Şimdi Ara

Asus M5A97 Anakart İşlemci Yatağı Kırıldı Yardım Acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 2yıldır kullandığım anakartım bugün normal yerinde duruyordu tak diye ses geldi ve 5 sn sonra pc kapandı açtım içini ve herşey normal görünüyordu kablolara vs kurcalarken baktım işlemcinin yerinden oynadığını gördüm
    ve anakartın işlemciyi sabitlediği yuva kırılmış hiç darbe olmadan nasl oluyor

ne yapabilrim ? garantisi biteli 2 ay oldu

ASUS M5A97 R2.0 Anakart

resim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 16 Ocak 2015; 18:28:53 >

• Asus'a çizgi elektronik bakıyor. ya onlara götür tamir etsinler ya da parça sipariş et kendin tak zor bişi değil 2 tane vida.

Bir de o kasanın içi ne öyle temizle ara sıra.

http://www.cizgi.com.tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kedi bedri -- 16 Ocak 2015; 17:31:09 >
  • Resimlerden göründüğü kadarıyla anakartın sağlam, sadece fan yatağı kırılmış.
    Çevrende varsa OEM makina sahibi, kule tipi işlemci soğutucusu takerken üzerindeki bu orjinali çıkartmak zorunda kalıyorsun.
    Varsa tanıdık bi arkadaşın kule tipi soğutuculu amd makinesi olan, ondan iste.
    Hepsi aynı zaten standart bunlar. Üstelik sadece 1 tanesi kırılmış, anakartı kasanın içinden çıkartmadan da montajını gerçekleştirebilirsin.
    He yoksa kimsede o zaman :http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/amd-cpu-s940-s939-islemci-fan-ayagi-138209243
    ucuz bişey, dert etmeye değmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayakliPC

Resimlerden göründüğü kadarıyla anakartın sağlam, sadece fan yatağı kırılmış.
    Çevrende varsa OEM makina sahibi, kule tipi işlemci soğutucusu takerken üzerindeki bu orjinali çıkartmak zorunda kalıyorsun.
    Varsa tanıdık bi arkadaşın kule tipi soğutuculu amd makinesi olan, ondan iste.
    Hepsi aynı zaten standart bunlar. Üstelik sadece 1 tanesi kırılmış, anakartı kasanın içinden çıkartmadan da montajını gerçekleştirebilirsin.
    He yoksa kimsede o zaman :http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/amd-cpu-s940-s939-islemci-fan-ayagi-138209243
    ucuz bişey, dert etmeye değmez.

teşekkürler için benim eski pc vardi 2008 lerden kalma duruyordu bodrum katında simdi çıkarttım anakart yuvası farklı gibi oda Asus Mxli bir modeldi

olurmu acaba ?

• Socket 754 ten sonraki bütün yataklar oluyor.
    Aynen ürün bu.
    Yalnız bunu takarken 4 vidayı da sökmen lazım.
    Montaj yaparken muhtemelen anakartı kasadan çıkartman gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayakliPC

Socket 754 ten sonraki bütün yataklar oluyor.
    Aynen ürün bu.
    Yalnız bunu takarken 4 vidayı da sökmen lazım.
    Montaj yaparken muhtemelen anakartı kasadan çıkartman gerekebilir.

teşekkürler yardım için eski ankartımdaki işlemci 940pin di

4 vidayı söktüm ankartı çıkartmama gerek kalmadı kasanın arkadaşı açık oldundan basitçe taktim. ama hafif oynuyordu bu eskisi oynamıyordu hiç işlemciyi oturtuktan sonra oynama gitti sabitlendi baya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 16 Ocak 2015; 18:16:50 >

• Basligi gorunce istemsizce guldum gecmis olsun bu arada sorunun cozuldugune sevindim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sana bir öneri Bir el komprasörü bulup kasayı temizle bence çok fazla tozlanmış
  • evet hocam bende yapıcam zaten 2-3aydir hiç ellemedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.