Şimdi Ara

Asus N 551 jw (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
676
Cevap
10
Favori
27.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam oyun dışı normal kullanmlarda 50 derecede oluyor pc maximum.Aslında normal ama ben havalarında etkisi olduğunu düşünüyorum çünkü evde 50 derece iken balkona çıkınca 40 lara düşüyor. Ama sorun şurdaki ısınan yer touchpad bölgesi eli rahatsız ediyor ona kıl oldum 4 bin lira verip böyle bişey yaşamak sinirimi bozdu ne yalan söyleyim sanırım tek fan olmasının etkisi çok.Keşke çift fan olsaymış

Edit: Hocam pardon soruna dalgınlıkla cevap vermeyi unuttum. Evet HDD den arada cızırtı geliyor. Zaten garantisi bitince SSD takmayı düşünüyorum o zaman pc kral olur tek kusuru HDD nin 5400 RPM olması ama ona rağmen windows 10 saniye gibi sürede açılıyor şaşırtıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NatsuiReitsu -- 19 Ağustos 2015; 16:23:52 >

• evet haklısınız. 2 çözüm var. ya ekstra mouse klavye kullanacaksınız ki ben öyle yapıyorum ya da güzel bir soğutucu alacaksınız.
  • Hocam iyi soğutcular pahalı 50 liraya aldım bitane ama oda çok etkilemiyor açıkçası sinir bozucu.Kablosuz Mouse aldım ama klavyesi sorun çıkarmıyor ona devam :)
  • NatsuiReitsu kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. SSD ye geçmek şart yoksa yazık olur bu laptopun performansına.
  • Hocam touchpadin sağ ve sol kısmı ne durumda senin benim ısınıyor normal kullanımda bile deli oldum iade etsem mi diye düşünüyorum vatana.Alırlarmı onuda bilmiyorum. Sinir bozucu
    Senin gibi başka birini de görmüştüm touchpad konusunda ısınma sorunları olan. Benimki de biraz ısınıyor fakat rahatsız edicek derecede olmadı hiç.
  • Normal kullanımda sıcaklık değerlerin ne hocam ben Speecy ile ölçtüm işlemci 50-60 arası gidiyor gündüz.Sorun el bölgesinin rahatsız etmesi
  • Arkadaslar hdd kac rpm ve cift sogutmamai tek sogumami almayi dusunuyorumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Abi tek fanmi cift fanmi su anda vatan bilgisayarda 4000 tl hemen gidip alicam acil cevap

• XxquattroxX kullanıcısına yanıt
    Hocam tek fanlı fan kendi kafasına göre çalışıyor hızını kendi ayarlıyor yani. Ancak aşırı sessiz ben çalışıp çalışmadını anlamak için elimi tutuyorum çoğunlukla.Ve evet çift fan olsa tadından yenmezdi. HDD ise 5400 RPM.

Gel gelelim olaya. Alalı 1 haftayı geçti ilk başta çok ısındığından yakınıyordum evet çünkü sürekli şarjda takılı şekilde kullanıyor veyahut şarja takılı şekilde oyun oynuyordum.O yüzden ilk başta ısınma sorunu var diye korktum ancak şarjdan çıkardıktan sonra düzeldi yani oyun oynamadığın zaman hiç ısınmıyor. HDD ise beklediğimden daha performanslı. Windows 10 şu an 30 saniyede açılıyor bazen dahada erken ve gerçekten bilgisayar hoşuma gitmeye başladı.

ÖZETLE

-Oyun oynamak istiyorsan G serisi almalısın
    -Mükemmel bir multimedia bilgisayarı
    -HDD si performans açısından gerçekten beni şaşırttı
    -W10 yükseltmesini şiddetle öneriyorum
    -Tek fanlı ama oyun oynamazsan veya şarjda çok abanmassan ısındığını hissetmiyorsun.(Ancak bütün oyunları en yükek oyunlarda açabildim GTA 5 i High da oynadım ultrada çok ısındı çünkü)
    -Mühendislik ve Multimedia için TAVSİYE bilgisayar.

DİPNOT: W10 kurduktan sonra driverleri siz kurmayın yoksa pc kafayı yiyor W10 güncelleme ile kendisi kuruyor.

Soruları olan PM atabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NatsuiReitsu -- 23 Ağustos 2015; 21:14:39 >

Kusura bakmayın bilgisayarı bir süre kullanamadım. O yüzden sıcaklık değerlerini yazamadım. Fakat sizin sağ elinizi koyduğunuz yer ısınıyorsa muhtemelen hdd ısınıyordur. Bende hdd 30-50 arasında değişiyor. Sizdede böyleyse yapıcak bişey yok artık :)

Bir de ses konusunu tekrar sormak istiyorum. Ben hdd den cızırtı değilde "bip" şeklinde bi sesten bahsediyordum. Böyle bir ses duydunuz mu hiç? Sürekli bir ses değil. Kısa bir bip sesi. Hdd den geldiğine eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AyneRogue -- 25 Ağustos 2015; 9:26:32 >
  • arkadaşlar merhaba

gtx960 vram i 4 gb diye aldık fakat atilla total war da 3072 mb olarak görüyor? bu neden kaynaklanır?
  • Arkadaşlar bu modelin yurtdışında SSD+HDD olan modelleri var. Vatan'ın sattığı modelde 1 adet 2 TB'lik mı hhd var yoksa 2x1tb mi?
    Yanı boş bir yer çıkabilir mi SSD takmak için.

Tek fan oyun oynarken sıkıntı mı? Çok mu isiniyor? Witcher 3 deneyen var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • acer_sahibi77 kullanıcısına yanıt
    Abi bnde alican ama tek fanmi çift fanmi bilmiyorum vatan bilgisayarda ki modeli soruyorum acil cevap

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben bugün gittim biraz baktım. Tek fan çıkışı var. İşin ilginç yanı cihazda blu-ray rw olması. Gayet hoş. Oradaki satış elemanı 4082 TL bugün sonmuş dedi yarın fiyat 4700-4800 civarı olacakmış. Onun yalancısıyım.

• tolayd T kullanıcısına yanıt
    Hocam nvidia denetim masasindan oyunun entegre grafiklemi yoksa gtx960 lami acildina bak

• Arkadaşlar cihazda çift fan var biri altta biride yanda yanlış bilgi vermeyelim
    Ayrıca bu hafta alıyorum oyun performansı sıcaklık değerleri falan hepsini yazarim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam bence asıl siz yanlış bilgi veriyorsunuz. Altta fan yok sadece havalandırma ızgarası var.
    Şu videodan bakabilirsiniz.
    https://youtu.be/dVPArmhhJCo

• acer_sahibi77 kullanıcısına yanıt
    Vatan bilgisayarda arkadas var ona sordum cift fan ve 5400rpm harddiskmis

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.