Şimdi Ara

Asus K555LN-XO116D ram yükseltme hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu linkteki bilgisayarı satın aldım fakat biraz yavaş geliyor 4 gb ram yetersiz kalıyor sanırım.

http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-k555ln-xo116d-notebook-pmu334070

Fakat sormak istediğim bir şey var ;

bu bilgisayara ekstra ram takmak için diğer rami söküp 8 gb ram mi takmam gerekiyor yoksa 2 slot mu mevcut ?

yoksa yükseltilemiyor ve 4 gb ram mi kullanmak zorundayım ?

bu modelden kullanan birisi yardımcı olursa çok sevinirim;eğer olmuyorsa ilk günden boşu boşuna ram satın alıp bilgisayarımı açmak istemiyorum.

• bende biraz önce sipariş verdim bu laptop'tan gayet uygun fiyata, bende merak ediyorum iki slot'mu var acaba, kullanan yorum yaparsa seviniriz...
  • Ben öğrendim belki işine yarayan olur ;
    4 gb on board ram varmış.Maksimum kapasitesi 4 gb olan 1 tane de ram slotu mevcutmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freaktoyou

Ben öğrendim belki işine yarayan olur ;
    4 gb on board ram varmış.Maksimum kapasitesi 4 gb olan 1 tane de ram slotu mevcutmuş.

yanlışın var dostum, kasanın arkasında bir kapak var onu çıkartıp 4 gb ram daha ilave edebilirmişiz, yani 4+4 yapılabiliyor, max bellek 8gb...
  • Bence aynı şeyden bahsediyoruz.
  • 4gb ram tam olarak nerede yetmiyor acaba özel programlarınız filan varmı ? Konuya gelicek olursak eliniz biraz yatkınsa rahatlıkla ram takviyesi yapabilirsiniz 1600mhz hızında almanız yeterli Aida64 ile ram slotunu kontrol edebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 31 Mayıs 2015; 12:38:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ram slotu 8 GB olamaz mı acaba çünkü 12 GB ram olan modeller var
  • Cihaz içerisinde onboard yani tümleşik 4gb ram var ve takılabilen tek ram slotu var ben 8gb taktım şu an 12gb olarak kullanabiliyorum, bilginiz olsun.
  • kobeumut K kullanıcısına yanıt
    Teknik özelliklerinde max 8gb ram yazıyor. 4gb kendi üzerinde geldiği için 4gb'de kullanıcı takabiliyor ve maks. 8gb olarak kullanılabiliyor şeklinde algıladım ben bu yazıyı ama 12gb destekliyor mu?

• Bazı yerlerde hatalı yazım oluyor yüm k555 serileri aynı tip anakartı kullanır ve işlemci ekran kartı gibi bileşenleri farklıdır. Boştaki tek slot 8 gb lık ram desteğini sunar yani toplamda 4+8 yapılabilir.

• wp-bykrm kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim. Ram seçiminde yardımcı olur musunuz peki? 4GB veya fiyatına göre 8GB düşünüyorum, 1.35v ddr3 1600mhz ve cl11 özelliklerine sahip bir ram bulmam gerekiyor sanırım fakat bir türlü bulamadım. Bulduklarım ya 1.5v oluyor, ya CL değeri farklı oluyor. İşin içinden çıkamadım, yanlış bir karar vermek istemiyorum.

• Aslında var. Arama motoruna bile 1600 mhz ddr3l ram yazarsanız çıkar cl11 notebook ramlari var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wp-bykrm -- 26 Nisan 2018; 12:22:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.