Şimdi Ara

ASUS LAPTOP ÇÖZEMEDİĞİM SORUN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Tamam O zaman Daha Öncede Dediğim Gibi Servise Gönder Servise Sonuna Kadar Güvene Bilirsin Ama Cepte 400-500 Hazır Tutmalısın Servis Tertemiz Yapar Verir Kuşkun Olmasın Aynı Kalitede Ekran Takacaklardır Ekranın Hd ise 500 Tutar Ama Ekran Diyrum Bak Ekran Kartı Değil Normal Ekransa 300-taş çatlasın 350
  • N56 kronik sorunlarla dolu cihaz. Alırsam yine asus N serisi alırım. Bi kaç cihaz dolaşdım yine asus.
    Menteşe kıılıyor şuan kırık kullanıyorum.
    Sizdeki sorun gibi sorun oluyorda ekran ka ıncalanmıyor bizde pc mavi ekran verip kapanıyor.
    Garanide değişmeyen parça kalmadı yine aynı.
  • Selamlar, yakın zamanda ikinci el Asus K550J model laptop aldım. Aynı sorunu yaşıyorum. Çözebildiniz mi siz ne olduğunu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azadeyabgu

Selamlar, yakın zamanda ikinci el Asus K550J model laptop aldım. Aynı sorunu yaşıyorum. Çözebildiniz mi siz ne olduğunu?
    Sorun nedir hocam tam olarak?
  • V1CT0RY kullanıcısına yanıt
    Her şey normal çalışırken bir anda ekranda karıncalanma gibi bir şey oluyor ve bu şekilde donup kalıyor. Sistem de donuyor. (Sistemin de donduğunu sesli bir şey açıkken ses de gidince anladım.) Açma kapama tuşuna basıp kapatıp açtığımda normal açılıyor ve düzeliyor. Ne zaman bu sorunun ortaya çıkacağı belli olmuyor. 3 gün hiç yapmadığı da oldu, 1 saat aralıklarla yaptığı da oldu. En son harici RAM'den şüphelenip çıkardım. RAM'i çıkardığımdan beri bu sorunu yaşamadım ama bir şey söylemek için henüz erken çünkü RAM'i çıkaralı 3 gün oldu ve toplamda 5 saat kadar anca çalıştı.

• Hdd de bad sektör var ise artık ömrünün dolduğu anlamina gelir ve değiştirmek gerekir yazılımla falan olmaz o işler olsa bile en fazla birkac hafta götürür. Ekrandaki bozulmalarda sicakliktan kaynaklı oluyor bu sekilde kullanma sistemi ciddi sonuclari olabilir. Kaliteli bir termal macun ile bakim yap tavsiyem Cooler Master Mastergel Maker pro nano al anında farki görürsün 50 lira gibi bir fiyati vardi en son ama kesin çözüm olur. Bende de Asus n550jk vardı isinmadan kaynaklı ayni sorun oluyordu 95 dereceden 75 dereceye kadar indirmeyi başarmıştı ki piyasada herkesin önerdiği kaliteli diye adlandirilan termal macunlar ise yaramamıştı o laptopta. Sen hesap et yani. Ama hdd değişimi de sart tavsiyem ssd ye geçmen yönünde

• quote:

Her şey normal çalışırken bir anda ekranda karıncalanma gibi bir şey oluyor ve bu şekilde donup kalıyor. Sistem de donuyor. (Sistemin de donduğunu sesli bir şey açıkken ses de gidince anladım.) Açma kapama tuşuna basıp kapatıp açtığımda normal açılıyor ve düzeliyor. Ne zaman bu sorunun ortaya çıkacağı belli olmuyor. 3 gün hiç yapmadığı da oldu, 1 saat aralıklarla yaptığı da oldu. En son harici RAM'den şüphelenip çıkardım. RAM'i çıkardığımdan beri bu sorunu yaşamadım ama bir şey söylemek için henüz erken çünkü RAM'i çıkaralı 3 gün oldu ve toplamda 5 saat kadar anca çalıştı.
    Bir anda karincalaniyor gibi oluyor dediğin aşırı ısınmadan kaynakli ekran karti gücü kesmiyor ve çalışmaya devam ediyor daha da ısınıp "kritik eşiği geçince ekran karti ben gidiyorum kendine iyi bak" dercesine veda etmeye hazırlandığını soyluyor sana. Durum iyi degil yani o şekilde kullanma cihazı

• KahveDüşkünü kullanıcısına yanıt
    Rami çıkarıp değiştirdim ve üstünden 3 aydan fazla zaman geçti. Bu üç ay zarfında yoğun kullandım ve sadece 1 kez bu sorunu yaşadım. Öncesinde neredeyse günde 2 - 3 defa yapıyordu. Bilgisayarda hiç ısınma durumu yok bu arada. AIDA 64 ile test ettim.
    Bad sektör olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Isınma problemi yok diyebilirim, bilgisayar hep soğuk neredeyse, ısısını da test ettiğimde normal görünüyor. Aldığım kişi termal macun yaptığını söylemişti. Macun olup olmadığı anlaşılabilir mi? Çok teşekkür ederim ilginiz için.
  • quote:

Bad sektör olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Isınma problemi yok diyebilirim, bilgisayar hep soğuk neredeyse, ısısını da test ettiğimde normal görünüyor. Aldığım kişi termal macun yaptığını söylemişti. Macun olup olmadığı anlaşılabilir mi? Çok teşekkür ederim ilginiz için.
    Isınma sorunu yoksa macun sürmüştür bir sorun çıkana kadar bu şekilde devam et kurcalama hiç, boşa masraf olur.

Bad sector için Hdd Tune programını indir ve HDD'yi taraf orada kırmızı kutucular bad sector olduğunu belirtir. Ek olarak HDD Sentinel'i de indir oradan HDD'nin sağlık, sıcaklık ve diğer değerlerini anlık olarak görebilirsin.
  • quote:

Rami çıkarıp değiştirdim ve üstünden 3 aydan fazla zaman geçti. Bu üç ay zarfında yoğun kullandım ve sadece 1 kez bu sorunu yaşadım. Öncesinde neredeyse günde 2 - 3 defa yapıyordu. Bilgisayarda hiç ısınma durumu yok bu arada. AIDA 64 ile test ettim.
    Soğuk lehim varmış o zaman ram'de, değiştirmen iyi olmuş. 1 kez bile bu sorunu yaşamaman gerek, ramlari de test et bir ara. Önemli bir iş sırasında bu sorunla karşılaşıp maddi kayba uğramaktan kurtulursun.
    İndirip deneyeceğim. Çok teşekkür ederim.
    Çıkardığım RAM'i kardeşimin bilgisayarına taktık, 4-5 aydır sorunsuz kullanıyor. Onun RAM'i de ben aldım. Dün bir kez bugün de bir kez yine yaptı aynı sorunu. İkisi de online ders sırasında oldu. Dün sunum yapıyordum bir de :( Çok canımı sıkıyor bu durum şuan.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.