Şimdi Ara

ASUS MAXIMUS VI (6) FORMULA Z87 ROG ARMOR SIVI SOĞUTMALI TR'de İLK (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
4
Favori
5.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Al sana sistemden bir resim ilk resmi görsün herkes bu arada bunu kullanabilmek için custom sıvı soğutma kurman gerekir benim kurduğum gibi :) islemci bloğundan çıkan sıvı crosschill den dolanip tekrardan radyatörlere gidip devir daim oluyor işte. Yani hazır sıvı soğutma sistemleri bile yakışmaz bu sisteme benim görüşüm bu...

Bu arada bakalım ilk resime yorum gelecek mi beğenilecek mi ?
     ASUS  MAXIMUS  VI (6)  FORMULA  Z87 ROG  ARMOR SIVI SOĞUTMALI TR'de İLK

• quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

Tabiki herkes için işe yarar bi kart değil mesela custom sıvı soğutma kullanmayan biri için kesinlikle gereksiz bi ürün. Ben sıvı soğutma için aldım. Mesela bi arkadaş almış benden sonra ama bence basit kullanım için değmez sadece görüntüsü için almış :) işlemciyi bile stok fanla kullanmak bu karta yakışmaz :)

He anakartin şu anki ısı değerleri ise şöyle işlemci 4.6 ghz oc li 1.35 voltta i7 4770k bu arada :) anakart cpu power phase durumları % 140 yüksek durumda ve anakart 23 derecede çalışıyor nasıl sence

Noctua NH-D14 ün montajını yapabilirsem test sonuçlarını paylaşacağım :) boşluk yok hiç bu arada kasa fanı olarak coolermaster jetflo serisi gayet iyi hava üflemede başarılı ama fan kontrol ile kullanmak şart:D

• quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

Hocam şuana kadar ne kadar maliyeti oldu resimdeki sistemin? (kabaca fiyat)

Şu anda bende Asus Maximus IV GeneZ anakart var EK maximus IV anakart bloğu ile kullanıyorum işlemcim i7 3770k Ekran kartımda GTX760 SLI ve susoğutma bloklu ( Lianli v2000B Kasa içi görüntüm süper) Sistemi bu vaziyette satıp tekrardan sistem kurmayı düşünüyorumda

Bu, kasanın, adı, NE? O ne biçim kasa aşık oldum söyle hocam adı nedir onun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• http://forum.donanimhaber.com/m_84803428/f_//tm.htm#84821787

Link ekledim yeni sistemi orada gösteriyorum. Sıvı soğumaya sadece 2000 $ harcadım :) ki dah 1200 dolarlık bi sipariş daha olacak onun parasını denklestirmeye çalışıyorum. Kontrol panelleri sleeve kablolar bi radyator daha eklenecek mesela falan da filan oyle basit rakor da kullanmıyorum dikkatini çekti ise. Yani rakorlarin 1 paketi 40 $ vergisi ile 100 tl ye denk gibi ki kargoyuda eklesen dahada fazla oluyor. Sistemde önemli olan nokta quick disconnect bağlantıları onlardan şu an 5 adet takili sistemde male/ female olarak bağlanıyor ve onların çifti 35 dolar yine tl ile 90 tlye denk geliyor kelle başı kargo vergi dahil. Basit gibi görünüyor hatta gereksiz gibi bizim tr de mesela ben kullanani görmedim diyebilirim bu şekilde. Bence çok gerekli ve güzel bir parça.. yani kasadaki hortumlari tek bir hamle ile söküp takabiliyorum ve herşey aynı yerli yerindeyken 1 damla su bile akmiyor :) he sistem ana donanim ve kasaya gelincede hddler ssdler falan hesaplicak olursak tahmini 9000.tl az gibi görünüyor ama toplama vurunca ben bile şaşırdım... Yani 13 14.000 tl gitmiş durumda şu an.... ki daha anakart icin blok çıktı ek water da onu alicam o 150 $ ekran kartını r9 290x yapcam ama yurt dışından almayı düşünüyorum yine 700 $ gayet uygun 1750.tl ye gelecek tr de 2750.tl o yüzden yurt dışından alırım daha iyi :) sonra ona da blok gerekecek hdd hot swap boxlar gelecek daha. Sıvı soğutma için 2 tane kontrol paneli kullanicam sadece onlar 200 $ ikisi.... sağlam bir raid control cartına ihtiyacım olacak oda 600 $ :) yani bu işin sonu yok ama ben artık bu sistemi tamamlayıp bu pc toplama işine son vericem bi 10 yıl cidden. Çünkü bi araba parası harciyoruz resmen :)

• @moslevon

Selamlar. Bayağı bir para harcamışsın sisteme güle güle kullan. Sanırım daha da bir şeyler yapacaksın. Daha çok sistemi ne amaçla kullanacaksın. Para kazanacağın bir şeyler mi yapacaksın yoksa oyun amaçlı mı? Bu senin için bir tutku sanırım gereklilikten ziyade
  • anilocal kullanıcısına yanıt
    Birde bu linke bak istersen kasanın son hali bu ki bu bile bitmemiş hali..:(:(

http://forum.donanimhaber.com/m_84803428/f_//tm.htm#84803428

çok teşekkür ederim öncelikle....:):) Sistemi şu an emin ol sadece oyun veya film arşiv yazılım amaçlı falan kullanıyorum... aslında para kazanmak daha cazip fakat nedene dilediğim gibi bir şey yapamıyorum kek
    şke yapabilen sağlam bi dostum olabilse...:( ama yapamasam bile yani bu tutku bana para kazandırmasada yinede bir tutku..:):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

Birde bu linke bak istersen kasanın son hali bu ki bu bile bitmemiş hali..:(:(

http://forum.donanimhaber.com/m_84803428/f_//tm.htm#84803428

çok teşekkür ederim öncelikle....:):) Sistemi şu an emin ol sadece oyun veya film arşiv yazılım amaçlı falan kullanıyorum... aslında para kazanmak daha cazip fakat nedene dilediğim gibi bir şey yapamıyorum kek
    şke yapabilen sağlam bi dostum olabilse...:( ama yapamasam bile yani bu tutku bana para kazandırmasada yinede bir tutku..:):)

Takip ediyorum dostum biliyorum sistemini ;)

• Yeni projem bitmek üzere..:):) İlgilenenlere sesleniyorum..:):)

Pc mod konusunu canlandıralım biraz.. Lütfen destek..

http://forum.donanimhaber.com/m_113748389/f_//tm.htm#113748389
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.