Şimdi Ara

Asus K56cb-XO029d SSD TERFİSİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
6.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Söz konusu cihazı bugun aldım. Cihazda 750 gb hdd var. Ancak asus.com üzerinde K56 serisi cihazlarda sdd ve hdd nin bir arada bulunduğu modellerde mevcut
    (500GB HDD 5400 With 24 G SSD 750GB HDD 5400 With 24 G SSD 1TB HDD 5400 With 24 G SSD gibi. Kaynak )

Merak ettiğim
    1- bu cihazlarda 2 tane harddisk yuvası mı mevcut yoksa ssd takmak için dvd sürücüyü mü çıkartmak gerekiyor
    2- oyun oynayan biri değilim oyun dışında performansa ssd nin çok faydası olur mu?
    3- Daha iyi performans için Windows 7 mi yüklemeliyim Windows 8 mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ormuh -- 30 Mayıs 2013; 23:14:33 >

• Merhaba,

Öncelikle cihazınız hayırlı olsun. cihazda tek hdd yuvası mevcut ssd takmak için hdd yada optik sürücüyü sökmeniz gerekecek. SSD sürücü sadece oyunlarda değil genel sistem performansını fazlası ile etkilecektir bu farkı gözle bile görebilirsiniz. Windows 8 performans ilk açılış kapanış gibi durumlarda windows 7'ye oranla daha iyi fakat tek sorunu kullanıcı arayüzü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAK! -- 31 Mayıs 2013; 9:47:53 >
  • teşekkür ederim. ssd olayı şimdilik kalsın.:) Windows 7 de bazı sürücüleri bulamadım sitedeki tüm sürücüleri yüklememe rağmen aygıt yonticisinde yüklenmeyen aygıtlar görünüyordu. Windows 8 yükledim süper çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ormuh

teşekkür ederim. ssd olayı şimdilik kalsın.:) Windows 7 de bazı sürücüleri bulamadım sitedeki tüm sürücüleri yüklememe rağmen aygıt yonticisinde yüklenmeyen aygıtlar görünüyordu. Windows 8 yükledim süper çalışıyor

Windows 8.1 güncellemesi ile başlat butonuda geri gelecek zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: ormuh

teşekkür ederim. ssd olayı şimdilik kalsın.:) Windows 7 de bazı sürücüleri bulamadım sitedeki tüm sürücüleri yüklememe rağmen aygıt yonticisinde yüklenmeyen aygıtlar görünüyordu. Windows 8 yükledim süper çalışıyor

merhaba hocam bende asus k56cbc notebook aldım ama bende win 7 de aygıt yöneticisinde bilinmeye aygıt saysı 7 bütün driverleri kurdgugum halde birde PCI Veri Alma ve Sinyal İşleme Denetleyicisi diye bir bilinmeye aygıt var siz nasıl bir çözüm buldunuz bilinmeye aygıtlara birde harıcı monitör baglayınca windows açılrken geyat güzel görüntü var ama hoşgediniz yazısnın ardından masaüstü görününce sararma oluyor nedendir acaba yardım edebilecek varsa sevinirim
  • usta0037 kullanıcısına yanıt
    Aynı laptop bendede var dediğin gibi,aygıt yöneticisindeki bilinmeyen aygıta sağ tıklayıp güncelleştir dersen o otomatik driverleri bulacaktır.
  • Gözcü 141 kullanıcısına yanıt
    yok hocam bulamıyordu dth diye bir driver varmış sitesinde ASUSUN onu yükledim düzeldi ama yazılımlarını begenmedim asusun dell ve samsung bu işi biliyor yazılımdana yana
    Bu laptop win 7 için stabil değil win8 için daha stabil kurdum gözümle gördüm.
  • hocam win 8i denemedim ama ne kadar stabil olursa olsun bence win 8 kadar uyuz bir isletim sistemi yok microsoftun tabiri caizse bedeva verseler almam üste para verirlerse düşünürüm :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Win 7 ye devam ben de win 7 de sistem boşta iken 1.350 gb çalışan uygulama vardı,bir türlü çözemeyince win 8 geçtim,ama bazı oyunlarda sıkıntı yarattı :(
    hocam onu bende anlamış degilim neyinesi 82 tane prgmrm var çalışan ama ssd takınc pek bi hissetmez oldum kasılmaları filan şimdilik memnunum ama m.h. si gerçekten berbatmış hiç ilgilenen yok inşallah sorun yaşamam birde oyun oynarken oyundanmı yoksa sistemsel bir sorunmu var anlamadım ama ekranın aydınlıgı habire degişiyor sadece benim ufaklık fifa 07 oynerken olyor ama digeroyunlarda olurmu denemedim daha olursa büyük kazık yedik ssd den bakalım ne olucak
    ssd ler fiyatlar pahalı biraz,ama oyun konusunda sıkıntı yaşamadım crysis 3 full ayarlarda oynadım sorun yok.
    HOCAM SSD Yİ KULLANINCA İNSAN FARKINI ANLIYOR HELE 20 SANİYEDE AÇILMASI YOKMU CİHAZIN NEYÖYLE DAKKALARCA BEKLE AÇILSIN KAPANSIN RESMEN İŞKENCE BENCE SADECE AÇILMA VE KAPANMA İÇİN BİLE SSD YE DEGER GEÇTİM OYUNU FİLAN İNTERNETE BİLE FAYDASI OLDU DAHA HIZLI BAGLANIYORUM NETTE
    SSD güzel de eksi hdd söküp yerine ssd takak güzel olur,SSD kaç gb
    128 trasncend 320 modeli eski hdd yi söküp taktım zaten çinden dvdrw yerine takılan aparatı sipariş ettim gelmesini bekliyorum eski hdd yi dvdrw yerine taklmak için hyprit dedklerindenmiş benim hdd ama ben ssd yi aldıktan sonra farkına vardım ziyanı yok zaten hyprit diskin ssd bölümü saırım 32 gb yetmezdi diye düşünüyorum
  • bende k55vj serisi var 750gb 7200rpm win8 de 10 snde açılıyor ssd daha takmadım vertec3 yatıyor kenarda
    güzel fikir dvdroma ssd takma
  • hannane kullanıcısına yanıt
    HOCAM İYİMİŞ 10 SANİYE NASIL YAPTINKİ BENİMKİ 20 SANİYEYİ BULUYOR SSDİYLE SANİYE TUTMADIM AMA YİRMİYE KADAR SAYDIM :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.