Şimdi Ara

Asus Maximus VI Hero vs MSI Z87 g45 Gaming (MSI Z87 GD65 Alındı) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
2.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ASUS
  • Dreamer Apartment kullanıcısına yanıt
    ikinci eldemi referansım yok bence profilime iice bak hocam
  • Arkadaşlar lütfen fanboyluk ve markalara saldırı yapmadan medeni insanlar gibi tartışalım bilgilenelim. Birbirimizi kırmayalım rica ediyorum sizlerden.

Asus Maximus VI Hero da olup MSI Z87 G45 Gaming de olmayan neler var donanım, oc potansiyeli, oyunlar için ektra bir artısı vs.

Ben seçimimi oyun üzerine yapacağım aslında kendinden wifi kartı olan bir anakart arıyordum ama sonra modemden kablo çekmeye karar verdim çünkü belli bir süre sonra oyunlarda pingler artmaya başlıyor WİFİ bağlantısında.
  • msı ismine gıcıgım var kralda olsa almam asus
  • tylan kullanıcısına yanıt
    aslında marka kötüledimiz yok ben marka fanatiğide değilim msıda kötü demedik hangisini alırsan pişman olmazsın yukarıda belirttiğim gibi bende msı ciddi şekilde almayı düşünüyorum ama adamlar sadece mallarını satana kadar arkasında olursa oda olmaz
  • Yok zaten siz cevabınızı eksik yazdığınız için ben sordum size Dreamer Apartment nickli arkadaşta yanlış anlamış ki açıklama yapmış. Ama bazı kullanıcılar biraz marka fanatiği olarak diğer markalara beş para etmez, çöp vs gibi ifadeler kullanıyorlar o ürünleri kullanmasalar dahi. Boşu boşuna sayfalarca kavga ediliyor bazı konularda.

MSI arka planda Türkiye de servis olarak zayıf diye biliyoruz ama biraz yukarıda arkadaş ekran kartının çok hızlı bir şekilde yenisiyle değiştiğini belirtmiş. Artık çoğu marka bu durumlara önem veriyor çünkü artık çok fazla marka mevcut pazardan pay kapmak isteyen. Benim düşüncem MSI ucuz olması kötü olması anlamına gelmiyor. Sonuçta kendini kanıtlamış Military Class component kullanılmış bu kartta.

Asus çok ciddi olarak oyunculara yönelik çalışmalar araştırmalar yapan bir firma ama aynı işi görecek 2 karttan birisi daha ucuzsa tabiki MSI seçilmesi sağlıklı olacak benim için.

Ancak bazı seçenekler kafamı karıştırıyor.

MSI Daha ucuz, Killer220 kullanılmış, ALC1150 Ses Chipseti var, tek tuş oc gibi özellikleri var

Asus Maximus serisi ROG componentlerine sahip kalitesini kanıtlamış bir kart ,Oc potansiyeli tartışmasız, Çizgi ELEK. teknik destek artısı var, 3 yıl garanti

Almışken acaba bir kere paraya kıyıp bilindik bir model mi alsam? Ya da risk edip MSI alıp 150 tl yi cepte bırakmak mı daha mantıklı?

@Dreamer Apartment

• tylan kullanıcısına yanıt
    kartlar arasında performans farkı zaten yok aynı cip set sonuçta bende fiyatından dolayı msı düşünüyorum ama dediğim gibi forumda msı ile yapılan yorumlar benim gözümü korkuttu ama o 150 tllik kısmıda ekran kartına yatırmak daha mantıklı geliyor msı kullanan arkadaşlar servis konusunda beni aydınlatırlarsa memnun olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tylan

Yok zaten siz cevabınızı eksik yazdığınız için ben sordum size Dreamer Apartment nickli arkadaşta yanlış anlamış ki açıklama yapmış. Ama bazı kullanıcılar biraz marka fanatiği olarak diğer markalara beş para etmez, çöp vs gibi ifadeler kullanıyorlar o ürünleri kullanmasalar dahi. Boşu boşuna sayfalarca kavga ediliyor bazı konularda.

MSI arka planda Türkiye de servis olarak zayıf diye biliyoruz ama biraz yukarıda arkadaş ekran kartının çok hızlı bir şekilde yenisiyle değiştiğini belirtmiş. Artık çoğu marka bu durumlara önem veriyor çünkü artık çok fazla marka mevcut pazardan pay kapmak isteyen. Benim düşüncem MSI ucuz olması kötü olması anlamına gelmiyor. Sonuçta kendini kanıtlamış Military Class component kullanılmış bu kartta.

Asus çok ciddi olarak oyunculara yönelik çalışmalar araştırmalar yapan bir firma ama aynı işi görecek 2 karttan birisi daha ucuzsa tabiki MSI seçilmesi sağlıklı olacak benim için.

Ancak bazı seçenekler kafamı karıştırıyor.

MSI Daha ucuz, Killer220 kullanılmış, ALC1150 Ses Chipseti var, tek tuş oc gibi özellikleri var

Asus Maximus serisi ROG componentlerine sahip kalitesini kanıtlamış bir kart ,Oc potansiyeli tartışmasız, Çizgi ELEK. teknik destek artısı var, 3 yıl garanti

Almışken acaba bir kere paraya kıyıp bilindik bir model mi alsam? Ya da risk edip MSI alıp 150 tl yi cepte bırakmak mı daha mantıklı?

@Dreamer Apartment

Aynı yongasetine sahip anakartlar arasında performans farkı yoktur. Kaldı ki; USB 3.0, SATA 6Gb/s ve PCIe 3.0 desteği veren H81'le Z87 arasında da performans farkı bulunmaz. İki versiyon arasında OC, RAID, SLI/CrossFire ve Smart Response gibi keyfe keder farklar vardır. Aynı işlemci, ekran kartı ve bellekle; H81'de yada Z87'de "itina ile" aynı frame sayısı alınır.

Anakart üzerindeki kullanıcı dostu diğer bileşenler tercih nedeni olabilir. Wi-Fi, bol SATA portu, OC/reset/on-off butonları, MSATA yuvası vs.

Bunun yanında Hero, kırpılmış bir ROG versiyonudur.

Hero'mu, Gaming'mi sorunun yanıtı: SLI-Crossfire desteği, Killer ethernet, Audio Boost ve OCGenie, Military Class 4 gibi bileşenleri barındıran, daha uygun fiyata sahip olan Gaming'dir.

• Sanırım MSI alacağım eğer GD65 bulabilirsem onu almaya çalışacağım. Ama aklımda Hero kalacak sanırım
  • quote:

Sanırım MSI alacağım eğer GD65 bulabilirsem onu almaya çalışacağım. Ama aklımda Hero kalacak sanırım

GD65 alacaksan hero al

ama az para vereceksen G45 al direk
  • Hero: 500 tl 2.el

GD65: 370 tl 2.el

Aradaki farka değer diyorsunuz yani?
  • quote:

Hero: 500 tl 2.el

GD65: 370 tl 2.el

Aradaki farka değer diyorsunuz yani?

ha yok ben aynı para sandım gd65 al o zaman o parayada çok uygunmuş bir sıkıntı olmadığına emin ol anakart çok risklidir 2.elde alırsın normal çalışıyor gibi gözükür 1 2 3 gün sonra mavi ekran verir stabil çalışmaz felan aman ha .
  • Ürün garantili olduğu sürece sıkıntı olmaz sanırım.
  • quote:

Ürün garantili olduğu sürece sıkıntı olmaz sanırım.

olmazda uğraşırsın bir süre
  • quote:

Orijinalden alıntı: malicalik13

Gören de kendini ergenlik geçirmeden direkt yetişkin olduğunu sanır

Asıl böyle konuşanın durumu ergenden de vahimdir.Konu sahibi arkadaşım paran varsa Hero ama öyle Asus kalitesi falan yok işin içinde,G45 her türlü işini görür 4.6 GHZ'e kadar çıkartmışlar tık dememiş anakart daha ne?

Hero ile g45 kıyası zaten yanlış arada sınıf farkı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Concerve -- 18 Nisan 2014; 16:48:41 >
  • Concerve kullanıcısına yanıt
    Peki gd65 için aradaki fark a değer mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Peki gd65 için aradaki fark a değer mi?

GD65 alıp, arta kalan parayı SSD, soğutucu vs.ye ayırırsın. Ama ben LN2'yle OC yaparım dersen, MPower serisi sınıf olarak ROG'la aynı.
  • Toleranta12 kullanıcısına yanıt
    Yani GD65 Rog ayarinda bir kart değil dogru mu? Rog = Mpower ise GD65 neyin muadili olur?

• quote:

Yani GD65 Rog ayarinda bir kart değil dogru mu? Rog = Mpower ise GD65 neyin muadili olur?

GD65 eşittir Hero
    MpowerMax eşittir Formula
    Xpower eşittir extreme

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.