Şimdi Ara

Asus K555UB - (XO099T XO096T XO099D XO097T XO198T) Kullanıcıları Kulübü (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
491
Cevap
14
Favori
22.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben yillar önce kingston 4 gb ram takmistim. Basit zaten arkadaki kapaktan hemen takiliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • waybe kullanıcısına yanıt
    hocam biraz bekle derim her şey çok pahalı bu aralar

• Eyvallah hocam teşekkürler. Biraz daha bekleyelim.
  • Laptop şarj almamaya başladı tamamen kapandı, kapanmadan önce soketten elektrik kaçağı sesi geldi. Şarjı bitene kadar açık kaldı sonra kapandı. Soketten midir sorun sizce? Ekranda titreme filan olmadı.
    Öncelikle şarj aletini kontrol edin, bulabilirseniz başka bir şarj aleti ile deneyin. Şarj cihazının kablosu kopuk yada adaptörü arızalanmış olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam denedim başka şarj aleti ile de yine olmadı. Şu an tamamen kapandı pc iki şarj aleti ile de şarj almıyor.
  • Merhaba arkadaşlar. Hayırlı bayramlar. XO099D kullanıyorum. windows 10 , 12 gb ram, 240 gb ssd var.

GTA 5 aldım. Nvidia GeForce Experience üzerinden ayarları en düşük olacak şekilde optimize ettim. Performans modunda prize takılı oynuyorum. Oyun kasıyor. Çözümü nedir?

Şimdiden teşekkür ederim
  • gothamcity kullanıcısına yanıt
    Kasmaması lazım aslında hocam. Başka bir ayarda mı sıkıntı var acaba? Tam bir öneri de sunamıyorum ama.

Bilmiyorum ki ben de. Drive boosterdan güncellemeleri yaptım. Bilgisayar güncellemelerini yaptım. Aklıma da başka bir şey gelmiyor

Ekran kartı driverini silip tekrar yüklemeyi dene belki düzelir.
    Hocam bilgisayarda sıkıntı çıkmasın öyle ?
    O konuda bir şey diyemiyorum hocam ya, belki arkadaşların başka önerileri olur.
    Teşekkür ederim hocam tavsiyeleriniz için

• quote:

Orijinalden alıntı: gothamcity

Merhaba arkadaşlar. Hayırlı bayramlar. XO099D kullanıyorum. windows 10 , 12 gb ram, 240 gb ssd var.

GTA 5 aldım. Nvidia GeForce Experience üzerinden ayarları en düşük olacak şekilde optimize ettim. Performans modunda prize takılı oynuyorum. Oyun kasıyor. Çözümü nedir?

Şimdiden teşekkür ederim
    FPS düşmeleri oluyorsa normaldir ekran kartının gücü bu kadar yetiyor. Sürekli kasıyorsa soğutma sisteminde sorun olabilir. Kaliteli bir termal macun ve fan temizliği tavsiye ederim.
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam aldığımdan beri temizlik hiç yapmadım. Demek ki zamanı gelmiş

• Herkese merhabalar. XO099D modeli var bende de. Resimde görüldüğü üzere böyle bir sorunum var. Kapağı indirip tekrar kaldırınca bazen düzeliyor sonrasında tekrar oluyor. Acaba sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Daha önce bir kere garantiden panel değişimi sağlanmıştı, kronik menteşe sorunundan dolayı. Sonrasında garanti bitti ve böyle bir sorun oluştu. Uzun süredir böyle idare etmeye çalışıyorum. Ancak malum ekonomik sorunlardan dolayı yakın gelecekte bilgisayarı yenileyemeyeceğim için daha az bir zararla kurtulmaya çalışıyorum. Bu resim daha eski şu an görülen siyahlık ekranın üst yarısını kaplamış vaziyette.

• JINTON kullanıcısına yanıt
    Panelin sağ ledinde sorun var gibi görünüyor. Led tv tamircileri tamir edebilir ama çoğu pek uğraşmak istemez sormak lazım

Anladım hocam. Sorun ledde midir yani? Panelden anakarta giden flexte ya da panelin kendisinde sorun olabilir mi peki? Bu konuda fikriniz nedir? Şöyle bir durum var bu sorun sürekli değil dediğim gibi ve bu sorun olmadığında ekran gayet düzgün.

• quote:

Orijinalden alıntı: JINTON

Anladım hocam. Sorun ledde midir yani? Panelden anakarta giden flexte ya da panelin kendisinde sorun olabilir mi peki? Bu konuda fikriniz nedir? Şöyle bir durum var bu sorun sürekli değil dediğim gibi ve bu sorun olmadığında ekran gayet düzgün.
    Elbette olabilir hocam burada anca gördüğümüz kadarıyla yorum yapabiliriz. Fotoğrafta panel arkası led sönmüş görünüyor belki de arada yanıyordur o da olabilir. Kesin teşhis anca açıldığı zaman ortaya çıkar.
    Tamamdır hocam ilginiz için çok teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.