Şimdi Ara

ASUS MAXIMUS VI (6) FORMULA Z87 ROG ARMOR SIVI SOĞUTMALI TR'de İLK (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
4
Favori
5.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az once gittim gümrük Bahçeşehir ikitelli sanayinin orya taşınmış. Bir paket vardır onu aldım. Onsa swiftwch mcp355x2 pompa var kablolar rakorlar falan vardı. Diğer paketide hafta başına alicam. Sonra 2 kargo daha gelecek toplamda 3 radyatör kullanicaz stek pakette hem çok agir hemde kargo ücreti yüksek olduğu için paketlere bölüp sipariş veriyorum mecburen.... ama hayırlısı ile enn gec 20 güne hazır olacak....:)
  • Bende uzun düşünmeler ve araştırmalar sonucu ya x79 serisi anakartla birlikteyeni 4930x işlemciye geçmeye ya da işlemci değiştirmeden Asus maximus v formula ayarında bir anakart alıp Haswell-E serisi çıkana kadar bu şekilde idare etmeye karar verdim. Uğraşamayacağımı bildiğimden su soğutma kullanmıyorum ama nasıl olduğun da merak etmiyor değilim umarım sizin sisteminiz hayal ettiğiniz gibi olur. Ben Rog serisi anakart kullanmayı çok merak ettiğimden böyle bir geçiş yapacğım umarım az da olsa faydasını görürüm gerçi Gigabyte marka anakartımdan da memnundum ancak arada bir değişiklik iyidir diye umuyorum. Bir de önümüzdeki yılın ilk yarısında güzel yeni nesil bir ekran kartıyla sistemi süsleyebilirim. Bizde merakla bekliyoruz incelemeyi ben şimdilik 3-5 fps için işlemcimi boşa çıkarıp tekrar 800 lira para vermeyi tercih etmedim.
  • ophion84 kullanıcısına yanıt
    Sende haklısın bekle bencede :) ama 3960x 2500.tl iken 4900 serisi kim bilir kaç para olur.... :) benim 3 paket ürünüm geldi teslim aldım bu hafta son 3 paket urun kaldı 2 sini salı günü alacağım son 2 pakette 15 gün sonra artık :( şu an sadece soğutma sistemine 4000.tl ödedim 1000.tl si Kargo ve gümrük sayılır zaten :) son sipariş en yüklü olanı oda 2500.tl vergisi fena olacak ama olsun:) sadece soğutmaya 6.500 tl harcadık valla ya ki kasanın paint masrafları falan var daha pleksiler kestirip monte edicez falan çok iş çıktı valla hergün aklıma farklı tasarım proje geliyor ama bu kadar yeter kendimi frenlemem lazım. .. ama bitince ağız uçuklatacak diyebilirim ki tek kötü yani slı yada cf yapamamiş olmam. O yüzden ekran kartinada blok takmiyorum çünkü 3-4 ay sonra yeni karylar piyasaya çıkar o zaman hallederiz :)
  • Maşallah hocam ya benim kasa fiyatı kadar soğutmaya harcamışssın. Ben zaten hayalimdeki bilgisayarı toplamaya kalksam bir yıllık maaşımı veririm kesin orası ayrı bir şey. Ancak gördüğüm kadarıyla 4930x 1500TL civarı bir fiyata satılıyor yani o kadar da pahalı değil onun yerine mevcut işlemciyle devam edip ilerde daha iyi bir ekran kartı takarım diye düşünüyorum. Mutlaka sli yapmak gibi bir niyetim var bu sefer ama gtx 790 çıkarsa yine tek kartta çift gpu olayına devam edebilirim ama amd ye dönmek gibi bir niyetim yok şimdilik. Sen sistemi kur da görmeye geliriz belki bayağı emek harcadığın tahmin edebiliyorum çünkü bir de nazar boncuğu tak bence kasana:)
    Nazar boncuğu da takariz :) bu arada duyan duymayan bana bu sistemde sıvı soğutmayı monte etmeme yardım edebilecek bir arkadaş lazım varsa istanbul da tecrübeli bi arkadaş bana pm atsın.... Çünkü birazda proje bazlı tasarım ya gözüm aşırı korktu elime yüzüme bulaştırmiyim diyorum o yüzden bana pm atsınlar yardım etmek isteyen olursa :)
    Bu arada fena bi haber intel yeni Haswell islemcilerde lga 1150 soket destekli yeni modeller çıkartacak. Fakat extreme modellerde x99 chipset kullanacakmış yani 2011 soket olsa bile şimdiki x79 chipsetli anakartlar kullanamaz :( ama z87 chipsetdevam ediyor bu habere ggöre link altta :)

http://www.dailytech.com/Report+Intel+Delays+14+nm+Broadwell+Schedules+Haswell+Refresh+for+2014/article31770.htm
  • Ama benim anlamadığım olay şurda bende birkaç yabancı sitede bir şey gördüm ki bu da intelin yol haritası oluyor:) önümüzdeki yılın sonbahar aylarında intel Haswell-E adında yeni nesil işlemciler çıkartacak ve bunlar 6 ve 8 çekirdekli modeller olarak karşınıza çıkacak. İşin ilginç tarafı bu işlemcilerle birlikte DDR4 bellek tiplerini görmeye başlayacağız o yüzden bende şimdilik z77 ile devam edip seneye sistemi komple yenilerim diye düşünmüştüm. Am senin gönderdiğine göre Haswell-E işlemciler lga 2011 görünüyor fakat x79 lar ile çalışmayacak bu da iyice kafamı karıştırdı o zaman z87 chipset devam ediyorsa on göre işlemci çıkması lazım fakat Haswell-E epey hoşuma gitti direk o seriye geçerim diyew hayal ediyorum 3770k şimdilik yeterli bence.
    Olay şöyle. 2011 soket ve 1150 soket te haswell e serisi işlemciler çıkartacak fakat 1150 sokette z87 chipset kullanacak fakat 2011 sokette yani Extreme model islemciler anakart üzerinde chipset yapısı x99 olacak yani anakartı değiştirmek gerekecek o yüzden şu an için x79 chipset li anakart almak mantıklı değil yani :)
  • O yüzden bekleyeceğim zaten duruma göre ikisinden birine geçiş yaparım fakat Rog serisini çok merak ettiğim için o zamana kadar Asus anakart kullanacağım sanırım. Bir de sıvı soğutma düşünüyorum en azından zalman falan şöyle hazır bişey alıp kasada biraz değişiklik yapmak niyetindeyim yeni oyunlar da hazır çıkmaya başlamışken:)
    Az kaldı valla son parçayı bi sipariş versem ok dir de bayağı sürdü ya :( 1 paket şu an yie gümrükte gıcık oluyorum uzun sürüyor işlemler sinirim bozuluyor ya ulan bi paket 15 gün tr de kalır mı ya :( şu sıralar bölgeleri değiştirdiler o yüzden gittim baktım 6 kişi çalışıyor ki oda paketeri 1 kişi kontrol ediyor gerisi masa başında ya .
  • Valla senin işinde zor yani bekle bekle o kadar sonra sistemi kur heyecanlı bir şey tabi. Bende yeni donanım aldığımda denemek için hep sabırsız olmuşumdur bugüne kadar ve maalesef bütün paramı bilgisayara harcamaya devam ediyorum. Umarım istediğin gibi bir kasa olur benim hayalim seneye çok daha iyi bir şeyler toplamak ama gerçekten sonu yok bu işin umarım son parçan da gelir de kurarsın bir an önce merak ettik valla nasıl bir şeymiş bu alet:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

Nazar boncuğu da takariz :) bu arada duyan duymayan bana bu sistemde sıvı soğutmayı monte etmeme yardım edebilecek bir arkadaş lazım varsa istanbul da tecrübeli bi arkadaş bana pm atsın.... Çünkü birazda proje bazlı tasarım ya gözüm aşırı korktu elime yüzüme bulaştırmiyim diyorum o yüzden bana pm atsınlar yardım etmek isteyen olursa :)

Hocam sıvı sogutma hemde extreme cooing olunca akla ilk gelen isimlerden biri Trumpet hocadır onla mutlaka iletişime gecin size cok faydası olur.
    Sorma ya kuduruyorum valla... siparişleri hep ayrı ayrı geçmek vakit kaybı oluyor birde bekleyince insanın aklına daha fazla fikir geliyor daha yaratıcı eli ayağı dolanıyor insanın valla.... :) 2000 $ üstü birde ticari amaçla olduğu için genelde ayrı ayrı sipariş vermek zoeunda kalıyorum. E bi seferdede o kadar para çıkmıyor malesef :) inşallah halledicez valla ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

Hocam sıvı sogutma hemde extreme cooing olunca akla ilk gelen isimlerden biri Trumpet hocadır onla mutlaka iletişime gecin size cok faydası olur.

Bu iyi oldu bakalım onada yazarım yardimci olursa çok iyi olur :) sağolasın dostum..

• Ben sistemi kurdum stok fan var şimdilik noctua nh-d14 daha takmadım şimdilik :)
     ASUS  MAXIMUS  VI (6)  FORMULA  Z87 ROG  ARMOR SIVI SOĞUTMALI TR'de İLK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadiks -- 8 Ekim 2013; 23:52:33 >
  • Bende dizdim,güzel anakart h.olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadiks

Ben sistemi kurdum stok fan var şimdilik noctua nh-d14 daha takmadım şimdilik :)

Hocam üst fanın tozunu alsanız daha iyi olacak gibi yeni anakartı toz içinde bırakabilir.Hayırlı olsun güzel anakart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 9 Ekim 2013; 2:01:31 >

• amadiks kullanıcısına yanıt
    Hadi hayırlısı... benim sıvı soğutma sistemi aksiyor malesef. Çünkü yarın jeep alıyorum... sistem yarım kalacak ama bakalım kurmaya çalışacağım yinede erkenden :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur88

quote:

Orijinalden alıntı: amadiks

Ben sistemi kurdum stok fan var şimdilik noctua nh-d14 daha takmadım şimdilik :)

Hocam üst fanın tozunu alsanız daha iyi olacak gibi yeni anakartı toz içinde bırakabilir.Hayırlı olsun güzel anakart.

teşekkürler daha deyatlı temizlik kablo toplama yapmadım zaten iş yüzünden vakit fazla yok :) ama ses kartı övdükleri kadar iyi değil

• Bu mudur budur?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.