüyü kurduktan sonra düzelcektir

• Asus kullanıcılarına bir sorum var
    ASUS N53SN-SZ007V modelini dün satın aldım.Fakat makine normalde intel tümleşik ekran kartını kullanıyor.Kendi ekran kartını kullanması için ne yapabilirim?
    Pes i yükledim fakat grafik ayarları oyunun dışından yapıldığı için yüksek ayarlara getiremiyorum, grafik kartınız yetersiz diyor.
  • masa ustu /sag buton /grafık ozellıklerı nvidia/ acılan ekranda ıkıncıl kartı secenegını bulman gerekır tam olarak goruntu naıldı hatırlamıyorum ama ama arama noktan bu olsun. ordan gozat dıye bır bolum var pes 2011 exe dosyasını bul. sec ok de. sonrakı acılıslarda nvdia otoatık o oyun ıcın devreye gırer
  • Arkadaşlar Intel Turbo Boost Tecnology Monitör has encountered a problem yazıyor.Üzerinde kırmızı carpı işareti çıktı More İnformatıon yazıyor önceki gibi turbo boostun çalıştığını gösteren çubuk kayboldu.Yine masaüstünde üzerinde çarpı işaretiyle öylece duruyo ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

Arkadaşlar Intel Turbo Boost Tecnology Monitör has encountered a problem yazıyor.Üzerinde kırmızı carpı işareti çıktı More İnformatıon yazıyor önceki gibi turbo boostun çalıştığını gösteren çubuk kayboldu.Yine masaüstünde üzerinde çarpı işaretiyle öylece duruyo ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim..

asusu un sitesinde bu bozuk dediğin program olacaktı bir bak oraya
  • İKİ SORUM VAR
    1- LAPTOP A FORMAT ATARSAM RECOVERY DE BİR SORUN OLUR, BİR DAHA ÇALIŞMAZ MI?
    2- RECOVERY Yİ LAPTOP UMDAN KALDIRIRSAM YER AÇMAK İÇİN GARANTİSİ ÖLÜR MÜ?
    BONUS- - RECOVERY NASIL SİLİNİR?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

Arkadaşlar Intel Turbo Boost Tecnology Monitör has encountered a problem yazıyor.Üzerinde kırmızı carpı işareti çıktı More İnformatıon yazıyor önceki gibi turbo boostun çalıştığını gösteren çubuk kayboldu.Yine masaüstünde üzerinde çarpı işaretiyle öylece duruyo ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim..

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Drivers/Audio/TurboBoost_Monitor_Win7_32_Win7_64_z104004.zip

• quote:

İKİ SORUM VAR
    1- LAPTOP A FORMAT ATARSAM RECOVERY DE BİR SORUN OLUR, BİR DAHA ÇALIŞMAZ MI?
    2- RECOVERY Yİ LAPTOP UMDAN KALDIRIRSAM YER AÇMAK İÇİN GARANTİSİ ÖLÜR MÜ?
    BONUS- - RECOVERY NASIL SİLİNİR?

1- olmaz
    2- olabilir.
    Bonus: Bilgisayarım sağ tık yönet oradan disk yönetimi orada recovery bölümü var 20gb lık sağ tık sil (önerilmez 20 gb yer açsan ne olacak)
  • Arkadaşlar çıldırtıcı bir sorunum varda bu laptopla ilgi..

Özellikle msn'de falan yazı yazarken tın diye bir ses çıkarıp pencereyi aşşağa alıyor. Normal word de yazarken veya burda forumda yazarkende imleç ortaya gidiyor falan böyle enteresan bir sorunum var.

Bütün seçenekleri yaptım ama hala bir çözüm olmadı yani. Touchpad'i falan kapattım her şeyi denedim bu neden olur? Bilen varsa bir yardımcı olsun ya!
  • Arkadaşlar çıldırtıcı bir sorunum varda bu laptopla ilgi..

Özellikle msn'de falan yazı yazarken tın diye bir ses çıkarıp pencereyi aşşağa alıyor. Normal word de yazarken veya burda forumda yazarkende imleç ortaya gidiyor falan böyle enteresan bir sorunum var.

Bütün seçenekleri yaptım ama hala bir çözüm olmadı yani. Touchpad'i falan kapattım her şeyi denedim bu neden olur? Bilen varsa bir yardımcı olsun ya!

Belki virüs girmiştir bir tarat istersen
  • 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.