Şimdi Ara

Asus K53SV Sorunlar-Çözümleri ve Video Paylaşımlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.156
Cevap
32
Favori
169.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    OYUN GRAFİKLERİ 6.7

driver genius yükledim, chipset sürücülerini vs.. güncelliyor bakalım. Ben de 285.62 kullanıyordum, kasma olunca 290.36 yükledim denemek için, değişen bir şey yok. Bana da driver sorunu gibi geliyor inşallah öyledir.

Yani karpuz değil ki bu içi herkese farklı çıksın :), GT540 ile herkes rahatça oynadığı için ben de tercih ettim.
  • iyi yapmışsın chipset intel rapid storage falan bunlar önemli şeyler:) benim aero puanım 5.5 bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kzpmaza -- 17 Aralık 2011; 0:10:18 >
  • Hmm o sürücüyü güncelledikten sonra sistemi yeniden başlatıp direk oyuna girdim (throttlestop falan açmadım) ve gayet güzel oynattı. Yazılımsal bir şey olduğu kesin sanırım :). Bir şey anlamadım bu işten, içinde kendi benchmark'ı olan bir kaç oyun indireyip deneme yapayım yarın en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beytekin45

@math_tiger
    Klavyeyi sökmek çok kolay,söküp bakabilirsin. Ben kalvyeyi ir kez söküp bakmıştım ama DWD RW nin vidası var mı yok mu bakmadım. Aslında ben ssd kullanıyorum, 120 GB aldım ve HDD nin yerine taktım. HDD yi de harici olarak kullanıyorum. ssd yi 2 ye böldüm, 65 GB sistem için geri kalanı da image ve programlar için. 3 oyun kurabiliyorum bu da yeterli zaten. Aslında ben de DWD-RW yi sökmeyi düşünmüştüm ama garanti durumu konusunda tereddüt ettiğim için fazla araştırmadım. Sökmeyi başarabilirsen bilgi almak isterim.

ya aslında dvd rw yide sökmek çok basit ama ortada vida yok

• klavyeyi ben de söktüm bir kez. dvd-rw tarafında vidalar olduğunu hatırlıyorum belkide oradadır vidaları bir bak istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kzpmaza

klavyeyi ben de söktüm bir kez. dvd-rw tarafında vidalar olduğunu hatırlıyorum belkide oradadır vidaları bir bak istersen.

klavyeyi nasıl söktünüz bir ss koymanız mümkün mü muhtemelen orda bir vida tutuyor diye tahmin ediyorum arkadaş kalvyeyi sökmek basit demiş o tırnaklardan nasıl kurtarıyorsunuz valla yardımcı olursanız çok sevinirim
  • Klavyenin üstündeki tırnakları arkaya doğru itiyorsunuz teker teker. Çıkıyor zaten klavye çok kolay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: math_tiger

quote:

Orijinalden alıntı: kzpmaza

klavyeyi ben de söktüm bir kez. dvd-rw tarafında vidalar olduğunu hatırlıyorum belkide oradadır vidaları bir bak istersen.

klavyeyi nasıl söktünüz bir ss koymanız mümkün mü muhtemelen orda bir vida tutuyor diye tahmin ediyorum arkadaş kalvyeyi sökmek basit demiş o tırnaklardan nasıl kurtarıyorsunuz valla yardımcı olursanız çok sevinirim

emany'nin de dediği gibi tırnakları yukarıya ittirip kolayca çıkartılabiliyor kalvye. Yanlız metal bir şeyle tırnakları ittirmaya kalkarssan çizebilirsin, set bir palastik ile tırnakları ittirmeyi denemelisin.
  • Arkadaşlar başka bölümede yazdım ama asus k53sv-sx581r bilgisayarımı dün bimeksten aldım,batarya dolumu ile bugün kullanmaya başladıktan bir süre sonra SOL ALT ARKA kısımdan belli aralıklar süren cızırtı sesi gelmeye başladı,ekranı diz üstünde kendime doğru çekince ve yatta sesin geldiği yere elimi bastırınca ses gidiyor,Bu durum canıma baya sıktı,ne yapmam gerekiyor,ürünü kutusuyla götürürsem aynı ürünle değiştirme fırsatım olabilirmi??
  • Evet optik sürücüyü tutan vida klavyenin altındaymış arkadaşlar dvd rw çok kolay bir şekilde çıkardım fakat almış olduğum caddy uymadı kısa kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhançelik66

Arkadaşlar başka bölümede yazdım ama asus k53sv-sx581r bilgisayarımı dün bimeksten aldım,batarya dolumu ile bugün kullanmaya başladıktan bir süre sonra SOL ALT ARKA kısımdan belli aralıklar süren cızırtı sesi gelmeye başladı,ekranı diz üstünde kendime doğru çekince ve yatta sesin geldiği yere elimi bastırınca ses gidiyor,Bu durum canıma baya sıktı,ne yapmam gerekiyor,ürünü kutusuyla götürürsem aynı ürünle değiştirme fırsatım olabilirmi??

Olur tabi neden olmasın, 7 gün koşulsuz iade hakkımız var. İçinize sinmediyse götürüp değiştirin. Benim notebook ta SX581R.

Hoşuma gitmeyen şeyler var aslında benim de, birincisi ses kalitesi berbat bu ürünün, müzik çalarken arada bir pıt pıt diye ses geliyor sanki mikrofona parmağımızla vurduğumuzda çıkan ses gibi.

İkincisi herkeste olan şu diskteki şu G-sense rate error mevzusu, önemsiz bir şey olması lazım herkeste olduğu için ama bakalım.

Üçüncüsü mavi Windows ekranı çabuk geliyor ama hoşgeldiniz yazısı ve sistemin açılması uzun sürüyor, Bilgisayarıma ilk girişte geç açılıyor vs..

Sizlere 2 sorum var yanıtlarsanız sevinirim.

1-) Fn+Space kombinasyonu ne işe yarıyor? Vatandaki elemana black ops'ta takılmalar yaşıyorum dediğimde bu kombinasyonu yapmamı söyledi.

2-) Bataryanız kaç saat gidiyor? İlk kullanımda bir işlem, yapmamız gereken bir şeyler vs.. varmıydı? 2005te Amerika'da dell inspiron alırken adamlar bataryaya bir şeyler yapıp öyle vermişlerdi ama hiç sormamıştım.

• Arkadaşlar nova bilgisayardan perşembe günü verdiğim SX581D notebook bugün elime ulaştı free dos olduğu için Win 7 işletim sistemi kurmayı denedim. C ve D ayarlarını yaptım ve yüklemeyi başlattım kurulum tamamlandı buraya kadar sorun yok ancak bilgisayar en son kendini kapatıp açtığında siyah ekranda Windows Başlatılıyor dediği anda donup kalıyor güvenli modda açıyorum ordada açılmadan donuyor acaba kurulum Cd simi bozuk dedim XP kurmaya çalıştım bu seferde mavi ekran çıkıyor ne yapmam gerekiyor bu sorunla karşılaşan oldumu daha önce yardım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezginozturk_61

Arkadaşlar nova bilgisayardan perşembe günü verdiğim SX581D notebook bugün elime ulaştı free dos olduğu için Win 7 işletim sistemi kurmayı denedim. C ve D ayarlarını yaptım ve yüklemeyi başlattım kurulum tamamlandı buraya kadar sorun yok ancak bilgisayar en son kendini kapatıp açtığında siyah ekranda Windows Başlatılıyor dediği anda donup kalıyor güvenli modda açıyorum ordada açılmadan donuyor acaba kurulum Cd simi bozuk dedim XP kurmaya çalıştım bu seferde mavi ekran çıkıyor ne yapmam gerekiyor bu sorunla karşılaşan oldumu daha önce yardım...

Bende de win 7 64 bit kurarken windows başlatılıyor ekranında dondu kaldı bende 32 bit win 7 yükledim hiçbir problem olmadı yalnız mavi ekran niye verdi acaba iade ürünü falanmıydı güvenlik bantı açıkmıydı siz alırken dikkat ettiniz mi?

• quote:

quote:

Arkadaşlar nova bilgisayardan perşembe günü verdiğim SX581D notebook bugün elime ulaştı free dos olduğu için Win 7 işletim sistemi kurmayı denedim. C ve D ayarlarını yaptım ve yüklemeyi başlattım kurulum tamamlandı buraya kadar sorun yok ancak bilgisayar en son kendini kapatıp açtığında siyah ekranda Windows Başlatılıyor dediği anda donup kalıyor güvenli modda açıyorum ordada açılmadan donuyor acaba kurulum Cd simi bozuk dedim XP kurmaya çalıştım bu seferde mavi ekran çıkıyor ne yapmam gerekiyor bu sorunla karşılaşan oldumu daha önce yardım...

Bende de win 7 64 bit kurarken windows başlatılıyor ekranında dondu kaldı bende 32 bit win 7 yükledim hiçbir problem olmadı yalnız mavi ekran niye verdi acaba iade ürünü falanmıydı güvenlik bantı açıkmıydı siz alırken dikkat ettiniz mi?

kutunun üzerindeki güvenlik bandını söylüyorsanız evet kapalıydı :S şimdi geri mi göndermem gerekiyor acaba yoksa servisemi göndermeliyim :S

• Bence sizin xp veya win7 dvd de problem var.Pardus kurmayı denermisiniz birde.
  • quote:

quote:

quote:

kutunun üzerindeki güvenlik bandını söylüyorsanız evet kapalıydı :S şimdi geri mi göndermem gerekiyor acaba yoksa servisemi göndermeliyim :S

başka bir dvd ile kurmayı deneyin yine benzer sorunlar olursa o zaman gönderirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan.1923

quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhançelik66

Arkadaşlar başka bölümede yazdım ama asus k53sv-sx581r bilgisayarımı dün bimeksten aldım,batarya dolumu ile bugün kullanmaya başladıktan bir süre sonra SOL ALT ARKA kısımdan belli aralıklar süren cızırtı sesi gelmeye başladı,ekranı diz üstünde kendime doğru çekince ve yatta sesin geldiği yere elimi bastırınca ses gidiyor,Bu durum canıma baya sıktı,ne yapmam gerekiyor,ürünü kutusuyla götürürsem aynı ürünle değiştirme fırsatım olabilirmi??

Olur tabi neden olmasın, 7 gün koşulsuz iade hakkımız var. İçinize sinmediyse götürüp değiştirin. Benim notebook ta SX581R.

Hoşuma gitmeyen şeyler var aslında benim de, birincisi ses kalitesi berbat bu ürünün, müzik çalarken arada bir pıt pıt diye ses geliyor sanki mikrofona parmağımızla vurduğumuzda çıkan ses gibi.

İkincisi herkeste olan şu diskteki şu G-sense rate error mevzusu, önemsiz bir şey olması lazım herkeste olduğu için ama bakalım.

Üçüncüsü mavi Windows ekranı çabuk geliyor ama hoşgeldiniz yazısı ve sistemin açılması uzun sürüyor, Bilgisayarıma ilk girişte geç açılıyor vs..

Sizlere 2 sorum var yanıtlarsanız sevinirim.

1-) Fn+Space kombinasyonu ne işe yarıyor? Vatandaki elemana black ops'ta takılmalar yaşıyorum dediğimde bu kombinasyonu yapmamı söyledi.

2-) Bataryanız kaç saat gidiyor? İlk kullanımda bir işlem, yapmamız gereken bir şeyler vs.. varmıydı? 2005te Amerika'da dell inspiron alırken adamlar bataryaya bir şeyler yapıp öyle vermişlerdi ama hiç sormamıştım.

fn+space kombinasyonu pcde "Power4Gear Hybrid Utility" programı kurulu ise ordaki güç seçenekleri arasında geçiş yapmanızı sağlar. Yani yüksek performans, quite office, balance gibi güç seçenekleri arasında.

Benim batarya çok iyi gidiyor valla güç tasarrufu modunda oyun falan açmayınca normal internet gezinmeleri ya da müzik vs dinlerken 4 saate yakın gidiyor. dengeli modda sürekli olarak film izlerkeni oyun oynarken ise 2 saate yakın gidiyor.

Bu ses mevzusunu ve pc nin geç açılmasını çok tartıştık diğer konularda ama tekrar söyliyim. ben de herhangi bir ses sorunu yok ne pıt pıt sesi ne cızırtı ne de başka birşey. realtek audio yöneticisi kurulu ve sonic focus kullanmıyorum. hatta hiçbir ses driverı yüklemesseniz windows un otomatik algıladıgı ses driverlarını kullanırsanız bile çok güzel çıkıyor ses.

Hızlı açılma mevzusuna gelince benim pc 30 saniyede masaüstünde oluyor. disk birleştirmesi yapıyorum. hiç bir gereksiz program kullanmıyorum ( asus'un yüklemek istediği programlar gibi örnek verirsek hybird, splendid, live update, fast boot vs) ve bana kalırsa bu sizin yüklediğiniz driverlar ve programlar ile alakalı ya da windows güncelleştirmeleri ile alakalı. Ben 6 kez format attım laptop'a sonunda en stabil performansı yakaladım. inanmıcaksınız ama bazen kurduğunuz gereksiz bir wireless programı bile pc nin geç açılmasına neden oluyor ya da oyunlarda takılma yapmasına sebep oluyor. o yüzden driverlar konusunda sadeliğe önem verin bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kzpmaza -- 17 Aralık 2011; 21:33:48 >

• süraka ve math_tiger yardımlarınız için teşekkürler orjinal bir vista cd si kullandım sorun çözüldü benim cd ler bozukmuş demekki :)
  • @kzpmaza bana şu konuda yardımcı olursan çok sevinirim, aynı ürünü kullanan diğer arkadaşlara da yardımcı olabilir. Şimdi ben Fn tuş kombinasyonunun çalışmasını sağlayan program, Fn ile sesi açıp kısarken vs.. ekrana gelen görüntü hariç gereksiz ve bilmediğim tüm asus programlarını kaldırmak istiyorum, bu iki özelliği kaybetmemek için hangi programları kaldırmamalı?
  • @hasan.1923;

ATK Package'ı kaldırmaman gerekir. fn+f9 kısayolunu kullanman içinde Elantech adlı programı kaldırmaman gerekir. bu kadar başka yok.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.