Şimdi Ara

ASUS MAXIMUS VI (6) FORMULA Z87 ROG ARMOR SIVI SOĞUTMALI TR'de İLK (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
4
Favori
5.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Artık eskisi gibi değil. .. asrock'la kapışmaya başladıklarından beri daha kaliteli anakartlar üretmeye başladı:)
  • Hayırlı olsun kardeşim yeni kartın gerçekten çok sağlam bir kart birde sana sormak istediğim yurt dışından nasıl nerden alıp getirtiyoruz burda olmıyan parçları yardımcı olursan çok sevinirim .
  • Öncelikle hayırlı olsun kardeşim benimde yakından takip ettiğim bir karta sahip olmuşsunuz. Bir kaç sorum olacak ama yardımcı olursanız sevinirim.

1. Yurt dışından getirttim demiştiniz. Ülke ABD mi ?
    2. Hangi firmadan aldınız ürünü? Newegg amazon v.s.?
    2. Ürünü aldığınız firmadan mı direk kendinize kargo ettirdiniz yoksa bir şahıs üzerinden mi?
    3. Ürün ve kargo ne kadar mal oldu?
    4. Kargo koli ebadı yaklaşık olarak söyleyebilirmisiniz?
    5. Karttaki SupremeFX özelliği Hero ve Gene serisindeki SupremeFX' e göre daha gelişmiş. Bariz farklılıklar var mı ?
    6. Eğer ABD den getirtemezsem Vatana geldi o kart 1070tl den bu fiyatı ödemeye değer mi ?

Ben de bir kaç güne nasip olursa neweggten 7990 ve bu anakartı almak istiyorum. Kuzenim gelecek 2 hafta sonra abd'den o yüzden çok soru soruyorum ama kusura bakmayın yardımcı olursanız çok makbule geçer. Tekrar hayırlı olsun

• 23jason 2 kullanıcısına yanıt
    Sağolasın kardeşim. Alttaki mesaj ile cevapliyim o zaman ben sorduğun soruyu....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeem

Öncelikle hayırlı olsun kardeşim benimde yakından takip ettiğim bir karta sahip olmuşsunuz. Bir kaç sorum olacak ama yardımcı olursanız sevinirim.

1. Yurt dışından getirttim demiştiniz. Ülke ABD mi ?
    2. Hangi firmadan aldınız ürünü? Newegg amazon v.s.?
    2. Ürünü aldığınız firmadan mı direk kendinize kargo ettirdiniz yoksa bir şahıs üzerinden mi?
    3. Ürün ve kargo ne kadar mal oldu?
    4. Kargo koli ebadı yaklaşık olarak söyleyebilirmisiniz?
    5. Karttaki SupremeFX özelliği Hero ve Gene serisindeki SupremeFX' e göre daha gelişmiş. Bariz farklılıklar var mı ?
    6. Eğer ABD den getirtemezsem Vatana geldi o kart 1070tl den bu fiyatı ödemeye değer mi ?

Ben de bir kaç güne nasip olursa neweggten 7990 ve bu anakartı almak istiyorum. Kuzenim gelecek 2 hafta sonra abd'den o yüzden çok soru soruyorum ama kusura bakmayın yardımcı olursanız çok makbule geçer. Tekrar hayırlı olsun

Tabiki ne demek sağolasın :)

1. Geldiği ülke : united states , pittsburgh , penishilvania

2. Ebayden aldim.

3. Direk firma yolladı. Ama tabiki önceden konuştuk biraz ve ürünün fiyatını 100 dolar yazdı ve tuttu bu sefer :)

4. Ürün 390 $ kargo ücreti de 90 $ tuttu yani toplamda 480 $ ödedim geldiğinde 50 tl de gümrük vergisi toplam 1100.t ediyor..

5. Artık bu arada gümrük işlemleri biraz farklılaşma olmuş tabiki karşı taraftan gönderi şekline göre değişiklik gösteriyor. Usps prioraty mail express international yani ürünün tüm adımlarını kontrol edebiliyorsunuz ve gumruge takilsa bile evinize kadar geliyor ve gümrük ücretini evinizde postacıya ödüyorsunuz...

6. Koli Ebadı yaklaşık 70x60x40 civar. Bu boyutta ürünün gönderi fiyatları genelde 60 $ üstü tutuyor isterse 100 gr gelsin ağırlığı hiç farketmiyor :)

7. Karttaki supreme fx özelliğine gelince daha ürünü monte etmedim ama bence sadece bileşenlleri daha kalliteli yoksa seste oye net bi şekilde fark ollurmu sanmıyorum ama bellli de olmaz:)

8. He vatana gelirse al derim hatta 1500.t bille bu karta bence helâl. Extreme serisinin fiyati 1500.tl bence bu biraz daha pahalı olması lazım çünkü yurt dışında formula modeli 30-50$ daha pahalı yani dediğim gibi vatan şu an ürün elinde yok diye sallama fiyat çekmiş bunu bi düşün derim. Yani yabancı sitelere bak rta fiyat farkı formula pahalı iken bizde niye ucuz. :)

9. Hee eğer custom sıvı soğutma kurmayacaksan eğer bu kartı almana değmez. Gerci ben yinede alırdım ama :)

Not: 7990 alma derim ben sana 2 tane 7970 al daha mantıklı hemde daha performanslı our. Zamanında 5990 almıştım atinin ik çiftlki ilk kartıydı zaten ilkk ürettiği modeldi... ben aldım memnun olmamıştım . Dedigim gibi crossfire yap daha iyi :))

• Hayırlı olsun hacı güle güle kullan
  • tribal_dns T kullanıcısına yanıt
    Sağol dostum teşekkür ederim
  • asrock z87 extreme 4 kartım var şuan memnunum,bütçesi olanlar için matx maximus v gene veya atx maximus hayırlı olsun.kartın stabilitesini çok merak ettim ne zaman ıslatıyoruz bu arada
  • Şu an boş durmuyorum valla yurt dışından diğer parçalar gelene kadar kasaya paint yapıyorum dehşet ötesi bişey olacak. Hayırlısı ile kasa yarın biter onun da resimlerini yaplasirim. Sistemde tahminimce ay başında anca hazır olur. Malum yurt dışından 3 günde tr ye varıyor tr de 15 günde anca elime ulaşıyor :) siparişler yüklü olduğu için adamların fiyat incelemeleri uzun sürüyor
  • moslevon kullanıcısına yanıt
    Ellerinize sağlık uzun uzun cevaplamışsınız teşekkür ederim.

Fakat konuyu takip eden diğer arkadaşlar adına yanlış bir bilgiyi düzeltmek istiyorum. Yurt dışında formula'nın fiyatı daha pahalı demişsiniz. Fakat Newegg gibi firmaların sitelerinde pahalı olan kart extreme şöyle ki;

maximus vi Extreme' in fiyatı 399$http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813131974
    maximus vi Formula' in fiyatı 299$http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813132038

Yani arada 100$ fiyat farkı var.

7990 konusunda ise bir çok testleri inceledim. fps olarak pek bir fark yok bazı oyunlarda 1-2 fps önde bazılarında ise geride kalmış. fakat cf yapıldığı zaman daha güçlü psu ya gerek duyuluyor. Üstelik 7990'nda 8 orjinal oyun bedava ve kart ücreti 650$ bu yüzden 7990 bence çok çok avantajlı. Fakat problem yaşayıpta servisten 2 tane 7970 gönderilen arkadaşım da yok değil. Ama 7990 konusunda ısrarlıyım onda kararım değişmeyecek.

Birde anakart olarak msi gd65 gaming, mpower max, asus maximus vi formula, yada hero. Bu kartlar arasında çok kalıyorum.İşlemcii olarak i5 4670k kullanacağım.Tavsiye edebileceğiniz nedir? nedenleri ile belirtebilir misiniz?

• quote:

Ellerinize sağlık uzun uzun cevaplamışsınız teşekkür ederim.

Fakat konuyu takip eden diğer arkadaşlar adına yanlış bir bilgiyi düzeltmek istiyorum. Yurt dışında formula'nın fiyatı daha pahalı demişsiniz. Fakat Newegg gibi firmaların sitelerinde pahalı olan kart extreme şöyle ki;

maximus vi Extreme' in fiyatı 399$http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813131974
    maximus vi Formula' in fiyatı 299$http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813132038

Yani arada 100$ fiyat farkı var.

7990 konusunda ise bir çok testleri inceledim. fps olarak pek bir fark yok bazı oyunlarda 1-2 fps önde bazılarında ise geride kalmış. fakat cf yapıldığı zaman daha güçlü psu ya gerek duyuluyor. Üstelik 7990'nda 8 orjinal oyun bedava ve kart ücreti 650$ bu yüzden 7990 bence çok çok avantajlı. Fakat problem yaşayıpta servisten 2 tane 7970 gönderilen arkadaşım da yok değil. Ama 7990 konusunda ısrarlıyım onda kararım değişmeyecek.

Birde anakart olarak msi gd65 gaming, mpower max, asus maximus vi formula, yada hero. Bu kartlar arasında çok kalıyorum.İşlemcii olarak i5 4670k kullanacağım.Tavsiye edebileceğiniz nedir? nedenleri ile belirtebilir misiniz?

Valla ben alirken kartı çoğu sitede aralarinda bu kadar fark yoktu. Ki şunu da söyliyim extreme fiyatı fre Shipping olarak verilmiş gönderi ücreti düşüldükten sonra fiyat düşer zaten. Shop bot üzerinde ise aralarinda 40 $ oynuyor 100 $ fark satıcının farkından kaynaklı. Ki zaten newegden sipariş vermek zaten sıkıntı:) almak istediğiniz zaman fiyat değişir zaten yani ben öyle düşünüyorum. ... her neyse :)

7990 da tamam güzel ama dedigim gibi sorun çıkartıyor :)

Anakarta gelincede sen Crossfire falan yapmicaksin o ekran kartını aldığına göre. Mpower öneririm yada hero da güzel :)

• Jeem J kullanıcısına yanıt
    He anakartta detaya gelince başa baş anakartlar zaten benim gözümde. .. ama msı mpower max hero'dan pahalıdır diye düşünüyorum. Ki oda iki tuş muhabbeti var diye bence Asus maximus hero al ram disc özelliği falan var ram oc özelliği daha gelişmiş asusta secure erase olayı da ssdler için mükemmel düşünülen bir şey benim işime çok yarar ben genelde raid kullanıyorum ve secure erase yapmadan raid yapılandırılması daima sorun çıkartıyor :) ondan sonra daha daha ne diyim ???? :) Ondan sonra 11 yani espiriye gel

Bileşenleri hemen hemen aynı bu iki kartın. Mpower da vireess özelliği falan var ekstradan birde micro ssd bağlantısı mevcut. Asus maximus heroda yok... ama micro ssdler bizim ülkede pek yaygın değil zaten fiyatları şu an 120 lik ssd leri baz alinca 3 katı pahalı o yüzden değmez diye düşünüyorum. Wireless özelliği ehhh iş görür ama tabi online oyun oynanan bir pc de bağlantı hızı falan sorun yaratirmi bilemem habi a/b/g/n hizinda fakat yinede wirelessa guven olmaz :)

Son söz bence Asus Maximus 6 Hero derim ben

• Hocam hayırlı olsun darısı başımıza.
  • hydrogena kullanıcısına yanıt
    Inşaallah darısı herkesin başına
  • quote:

Zaten z97 falan filan çıkarsa ben bir daha cidden 20 sene bilgisayar Çürüyene kadar değiştirmem valla... ama iste soket yapısını z87 de tutarak bir ilki gerçekleştirebilir bu yönde söylentiler çok. Umarım intelde artık yeni nesil islemcilerinde şu soket değişiklikginden vaz geçer :)

Bunu yaparsa intel bende z87 alırım yk yapmam derse z77 de kalır seneye çıkacak yeni ekran kartlarını ve işlemcileri beklerim. Şu an için sistemim yeterli bence tek pişmanlığım 2 tane gtx Titan alıp sli yapmamış olmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ophion84

quote:

Zaten z97 falan filan çıkarsa ben bir daha cidden 20 sene bilgisayar Çürüyene kadar değiştirmem valla... ama iste soket yapısını z87 de tutarak bir ilki gerçekleştirebilir bu yönde söylentiler çok. Umarım intelde artık yeni nesil islemcilerinde şu soket değişiklikginden vaz geçer :)

Bunu yaparsa intel bende z87 alırım yk yapmam derse z77 de kalır seneye çıkacak yeni ekran kartlarını ve işlemcileri beklerim. Şu an için sistemim yeterli bence tek pişmanlığım 2 tane gtx Titan alıp sli yapmamış olmam.

Umarım z87 de kalır :)
  • Yani varya bi ürün 3 günde tr ye ulaşıp. Ayın 9 undan beri hala şubeye gitmez mi ya... sinirim bozuldu valla. Ayın 5 inde ödeme yapıp siparişi verdim adamlar direk kargoadi 1300.tl lik fatura var. Bizde hala 15 gündür işlemleri bitmiyor ürünün ya.. Anakartı deneyemiyorum bu yüzden valla :(
  • Hero çok güzel bir kart tavsiyeniz güzel ama alacağım anakartta wifi özelliğinin olması şart. O yüzden Msi Mpower, Mpower Max veya 6 formula arasında kararsızım. Bende sizin gibi sabırsızlıkla bekliyorum valla incelemelerinizi ve test sonuçlarınızı. Kafamda hala soru işretleri var bunları size sormak istiyorum hocam yine maddeler halinde sorayım kusura bakmayın.

1. 6 formulada, işlemcinin solunda soğutma için 2 tane delik var orası nasıl kullanılıyor? sıvı soğutma mı kullanılacak? Bu kart için soğutma olayını nasıl kullanılacak?
    2. Raid yapılandırması dediğiniz ne hocam ben takip edemedim pek teknolojiyi.
    3. RAMDisk'ler msi de 35$ karşılığında sınırsız alan kullanabliyorsun sitesinden öğrendiğim kadarıyla yanlışım varsa düzeltin lütfen formula da bu ücretlimidir?

Vatan'ın elinde yok ama fiyat atmasyon bir fiyat değilse 6 formula 860tl mpower 616tl ve mpower max inventusta 735tl bu fiyatlara göre ve sizden beklediğim incelemelere göre kararımı vereceğim fakat 6 formula şimdilik önde gidiyor :)

teşekkürler şimdiden

• quote:

Hero çok güzel bir kart tavsiyeniz güzel ama alacağım anakartta wifi özelliğinin olması şart. O yüzden Msi Mpower, Mpower Max veya 6 formula arasında kararsızım. Bende sizin gibi sabırsızlıkla bekliyorum valla incelemelerinizi ve test sonuçlarınızı. Kafamda hala soru işretleri var bunları size sormak istiyorum hocam yine maddeler halinde sorayım kusura bakmayın.

1. 6 formulada, işlemcinin solunda soğutma için 2 tane delik var orası nasıl kullanılıyor? sıvı soğutma mı kullanılacak? Bu kart için soğutma olayını nasıl kullanılacak?
    2. Raid yapılandırması dediğiniz ne hocam ben takip edemedim pek teknolojiyi.
    3. RAMDisk'ler msi de 35$ karşılığında sınırsız alan kullanabliyorsun sitesinden öğrendiğim kadarıyla yanlışım varsa düzeltin lütfen formula da bu ücretlimidir?

Vatan'ın elinde yok ama fiyat atmasyon bir fiyat değilse 6 formula 860tl mpower 616tl ve mpower max inventusta 735tl bu fiyatlara göre ve sizden beklediğim incelemelere göre kararımı vereceğim fakat 6 formula şimdilik önde gidiyor :)

teşekkürler şimdiden

Bu ay tüm siparişler halloluyo inşallah sadece sıvı sogutmaya 5.000.tl harcadım son siparişleri bugün ve yarın veriyorum :) o yuzden bi 20-25 gun bekle derim ben sana.... :)

Raid olayı çok çeşidi var ben raid 5 yapılandırmasini kullanıyorum. Oda şöyle 4 adet ssd disci birbirine birleştirip 4 sss nin performansını bir bütün olarak kullanmanı sağlar yani 550mb/s okuma yazma hızı oluyor 2gb/sn düşün yani. Raid e bir kere alıştın mı tek ssd bile seni mutlu etmez.... asus ta ve asrockta ramdisc olayı sınırsız ben asrock anakartimda kullanıyordum :) ama bana şu an hala karmaşık ve anlayamadıgım bi olay.... Yani o ayırdığımız ramdiscteki bölümlere yazılım yükleniyor mu yuklenmiyormu bilmiyorum yani onun performansını nasıl test edicem bilemedim o yüzden boiraz bekle ben deniyim şu kartı ona göre ayarlarsin sende :)

• Hayırlı uğurlu olsun inşaallah.. (:
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.