Şimdi Ara

ASUS M3A78-EH overclock olmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • biostan okadar aramama rağmen voltaj ayarlarını bulamadım.overclock bölümünde manual'i seçtiğimde mhz ayarı pasif oluyor.amd overdrive'la da olmadı.ne yapmalıyım eski anakartım dandikti onla oluyordu.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niksaçmabişeybence -- 9 Mayıs 2015; 2:55:01 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niksaçmabişeybence -- 9 Mayıs 2015; 2:55:31 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niksaçmabişeybence -- 9 Mayıs 2015; 2:55:20 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niksaçmabişeybence -- 9 Mayıs 2015; 2:54:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: amd_ati

amd overdrive açılırken bunu yazıyor.

1)her anakart voltaj verdirmeyebilir.
    2)o gördügün overdrive daki ekran yaptığın tüm faaliyetlerin senin sorumluluğunda olduğunu söylüyor ve sende tamam diyerek programı açıyorsun.
    3)ramleri 1066 alsanda işlemcin am2+ ve am3 olmadıktan sonra bi işe yaramaz.800 de çalışır.
    4)bu konuları anlayan birçok kişi var ama senin bu ısrarcılığını anlamadım.sadece tek mesaj yazıp onu editlesen daha iyi olurdu.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niksaçmabişeybence -- 9 Mayıs 2015; 2:55:45 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niksaçmabişeybence -- 9 Mayıs 2015; 2:56:21 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niksaçmabişeybence -- 9 Mayıs 2015; 2:56:38 >
  • voltaj kilidi diye bişey yok arkadaşım. Çarpan kilidi o. İşlemcin black edition değilse çarpan kilidi açık değildir.
  • biosu güncelledinmi
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niksaçmabişeybence -- 9 Mayıs 2015; 2:55:57 >
  • bu forumda diğerlerinden daha fazla kişi olsada yardımlaşma çok az.
  • quote:

Orjinalden alıntı: amd_ati

bu forumda diğerlerinden daha fazla kişi olsada yardımlaşma çok az.

Hocam yanlış düşünüyorsunuz. Anakart sizin elinizde ve yapacağınız biosu detaylı şekilde karıştırmak. Asus un aynı anakartı bizde olmadan size detaylı bilgi verebilmemiz biraz zor tabi. Nette anakartınız hakkında bulabildiğim birkaç resim var umarım işinize yarar. Hocam birde şunu belirteyim eğer siz oc dan anlıyorsanız ve işlemci voltajını bilinçli olarak artırıyor ve sonuç alamıyorsanız bu daha önce başıma gelmişti. ASUS PK5-SE anakartım ve e5200 işlemcim vardı. Oc konusunda yeteri kadar deneyimim var ve herşeyi doğru yapmama rağmen işlemci voltajı 2.0 da seçili olsa bir kademe yukarı çıkmıyordu. Bios güncellemeleri, farklı işlemci denemem de fayda etmedi. Asus anakartlarda bu tip rahatsızlıklar olabiliyor. ileride çıkacabilecek diğer bios sürümleri ile sorun çözülebilir. Amd konusunda Çok üst düzey anakart almayacaksanız gigabyte öneririm. Asus amd giriş seviyesi anakartları pek önemsemiyor sanırım.

• Birde aklıma gelen farklı birşey var. Eğer windows üzerinden Amd overdrive yazılımı ile basitte olsa müdehalede bulundu iSeniz, biosta o kısımların pasif ve kullanım dışı kaldıgını duymuştum. Tabi bu bilgim kesin değil çünkü en son kullandığım amd x3 720 ve Asus M3a78-t İdi ve bu tip sorunlar kesinlikle yoktu. saygılar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.