Şimdi Ara

Asus Maximus VIII Hero anakart ve Ses Kartı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus MAximus VIII Hero ile gelen SupremeFX ses kartının kurulumunu yaptım. Driver olarak Realtek sürücülerini kullanıyor. Ek olarak Sonic Studio yazılımını kuruyor.
    İşletim sistemim Win 10 Pro 64 Bit

Tüm sorunlar Sonic Studio kurulduktan sonra başlıyor. Sistem kararsız davranmaya başlıyor. Olmadık yerlerde exe hataları veriyor. Bazı programlar sistemi kitleyecek şekilde yavaş ve kasarak çalışmaya başlıyor.

Sorunu tespit edebilmem 22 saatimi aldı. En son farkettim ki Sonic Studio eklentisini kaldırınca sistem normale dönüyor.

Asus sitesinden güncel driverı indirdim fakat herhangi bir değişiklik olmadı.

Sonic Studio kurunca sorun yaşadığım bazı uygulama ve oyunlar

utorrent : uygulama açılması dakikalar sürüyor ve aşırı kasıyor.
    Nero 2015 : Kurulumda exe hatası veriyor
    GTA 5 : GTA 5 çalışmayı durdurdu hatası
    Metin2 : Oyun penceresi hiç gelmiyor
    Medieval Total War : Launcher çok saçma hata kodu içeren bir exe hatası veriyor.
    The Sims 4 : Oyun içinde aşırı kasma ve FPS düşüşü

Şu ana kadar tespit ettiklerim bunlar. Sonic Studio yazılımını kaldırdığım anda sanki sisteme sihirli değnek değmiş gibi herşey normale dönüyor.

Sorun yaşadığım için Creative X-Fi ses kartını kullanmaya başladım.

Sorunu Asus'a ilettim.
    Bu soruna yapabilecek birşey var mı ?

• Aynı lanet sorun bende de oldu.. Çok sonradan anlayabildim Sonic Studio'nun yaptığını. Sonic Studio'yu bilgisayarı açtığım gibi kapatarak düzeltiyorum şu an için fakat programda bir sorun var umarım yeni versiyon ile düzeltirler.
  • Asus u yana yakıla tavsiye edenlere gelsin bu konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorununuz yazılımsal . İlerde güncelleme ile düzeltilir. Yeni seri anakartlar olduklar için uzak durmakta fayda. Alelacele yazılmış bios ve programlar maalesef kervan yolda düzülür mantığı.
  • asus forumda da aynı sıkıntıdan şikayetçi kullananlar. yazılım güncellemesi gelene kadar elimiz bağlı. şimdilik farklı ses kartı kullanıyorum.
  • hala bi gelişme yok sanırım.
  • Aynı kart bende de var böyle bir sorunum yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son driverlar ile tekrar güncelleyip denedim. Utorrent hariç artık başka sorun yok. Asus rog forumda başka torrent programları tavsiye edilmiş sorun olmayan.

Fakat ben o dönemde xifi ses kartı aldigim için tekrar asus un ses kartına dönüş yapmadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.