Şimdi Ara

Asus laptop touchpad çalışmıyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi sorunumdan bahsedeyim. Öncelikle geçenlerde bilgisayarımın termal macununu yenilemek için bişgisayarın içini açtım. Hazır bilgisayarın içini açmışken şarj soketinin lehimlerini tazeliyim dedim ama asıl lehim çok küçük bir kum tanesi kadar olan lehim parçadına da kaydı sanırım, bende içimden birşey olmaz bu kadardan dedim geçiştirdim. Sonra sıkıntı varmı diye bataryayı anakarta takıp şarj kablosunu bilgisayara bağladım (şarj ışığının yanıp yanmadığını gözlemek için). Ama o an ilginç bir durum oldu ve diğer ışıklarda yanmaya başladı bilgisayarı açmadığım halde (zaten de açamam çünkü parçaları daha toplamamıştım). Ama kabloyu tekrar çekip taktım ve sadece şarj ışığı yandı. Sonra laptopu geri topladıktan sonra touchpad çalışmaz oldu birde oyun oynarken ara sıra usb mouse takılıyo ve bilgisayar 5-10 saniye boyunca kasıyo ve tekrar normale dönüyor. Acaba bu durumun şarj soketine etmiş olduğum müdahaleyle alakası varmı? Biraz uzun oldu ama okuyup cevaplarsanız çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNightMare. -- 15 Haziran 2018; 23:35:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar konuyu up luyorum, bilgisi olan birisi varsa lütfen ilgilenebilirmi acaba?

• Touchpad 'in flex kablosunu takmamışsınız.

• muhsin kamer kullanıcısına yanıt
    Touchpad kablosu takılı, teyit etmek için kaç kere çıkarıp taktım hatta.

• Touchpad sürücüsünü donanım aygıtlardan kontrol ediniz.

Bilgisayara tertemiz format atıp driver kurmasam bile touchad çalışıyordu. Yazılımsal birşey olduğunu sanmıyorum. Laptopun içini açmadan önce sıkıntısız çalışıyordu yani.

• TheNightMare. T kullanıcısına yanıt
    Flex kablo takılıysa donanımsal sorun yok.

Laptop da sökmeden önce çalışıyorsa, yazılımsal sorun da yok.

Demek ki... Cihaz da sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 20 Haziran 2018; 15:52:11 >
    Ama touchpad çalışmıyorr :( 🤔

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.