Şimdi Ara

ASUS K53SV-SX045R ile N53SV-SX065V hangisi ?? (çok acil fırsat)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bi notebook almayı dusunuyorum

bu iki note book arasında kaldım acaba hangisi almalıyım yada k53 serisi yorumlarını okudum ama n53 serisini bu modelini alıp ta kullanan arkadasları bulamadım acaba n serisinde bi sorun yada kronik şikayet ler varmı aşagıda link lerini veriyorum yardımcı olursanız sevnırım yarın almayı düşünüyorum bu arada vatan bilgisayarda yuzde 25 ınddırım varmıs tum urunlerde kaçırmayın derim.

1. n53 serisi http://www.istanbulbilisim.com.tr/n-series-n53sv-sx365r-asus-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,24389.html

2. k53 serisi http://www.mormani.com/urun/2da698e4359ec9cb24f91ec5a775d079/-ASUS-K53SV-SX045R-Intel-Sandy-Bridge-Core-i5-2410M-2.30GHz-4GB-500GB-15.6-inc-Notebook?ref=akakce&v=1.51.4

not: linkler bilgilendirme amaclıdır iki notebook uda vatandan almayı dusunuyorum

1.n53 serisi k53 e gore iyi bir seri ama kullanıcılar n53 ten dahacok mu şikayet ediyor ?

2.k53 ile oc yaparak gt550 seviyelerinde ısı sorunu olmadan rahat performans alan arkadaslar var oaynı performansı n53 seri ile alabılırmıyım ?

3.n53 te usb 3 var ve vatandaki gorevli arkadasın dedıgıne gore n53 de full hd ekran varmıs ben pek ınanmadım ınternette heryerde couznurluk 1080 degıl ama

yardımcı olursanız sevınırım iyi forumlar

• up lasam gece 3 oldu ama yarın 10 da alıcam laptopu goren arkadaslar bı fıkır verseler en azından ?
  • k 53 ne kadar vatanda?
    ve n53 ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: foodengineer1

k 53 ne kadar vatanda?
    ve n53 ne kadar?

k53 1368 liraya geliyor world 5 taksit

n53 1438 liraya geliyor world 5 taksit

ozellikler tıpatıp aynı kasa degişik n53 kasasının artıları eksılerı neler 53 ıle onları bılmıyorum forumda arstırdım ama n53 kullanıcıları daha cok sorun yazmıslar k53 e gore bılemıyorum :S
  • 365 r full hd ekran yok daha iyi bu fiyata.o bahsettiği 2000tl üstü ürünler başka yerde varsa ordan al istanbul bilişimi pek tasvip etmiyorlar oc yapılabilir 550m seviyesinde oyunlarda kullanılabilir. sistemi ve kartı kaldırır.n53 serisi pahalı k53 serisi orta sınıf başka yerler pahalı gelirse diğeride alınır özellikler aynı aşağı yukarı anasistemde aynı işlemcisi ekran kartıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

365 r full hd ekran yok daha iyi bu fiyata.o bahsettiği 2000tl üstü ürünler başka yerde varsa ordan al istanbul bilişimi pek tasvip etmiyorlar oc yapılabilir 550m seviyesinde oyunlarda kullanılabilir. sistemi ve kartı kaldırır.n53 serisi pahalı k53 serisi orta sınıf başka yerler pahalı gelirse diğeride alınır özellikler aynı aşağı yukarı anasistemde aynı işlemcisi ekran kartıyla

kasa olarak n53 daha şık duruyor ama bana boyle aman aman bı sogukluk gelmedı yerınde gordum vatanda ikisinide vatandan almayı dusunuyorum k53 unkasası ısı olarak daha soguk duruyor ama burda forumlarda n53 kullanıcıları daha cok sorun yasamıs k53 e gore anlamadım gitti nasıl yapsam
  • n53 ün üst ürünlerinde i7 lilerde bazı konularda yaşanmıştı bu pc yi fiyatı makul seviyedeyken önerirdik pahalı oldu geriye düştü pahalı n53 serilerinde osıkıntılar mevcut olabilir i7 li ısısnması normal ama ısınmada kişiden kişiye değişiyor arkadaşlar ısınıyor demekle olamz bir ölçüp buraya atsalarda ortak karara versen oyunda 75-80 bile ısısnıyor diyenler mevcut bu bir leptop için makul seviyedir ne ye göre ısınıyor bakmak lazım.k 53 lerin tutlmasının nedeni fiyatları ucuz normal seviyede çok öneriliyor ve alınıyorlar sıkıntı yok gibi bazıları bazı oyunlarda ısınsa bile bazı ufak rötüşlerle onlarında üstesinden gelinir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 17 Eylül 2011; 4:24:36 >
  • quote:

n53 ün üst ürünlerinde i7 lilerde bazı konularda yaşanmıştı bu pc yi fiyatı makul seviyedeyken önerirdik pahalı oldu geriye düştü pahalı n53 serilerinde osıkıntılar mevcut olabilir i7 li ısısnması normal ama ısınmada kişiden kişiye değişiyor arkadaşlar ısınıyor demekle olamz bir ölçüp buraya atsalarda ortak karara versen oyunda 75-80 bile ısısnıyor diyenler mevcut bu bir leptop için makul seviyedir ne ye göre ısınıyor bakmak lazım.k 53 lerin tutlmasının nedeni fiyatları ucuz normal seviyede çok öneriliyor ve alınıyorlar sıkıntı yok gibi bazıları bazı oyunlarda ısınsa bile bazı ufak rötüşlerle onlarında üstesinden gelinir.

Tabiki ısınma sorunlari değişiyor kisiden kisiye ama alanlar wifi takılması recovery gözükmeleri ve en cok sıkıntı olan ses kartı hoparlör sorunları çıkmış birde oyunlarda verim alamamışlar i5 540m n53 serisi ile takılma vs yasamışlar bı kaç kiside windows un gec acilmasidan sikayetciydi sadece 5 kisi sorunsuz kullanıyordu sorunlular 20 kisi felandi konuda cok kötüledim :) benim fikrim diyimde kavga çıkmasın ;) ama k53 dede hard disk ve DVD rom dan ses gelmeleri vs vardı oyle aman aman çeşitli sorun yazan görmedim forumda

• kaos genelde n53 ün i7 li serisinde özellikle hoparlör takılması vs oldu ekran kartında kasmalar ogeenelde olabilen proplem akran kartı optimustur bazern intel karttan harici karta geçiş yapmıyor onuda nvidianın programından bazı ayarlarla ve güncellemeyle ütesinden gelinebiliyor wiwfi takılması programla güncellemyle giderilebilir diye düşünüyorum ısısnma sorunu vs pek sorun edilmedi 540m kart arası geçiş sorunlarından bu sıkıntıları yaşadılar onlar aşılır sorunlar ayarlarını yapamdılar çoğ burdan yorum istedi.sen al hayırlısıyla kullan sıkıntı olursa teknoloji şans işi geri verme şansında var kısa sürede dene oyun oyna güncellemeleriyaptestleri yap buna hep birlikte karara verelim.kaos o sorunları benim arkadaşlarda yaşıyordu. pc geç açılıyordu güncelleme eksikleri filan bazıları pekde pc den anlamıyor hepsine rötüş yaptım şuan memnunlar pc lerinden ufak tefek rötüşlerle pc yi hızlandıra bilirsin benimki 30sn hazır konuma geliyor misal bazı yaptığım rötüşlerle bunlar üstesinden gelinir şeyler kronik sorunu olmasın yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 17 Eylül 2011; 4:47:46 >

• Tamam o zaman yarın n53 serisini alıyorum bende biraz anlarım üstesinden gelemedigim seyler olursa dh forum sagolsun :) teşekkür ederim ;)
  • n53 serisi kalmamıs turkıye genelı hıcbır vatanda alamadım ama k53 aldım ne yapalım :S
  • brakmazlar ki opc yi ama oda işini görür ana bileşenleri aynı zaten arkadaşta az önce kamera almaya gitti %50 ye varan indirim varmış çok ucuz fiyatlar bugün için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 17 Eylül 2011; 16:41:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaos87

n53 serisi kalmamıs turkıye genelı hıcbır vatanda alamadım ama k53 aldım ne yapalım :S

dostum k53 için vatanın sitesinde stokta yok yazıyor. sen nasıl temin ettin bu ürünü bilgilendirirsen memnun olurum.
  • başka mağadan sipariş ettirebilirsin vardır illaki yetkililerle konuş herhangi bir mağazadan ayarlatırlar sana gelir 2 gün içinde uzaklığına göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 17 Eylül 2011; 17:01:14 >
  • Bende K53 alacaktım maalesef Topkapı ve Gaziosmanpaşa'da(bir teşhir ürünü kalmış) tükenmiş, diğer yerler de uzak gitmeye gözüm almadı.Diğer kampanyaları bekleyeceğiz artık :)
  • k53 derim N53Lerin klavyesinden şikayet edenler oluyorve k53daha yeni bir serii n53de ki eksiklerin bazıları kapanmış Bana gore k53 daha şık Resimden çok değişik gorunuyor amaN53 Daha eski birseri olduğu ıcın kulanıcı desteği daha fazla suruculeri rahat bulunuyor hak53unde suruculeri rahahtbulunuyor onuda bil
  • quote:

Orijinalden alıntı: veto1214

k53 derim N53Lerin klavyesinden şikayet edenler oluyorve k53daha yeni bir serii n53de ki eksiklerin bazıları kapanmış Bana gore k53 daha şık Resimden çok değişik gorunuyor amaN53 Daha eski birseri olduğu ıcın kulanıcı desteği daha fazla suruculeri rahat bulunuyor hak53unde suruculeri rahahtbulunuyor onuda bil

veto nerden uyduruyorsun bunları klavye kişiden kişiye değişir çok memnun olanlarda var hem n53 eski seri değil fiyat segmenti olarak pahalıdır ve özellik olrak k53 serisinden daha öndedirler k53 serisi orta fiyat kullanıcıların beğenisine sürülmüş orta seviye pc lerdir fiyatları makuldur n53 de aynı fiyat olsa onlarda satılır en fazla 540m ekran kartını barındırır. n53 550m ve full hd versiyornları mevcut şimdide n55 modelleri geliyor sürücü problemi yaşanmaz 5 senelik leptopun bile sürücülerini buluyorum yenisinin haydi haydi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 17 Eylül 2011; 18:18:11 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: veto1214

k53 derim N53Lerin klavyesinden şikayet edenler oluyorve k53daha yeni bir serii n53de ki eksiklerin bazıları kapanmış Bana gore k53 daha şık Resimden çok değişik gorunuyor amaN53 Daha eski birseri olduğu ıcın kulanıcı desteği daha fazla suruculeri rahat bulunuyor hak53unde suruculeri rahahtbulunuyor onuda bil

veto nerden uyduruyorsun bunları klavye kişiden kişiye değişir çok memnun olanlarda var hem n53 eski seri değil fiyat segmenti olarak pahalıdır ve özellik olrak k53 serisinden daha öndedirler k53 serisi orta fiyat kullanıcıların beğenisine sürülmüş orta seviye pc lerdir fiyatları makuldur n53 de aynı fiyat olsa onlarda satılır en fazla 540m ekran kartını barındırır. n53 550m ve full hd versiyornları mevcut şimdide n55 modelleri geliyor sürücü problemi yaşanmaz 5 senelik leptopun bile sürücülerini buluyorum yenisinin haydi haydi olur.

Klavye den sorun geliyodu diye kulanananların yorumuna gore dedim rengi filan soluyormuş Ben uydurmadım kulanıcı yorumlarına baktım n53 kulanıcılarıın ozelik olarak aynılar sadece hoparloru değişik k53 alteclansing var Benim logitech 20w hoporlarum kadar ses çıkarıyo manşallah 550myegelince gereksiz bır kart gt540m gt550m seviyesine ısınmaolmadan rahat çıkabılen bir kart o.csiz 72yigeçmedi o.cyaptığımda gt550mye 76 ya geliyo GT550Mnin frkı 2GB Ama 2gb neyine yarıcak +n53sv surucleri asusun sitesinde daha fazla Full hd alınmaz LAaptoplarcunku En guclu laptop kartı bile gtx560m kadargucveriyo gt540m-gt550m Fullhd yi kaldırbilecek kadar guclu değildir

• dediğimi anlamadınki bensana özelliklerden bahsetmedim eski diyorsun sürücü bulunmaz diyorsun falan filan özelliklerinin ne olduğunu filan gayet iyi biliyorum yanlış yönlendirmemen açısından diyorum dediğim gibi k53 orta fiyat segmenti ben 550 oyunkaldırır kaldırmaz demiyorum ama sonuçta kullanıldığı pc ler özellik olarak k53 den daha iyi daha yeni pc ler ne solmasından bahsediyor kullanıcılar klavyede adamına göre değişir
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemci44

quote:

Orijinalden alıntı: kaos87

n53 serisi kalmamıs turkıye genelı hıcbır vatanda alamadım ama k53 aldım ne yapalım :S

dostum k53 için vatanın sitesinde stokta yok yazıyor. sen nasıl temin ettin bu ürünü bilgilendirirsen memnun olurum.

gaziantep vatan notebook ta 3 stok gozukuyordu dun ordan aldım yakınında atan varsa gidip duzgun bır satıs temsılcısı ıle gorusup stok temını yapabılırsın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.