Şimdi Ara

Asus N 551 jw (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
676
Cevap
10
Favori
27.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oski_58

pıt sesi sorununu sonunda çözdüm. Olay aslında speaker'ın güç tüketimini ayarlamak için otomatik kapanmasından kaynaklanıyor.

regedit'i açın.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\RAVCpl64\PowerMgnt bu yolu izleyin

karşınıza çıkacak olan delay time'ı sağ alttaki ondalık tiki işaretlenerek 999 olarak değiştirin, yeniden başlatın ve pıt sesinden tamamen kurtulun.

Bende çalıştı arkadaşlar :) Pıt mıt bi ses yok artık.

Bingo ! Ben de Asus Rog forumunda aynen senin dediğin yolu buldum, hatta bugün buraya yazdım onu, hoparlörlerin kendini uykuya alması gibi birşeyler varmış diye....

Fakat ben o sayıları 999 olarak degistirememistim, yapınca haber veririm, şimdi evde değilim.

Not : Denedim ama PIT sesi devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanofmemories -- 3 Ocak 2016; 20:43:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: M3RTi

Bu pıt sesi benim 2+1 Trust ses sistemimde de mevcut, sesi genelde yüksekte durduğu için iyice hissettiriyor pıtları. Laptopun kendi hoparlöründe var mı farkına varmadım alışmışım. Aldığımdan beri 2+1 bağlı zaten.

Klavye sorunu nasıl oluyor merak ettim bende de var mı diye :) Gerçi harici klavye ve mouse kullanıyorum çok mühim değil.

Bluetooth'dan birşey aktarmayı beceremedim bende.

Birde kamera ile nasıl kayıt yapıyoruz bu cihazda? Asus virtual camera diye bir uygulama var ancak açılmıyor :)

Bluetooth aktarma için, cihazlar eşleştirildikten sonra, en altta "Bluetooth ile dosya gönderme veya alma"ya tıklayıp, --dosyayi tel mi, yoksa laptop mi gönderecek/alacak-- ordan uygun olanı seçince dosyalar gidiyor.

Kamera için, ayarlar-gizlilik (konum ve kamera)-kamera'ya gelip "Uygulamalarin kamerami kullanmasına izin ver" AÇIK yapıp,

Sonra, ara çubuğuna kamera yaz, orda Güvenilir Windows Mağazası Uygulamasi çıkacak, ona tikla ve kendini kamerada görmeye başla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanofmemories -- 3 Ocak 2016; 20:23:48 >

• AYNI BİLGISAYARI KULLANMAKTAYIM BENDE OYUN COK OYNUYORUM SARZA TAKMAN YETERLI FPS 2 3 KAT ARTIYOR BASKA BISEY YAPAMASSIN OC YAP DIYCEM AMA PARCANIN OMRUNU KISALTIYOR TAVSIYE ETMEM

• quote:

Orijinalden alıntı: mursen

arkadaşlar sonuçta cihaza 3500-4000 tl para veriyoruz bu sonuçta sorunlu cihaz almaktansa piyasada bununla benzer özelliklere hatta daha ucuza alabileceğiniz bilgisayarlar var kimse parayı çöpten toplamıyor
    http://www.teknosa.com/urunler/125032880/lenovo-y5070-59432245-notebook örnek

Eminim o laptopta da bircok sorun vardır, sorunsuz laptop, tv, cep tel, vs. yok galiba.

• oceanofmemories O kullanıcısına yanıt
    Hocam kamerayı oldu teşekkür ederim fakat bluetooth ayarlarında "bluetooth ile dosya gönderme veya alma" diye bir seçenek yok. Bulamadım o seçeneği. Cihaz eşleşmiş görünüyor bu arada.
  • M3RTi kullanıcısına yanıt
    Laptopta eslestirdigin yerde en altta var o seçenek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanofmemories -- 3 Ocak 2016; 22:34:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oceanofmemories

quote:

Orijinalden alıntı: mursen

arkadaşlar sonuçta cihaza 3500-4000 tl para veriyoruz bu sonuçta sorunlu cihaz almaktansa piyasada bununla benzer özelliklere hatta daha ucuza alabileceğiniz bilgisayarlar var kimse parayı çöpten toplamıyor
    http://www.teknosa.com/urunler/125032880/lenovo-y5070-59432245-notebook örnek

Eminim o laptopta da bircok sorun vardır, sorunsuz laptop, tv, cep tel, vs. yok galiba.

Aynen öyle sorunsuz bir notebook yok ,öyle bir dünya yok .

Arkadasın önerdiği cihazıda cok arastırmıstım,yakından inceledimde ; Sogutma rezalet onu bir kere söyleyim ,Zaten lenovo nun Y serisi ısınması ile meşhurdur.Genelde bircogunda touchpad kronik sıkıntılıdır.Hoparlörden gelen ufak bir pıt sesinden cok daha vahim hataları var :)

Donanım bir kere asus ta cok daha iyi ,lenovo plastik kasa kullanıyor ve asustaki gibi ips degil ,ekran kaliteleri arasında fark var;yan yana koyun asusun ekranı ateş ediyor resmen.Arkadasların bircogunun ısık sızması diye şikayet ettiği seyi eminim iki ekranı yanyana görünce bir daha dert etmeyeceklerine eminim:) Ha n551 cokmu mükemmel tabiki degil fakat fiyat aralıgında eşdeger bir cihaz bulamadım ben.4 bin liranın cok daha üstüne cıkmanız gerekiyor.Bunu söylerken hem donanım hem kasa hemde diğer unsurlarıda içine katarak söylüyorum

Hocam bende yok o seçenek. Solda görünen otomatik kullan kısmından telefon bağlandığında dosya görüntüleme yapmasını seçtim ama yinede değişen bir şey olmadı. Hep laptop hem telefon görünür bu arada bluetooth'ları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3RTi -- 3 Ocak 2016; 22:41:05 >
  • seylem kullanıcısına yanıt
    Evet, bu fiyata bundan daha donanımlı ve daha iyi kasa laptop yok, hafif bir ışık sızması ve PIT sesi var sadece, PIT sesini bir arkadaş bugün giderdi ama o yöntem bende çalışmadı, bir de WiFi sorunu var gibi, modem hemen yanımda fakat bağlantı sürekli kopuyor ve tekrardan zor bağlanıyor ama onu da çözeceğiz yakında.

• Ben de bu cihazdan aldım 1,5 ay önce. Çok şükür memnunum, bir sorunum yok şuanlık. Cihaz 2-3 saniyede açılıyor ya bir mutlu oluyorum anlatamam. Eskisi 1-2 dakika sürüyordu :) Bir ısınma da yaşamadım şuana dek, belki fazla yormadığımdandır. Bir sorum olacaktı yalnız;;;;

Benim yerel disk C çok ufak şuan bilgisayardan uzağım tam hatırlayamıyorum ancak 100 GB falan gibiydi ve şuan %90 dolu durumda. Bu yüzden oraya dosya atamıyorum. Bu normal midir, yani tüm boşluk D diskinde. Kusura bakmayın pek anlamıyorum bunlardan.

Yuh, çok enteresan ! Acaba ben mi yanlış hatırlıyorum diyeceğim ama eminim. Win 10 değil mi seninki ? O en alttaki seçeneğe girip baktın mı ?

• Baska bir konuda Msi ı yere göge sıgdıramadılar ,N551 den cok daha iyi oldugunu söylediler.Magazaya gittik,görevliden yardım isteyip test yaptık.Testlerde asus ,msi'ı cok pis tokatladı.Ekranlar arasında muazzam fark fardı.Farkı daha iyi anlamanız için aşagıdaki resme bakabilirsiniz.cihazların ekranlarını biraz eğip resimledim ,sonuc asagıdaki gibi

Buarada msi ın fiyatının daha yüksek oldugunu belirteyim :)

• quote:

Evet, bu fiyata bundan daha donanımlı ve daha iyi kasa laptop yok, hafif bir ışık sızması ve PIT sesi var sadece, PIT sesini bir arkadaş bugün giderdi ama o yöntem bende çalışmadı, bir de WiFi sorunu var gibi, modem hemen yanımda fakat bağlantı sürekli kopuyor ve tekrardan zor bağlanıyor ama onu da çözeceğiz yakında.

Sürücü güncellemesi yapın
  • C'de Windows yüklü ve aşağı yukarı yarısını kaplıyor Ssd'nin, belki siz sonradan oraya başka oyun, program vs.yuklediyseniz, dolmustur tümüyle. Windows guncellemeleri geldikçe, C'de (Ssd) yer azalıyor, galiba Ssd'yi Windows'a teslim edeceğiz yakında. Ben, C'ye hiç birşey atmiyorum, herşeyi D'ye atıyorum, çünkü Ssd bize hızlı açılış için lazım.

• quote:

Yuh, çok enteresan ! Acaba ben mi yanlış hatırlıyorum diyeceğim ama eminim. Win 10 değil mi seninki ? O en alttaki seçeneğe girip baktın mı ?

Tümüne girip baktım hocam, ancak telefonumda laptopun bağlandığını gösteren bir şey yok. Daha sonra farklı bir cihazla deneyeceğim bakalım o nasıl olacak
  • seylem kullanıcısına yanıt
    Sürücüyü guncellestirmistim zaten.

Laptopta teli, telde ise laptopu gormen lazım, Win 10 değil mi sendeki ?

• quote:

Sürücüyü guncellestirmistim zaten.

Benzer bir sorunu farklı bir notebookta yasamıstım.Modem ayarlarına girip calıstıgı frekans ayarlarını degiştirip sorunu cözmüştüm,denemenizi tavsiye ederim
    Win 10 ancak telefonda bağlantı kurulduğuna dair birşey yazmıyor. Sadece Kayıtlı cihazlar arasında adı var laptopun. Çalışmazsa da kabloyla devam edeceğiz artık :))
    Benim laptoptaki Bluetooth olayıni çek ettim ve sağ en altta o seçenek var, bir de, sol en altta Otomatik Kullan'ın altında bende var olan Usb seçeneği sende yok. Ben Win 10'un tüm guncellestirmelerini yapmıştım, acaba sen yapmadin da ondan mi eksik sende bu menü ?

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.