Şimdi Ara

Asus Maximus V Gene Ram Uyumluluğu Hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi günler dilerim , Asus Maximus V Gene anakart kullanmaktayım , şu an üzerinde Gskill Ripjaws 1600 mhz 4*2=8 gb ram takılı aynı marka ve model ramlerden bir takım daha aldım ancak 4 çubukta takılı iken bilgisayara mavi ekran hatası verdiriyor , sormak istediğim soru şudur , 2 slot olarak 16 ya da 32 gb ram almayı düşünmekteyim lakin anakartın resmi web sitesinden uyumlu ramlere baktım ,ne yazık ki mağazalardaki çoğu ram model/markası uyumluluk listesinde yok , sizlerden ricam bu anakart ile sorunsuz kullanabileceğim 2 çubuk halinde 16 gb ram önermenizdir teşekkürler.

diğer sistem bileşenlerim şu şekilde

Intel Core I5 3570k
    Asus Gtx 1070
    Coolermaster GX 750w psu

• Slot basina maximum 8gb takabilirsin. Anakart toplamda 32gb destekler . 4x8 kullaniminda sorun gormuyorum

Bir ara 2x8 + 2x4 kullaniyordum . 4 adet farkli ram modellerinin birlikte calisma garantisi malesef hicbir anakartta yok . Ama 99% sorun olmiyor . Sorun oluyorsa ramleri degistirmekte fayda var . Destekledigi modellere de fazla takilma . Kullandigim ramler Avexir idi . Sanirim listede onlar da yok .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.