Şimdi Ara

Asus K56CB-XX274D nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    aranıza yeni katılan bir üyeyim.sonunda ben de kararsızlığımı giderebilmek adına görüşlerinize başvuruyorum.öncelikle belirtmeliyim ki birçok farklı model ve markayla kıyasladığım ancak en çok içime sinen makine olması sebebiyle fikirlerinize sunduğum bir bilgisayardır.asus dışında lenovo z500 ve z580 serisinin benzer donanımdaki ürünleriyle kııyasladım.tasarım olarak iki marka da hoşuma gidiyor fakat ikisini de kullanmadığımdan emin olamıyorum.bütçemi 1300-1800 tl aralığında tutmuştum.f/p benim için en önemlisi.ben oyun oynayan birisi değilim.ama gerektiğinde oynayabilmeliyim.ağır grafik programları da kullanmıyorum.ancak aldığım ürün beni ileriye yönelik olarak idare etsin istiyorum.sizler ne dersiniz.
    Asus K56CB-XX274D Laptop
    Model Asus K56CB-XX274D i7-3537U 2.0Ghz 8GB 1TB 4GB VGA 15.6 Freedos Notebook
    İşlemci Cinsi 3. Nesil Intel Core i7-3537U 2.0Ghz Turbo Boost 3.1Ghz 6Mb
    Chipset Intel HM76
    Sistem Belleği 8 GB 1600 Mhz (4GB+4GB)
    Sabit Disk 1 TB 5400rpm 2.5" Sata
    Ekran Boyutu 15.6" HD Led 1366x768
    Ekran Kartı Belleği 4GB Paylaşımsız
    Grafik İşlemcisi NVIDIA GeForce GT 740M
    Optik Sürücü 8x Super Multi Dvd-Rw
    İşletim Sistemi Freedos
    Webcam 1.3 Mega Piksel
    Kart Okuyucu 2 in 1 (SD/SDHC)
    Wirelles 802.11b/g/n
    Bluetooth Versiyon 4.0
    Ethernet 10/100/1000
    Hdmı Var
    Usb Portu 2 x USB 3.0 - 1 x USB 2.0
    Vga Portu 15 pinli VGA video konnektörü
    Parmak İzi Okuyucu Yok
    Klavye Numerik Q TR
    Touchpad Çok Fonksiyonlu Touchpad
    Güç Adaptörü 19 V DC, 4.74 A, 120W
    Paket İçeriği Notebook, Şarj Aleti, Pil
    Boyutlar 38.0 x 26.6 x 2.25
    Ağırlık 2.3 kg
    Garanti Süresi 24 Ay Resmi Asus yetkili servisi

• Gerçekten çok iyi bir seçim yapmışsın. Özellikle ileriye yönelik olması ve taşınabilirliği çok dikkat çekici...
    Kullanan bir arkadaşım var ve çok memnun olduğunu söyledi.
    Bu gün aşağıdaki sitede de kampanya başlatmışlar ve gerçekten baktım şu an daha ucuz satan yok...

http://www.indirimkenti.com/Products-URUN2565177-asus-k56cb-xx274d-i7-3537u-20ghz-8gb-1tb-156-hd-led-4gb-vga-dos.html
  • yorumunuz için teşekkürler.zaman içinde yine bu forumda bu makinayla ilgili birtakım olumsuz yorumlar okusam da daha fazla içime sinen bir makina bulamadım.tasarım açısından ve f/p olarak da bunu çok beğendim.bugün üsküdar'daki ebrar bilgisayar'a gidip almayı düşünüyorum.deneyimlerimi paylaşırım.
  • O zaman hayırlı olsun şimdiden. Aldıktan sonra bir inceleme yaparsan hoş olur. Ya da en azından batarya süresi(prize takılı değilken internet kullanımında ne kadar süre gittiği) hakkında bizi bilgilendirebilirsen sevinirim :).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne kadar kötü bir forum kullanıcısı olduğum ortada.6,5 yıl sonra cevap yazdığım için affedin.aldığım laptop taş gibi çıktı.hala aynı makineyi kullanıyorum.ssd ile performansını daha iyi bir noktaya taşıdım.windows ile birlikte mac dahi kurulu şu anda laptopta.mac ile final cut bile gayet tatmin edici düzeyde çalışıyor.3 ay önce orijinal adaptörü ömrünü doldurdu.2.el orijinali ile yeniledim.batarya ise küçük ilk 5 yıl beni üzmedi diyebilirim.şu anda full haliyle 40 dakika ancak gidiyor.onu da yenilemek istiyorum.bu makinenin bence tek problemli kısmı ise hoparlörü laptopun altına yerleştirmiş olmaları.laptopun kendi sesini kullanırken mutlaka altına yükselti koymak gerekiyor ki ses boğulmasın.evdeyken 2+1 bağladığım için,dışarıda çalışırken de kulaklık kullandığımdan dert olmadı.günümüz ekonomik şartlarında artık iyi bir donanımdaki ve sağlam kasa yapısındaki laptopların i5 işlemcili modelleri dahi 5-6 bin tl aralığına gelmişken gerçekten şanslıymışım bu makineyi alırken.sonuç itibariyle bugün yeni bir makine alacak olsam yine tercihim asus olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.