Şimdi Ara

Asus N53 Battery Mod-AC Mod Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Asus N53SN-SZ024V'ye sahibim ve bilgisayarı ilk aldığımdan bugüne dek hiçbir problem yaşamadım,ancak 1 ay önce orjinal şarj adaptörümü kaybettim ve idareten bir şarj aleti aldım 1 aydırda hiçbir problem yaşamıyordum ancak geçen gün oyun oynarken birden bilgisayarım kapandı tekrar açtım zorlamadan biraz inceleme yaptım herhangi bir problem görmedim ve tekrar oyuna girdim fakat o da ne ! tekrar kapandı ! Sıcaklığın problem olabileceğini düşündüm ama bilgisayar her zamanki gibiydi buz gibiydi zaten bu bilgisayarda hiç sıcaklık problemi yaşamıyordum. Korkarak geçen gün bilgisayarımı tekrar açtım ve 2-3 saatin ardından değişiklikler oldu sürekli Battery Mod- Ac Mod arasında gidip gelmeler olduğunu gözlemledim.Aşağıdaki videodada benimle aynı sorunu yaşayan bir arkadaş olayı anlatmış.

Anlamsız bir şekilde Battery Mod-AC mod geçişi yaşıyorum.Lütfen yardım edin teknik servise göndermem dışında bir seçenek varsa cevap yazmaya üşenmeyin çok ihtiyacım var çok memnun olacağım
  • Arkadaşlar bilgisi olan bir arkadaş lütfen cevap yazsın. Halen daha bilgisayarda aynı problemi çekiyorum. Sorun şu ki şarj belli bir limitte sabitlenmek istiyor, sörf yaparken çok fazla şarj yemediği için birkaç dakikada bir Mod geçişi yaşıyorum ancak oyuna girdiğim zaman şarj tüketimi arttığı için bilgisayar saniyede 3-4 kez mod değiştiriyor. Problemi halen daha tam olarak anlayabilmiş değilim ancak sizden bir öneri bekliyorum
  • Ne durumdasın bilmiyorum ama başkasına denk gelir belki diye yanıt veriyorum.

Bu duruma neden olan bir kaç sebep olabilir.

1- Kabloda temassızlık

2. Bilgisayarın giriş kısmında sıkıntı

öncelikle farklı bir adaptör ile denersen sıkıntının nerede olduğunu hızlı bir şekilde anlar ve ona göre gidersin elektrikçiye.

İyi günler.
  • Teşekkür ederim cevabın için. Ben sorunumu anlam veremediğim şekilde çözdüm ama yinede insan böyle bi muallağa düşünce ne yapsam acaba diye baya düşünüyor o yüzden yaptıklarımı yazayım.

1- Öncellikle yeni bir şarj aleti aldım

2- Problemleri çözmek için farklı farklı saçma şeyler denedim : Bataryayı boşalttım

3- Şarj aletini ve bataryayı takıp bilgisayarı kapattım 1-2 gün açmadım öyle kaldı bataryaya belki bir etkisi olur dedim.

4- Dua ettim

sonra bikaç gün daha ara ara gelip gitmeler oldu ama şuanda hiç bir problem yok. Elektrik temas cart curt pek teknik bilgilerden bi haber birisi olduğum için böyle şeyler yaptım ve sorunu çözdüm. Şimdi de şarj aletini sadece bilgisayarı kullanacağım zamanlar bilgisayara ve prize takıyorum. Öyle yani, belki bu sorunu yaşayıpta keşke bir önerisi olan olsa diye arayışta olan vardır. Şimdiden kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Butt3rs -- 10 Ocak 2014; 22:39:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Butt3rs

Teşekkür ederim cevabın için. Ben sorunumu anlam veremediğim şekilde çözdüm ama yinede insan böyle bi muallağa düşünce ne yapsam acaba diye baya düşünüyor o yüzden yaptıklarımı yazayım.

1- Öncellikle yeni bir şarj aleti aldım

2- Problemleri çözmek için farklı farklı saçma şeyler denedim : Bataryayı boşalttım

3- Şarj aletini ve bataryayı takıp bilgisayarı kapattım 1-2 gün açmadım öyle kaldı bataryaya belki bir etkisi olur dedim.

4- Dua ettim

sonra bikaç gün daha ara ara gelip gitmeler oldu ama şuanda hiç bir problem yok. Elektrik temas cart curt pek teknik bilgilerden bi haber birisi olduğum için böyle şeyler yaptım ve sorunu çözdüm. Şimdi de şarj aletini sadece bilgisayarı kullanacağım zamanlar bilgisayara ve prize takıyorum. Öyle yani, belki bu sorunu yaşayıpta keşke bir önerisi olan olsa diye arayışta olan vardır. Şimdiden kolay gelsin

aynı problemi ben dün akşamdan itibaren yaşıyorum.nasıl sinir bozucu olduğunu sende biliyorsun :)
    m51 serisi laptop benimki 6 yaşında.düş akşam açmaya çalıştım açılmadı bataryayı söktüm direk elektirikle acmayı denedim olmadı sonra şarja bıraktım sabaha kdar sabah açıldı ve bu problemi gördüm.sürekli mod değiştiriyor.şuan pilsiz kullanıyorum ona rağmen değişim devam ediyor :( pilin ömrü bitmiştir dedim ama şarjdan çıkarıp 1 saat kullanabiliyorum halen.sebebini bende bulamadım bakalım ne olacak.
  • Asus N53SN-SZ024v model laptop um da aynı sorunu yaşıyorum .. şarj sihazında adaptörden çıkıp laptopa bağlanan kablo hasar gördüğü için değiştirttim . Battery Mod- Ac Mod arasında gidip gelmeler oluyor sebebi kablodanmı yoksa soketten mi oluyor acaba?? batarya şarj tutmuyor sokette temassızlık olsa laptop direk kapanır diye düşünüyorum .. yeni kablo ince amperi etkiliyor labilir mi ?? aacil yadım????
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.