Şimdi Ara

Asus N 551 jw (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
676
Cevap
10
Favori
27.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.vatanbilgisayar.com/msi-ge60-apache-pro-core-i7-4720hq-26ghz-16gb-128ssd-1tb-156-gtx960-2gb-w81.html

Arkadaşlar şu ürüne yorumunuz nedir fiyatları aynı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • matarese M kullanıcısına yanıt
    Şimdi de " Siparişiniz Adana (Şehiriçi) mağazamızda hazırlandı. Kargoya teslimatı bekliyor" yazıyor. İstanbul'a Adana'dan bilgisayar göndermek nedir? Anlamadım bu işi..
  • Aynı durumdayız :) Ben Ankarada oturuyorum, bana da Adana'dan gelecek. UPS kargo takip numarası da verdi. Muhtemelen yarın kargoya verilecek salı günü de teslim alacağız ürünlerimizi. Demek ki Ankara'da da İstanbulda'da stok bitti ki gönderemediler, Adana'dan gönderiyorlar, ben böyle düşündüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matarese

Aynı durumdayız :) Ben Ankarada oturuyorum, bana da Adana'dan gelecek. UPS kargo takip numarası da verdi. Muhtemelen yarın kargoya verilecek salı günü de teslim alacağız ürünlerimizi. Demek ki Ankara'da da İstanbulda'da stok bitti ki gönderemediler, Adana'dan gönderiyorlar, ben böyle düşündüm.

stokta kalanlar sadece adana ve izmir..ve bu ikisi de teshir diye biliyorum..dikkat edin urunlerinize bence..
  • fusu145 F kullanıcısına yanıt
    walla iyide 4000 e kadar çıkmışken artık 17.3 lük bi şey almak daha mantıklı gibi 15.6lar baya ufak geldi bana kullanamadım iade ettim.
  • AIDA64 kullana bilirisiniz. Ram Cpu kullanımı sıcaklık vs hepsini gösterir.
  • Arkadaşlar ben N550JK-CN090H model bilgisayar aldım asusun N serileri kronik sorunlarla dolu hepsi değişim yenilenmis refurbished ürünler bu cihazdaki hoperlörden gelen pit sesini Allah rızası için birkaç kişi videoya çekip buraya verebilirmi internette araştırdım bulamadım benim bilgisayar şu an serviste tam n550jv n550jk n551jw serilerinin neredeyse tamamına yakını sorunlu sorunlu olmadığını iddia edenlerde sorunları görmemiş ben tam 5 defa degisim alfim 5 defada sıfır diye aldığım cihazlar bozuk çıkti kronik sorunlar
    1-Ekran ışık sızma
    2-Cd rom kapağı örtülmeme
    3-Klavye tuşları sikintilari örn tus kalkikligi klavyeden çatır çutur sesler gelmesi
    4-Bluetooth tan dosya almama sorunu
    N551jw den 3 değişim
    n550jk dan 2 degisim şu an yenisi 1 haftalik cihaz serviste
    N551jw nasıl sanırım oda kronik yenilenmis urun gibi duruyor çünkü alan kişiler asusa kayıt yaptirdiginda daha onceden asus veritabanına kaydedilmiş hatasını alan arkadaşlar var serviste ürün değişim alırsa bunu alayım diyorum ama çok kararsizim

• mursen M kullanıcısına yanıt
    walla ben direk iade ettim değişimle falan uğraşamadım. Ama genel kanı fiyatına göre defoların tolore edilebileceği şeklinde.
  • Arkadaşlar win7 yüklendiğinde driverlar yokmuş malesef. 8.1 e düşürmek istiyorum nasıl yapabilirim? Var olan 10'u 8.1'e düşürme imkanım var mıdır acaba ?
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Ben sordum "internet satışlarımızda teşhir ürün bulunmamaktadır" dediler. Zaten internet satışı olduğu için 14 gün cayma hakkımız var, internetten alma sebebim de buydu zaten. Neyse gelsin bi görelim ürünü :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mursen

Arkadaşlar ben N550JK-CN090H model bilgisayar aldım asusun N serileri kronik sorunlarla dolu hepsi değişim yenilenmis refurbished ürünler bu cihazdaki hoperlörden gelen pit sesini Allah rızası için birkaç kişi videoya çekip buraya verebilirmi internette araştırdım bulamadım benim bilgisayar şu an serviste tam n550jv n550jk n551jw serilerinin neredeyse tamamına yakını sorunlu sorunlu olmadığını iddia edenlerde sorunları görmemiş ben tam 5 defa degisim alfim 5 defada sıfır diye aldığım cihazlar bozuk çıkti kronik sorunlar
    1-Ekran ışık sızma
    2-Cd rom kapağı örtülmeme
    3-Klavye tuşları sikintilari örn tus kalkikligi klavyeden çatır çutur sesler gelmesi
    4-Bluetooth tan dosya almama sorunu
    N551jw den 3 değişim
    n550jk dan 2 degisim şu an yenisi 1 haftalik cihaz serviste
    N551jw nasıl sanırım oda kronik yenilenmis urun gibi duruyor çünkü alan kişiler asusa kayıt yaptirdiginda daha onceden asus veritabanına kaydedilmiş hatasını alan arkadaşlar var serviste ürün değişim alırsa bunu alayım diyorum ama çok kararsizim

Bendeki ve bazı diğer arkadaşlardaki N551jw'lerde hafif bir ışık sızması ve hoparlörden arada bir gelen PIT sesi mevcut, fakat hafif olan ışık sızması, IPS ekran olmasından dolayı tolare edilebilir, çünkü parlak ekrana göre, bunun ekranı gerçekten çok daha iyi seyir imkanı veriyor.

PIT sesi galiba "sound crackling" olarak adlandiriliyor, ben Asus Rog (Republic of Gamers) forumunda yer alan birkaç çözüm önerisini denedim, fakat PIT sesini gideremedim, bir arkadaş Win 8'e gecince PIT sesi kesildi diye yazmıştı burda.

Diğer, cd rom kapak, tuş ve bluetooth sorunu bende yok, kayıt sorunu ise bence Asus'un sitesinden kaynaklanıyor.

Yeni bir gelişme olarak, WiFi bağlantısı sorunlu gibi, modem yanımda olmasına rağmen, bağlantı sürekli kesiliyor ve kolay kolay bağlanmiyor.

Bu WIFI sorunu neden kaynaklanıyor olabilir ?.(Sürücüyü guncelledim.)

• 3 günü geride bıraktım izlenimlerime gelince

1- oyun performansı beni yeterince mutlu etti genelde ultra ayarlarda bi kaç ayar kısarak rahat bir şekilde oynayabiliyorum.
    2-en büyük korkum ısınma ve gürültülü çalışması idi çok şükür bir yığın yeni oyun denedim ve böyle bir sorun ile karşılaşmadım kasası gerçekten çok kaliteli.
    3-Ekran güzel parlak full hd yi yaşatıyor size ama kronik sorun olduğu için sol üstte hafif bir ışık sızması var. Aslında köşe olduğu için ''burada bir ışık sızması bulayım'' demedikçe dışardan birinin anlaması zor.
    4-Şu pıt sesi ise kronik değil diye düşünüyorum. linux kuran ya da win 8 kuran bir arkadaş deneyip bakabilir hoperlörden gelen sesi. Aslında ses açıp kapandığı zaman gözleniyor yani sürekli bişey dinlerseniz bu ses gelmiyor fakat kapattığınız andan 2-3 sn sonra pıt sesi duyuluyor.

bu arada wifi de herhangi bi sıkıntı yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oski_58 -- 3 Ocak 2016; 17:20:24 >

• oski_58 kullanıcısına yanıt
    Benim modem eski ondan olabilir WiFi sorunu.

Şu PIT sesi, hoparlörlorlerin kendini uykuya alması diye bir durum varmış, onun delay (erteleme) zamanını 999 gibi birşey yapmış birisi Asus Rog forumunda ve ses gitmiş, ama ben bulamadım nereden yapılacağını.

• Bu pıt sesi benim 2+1 Trust ses sistemimde de mevcut, sesi genelde yüksekte durduğu için iyice hissettiriyor pıtları. Laptopun kendi hoparlöründe var mı farkına varmadım alışmışım. Aldığımdan beri 2+1 bağlı zaten.

Klavye sorunu nasıl oluyor merak ettim bende de var mı diye :) Gerçi harici klavye ve mouse kullanıyorum çok mühim değil.

Bluetooth'dan birşey aktarmayı beceremedim bende.

Birde kamera ile nasıl kayıt yapıyoruz bu cihazda? Asus virtual camera diye bir uygulama var ancak açılmıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oceanofmemories

Benim modem eski ondan olabilir WiFi sorunu.

Şu PIT sesi, hoparlörlorlerin kendini uykuya alması diye bir durum varmış, onun delay (erteleme) zamanını 999 gibi birşey yapmış birisi Asus Rog forumunda ve ses gitmiş, ama ben bulamadım nereden yapılacağını.

Asus n serisinin çoğu laptopında wi-fi bağlanma sorunu var. Bu kronik sorunu yıllardır düzeltmediler. Bende Asus N55SF laptop var, ilk aldığım yıllar wi-fi bağlanma sorunu yaşıyordum. Bazen wi-fi kendiliğinden bağlantıyı kesiyordu 30-40 sn bağlanamıyordun internete. Güncellemelerle bu sorun tamamen yok olmasada nadirleşti. Bu can sıkıcı olay online oyunlarda sinirinizi bozabilir.
  • Ayrıca bu pıt sesi sorunu benim n55sf laptopımda da mevcut. Bu da Asus'un kronik sorunlarından.
  • tanbarisaydin36 T kullanıcısına yanıt
    WiFi sorununun benim modemden kaynaklanma ihtimalini düşünürsek, ttnet'in modemi yerine bendeki (Robotics) modemi kullanabilir miyim ?

• arkadaşlar sonuçta cihaza 3500-4000 tl para veriyoruz bu sonuçta sorunlu cihaz almaktansa piyasada bununla benzer özelliklere hatta daha ucuza alabileceğiniz bilgisayarlar var kimse parayı çöpten toplamıyor
    http://www.teknosa.com/urunler/125032880/lenovo-y5070-59432245-notebook örnek
  • pıt sesi sorununu sonunda çözdüm. Olay aslında speaker'ın güç tüketimini ayarlamak için otomatik kapanmasından kaynaklanıyor.

regedit'i açın.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Realtek\RAVCpl64\PowerMgnt bu yolu izleyin

karşınıza çıkacak olan delay time'ı sağ alttaki ondalık tiki işaretlenerek 999 olarak değiştirin, yeniden başlatın ve pıt sesinden tamamen kurtulun.

Bende çalıştı arkadaşlar :) Pıt mıt bi ses yok artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oski_58 -- 3 Ocak 2016; 19:31:02 >
  • Selamlar
    Linkteki bilgisayara sahibim (N551JW-CN361T).
    Oyunlarda ve normal kullanımda en yüksek performansı almak için ne gibi ayarlar yapmalıyım? Biraz açık ve ayrıntılı yazarsanız sevinirim bu konulara yabancıyım biraz :). (Not: win 10 kurulu)

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n551jw-core-i7-4720hq-26ghz-16gb-1tb-128-ssd-156-4gb-w10-notebook.html#genel-bakis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F9E846EC -- 3 Ocak 2016; 19:26:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.