Şimdi Ara

Asus K53U-SX171D kullanıcı incelemesi. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
0
Favori
34.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bekmez

700tlye 0ı alınır mı?

Ben kampanya ile 599 TL den almıştım , kkartı / taksit ve dolar 1.82 TL dersen alınma ihtimali halen % 70 gibi diyebilirim. çok fazla PERFORMANS düşük diye sorunlar geliyor alan arkadaşlardan.

E450 - 2 GB DDR3 RAM - DDR3 HD 6320 ONBOARD VGA ( HDMI var ) , num lock - 15.6 " malzeme kalitesi gayet başarılı bir ürün diyebilirim. PİL süresi uzun ve +2 gb ddr3 ram ile 2 yıl götürür. hatta Lİnux kurarsanız multimedi olarak gayet başarılı makine.

HD FİLM - WEB - SANAL İŞLEMLER İÇİN İŞİNİZİ GÖRECEKTİR. Ben kampanya beklemenizi ( sonuçta 1 yıllık cihaz oldu ) tavsiye ediyorum eğer acil değilse :))
  • Merhaba;
    Ürünü almadan önce foruma bakayım dedim bu başlığı buldum..

1 saatlik araştırmamın sonucu, bu urun bugün itibariyle;

http://www.hizlial.com/u30.001.1196.0623/asus-k53u-sx3120-amd-e-450-165ghz-2gb-320gb-hd6320-156-w7starter-notebook çanta hediyeli..
    Havale / EFT: 682.25 TL (KDV Dahil) fiyatı.. Kargo ücretsiz..

Daha önce alışveriş yapmadım, nasıl bir yer bilemem ama aşağıdaki linkte ÇANTA + FARE + SOĞUTUCU ile birlikte
    http://www.teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=K53U-SX171D
    Havale ile : 743,62 ¨TL

Yine daha önce alışveriş yapmadığım bir yer..
    http://www.sadecenotebook.com/Urun/Asus-K53U-SX3120-AMD-E450-2-GB-320-GB-156-Win-7-Starter-pmu141483.html
    Sadece cihaz Havale / EFT 680,17 TL Ancak cihazla birlikte ÇANTA + FARE + SOĞUTUCU alırsanız 7.75 TL çanta + 22 TL logitech fare + 11.50 TL soğutucu = 42 TL ile birlikte cihaz;
    yaklaşık 722 TL'ye gelir.. Sahi kargo ücreti yaklaşık 12 TL. O zaman cihaz 734 TL oldu..

Gelelim benim yorumuma, düşünceme:

Hizlial %35 indirim yazmış. Bu tür yaklaşımları oldum olası hoş karşılamam ve şüpheyle yaklaşıyorum. Teknolojimarketim ise herhangi bir indirim olduğunu belirtmemiş. 740 TL'ye satıyor. Ben mi yanlış hesaplıyorum 682 TL'ye %35 indirimli satılan üründe yaklaşık 238 TL indirim yapıldığı anlamına geliyor.. 682+238 TL = 920 TL yapıyor. Bu fiyat hiç bir yerde yok..
    Peki %35 indirim nerede? (Bakınız: Hoca Nasreddin'in kedi - et fıkrası). Peki dürüstçe gerçek fiyatının üzerinden yapılan indirim yazılsa ne olur? Çok mu zor yani..

Fakat nereden alacağım konusu değil de, hangi modeli alacağım kafamı karıştırdı.. Kafamı karıştıran model ise;

Asus-X55U-SX012D-AMD-E-450-165-Ghz-4-GB-320-GB

Bu model 4 GB ram ve tek portu USB 3.0 destekleyen özelliği ile öne çıkıyor ve fiyatı: SadeceNotebook'ta 692 TL Asus-K53U modeliyle 12 TL fark ediyor.

Asus-K53U ile Asus-X55U'nun farkı Asus-X55U'da Win7 yok, FreeDos var + 2 GB ram fazla + Usb 3.0 var..

Win işletim sistemi olmamasını bir avantaj sayıyorum :)

O halde +2 GB ram ve Usb 3.0 ile birlikte 12 TL fark olması bu modeli cazip kılıyor..

Hızlı al Asus-X55U'da sözde %26 indirim yapmış hediye filan da yok. Fiyat havale - eft ile 771 TL
    http://www.hizlial.com/u30.001.1196.0625/asus-x55u-sx012d-amd-e-450m-165ghz-4gb-320gb-hd6320m-156-freedos-notebook

SadeceNotebook'ta ise fiyat 692 TL + yukarıda yazdığım seçenekli Çanta+Fare+Soğutucu ile birlikte 738 TL ediyor.. hadi 12 TL de kargo diyelim. Toplam maliyet: 750 TL. Sınırlı stok diyor. Arayıp teyit almadım.
    http://www.sadecenotebook.com/Urun/Asus-X55U-SX012D-AMD-E-450-165-Ghz-4-GB-320-GB-156-Freedos-pmu130197.html

PC depoda Asus X55u kargo hariç ve sadece cihaz 720 TL.. kargo bilgisi yok.. çanta+usb fare+soğutucu ile birlikte 755 TL tutuyor..
    http://pcdepo.com/asus-x55u-sx012d-notebook-urun8032.html

Eşimin ofis işleri, internet v.s kullanacağı performans beklentimizin olmadığı bir makina olacak. Hesap kitap yapacağı için sağda numerik tuşların olmasını tercih ettik. Zaten 4 GB ram var muhtemelen win7 kurarız diye düşünüyorum..

Siz olsanız hangi modeli nereden alırsınız?

Hoşça kalınız.

EK: Cevabı bekleyemedim daha fazla.. Bugün işi bitirmem gerekiyordu çünkü..
    K53U için yapılan yorumlara göre sipariş verdiğim bu modelin de problemsiz olması gerekiyor. Üstelik doğuştan 4 GB ram var. Böylece ram ilave edince cihaz kendine geliyor işini de halletmiş olduk. Fareyi kedi yedi bu yüzden Çanta + Soğutucu ile sipariş verdim. Havale seçeneği ve üyelik puanı ile kargo dahil 725,91 TL tutmuş oldu.. İnşallah doğru bir seçim yapmışımdır. Ürün elime geçince elimden geldiğince inceler paylaşmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverWolf -- 30 Temmuz 2012; 10:45:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

quote:

700tlye 0ı alınır mı?

Ben kampanya ile 599 TL den almıştım , kkartı / taksit ve dolar 1.82 TL dersen alınma ihtimali halen % 70 gibi diyebilirim. çok fazla PERFORMANS düşük diye sorunlar geliyor alan arkadaşlardan.

E450 - 2 GB DDR3 RAM - DDR3 HD 6320 ONBOARD VGA ( HDMI var ) , num lock - 15.6 " malzeme kalitesi gayet başarılı bir ürün diyebilirim. PİL süresi uzun ve +2 gb ddr3 ram ile 2 yıl götürür. hatta Lİnux kurarsanız multimedi olarak gayet başarılı makine.

HD FİLM - WEB - SANAL İŞLEMLER İÇİN İŞİNİZİ GÖRECEKTİR. Ben kampanya beklemenizi ( sonuçta 1 yıllık cihaz oldu ) tavsiye ediyorum eğer acil değilse :))

şu an darty de hediye çekiyle 625tlye gelecek kargo dahil. alınmalı mı? kardeşim için alacağım hiç amd kullanmadık eski laptopumuz intel t8100 işlemciliydi bide netbook n 550 işlemcili netbook kullandık.

• quote:

quote:

quote:

700tlye 0ı alınır mı?

şu an darty de hediye çekiyle 625tlye gelecek kargo dahil. alınmalı mı? kardeşim için alacağım hiç amd kullanmadık eski laptopumuz intel t8100 işlemciliydi bide netbook n 550 işlemcili netbook kullandık.

Güncel bir açılış yok , bence alınabilir ( + 2 gb ram eklersin )

netbook ile karşılaştrmaya gerek yok , genel olarak üstün . ısınma - pil ve günlük kullanım için yeterli bir cihaz ( hdmı - 3 adet usb 2.0 - num lock - 15.6" ekran )

• bakalım darty stokta bayağı var dedi. beklemedeyim az daha düşer mi diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456

quote:

Orijinalden alıntı: bjknn

arkadaşlar iyi forumlar.

gün itibariyle amd e450 dual core işlemcili asus k53u notebook aldım 719 tl ye. yaklaşık 5 saattir kullanıyorum. fakat bilgisayar acayip yavaş sadece internet kullanımında dahi 4. sekmede donuyor kapatmaya çalışıyor ki tarayıcı da chrome. tamam bu fiyata bu bunun bilincindeyim zaten oyun hiç oynamam ama bu kadar belirgin yavaş olması canımı sıktı iade hakkım var 27 sine kadar iade etmeli miyim? yoksa kullandıkça açılması gibi abes ama ihtimalce bir durum olur mu?

Dostum 0 dan temiz bir format at ve rami 4gb yap.. asus cihazi gereksiz bir ton uygulamayla baslangicta feci zorluyor..4gb ramin cokta acelesi yok sadece daha fazla performans alirsin..rami artiracaksan 64 bit windows kur ;)

bu 64 bit için extra windows mu edinmemiz gerekiyor, yoksa driver dvd leri içinde mevcutmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: fizisyen

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456

quote:

Orijinalden alıntı: bjknn

arkadaşlar iyi forumlar.

gün itibariyle amd e450 dual core işlemcili asus k53u notebook aldım 719 tl ye. yaklaşık 5 saattir kullanıyorum. fakat bilgisayar acayip yavaş sadece internet kullanımında dahi 4. sekmede donuyor kapatmaya çalışıyor ki tarayıcı da chrome. tamam bu fiyata bu bunun bilincindeyim zaten oyun hiç oynamam ama bu kadar belirgin yavaş olması canımı sıktı iade hakkım var 27 sine kadar iade etmeli miyim? yoksa kullandıkça açılması gibi abes ama ihtimalce bir durum olur mu?

Dostum 0 dan temiz bir format at ve rami 4gb yap.. asus cihazi gereksiz bir ton uygulamayla baslangicta feci zorluyor..4gb ramin cokta acelesi yok sadece daha fazla performans alirsin..rami artiracaksan 64 bit windows kur ;)

bu 64 bit için extra windows mu edinmemiz gerekiyor, yoksa driver dvd leri içinde mevcutmu?

Lisanslı windows gerekli :)) işletim sistemi olarak sadece LİNUX 64 bit pardus - ubuntu - mint sürümlerini tercih edebilirsiniz kullanım açısından.

dvd - ürün ile beraber gelmez. standart lisanslı starter 32 bit yüklü :(((

• bu ürünün ramini yükseltsek pes2012 oynayabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoNKaLe

bu ürünün ramini yükseltsek pes2012 oynayabilir miyiz?

HD 6320 - AMD VİSİON E 450 diye oyun - fps ve grafik testine bakarsınız

Rm genel performans ve onboard ekran kartı paylaşmını arttıracağı için % 10 / 15 peformans farkı zaten olacaktır.

WİN 7 64 BİT - GÜNCEL DRİVER - ATİ SÜRÜCÜLERİ İLE SORUN ÇIKMAYACAKTIR AMA KALİTE DÜŞÜK OLUR.
  • quote:

quote:

Rm genel performans ve onboard ekran kartı paylaşmını arttıracağı için % 10 / 15 peformans farkı zaten olacaktır.

WİN 7 64 BİT - GÜNCEL DRİVER - ATİ SÜRÜCÜLERİ İLE SORUN ÇIKMAYACAKTIR AMA KALİTE DÜŞÜK OLUR.

düşük ayarlarda kasmadan oynatır diyorsun yani. işlemci performansı az daha iyi olaymış süper olurmuş.

• quote:

quote:

quote:

düşük ayarlarda kasmadan oynatır diyorsun yani. işlemci performansı az daha iyi olaymış süper olurmuş.

EVET , OC olmuyor win 7 puanı 3.8 :(( sanırım CACHE BELLEK in düşük olmasıda dezavantaj

VİSİON 2 nesilde bunlarda aşıldı / aşılacak ve HD ONBORD VGA daha güçlü olacak. ben LİNUX MİNT ile full hd . mkv izliyorum , default win 7 32 bit te takılma oluyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

EVET , OC olmuyor win 7 puanı 3.8 :(( sanırım CACHE BELLEK in düşük olmasıda dezavantaj

VİSİON 2 nesilde bunlarda aşıldı / aşılacak ve HD ONBORD VGA daha güçlü olacak. ben LİNUX MİNT ile full hd . mkv izliyorum , default win 7 32 bit te takılma oluyor.

ben kurarsam win 7 64 bit kurarım sıkıntı çıkarmaz inşallah. evet işlemci değerleri çok düşük. internete girerken bile gpu kullanımı %80 ile %90 arası diyorlar doğru mu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben kurarsam win 7 64 bit kurarım sıkıntı çıkarmaz inşallah. evet işlemci değerleri çok düşük. internete girerken bile gpu kullanımı %80 ile %90 arası diyorlar doğru mu?

LİSANS sorununuz yoksa , 64 bit her konuda avanjlı olacaktır ( 4 gb ram görür sistem ) ilginç bir durum var e 450 + hd 6320 bu seride en iyisi olmasına rağmen " performans " kelimesine ters düşün bir durum var :((

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

LİSANS sorununuz yoksa , 64 bit her konuda avanjlı olacaktır ( 4 gb ram görür sistem ) ilginç bir durum var e 450 + hd 6320 bu seride en iyisi olmasına rağmen " performans " kelimesine ters düşün bir durum var :((

lisans sıkıntısı yok. 6 gb ram ile iyi olacağını düşünüyorum. performans sıkıntısı derken? ne gibi? daha önce intel b940 işlemcili onboard ekran kartlı msi marka laptopdan memnun kalmıştım. bundan onun performansını alamaz mıyız ki?

• @ SoNKaLe

EVET alırsınız ancak , kişisel yorumlarda farklı farklı ifadeler kullanıyorlar. beğenende var beğenmeyende. ben 599 tl olan kampanya ile aldım bu neden F / P olarak benim için en iyisi.

2 + 2 de yeterli olacaktır. hatta ddr3 ucuz diye 4 + 4 takan da var. win 7 nin HDD ye veri yazmasını da önlersiniz , sanırım RAM in ucuzluğu iyi oldu bizler için.
  • quote:

@ SoNKaLe

EVET alırsınız ancak , kişisel yorumlarda farklı farklı ifadeler kullanıyorlar. beğenende var beğenmeyende. ben 599 tl olan kampanya ile aldım bu neden F / P olarak benim için en iyisi.

2 + 2 de yeterli olacaktır. hatta ddr3 ucuz diye 4 + 4 takan da var. win 7 nin HDD ye veri yazmasını da önlersiniz , sanırım RAM in ucuzluğu iyi oldu bizler için.

ben 2+4 toplam 6 gb ram ve windows 7 64 bit yüklemeyi düşünüyorum. bu ürünle ilgili çok yorum okudum en dikkatimi çeken ve kafama takılan. internete giremiyorum çok kasıyor oldu. Gpu %80lere çıkıyor chrome açıkken dediler onun dışında ürünü çok beğendim. normalde amdye karşıyım ama bu ürünü beğendim. eski laptop kadar performans alacaksam süper olur bu fiyata

• quote:

quote:

@ SoNKaLe

ben 2+4 toplam 6 gb ram ve windows 7 64 bit yüklemeyi düşünüyorum. bu ürünle ilgili çok yorum okudum en dikkatimi çeken ve kafama takılan. internete giremiyorum çok kasıyor oldu. Gpu %80lere çıkıyor chrome açıkken dediler onun dışında ürünü çok beğendim. normalde amdye karşıyım ama bu ürünü beğendim. eski laptop kadar performans alacaksam süper olur bu fiyata

ben multimedi ve web için ( güvenlik amaçlı ve genel performans ) 64 bit - win 7 üzerine LİNUX MİNT kurdum. açılma / kapanma ve web performansı başarılı.

skype de sorun yaşıyorum , win 7 ye geçiyorum sadece işim varsa :)) cihaz % 99 uyumlu linux ile

• quote:

quote:

quote:

@ SoNKaLe

ben multimedi ve web için ( güvenlik amaçlı ve genel performans ) 64 bit - win 7 üzerine LİNUX MİNT kurdum. açılma / kapanma ve web performansı başarılı.

skype de sorun yaşıyorum , win 7 ye geçiyorum sadece işim varsa :)) cihaz % 99 uyumlu linux ile

baya güzel bir cihaz öyleyse bu fiyata tam tercih edilebilir. tam f / p ürünü

• http://www.pcdepo.com/asus-k53u-sx171d-6gb-notebook-urun8194.html

şuanda 6gb ile satışta, f/p olarak alınırmı dersiniz ?
  • 6gb lık olan cıhazı kullanan varmı?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.