Şimdi Ara

Asus N 551 jw (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
676
Cevap
10
Favori
27.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thesandwich

Dün vatanbilgisayardan 3799TL ye 1TB + 128gb ssd versiyonunu aldım. Alma nedenim ilk başta makina mühendisliği okuduğum için autocad kullanmaktı.
    Autocad veya başka çizim uygulamasını kullanmak için alıcaksanız tavsiye ederim. Programın açılışı çok hızlı sürüyor.(AutoCAD ssd'de kurulu.) Açılış derken laptopun açılış hızıda 11sn gibi bir sürede açılıyor.(win10 yüklü ve ssd'de)
    Sarj konusuna gelirsek internette dolaşınca 4 saatleri buluyor. Oyun oynarken 30dakikalık sürede %75den %30lere kadar düşmüştü.

Ve çoğu kişinin merak ettiği ve benimde almadan önce aklima takılan bir konu. Isınma konusu..
    Şuan bilgisayarda oyun olarak cod mw3 var. 45dakikalık oynama sonucunda bilgisayarın ısınma yerleri klavyenin ortası ve klavyenin üstü ısınıyor.
    Kesinlikle sizin oyun oynarken temas ettiğiniz yüzeyler ısınmıyor. Sogutma olarak tek fanı var diye okudum. Fakat başarılı bir sogutması var.
    Oyun performansı olarak Cod mw3'de Full hd çözünürlükte extra ayarlarda 47 50 fpsleri bulabiliyorum. Oyun biraz eski ama hemen kurabiliceğim oyun olduğu için.
    2 - 3 gün sonra GTA V testinide yapıcam.

Teknoloji biraz şans işi ve benim ekranda ışık sızması yok gibi görünüyor. Youtubeda ışık sızması testlerine baktım ve karanlık odada test ettim.

Tek bir şey dikkatimi çekti olumsuz olarak. Dosya kopyalarken yada bir program yüklerken her zaman değilde arada bir hdd , ssd , blu ray üçünden bir tanesinden ses geliyor.
    Bluray ne alaka diyebilirsiniz ama bluray'in üstündeki tuşa bakınca o sesin aynısını çıkartıyor.

Tasarım olarak güzel bir tasarımı ve sağlam duruyor. Fakat görünüşte klavyenin sağ ve sol üst taraflarına bir sürü delik bırakmışlar. Hoparlorleri gizlemek için ama hepsinden ses gelmiyor.
    Görünüş amaçlı yapılmış bir şey. Bir de klavyenin tuşları kasayla aynı renk değilde siyah olsaydı daha hoş olurdu bana göre. x550JK klavyesi görünüş olarak daha hoşuma gidiyor.
    Touchpad sağlam. Her hangi bir sıkıntısı yok. Gayet iyi kayıyor doku hissi gayet iyi rahat bir touchpad.
    Ses olarak gayet başarılı. Subwooper veriyorlar su bardaği büyüklüğünde. Fakat onu takınca bass ve yoğun ağır sesler ordan geliyor laptoptan ise tiz sesler geliyor. Daha kaliteli ses çıkıyor.
    Fakat subwooper çıkartınca laptop bassları verirken arkadaki tiz sesler bassların altında kalıyor anlaşılmıyor. Özellikle şarkıcı bayan ise sözleri bir anlık kesiliyor gibi oluyor.
    Ekranın arkasında "asus" yazısı bilgisayar açık olduğunda yanıyor. (Apple laptoplarındaki elma ışığı gibi)

Şuanlık gözlemlerim bunlar arkadaşlar. Aklınıza takılan bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Merhaba,

Öncelikle Notebook'unuz hayırlı uğurlu olsun, ben 2TB 5600 rpm li modelden aldım yaklaşık 10 gün kadar önce, demiş olduğunuz ses benimkinden de geliyor, sanırım genel sorun, forumdaki arkadaşlar ileride bir sıkıntı çıkmayacağını tahmin ediyorlar bu nedenle servise verme ihtiyacı duymadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutkk

quote:

Orijinalden alıntı: thesandwich

Dün vatanbilgisayardan 3799TL ye 1TB + 128gb ssd versiyonunu aldım. Alma nedenim ilk başta makina mühendisliği okuduğum için autocad kullanmaktı.
    Autocad veya başka çizim uygulamasını kullanmak için alıcaksanız tavsiye ederim. Programın açılışı çok hızlı sürüyor.(AutoCAD ssd'de kurulu.) Açılış derken laptopun açılış hızıda 11sn gibi bir sürede açılıyor.(win10 yüklü ve ssd'de)
    Sarj konusuna gelirsek internette dolaşınca 4 saatleri buluyor. Oyun oynarken 30dakikalık sürede %75den %30lere kadar düşmüştü.

Ve çoğu kişinin merak ettiği ve benimde almadan önce aklima takılan bir konu. Isınma konusu..
    Şuan bilgisayarda oyun olarak cod mw3 var. 45dakikalık oynama sonucunda bilgisayarın ısınma yerleri klavyenin ortası ve klavyenin üstü ısınıyor.
    Kesinlikle sizin oyun oynarken temas ettiğiniz yüzeyler ısınmıyor. Sogutma olarak tek fanı var diye okudum. Fakat başarılı bir sogutması var.
    Oyun performansı olarak Cod mw3'de Full hd çözünürlükte extra ayarlarda 47 50 fpsleri bulabiliyorum. Oyun biraz eski ama hemen kurabiliceğim oyun olduğu için.
    2 - 3 gün sonra GTA V testinide yapıcam.

Teknoloji biraz şans işi ve benim ekranda ışık sızması yok gibi görünüyor. Youtubeda ışık sızması testlerine baktım ve karanlık odada test ettim.

Tek bir şey dikkatimi çekti olumsuz olarak. Dosya kopyalarken yada bir program yüklerken her zaman değilde arada bir hdd , ssd , blu ray üçünden bir tanesinden ses geliyor.
    Bluray ne alaka diyebilirsiniz ama bluray'in üstündeki tuşa bakınca o sesin aynısını çıkartıyor.

Tasarım olarak güzel bir tasarımı ve sağlam duruyor. Fakat görünüşte klavyenin sağ ve sol üst taraflarına bir sürü delik bırakmışlar. Hoparlorleri gizlemek için ama hepsinden ses gelmiyor.
    Görünüş amaçlı yapılmış bir şey. Bir de klavyenin tuşları kasayla aynı renk değilde siyah olsaydı daha hoş olurdu bana göre. x550JK klavyesi görünüş olarak daha hoşuma gidiyor.
    Touchpad sağlam. Her hangi bir sıkıntısı yok. Gayet iyi kayıyor doku hissi gayet iyi rahat bir touchpad.
    Ses olarak gayet başarılı. Subwooper veriyorlar su bardaği büyüklüğünde. Fakat onu takınca bass ve yoğun ağır sesler ordan geliyor laptoptan ise tiz sesler geliyor. Daha kaliteli ses çıkıyor.
    Fakat subwooper çıkartınca laptop bassları verirken arkadaki tiz sesler bassların altında kalıyor anlaşılmıyor. Özellikle şarkıcı bayan ise sözleri bir anlık kesiliyor gibi oluyor.
    Ekranın arkasında "asus" yazısı bilgisayar açık olduğunda yanıyor. (Apple laptoplarındaki elma ışığı gibi)

Şuanlık gözlemlerim bunlar arkadaşlar. Aklınıza takılan bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Merhaba,

Öncelikle Notebook'unuz hayırlı uğurlu olsun, ben 2TB 5600 rpm li modelden aldım yaklaşık 10 gün kadar önce, demiş olduğunuz ses benimkinden de geliyor, sanırım genel sorun, forumdaki arkadaşlar ileride bir sıkıntı çıkmayacağını tahmin ediyorlar bu nedenle servise verme ihtiyacı duymadım.

Hayırlı olsun laptopunuz.
    Hoparlorunde oyle bir sorun var ama her şarkıda olmuyor. Şarkının yapısına göre bass tiz farkı çok olunca tizler kayboluyor gibi. Şuanlık beni sıkıntıya sokan bi durum yok hoparlor konusunda.
    Garantiye vermeyi düşünmüyorum ben.

• ne laptopmuş arkadaş bilgisayarını değiştirmek isteyen hangi arkadaşımla konuşsam bu laptoptan bahsediyo ne iş anlayamadım... almayanı dövüyolar:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardaind

ne laptopmuş arkadaş bilgisayarını değiştirmek isteyen hangi arkadaşımla konuşsam bu laptoptan bahsediyo ne iş anlayamadım... almayanı dövüyolar:)

aynen valla
  • Bende asus n551jw ssd lisini vatandan 3799 t.l aldım. İlk aldıgım üründe bazı arkadasların dediği gibi ışık süzmesi vardı. Fakat bence o sorun edilecek bisey degil. Sanırım yansımayı onlemek icin kullandıkları mat ekranının parlaklaklıgını artirmak icin yapilmis. Ama benim asıl sıkıntığı yaşadığım kısım arkadasların bahsettiğı bip sesi. Aslında bendeki bip değil sanki hoparlorden gelen pıt sesi normalde ilk acıkdıgında gelir
    Ama bende bu pıt pıt sesi çok sık geliyordu bende pc yi vatana iade ettim ve yenisini sipariş ettim yeniside bugun elime gecdi aynı pıt sesi sorunu ve ışık suzmesi ondada vardı. Ama artik her ikisinide sorun oldugunu dusunmuyordum ki pc nin klayve isiklarininyakinca Q tusunun kalkık oldugunu gordum. Sanki Q tusu kırılmışda oyle takılmış gibi duruyordu. Bende bugun vatana pc tekraf geri verdim. Ve internet aynı modeli sipariş daha verdim. Bakalım yeni gelen pc nasıl olacak. Eger bunda da bir sorun cikarsa artık lenova almayı düsünüyorum. Asus n551 jw ssd lisini kullanan arkadaşlar sizde bu pıt pıt sesi geliyormu bununla ilgili yazarsanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ses geliyor da beni rahatsız etmiyor, 1 sn lik bir şey zaten, duymuyorum bile ben.

• Arkadaşlar N551jw 128 Gb Ssd'li modeli 24 Aralık'ta Vatan Bilgisayardan almış bulunmaktayim. Bazı arkadaşlarin da belirttiği gibi Asus yazan açılış ekranında sol üst ve sağ alt köşelerde hafiften bir ışık sızması var. Yabancı sitelerde de bu konuda şikayetler mevcut. Bu olay backlight bleeding olarak geçiyor ve sadece Asus'a özgü bir kusur değil, Apple, Toshiba, Sony, Lenova vs, tüm IPS panellerde mevcut olduğu görülüyor. Sadece açılışta oluyor, onun dışında herhangi bir yerde yok. Okuduğum kadarıyla büyütülecek bir şey değil. Bazı yabancılar kendilerine göre bir yöntem bulup, ışık sizmasinin cozumunu bulmuşlar, fakat bunun için ekranın sökülmesi gerekiyor. Bence bu riski almaya değmez. Ses problemi konusuna gelince, hoparlör kapalıyken bile açılışta bazen inceden bir tık sesi geliyor, fakat sorun etmeye değmez, Hdd'den gelen ses ise gayet normal. Almadan önce çok laptop arasında gidip geldim, donanım ve kasaya göre bu fiyata alınabilecek en iyi laptop bu.

• ışık sızması sadece açılışta olmaz, kullanırken hissedersin film izlerken oyunlarda falan ekran siyaha düştümü görürsün ama yoğunluğu önemli tabi bazıları çok yoğun olup rahatsızlık verirken bazısı belli

belirsiz oluyor. Evet dediğin gibi bütün ips panellerin ortak marazı 15 gün evvel bi acer almıştım 3 yerinde çok yoğun rahatsız edici şekilde sızma vardı hemen iade ettim yarın gidip vatan kervanına

katılmayı düşünüyorum bende;)
  • thesandwich T kullanıcısına yanıt
    hocam hayırlı olsun öncelikle, wifi hakkında bazı sorulardan bahsedilmişti siz herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı?
  • oceanofmemories O kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun kardeşim bende 3 - 4 güne almayı planlıyorum çok araştırdım. dediğin gibi bu fiyata bu özelliklerde pc bulmak zor. vw olanı var bunun o olsaydı bütçeyi onun için zorlardım. malesef mağazalarda bu tarz çeşitlerini bulmak zor.
  • Daha film seyretmedim ve oyun oynamadım, fakat ekran background rengini siyaha çevirdim, acilistaki sızma yoktu. Bu yöntem ışık sızması olmadığını kanıtlar mı ? Yabancı sitelerdeki incelemelere ve yorumlara göre, bu laptop çok iyi, almadan önce çok araştırdım.

• Evdeki kablosuz internetten henüz baglanmadim, fakat cebin WiFi Hotspotunu kullanarak laptoptan internete girdim, baglanti ve hız gayet iyi.

• youtube de bi video var 1dklık ışık sızması testi diye James bond müzüğü eşliğinde:) onu yap daha net görürsün...
  • Yeah, o testi izledim ama hiç birşey anlamadım.

hehe o zmn salla ya demek ki tertemiz;)
    ışık sızmasının bende sorun olacağını düşünmüyorum.abartı olmadığı sürece
    wifi birkaç kişi yazmıştı netinde sorun vardır onlarında muhtemelen
  • Bendeki ışık sızması çok hafif, zaten sorun da etmiyorum, Youtube'daki testi bir şekilde yapacağım. Ha, ileride film veya oyunlarda ışık sızması farkedersem garanti kapsamında değerlendirip servise basvuracagim, ne de olsa 2 sene garantisi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: reddawn35

hocam hayırlı olsun öncelikle, wifi hakkında bazı sorulardan bahsedilmişti siz herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı?

bende alırken araştırdığımda internet hiziniz ne kadar olursa olsun 25mbt üstüne çıkamıyorum diye yazmışlar. Wifi modülünü çıkartıp intel modülü takın gibi öneriler paylaşmışlar.
    Fakat bende öyle bir sıkıntı yok. Evdeki internet hızım 50mbit ver verim alabiliyorum. Wifi çekmemesi gibi bir sorun yaşamadım yada hızının normal hıza göre düşük olması gibi sorunlar.
  • Evet haklisin WiFi konusunda, herkes herşey mükemmel olsun istiyor, fakat sorun bulmak istersen en mükemmel üründe de bulursun, bizim Türk milleti böyle maalesef, bence al bu laptopu ve keyfini sürmeye bak

• thesandwich T kullanıcısına yanıt
    eyw hocam.bende sorun olmayacağını düşündüm de yine insanın aklına takılıyor
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.