DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
asus kamera da ters görüntü
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
21
Cevap
0
Favori
87.576
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Asus >> asus kamera da ters görüntü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      63 Mesaj
      04 Nisan 2008 05:03:35 Konu Sahibi
      asus f3sv 240 dr biligisayarımın kamerası bazen kendiliğinden ters oluyo bazen düzeliyo bazen hala ters gönderime devam ediyo.bazı sitelerde model farklılığından dolayı sürücünün değişmesi gerektiği yazılmış.ama asus sitesinden yeni indirdiğim driverlarda sorunu halletmedi.bu sounu yaşayan ve düzelten arkadaş varsa yardımını bekliyorum.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Çavuş
      63 Mesaj
      04 Nisan 2008 15:43:58 Konu Sahibi
      google deki çıkan yerlerden anlatılan şekilde sorunu halletmeyei denedim fakat başarılı olamadım.asusun sitesine yönlendirmiş zaten sürücü için ordan bilgisayarıma uygun olarak bulduğum driverlar bir türlü olmadı.bu sebepden dolayı nerdeyse servise gönderecem bilgisayarı msn de kamerayı hiç bir türlü kullanamıyorum ters görüntü verdiği için

|
      |

• Binbaşı
      1460 Mesaj
      04 Nisan 2008 16:45:05
      aynı modeli bende kullanıyorum bazen bendede kamera ters duruyo kamera dönebildiğnden dolayı bu durum var msn de veya life frame den ayarlayabilirsn

|
      |

Leon St Style Plus---Fazer 800 Abs---Nikon D300
    • Çavuş
      63 Mesaj
      06 Nisan 2008 22:00:21 Konu Sahibi
      ayarlandanda yapamadım arkadaş ya ayarlar kayıtlı durmuyoki kapatdığımda eski heline geri geliyor.bu sorunla karşılaşıp halletmiş bi arkadaş varsa yardımını beklyorum

|
      |

• Yarbay
      2075 Mesaj
      07 Nisan 2008 15:27:05
      Aynı sorun bende de vardı. Kasa çatlamasından dolayı servise göndermiştim 2 hafta önce. Bugun aradım.Kargoya veriliyormuş.Değişen yerler var mı dedim.. Evet dediler..Topcase(üstkasa yani çatlayan aksam) ve kamerayı değiştirmişler.Demekki kameradaki ters düz görüntü olayı donanımsalmış..Servise gönderin bence..

|
      |

Ey Türk! .. Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe,Senin ilini ve töreni kim bozabilir...
    • Yarbay
      3196 Mesaj
      08 Nisan 2008 20:09:56
      Arkadaşlar bendede kamera tersti.Sorunu çözdüm bilginize.
      Şöyle ki;
      Lifeframe programını çalıştırdığınızda görüntü ters evet sizin orada yapacağınız şey en sağda anahtar şeklinde advanced setting var ona gelip çıkan capture device modunda mirror mode var ona tıklamanız.Sonra programı kapatıp tekrar açmanız sorun giderildi.
      Sonra n.book'unuza rest atın.
      Bende sorun yok şuan.

|
      |

> Forumun Alper Abisi <
      > Starcraft II CE <
      > Core i7 990X / ASUS P6X58D-E / ASUS GTX480 /Cooler Master HAF X 942 / 2TB Barracuda® XT Sata 3.0 64MB 7200Rpm Hdd / Kingston 24gb Hyperx 1600MHz / Thermaltake 1000w

• Yarbay
      2075 Mesaj
      08 Nisan 2008 22:52:04
      quote:

Orjinalden alıntı: Baracuda

Şöyle ki;
      Lifeframe programını çalıştırdığınızda görüntü ters evet sizin orada yapacağınız şey en sağda anahtar şeklinde advanced setting var ona gelip çıkan capture device modunda mirror mode var ona tıklamanız.Sonra programı kapatıp tekrar açmanız sorun giderildi.
      Bende sorun yok şuan.

benim sorunum öyle değildi. o yüzden servise bildirmiştim. durduk yere benimki msnde ters oluyordu. bi kaç saniye içinde en az 5 kere ters düz oluıyordum..Servis değiştirmiş.Yarın elime ulaşacak bilgisayar. nasıl bişey oldu merak ediyorum..

|
      |

Ey Türk! .. Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe,Senin ilini ve töreni kim bozabilir...
    • Çavuş
      63 Mesaj
      09 Nisan 2008 15:37:25 Konu Sahibi
      benimkide msn de 5 6 kere ters oluyo düzeliyor kendiliğinden ama çok rahatsız edici.
      zaten arkadaşın anlatdığı gibi yapmaya çalışdım olmadı.galiba benim asusa servis yolu gözüktü

|
      |

• Er
      10 Mesaj
      08 Mart 2011 15:06:44
      asus f52q laptopa format attırdım kamera ters gösteriyor.windows 7 32bit driver bulup yükledim halledemedim.başına gelen yokmu yardım bekliyorum

|
      |

• Yarbay
      11209 Mesaj
      12 Mart 2011 12:28:37
      Bende de var,uğraşma fazla arkadaşım bu seri zaten komple sorunlu.

|
      |

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
      VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
      Ford Fiesta 1.5 TDCI Trend
      Ford Fiesta 1.4 TDCI Titanium
    • iOS Beta Kullanıcısı
      18625 Mesaj
      14 Haziran 2011 15:43:55
      quote:

Orijinalden alıntı: Asonas

Şöyle ki;
      Bende sorun yok şuan.

deniyorum bakalim

|
      |

• Onbaşı
      34 Mesaj
      16 Haziran 2011 00:55:53
      Yapmanız gereken Aygıt yöneticisinde kameranızı bulmak ve ardından çift tıklayarak açacağınız sayfada Donanım kimlikleri başlığı altındaki numaraları kontrol etmek ve daha sonra indirilebilir durumdaki pek çok sürücü içinde bu numaralara (PID) uygun olanı indirmek

|
      |

• Er
      6 Mesaj
      12 Eylül 2011 20:19:10
      Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı çıldırma derecesine geldiğim anda sebebin ne olduğunu buldum "asus virtual camera" bilgisayarımızda yüklü ise bu programı "program ekle/kaldır" dan kaldırın hatta mümkünse "asus virtual camera" programını hiç kurmayın ve aşağıdaki adımları takip edin

aygıt yöneticisinden kameranın özelliklerini açın
      ayrıntılar sekmesinden donanım kimliklerini bulun

asus sitesindeki driver seçeneklerinden uygun olanı seçin indirin

eski sürücüleri aygıt yöneticisinden ve program ekle kaldır dan silin son olarak yeni sürücünüzü kurun hayırlı olsun :)

ayrıntılı bilgi için

http://support.asus.com...3B-5B91-50900D9F0041&t=2

• Er
      4 Mesaj
      08 Kasım 2011 23:22:43
      Msn den Görüntü ve Ses ayarlarında kamera ayarları var. Oradan Vertical tickini kaldırın...

|
      |

• Er
      3 Mesaj
      18 Nisan 2012 22:55:29
      delisedat paylaşmış olduğun bilgiler gerçekten çok işime yaradı.şuanda webcam ı sorunsuz kullanabiliyorum.çok teşekkürler :)

|
      |

• Onbaşı
      25 Mesaj
      03 Eylül 2012 15:37:08
      quote:

Orijinalden alıntı: delisedat

Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı çıldırma derecesine geldiğim anda sebebin ne olduğunu buldum "asus virtual camera" bilgisayarımızda yüklü ise bu programı "program ekle/kaldır" dan kaldırın hatta mümkünse "asus virtual camera" programını hiç kurmayın ve aşağıdaki adımları takip edin

eski sürücüleri aygıt yöneticisinden ve program ekle kaldır dan silin son olarak yeni sürücünüzü kurun hayırlı olsun :)

ayrıntılı bilgi için

dediklerini harfiyen yaptım ama Usb.2.0 UVC VGA/1.3M/2.0 WebCam hatası veriyor sorun nedir acaba

• Er
      6 Mesaj
      25 Kasım 2012 05:59:00
      quote:

Orijinalden alıntı: MK3

Alıntıları Göster

dediklerini harfiyen yaptım ama Usb.2.0 UVC VGA/1.3M/2.0 WebCam hatası veriyor sorun nedir acaba

öncelikle cevap atmakta geciktiğim için üzgünüm

1. ihtimal: tam emin değilim ama kapağı sert kapatmadan yada düşme çarpma gibi bir darbeden dolayı kameranın soketinde oynama olmuş olabilir
      2. ihtimal: eski sürücü tamamen temizlenmediği için yenisi ile çakışıyor olabilir

not: sorunu çözdüysen bilgi olarak paylaşırsan sevinirim

• Onbaşı
      25 Mesaj
      03 Şubat 2013 15:21:39
      quote:

Alıntıları Göster

öncelikle cevap atmakta geciktiğim için üzgünüm

1. ihtimal: tam emin değilim ama kapağı sert kapatmadan yada düşme çarpma gibi bir darbeden dolayı kameranın soketinde oynama olmuş olabilir
      2. ihtimal: eski sürücü tamamen temizlenmediği için yenisi ile çakışıyor olabilir

not: sorunu çözdüysen bilgi olarak paylaşırsan sevinirim

öncelikle geç cevap verdiğim için üzgünüm sorunu 2.ihtimal ile çözdüm çok teşekkür ederim:)

• Çavuş
      95 Mesaj
      21 Şubat 2013 23:08:50
      quote:

ayrıntılı bilgi için

Arkadaşım gerçekten paylaşımın için çok teşekkür ederim. Sayenizde hem kendimize bir şeyler katıyoruz hem de cebimizden bir şeyler eksilmiyor Saygılar...

|
      |

• Er
      1 Mesaj
      11 Kasım 2013 16:22:59

eski sürücüyü nasıl tamamen temizleyebilirim bu konuda yardımcı olur musunuz

|
      |
      Bahsedilenler: delisedat , MK3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.